Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3. - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-03, 18:21   #2011
mamaNastuni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 72
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Hej
Cytat:
Napisane przez katka_19 Pokaż wiadomość
Dzień dobry Dziewczyny
Dziękujemy bardzo za życzenia zdrówka dla Oliwki Jesteśmy już w domu, to była jakaś paskudna biegunka:/
Przy tym ani jeść ani pić nie chciała i był delikatny stan zapalny. Ale już wszystko wraca do normy
Zabieram się za nadrabianie i podziwianie co nowego Małe Pociechy robiły
Super, że już lepiej

Cytat:
Napisane przez oldzinx Pokaż wiadomość

Pochwalę się! Wczoraj na lumpku kurtkę z hm kupiłam za 3zł. Śliczna bordowa. I najlepsze że nieużywana, w środku jeszcze ten patyczek biały po metce papierowej był .Jak nówka, ale się cieszę a i jeszcze parę sweterków, i bojówki z hm i gap. Zaraz się chyba zsikam w majty
za zakupy

Cytat:
Napisane przez Demeter Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak z tym siadaniem jest ?
Bo mały ma 5 miesięcy skończone i jak siedzi u mnie na kolanach to ciągnie głowę do przodu, więc ja go za rączki i się podnosi do siadu i tak się kiwa mu głowa ale siedzi (oczywiście go trzymam za rączki). Chyba nogę mu już pozwolić ? Pamiętam, jak byłam u koleżanki co jej synek miał 5,5 miesiąca i ona mu poduszkami obstawiała plecy i tak sobie siedział.
Moja tak samo. Odkąd skończyła 4 miesiące podciąga się i siada. Ostatnio to nawet bez niczego siada jak jest w pozycji półleżącej na kolanach. Pytałam wczoraj pediatry jak długo pozwalać jej tak siedzieć, a ona ,że jak dziecko samo siedzi to nie ma co jej powstrzymywać. Nie pomagać jej w tym, ale też nie przeszkadzać.

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość

Jestem trochę podłamana. dziś rano zrobiłam ("poszedł" w zimowym kombinezonie i wiem że potrzebujemy większego) syniowi morfo i profil żelaza. no i żelazo drastycznie w dół przez 3 tygodnie (norma: 9,0 - 32,0; ostatnio miał 9,7 a dziś już tylko 4,3) no ale to przeze mnie odpuściłam mu żółtko (do momentu aż polubi grudy), nie wpychałam mięsnych zupek to jutro nazbieram u Palczewskiej :/
Córko jakie zalecenia miałaś? tylko actiferol (u mnie nic nie daje jak widać)???
oby wyniki się porawiły

Tak mnie dzisiaj głowa bolała i niedobrze mi było, że pospałam sobie z Nastunią 3godz. w ciągu dnia. Dobrze mi to zrobiło a teraz trzeba urwisa iść i kąpać Moja córka przypomniała sobie dzisiaj, że potrafi krzyczeć i piszczeć

Dziewczyny mam pytanie (szczególnie do mam które mają starsze dzieci): Co kupić 2-letniej dziewczynce na prezent? Tak do ok. 80zł. Nie mam kompletnie pomysłu, a może Wy coś fajnego zaproponujecie
__________________
Anastazja
ur.30.04.13r. 3980g 59cm
mamaNastuni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 18:21   #2012
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
Jestem trochę podłamana. dziś rano zrobiłam ("poszedł" w zimowym kombinezonie i wiem że potrzebujemy większego) syniowi morfo i profil żelaza. no i żelazo drastycznie w dół przez 3 tygodnie (norma: 9,0 - 32,0; ostatnio miał 9,7 a dziś już tylko 4,3) no ale to przeze mnie odpuściłam mu żółtko (do momentu aż polubi grudy), nie wpychałam mięsnych zupek to jutro nazbieram u Palczewskiej :/
Córko jakie zalecenia miałaś? tylko actiferol (u mnie nic nie daje jak widać)???
ja nawet nie wiem jak u nas z żelazem, Jakub nie miał robionego. a może kup mu zupkę z podwójną porcją mięsa (Gerber takie ma po 6 m-cu), może chociaż połowę zje?
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 18:43   #2013
BYou
MBZ♥
 
Avatar BYou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród;)
Wiadomości: 11 918
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Pani oby wyniki się poprawiły
fotek małoczekam na przesłanie.

