"Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-09, 08:43   #721
ravenart
Zadomowienie
 
Avatar ravenart
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 339
GG do ravenart
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

ROH dokładnie.
Lepiej by już brzmiała limitowana seria/kolekcja lub w ogóle bez tego typu dodatków.
ravenart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 12:57   #722
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

ResurrectionOfHappiness, z drugiej strony, to inna podobna praca, nawet zrobiona z tych samych elementów, najczęściej się jednak różni, jeśli zrobi ją inna osoba. Co ciekawe, swoją pracę można dużo szybciej wyłowić wśród podobnych.. Może to związane jest z techniką wykonania?

Za ciekawe uważam, że mimo, iż minęło kilka lat, to moje pierwsze próby kolczykowe rozpoznaję bezbłędnie u kogoś, mimo, że już dawno zapomniałam o tamtych kolczykach, że je robiłam... coś w tym musi być

A to słowo "unikalne, jednyne", itp mnie trochę śmieszy, chociaż to są słowa często stosowane w reklamie produktów.. ale mnie śmieszy wiele spraw
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana

Edytowane przez naila
Czas edycji: 2010-11-09 o 12:58
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 16:01   #723
lubomirka
www.dulcedo.pl
 
Avatar lubomirka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Łajski
Wiadomości: 3 059
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

Ja mam zdanie takie, że pula pomysłów ludzkości jest jakby zapełniona wilk w prostokącie to już w ogóle banał. Ja pokażę motyw na koszulce który jest powszechnie wykorzystywany i teraz pytanie kto od kogo zgapił. Sprawa nie tyle jest skomplikowana co bardzo prosta "nikt" bo wzór prosty jak drut . Prawie jak składak i nie mówię o samym wykonaniu tylko wzorze.
Co do samych składaków, mogę się założyć że sadzając dwie panie o podobnym guście przed 2000 koralików i dając proste szpilki uzyskamy te same kompozycje, ba idę o zakład że nawet te same połączenia kolorów i o takich pracach nie ma co dyskutować.
__________________
ZAPRASZAM do mojego świata.
lubomirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 16:33   #724
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

Ja sama mam 2 wisiory z wilkiem wyjącym do księzyca i nie widzę w tym nic złego czy zgapionego.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 16:45   #725
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 735
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

Z takim nickiem wstydziłabyś się posiadać z kotem wyjącym do miski mleka :P
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 17:20   #726
Uniqalna_Art
Rozeznanie
 
Avatar Uniqalna_Art
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 659
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Z takim nickiem wstydziłabyś się posiadać z kotem wyjącym do miski mleka :P
Haaaa, no to mnie rozbawiłyście Kobitki
__________________

Uniqalna_Art jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 17:41   #727
niezwykłości
Raczkowanie
 
Avatar niezwykłości
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: :))))
Wiadomości: 187
GG do niezwykłości
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

Ufffff...odetchnęłam i teraz moge pisać.
Temat stary i maglowany. Składaki , o których tutaj było wspominane czy jakiekolwiek rzeczy robione z gotowych elementów nie podlegają dyskusji.Tutaj mamy materię ( AC ,blacha itd) z której można zrobić wszystko!!!! Tak jak z gliny.Można wykreować cokolwiek sobie wymyślisz.Wiadomo na początku robi się proste wzory ( jak np. kółeczka z gliny) a potem stopniowo dochodzi inwencja twórcza osoby zajmującej się materią( czyli setki innych kształtów).I w tym miejscu pojawia się pytanie : jakie jest prawdopodobieństo,że dwie osoby mające różne wyobraźnie, pracujące na tym samym materiale zrobią coś podobnego, lub bardzo podobnego ?Jakie jest prawdopodobieństwo ,że wśród nieskończonej ilości motywów wybiorą ten sam i w ten sam sposób go zinterpretują?
Podajecie linki do innych praz z wilkami...ale dlaczego w tej pracy jest : cała postać wilka( mogła być tylko głowa,połowa wilka itp),wilk jest skierowany w tą samą stronę,wisior ma kształt prostokąta( mógł być kwadrat,koło,nieregularny kształt), ma okrągły i zgaszony w kolorystyce kamień umieszczony w podobnym miejscu( mógł być po środku , po drugiej stronie,bardziej intensywny lub biały),wokół wilka jest zrobiona faktura( mogło być gładkie tło, mogły być zarysy drzew,krzaków...cokolwiek !!)No jeśli naprawdę może to być przypadek to ja w niego nie wierzę.przykro mi
A takie pytanie dodatkowe: czy ktoś widział inną pracę z wilkiem,wykonaną w technice AC i wystawioną w polskich galeriach jeśli ten motyw jest taki popularny?Ja nie ,bo ten motyw moim zdaniem nie zalicza się do najbardziej oczywistych w biżuterii i stąd unikatowość tej pracy-mówię tu oczywiście o pracy JAmilki.
Tyle ode mnie.
Jeśli ktoś potraktuje moją wypowiedź jako bezpodstawne oskarżenie o mocną inspirację ,to niech przemyśli też prawdopodobieństwo zderzenia się ze sobą tych wszystkich "przypadków" które opisałam wcześniej.
__________________
Moja biżuteria ceramiczna
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=427281