Maria, przystojny
__________________


BYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 18:44   #2014
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez mamaNastuni Pokaż wiadomość
Hej

Super, że już lepiej


za zakupy


Moja tak samo. Odkąd skończyła 4 miesiące podciąga się i siada. Ostatnio to nawet bez niczego siada jak jest w pozycji półleżącej na kolanach. Pytałam wczoraj pediatry jak długo pozwalać jej tak siedzieć, a ona ,że jak dziecko samo siedzi to nie ma co jej powstrzymywać. Nie pomagać jej w tym, ale też nie przeszkadzać.


oby wyniki się porawiły

Tak mnie dzisiaj głowa bolała i niedobrze mi było, że pospałam sobie z Nastunią 3godz. w ciągu dnia. Dobrze mi to zrobiło a teraz trzeba urwisa iść i kąpać Moja córka przypomniała sobie dzisiaj, że potrafi krzyczeć i piszczeć

Dziewczyny mam pytanie (szczególnie do mam które mają starsze dzieci): Co kupić 2-letniej dziewczynce na prezent? Tak do ok. 80zł. Nie mam kompletnie pomysłu, a może Wy coś fajnego zaproponujecie

a co ją interesuje?

garnki do gotowania, taki mini sklep z grajaca kasą "fiskalną"
despa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 18:51   #2015
mamaNastuni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 72
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
a co ją interesuje?

garnki do gotowania, taki mini sklep z grajaca kasą "fiskalną"
Ponoć najchętniej bawi się właśnie garnkami, ale jej mama nie chce powiedzieć co jej kupić.
__________________
Anastazja
ur.30.04.13r. 3980g 59cm
mamaNastuni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 19:40   #2016
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez maria28 Pokaż wiadomość
No więc byłam dziś na tej państwowej reh. Nie musiałam nic mówić, bo babka po plasterku się domyśliła, że gdzieś się rehabilitujemy. Zaznaczyła tylko, że nie mogę chodzić jednocześnie na nfz i prywatnie. Ciekawe.
Ogólnie jestem zadowolona, trwało to godzinę i polegało na pokazaniu mi sposobów na podnoszenie, odkładanie, noszenie i itp. Wszystko to bezbolesne i bezstresowe dla dziecka. Czy skuteczne - nie wiem. Jest 15 spotkań, najlepiej codziennie. Jutro idę.
to przerwiesz te prywatne cwiczenia?
Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
jutro sobie zlookam w sklepie (na moim kompie ich strona to masakrator)
w jakim rozmiarze kupiłaś?

Jestem trochę podłamana. dziś rano zrobiłam ("poszedł" w zimowym kombinezonie i wiem że potrzebujemy większego) syniowi morfo i profil żelaza. no i żelazo drastycznie w dół przez 3 tygodnie (norma: 9,0 - 32,0; ostatnio miał 9,7 a dziś już tylko 4,3) no ale to przeze mnie odpuściłam mu żółtko (do momentu aż polubi grudy), nie wpychałam mięsnych zupek to jutro nazbieram u Palczewskiej :/
Córko jakie zalecenia miałaś? tylko actiferol (u mnie nic nie daje jak widać)???
bedzie ok .lekarka uratuje sutuacje -zaleci cos extra albo pouczy . widocznie Torres ma sklonnosc -jakos srednio wierze ze na tym etapie dziecko takie niedobory wyrownywalo sobie kawalkiem zoltka albo mieska -przeciez jeszcze nie trawia wszystkiego ....

kurtka rozmiar 78 http://www.zara.com/pl/pl/dzieci/nie...6p1294136.html
podwijam rekawki
Cytat:
Napisane przez mamaNastuni Pokaż wiadomość

Dziewczyny mam pytanie (szczególnie do mam które mają starsze dzieci): Co kupić 2-letniej dziewczynce na prezent? Tak do ok. 80zł. Nie mam kompletnie pomysłu, a może Wy coś fajnego zaproponujecie
http://allegro.pl/fisher-price-moja-...562580627.html
albo cos z duplo (ksiezniczki) .u nas furore zrobil serwis -czajnik i filizanki fisher price ale to ok. 120 zl
__________________
J . N . R

Edytowane przez nestelle
Czas edycji: 2013-10-03 o 19:41
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 19:47   #2017
maria28
Kniaginia
 
Avatar maria28
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 799
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
to przerwiesz te prywatne cwiczenia?
Tam mamy tylko kontrole co tydzień, co dwa. A ile ćwiczę sama w domu, to co to kogo obchodzi.



A powiem Wam, że jednak zmieściłam Różę w ten pożyczony kombinezon. Jeszcze przez kilka tygodni może go ponosi. Głowiłam się, czy nie za ciepło ją ubieram, ale zimnica była, a my dużo na świeżym powietrzu.
maria28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-03, 20:03   #2018
Tasia34
Wtajemniczenie
 
Avatar Tasia34
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszaffka
Wiadomości: 2 165
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez Demeter Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak z tym siadaniem jest ?
Bo mały ma 5 miesięcy skończone i jak siedzi u mnie na kolanach to ciągnie głowę do przodu, więc ja go za rączki i się podnosi do siadu i tak się kiwa mu głowa ale siedzi (oczywiście go trzymam za rączki). Chyba nogę mu już pozwolić ? Pamiętam, jak byłam u koleżanki co jej synek miał 5,5 miesiąca i ona mu poduszkami obstawiała plecy i tak sobie siedział.
K. sadzam czasem na sobie, oparty jest pleckami o mój brzuch, tak półleży sobie; czasem się "oderwie" ode mnie i siedzi sam wtedy, trochę do przodu wtedy leci. Pytałam lekarkę, tak można sadzać i można pozwalać dziecku na takie "samosiadanie". Tylko, że ja Krzysia za rączki nie trzymam, ale delikatnie w pół (za boczki), żeby gdzieś się nie gibnął za bardzo

Cytat:
Napisane przez anika_s Pokaż wiadomość
Jakie fajne! Kurczę, daleko mam Lidla teraz... Na Tarcho miałam rzut beretem

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
jakie zdjecia?
Zdjęcia Krzysia w wannie na brzuszku
Dziś TŻ robił

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
Demeter - wiem ze to nie ty a kolezanka ale nie nie i jeszcze raz nie dla sadzania w poduszkach. Na kolanach sama sadzam do odbicia czy na chwile jak musze ale opieranie nienaturalnie masakra.
Dokładnie.

Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość
fotek małoczekam na przesłanie.

Maria, przystojny
A gdzie jakieś fotki są
__________________
Krzyś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64752.png
I love You more than yesterday, but not as much as tomorrow
Ania
http://suwaczki.maluchy.pl/li-73227.png
Tasia34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 20:08   #2019
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez oldzinx Pokaż wiadomość
Dzięki za pomysł na dzisiejszy obiad
alez prosze bardzo ... jutro Barszcz czerwony ziemniaki i Skwareczki



Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość

chyba Cie pogielo z ta staroscia ..... no ale sama sie prosisz - w Twoim wieku juz zabieraja prawko
a tak na serio to rob kobieto -na co czekasz??? tylko moze lepiej w Nor.moze tam normalne egzaminy bo u nas szopka
no jakby to takie w NO bylo proste .. - trza znac dobrze jezyk, a ja na razie takie 15%