niezwykłości jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-10, 21:29   #728
jamilka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 19
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

Cytat:
Napisane przez klejnotki Pokaż wiadomość
Jamilko - osoba która zrobiła - czyli ja - odzywa się. Muszę si przyznać, że jestem od dawna wielbicielką Twojej twórczości, i tym bardziej jest mi przykro, że posądzasz mnie o plagiat. Jeszcze bardziej jest mi przykro, że dowiaduję się o tym w tej formie - myślę, że dla obu stron prostszym i "ładniejszym" rozwiązaniem byłoby, gdybyś wysłała mi wiadomość przez wizaż lub Brocante. Ale skoro już tak się stało, czuję się zobowiązana do odpowiedzi na forum. Podobnie jak Ty (choć pewnie się porównaniem do Ciebie poczujesz urażona) mam zeszyt z projektami i wymyślam je sama. Widziałam dużo Twoich prac, ale akurat tej nie (choć oczywiście nie mogę tego udowodnić) ponieważ zwyczajnie nie mam czasu na grzebanie w galeriach i cudze prace oglądam głownie przy okazji wstawiania swoich, a w Trendymani moich prac nie ma nad czym oczywiście boleję.
Motyw wilka z księżycem jest na prawdę popularny ja natknęłam się na niego przy okazji zakupów w FMG kilka lat temu. Teraz przypomniał mi się przy okazji zakładek z wilczkiem zamówionych przez znajomą i to wlaśnie taki cynowy wilczek był bezpośrednią inspiracją (czego również nie jestem w stanie udowodnić).
Niestety muszę zgodzić się z Clementinne, że Twoja interpretacja tematu jest zdecydowanie bardziej udana, ale przypuszczam, że gdybym się wzorowała na Twojej pracy i mój wilk byłby ładniejszy.
Witaj Klejnotki. Wypada coś odpowiedzieć, choć nie wiem co. Nie wiem co dokładnie, ale spróbuję. Gdyby mnie ktoś posądził o plagiat - choć w tym przypadku ja nie wywaliłam z grubej rury, bardziej badałam teren - ale gdyby, to gdybym wiedziała, że to nie jest prawda, że sama wpadłam na pomysł, zrobiłam coś swojego (nie miałam takiej sytuacji i Ty pewnie też nie, próbuję się wczuć) nie tłumaczyłabym się więcej i po prostu miała spokój w sercu, a inni niech sobie gadają co chcą. Mam nadzieję, że Ty właśnie tak się czujesz - ponieważ jak napisałaś - jest to nie do udowodnienia. Pozdrawiam Cię jamilka.
jamilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 08:16   #729
Darkling
Wtajemniczenie
 
Avatar Darkling
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk/Toruń/Vienna
Wiadomości: 2 323
GG do Darkling
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

Cytat:
Napisane przez lubomirka Pokaż wiadomość
Ja pokażę motyw na koszulce który jest powszechnie wykorzystywany i teraz pytanie kto od kogo zgapił.
pozostaje pytanie czy jesteś pewna, że to jest wilk. mi bardziej wygląda na ryjówkę

tak się dziwnie poczułam, czytając ten wątek. z AC zrobiłam 6 wilków. nie pokazuje swoich prac w AC, bo nie sprzedaję ich w necie. Jeden był diabelnie podobny, tyle że nie był w prostokącie, a w innym kształcie tła. tak, z kamykiem jak księżycem też. i aż się uśmiechnęłam jak zobaczyłam sówkę Draki i pomyślałam 'jakbym to wrzuciła na wizaż to by od razu ktoś stwierdził, że któraś z nas ten księżyc od drugiej zerżnęła i oto słowo stało się ciałem, choć na czyimś innym niż moje podwórku...
__________________
Uważaj czego sobie życzysz, bo przy odrobinie pecha może się spełnić...
Moja biżu

FORZA FERRARI!
Darkling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 12:54   #730
mlisiewski
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 174
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

Perełek w zgłoszeniach do galerii pojawia się sporo, ale taki debeściak jak dzisiaj wymaga specjalnego wyróżnienia

Zgłoszenie brzmiało następująco:
Cytat:
Witam,

od jakiegoś czasu robię kolczyki z piór, jest to moja pasja, coś co pochłania mnie bez reszty. Pomyślałam, że skoro nie macie jeszcze w swoim asortymencie takiej biżuterii zechcecie podjąć ze mną współpracę. Dodam jeszcze tylko że zdjęcia są robocze gdyż chce nawiązać współpracę z profesjonalnym fotografem dopiero po przyjęciu mego zgłoszenia.

Moje kolczyki nie są dostępne w sieci, od jakiegoś czasu zaczęłam myśleć nad produkcją ich na większą skalę, do tej pory robiłam je dla koleżanek i znajomych.
I do tego kilka zdjęć kolczyków z piórami. Pech zgłaszającej polegał na tym, że Karolina ma nieludzką wprost pamięć do prac - nie ważne, że widziała je przez 5 sekund rok wcześniej - tak więc odpowiedź była szybka i treściwa:
I tak, to są linki do prac ze zgłoszenia. Pomyślałby człowiek, że przyłapana delikwentka da sobie w tym momencie spokój, ale najwyraźniej nie doceniliśmy jej bezczelności:
Cytat:
Tak, kolczyki pochodzą z tej strony ale to nie jest żadne odkrycie Wszystkie pary które wysłałam do Państwa mam u siebie, kupiłam je aby je powielać i wzorować się na nich. Myślałam, że będą Państwo chcieli mieć takie kolczyki w swojej ofercie.
W tym momencie opadło nam już wszystko. W tym rzeczy, których o zdolność opadania nie podejrzewaliśmy.
mlisiewski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 13:10   #731
kasia_kati
Zadomowienie
 
Avatar kasia_kati
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: .... ;-) ....
Wiadomości: 1 668
GG do kasia_kati
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

Cytat:
Napisane przez mlisiewski Pokaż wiadomość
Perełek w zgłoszeniach do galerii pojawia się sporo.....

no padłam normalnie ludzie potrafią zaskakiwać
kasia_kati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-14, 13:50   #732
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

Nie no... ręce mi opadły.
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 16:43   #733
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

Że też ja na to nie wpadłam! To byłoby o wiele prostsze niż zamartwianie się, że przez tydzień nie zdążyłam zrobić nowych fotek... A tak - bym sobie wstawiała cudze, w sumie przecież i tak bym powielała prace, więc co za różnica czyje foty wstawiam
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 21:32   #734
zuteria
Rozeznanie
 
Avatar zuteria
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 968
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

To prawda, opada wszystko
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=351036

Chainmaille w moim wykonaniu, będzie mi miło jeśli skomentujesz

zuteria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 21:37   #735
ravenart
Zadomowienie
 
Avatar ravenart
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 339
GG do ravenart
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

rozumiem, że wynajmie fotografa + osobę robiącą piórka? Swoją drogą, jak już połaszczyła się na cudze zdjęcia, mogła wybrać lepsze.

hmmm dobry sposób, dostanę się, to zacznę się uczyć z czym to się je. Grunt to mieć pomysł na biznes.
Parodia.
ravenart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 21:52   #736
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 735
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

Kurcze, a mi takie beznadziejne zdjęcia wychodzą :/ Nigdy bym na to nie wpadła, że można tak zrobić
Jak byłam nieco młodsza zastanawiałam się, czemu zdjęcia, np. na allegro, mają przez cały kadr napis z nickiem sprzedawcy. Przecież to tak kiepsko wygląda, zdjęcie traci na atrakcyjności. Teraz już wiem doskonale
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 20:25   #737
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

To już nawet nie jest tupet...
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 01:28   #738
Calluna_Vulgaris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 972
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

[QUOTE=Aeterna;4350708]Ileś miesięcy do tyłu napisałam do Maghii pw, że spodobała mi się poniżej zamieszczona bransoletka (Jej autorstwa) i że taką sobie wykonam. Nie spytałam o zgodę, bezczelnie oznajmiłam fakt, że tak właśnie zrobię.
Ta, przykładowo, bransoletka jest dla mnie Twoim, M., oryginalnym wzorem, z tego względu, że nigdy wcześniej ani później (ja) nie wpadłam w sieci czy poza nią, na tego typu zestawienie kwadraciaków z rurkami dystansowymi, a i mnie samej pomysł taki się w głowie nie urodził, i pewnie by i nie wykiełkował. To jest dla mnie bezczelne zrzynanie z Ciebie, takich (tych oryginalnych) prac jest zapewne u Ciebie więcej.

Ja mam podobne. Zrobilam sobie jakies 10-12 lat temu
Calluna_Vulgaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 07:39   #739
libressska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

Widac podobieństwo? czy tylko ja to widze....?
http://olissima.home.pl/produkt.php?id=2112&fromproj=11

http://www.trendymania.pl/bizuteria-...ius,32567.html

Ta pani widdze wzrouje sie juz nie tylko na pracach I Malczyk ale tez Lunarieen....
libressska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-17, 16:56   #740
kolczyki
Rozeznanie
 
Avatar kolczyki
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 696
GG do kolczyki
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

nie znam się na tej technice, ale jak byk niemalże toćka w toćkę to samo;/
kolczyki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 17:30   #741
PiLLow
PiLLow Design
 
Avatar PiLLow
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 448
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

och, ja przez chwilę myślałam, że to http://www.olissimart.com/produkt.ph...67&fromproj=11
http://www.olissimart.com/produkt.ph...69&fromproj=11
http://www.olissimart.com/produkt.ph...80&fromproj=11
prace lunarieen....bardzo charakterystyczne dla niej formy...
PiLLow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 17:50   #742
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

Jak staram się zawsze znaleźć różnice w pracach, tak w wypadku tej pracy zalinkowanej jako pierwszej, to jest... no... plagiat
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 17:54   #743
lunarisa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 7
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

Cytat:
Napisane przez libressska Pokaż wiadomość
Widac podobieństwo? czy tylko ja to widze....?
http://olissima.home.pl/produkt.php?id=2112&fromproj=11

http://www.trendymania.pl/bizuteria-...ius,32567.html

Ta pani widdze wzrouje sie juz nie tylko na pracach I Malczyk ale tez Lunarieen....
Widzę, że pani libressska założyła specjalnie konto dla tego jednego postu ))) . No więc ja też ))
To taka zwykła, ludzka zawiść/złośliwość czy rodzina/przyjaciel/oddana fanka pani Malczyk lub Lunarieen ???
Pani Malczyk to mistrzyni bez dwóch zdań, ale zarzut naśladowania Lunarieen przez Mirrę to chyba jakaś kpina. Mirrę obserwuję chyba od połowy 2009 r. i postęp jaki zrobiła jest imponujący. Proponuję obejrzeć więcej jej prac nie jedną. Moim zdaniem jest w grupie kilku najlepszych w Polsce artystek które widziałam tworzących w technice wire-wrapping. Mogę nie mieć racji, więc podajcie może kilka najlepszych waszym zdaniem artystek. Poza tym naprawdę wierzycie, że pani Malczyk (wielki szacunek dla niej), która na samej trendymanii sprzedała ponad 400 prac nie wykonała nigdy żadnej pracy (oczywiście mimowolnie) przy której ktoś nie zarzuciłby jej zbytniej inspiracji biżuterią innego artysty ?
lunarisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 17:59   #744
lunarisa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 7
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

Ręce opadają jak czyta się takie komentarze "artystek" tworzących infantylne składaki na poziomie zajęć plastycznych w osiedlowym domu kultury. Żałosne.
lunarisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 18:34   #745
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

Za dużo podobieństw żeby był to przypadek
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 19:19   #746
lunarisa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 7
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

A skąd wiadomo która praca została zrobiona pierwsza ? Można ewentualnie stwierdzić kto pierwszy opublikował jej zdjęcie w internecie. Ktoś ma takie informacje i to sprawdzał, czy to taka mała prowokacyjka ?? )))) Któraś z tych rzeczy jest wg. was brzydka ?
lunarisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 23:39   #747
Calluna_Vulgaris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 972
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

Nie rozumiem tego. Przeciez wire wrapping to technika nieskonczonych mozliwosci, a ewidentnie ta babka ma bardzo,bardzo wprawne raczki, skoro wychodza jej tak skomplikowane cuda. Wiec, tak zwyczajnie - po co? Po co kopiowac?
Calluna_Vulgaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 00:08   #748
lookrecya
Zadomowienie
 
Avatar lookrecya
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 166
GG do lookrecya
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

ja tego w ogole nie rozumiem - kopiowane prace nigdy, ale to nigdy nie wychodza tak dobrze jak oryginal, zwlaszcza ze zazwyczaj nie kopiuje sie byle czego... w dodatku ten przymus robienia kropke w kropke sprawia, ze prace sa jakies takie wymuszone, a tu jeszcze te zdjecia ktore absolutnie dobija calosc

porownianie potem czegos takiego do oryginalu, co pewnie mialo pewien potencjal, zwlaszcza ze ktos musial sie troche wykazac technika, jest po prostu z e n u j a c e, pomijajac oczywisty fakt, ze to okropny wstyd zostac na czyms takim przylapanym - w glowie mi sie nie miesci ze ludziom nie szkoda czasu i energii na takie rzeczy...

Edytowane przez lookrecya
Czas edycji: 2011-11-18 o 00:10
lookrecya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 07:26   #749
Astartis
Rozeznanie
 
Avatar Astartis
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 679
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

Obie prace mają podobne elementy i elementy, jakie je różnią. Są bardzo podobne, ale na moje oko to nie kopia. Nie lepiej skupić się na estetyce samej pracy - obie są niesamowite.

A tak z ręką na sercu - która z nas przeglądając zagraniczne strony zainspirowała się świadomie, bądź też nieśmiadomie (bo gdzieś w pamięci utkwił jakiś element pracy jaki zapragnęło się zrobić, a nie pamiętamy gdzie to widziałyśmy i zaczyna nam się wydawać, że same na to wpadłyśmy). Potem wstawiamy swoje prace w wątku bądź blogu i przyjmując pochwały za pomysł, ani słówkiem nie piśniemy, że inspirowałyśmy się tą i tą pracą

Inna kwestia, gdy ktoś kopiuje kilka prac pod rząd i zbiera gratki Bo to już pod złodziejstwo podchodzi.

Tak mnie jakoś z rana na moralizowanie wzięlo. Do nikogo nie biję, jakby co

Edytowane przez Astartis
Czas edycji: 2011-11-18 o 07:29
Astartis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 09:55   #750
Calluna_Vulgaris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 972
Dot.: "Przywłaszczanie" pomysłów na kolczyki

Na ogol powiedzialabym tak, jak kolezanka powyzej, ale nie w tym wypadku. Tutaj jest 95% podobienstw, 5% roznic.
Oczywiscie, ze inspirujemy sie, czesto nawet swiadomie, cudzymi pracami. Ale mysle, ze czym innym jest zastosowanie pewnego mechanizmu w nowej aranzacji, a czym innym - zestaw rozwiazan niemal identyczny jak w "inspiracji", tym bardziej przy tak skomplikowanym dziele.
Gdyby np. dol byl identyczny, gora rozna, nazwalabym to inspiracja.

A ze obie prace sa cudowne, to fakt. Tym bardziej mnie dziwi, ze osoba, ktora tworzy tak piekne rzeczy, nie potrafi ich wymyslec. Ja mam tysiace pomyslow na wrapki ktorych nie umiem stworzyc...
Calluna_Vulgaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:49.