Cytat:
Napisane przez Dragusia88 Pokaż wiadomość
właśnie był kurier są zabawki jak się florek obudzi to dostanie młotek chichotek na poczatek
a teraz szukam fotelika 9-18kg interesują mnie Cybex Juno Fix http://www.krainadziecka.com.pl/cybe...x-9-18-kg.html i Kiddy PhoenixFix Pro2 http://www.babyland.pl/produkt/32782...R.html?ref=g22
a we wrocku nie ma buu ;/ trzeba będzie się do Katowic i Zabrza wybrać. bo jeden jest w Kato drugi w Zabrzu
jak bd jechala do Kato - daj znac ... moze uda sie spotkac



Cytat:
Napisane przez Demeter Pokaż wiadomość

Dziewczyny, jak z tym siadaniem jest ?
Bo mały ma 5 miesięcy skończone i jak siedzi u mnie na kolanach to ciągnie głowę do przodu, więc ja go za rączki i się podnosi do siadu i tak się kiwa mu głowa ale siedzi (oczywiście go trzymam za rączki). Chyba nogę mu już pozwolić ? Pamiętam, jak byłam u koleżanki co jej synek miał 5,5 miesiąca i ona mu poduszkami obstawiała plecy i tak sobie siedział.
moj Milus umie juz sam do siadu usaic - jak sie np potrzyma koldry koca, ew paluszkow ... ba ost udalo mu sie nawet 5 sekund wytrzymac w pionie



Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość

padłam. Gówniarra jesteś zapisuj się
no ja bym mogla, ale na razie brak funduszy - a watpie by w 1miesiac udalo mi sie wszytsko zalatwic



Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
O kurde, ja całkiem o robieniu zdjęć zapomniałam... Dziś porobię

Hej
My dziś w parku karmiliśmy kaczki (bo wczoraj im obiecałam, że przyjdę z chlebem ). A potem Biedronka. Dokupiłam 3 słoiczki Bobovity - kurczę, ile taniej niż w Carrefourze! No i zakupy jedzeniowe, uwielbiam ich łososia, upieczemy sobie w sobotę
nast razem tez musze mu porobic ...
co do pogrubionego -




cdn.
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 22:34   #2020
katka_19
Wtajemniczenie
 
Avatar katka_19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 156
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.


Kasiu, wspomniałaś o 18-tce i aż mi się sentymentalnie zrobiło i zaczęłam wspominać tamte czasy

Pani, nie zadręczaj się. Na pewno jutro dostaniesz wskazówki i ewentualnie jakieś leki na wyrównanie poziomu żelaza u Michałka
Dla mnie masakrą jest sklep internetowy Cocodrillo

By, w jakim wieku narzeczony Roszpunki? Lubi rówieśników czy starszych?

Nestelle, śliczna ta kurtka dla Roszka
Co do kombinezonów- czarny pikowany jest w Mothercare, a popielaty w Zarze

Tasia, ale się uśmiałam z Twoich przygód zębowych Albo tamta dentystka ślepawa była, albo chciała na Tobie zarobić:/
No ale jak mogłaby Ci zdrowego zęba leczyć? No chyba bym zatłukła

MamaNastuni, brawa dla dzielnej Nastuni Duża już z Niej dziewczynka

Corka_rosy i jak z tymi paletami mleka? Jakie wnioski wysunął TŻ?

Anika, ale masz dobre serduszko Samej marzy mi się psiątko, ale chyba jeszcze za wcześnie

MonnaGiovanna, Nati-zdrówka dla Maluszków

Moderna, nie wiem, czy któraś podawała Ci już link do tej zabawki:http://bajkolandia.sklep2.pl/migocza...sku-p-184.html , u Nas jest hitem
__________________
04.12.2011 - 12 tydz. 6 dz. [*]
Oliwia 26.03.2013


Edytowane przez katka_19
Czas edycji: 2013-10-03 o 22:43
katka_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 23:54   #2021
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość
Demeter ja czekam aż Ona będzie gotowa samawtedy pewnie będzie kombinować z leżenia na brzuszku czy na boczku.o zawał serca pryprawiają mnie dzieci tak obtoczone przez poduchy, takie pozwijane
Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
ja przyznaje, ze dziecko jakas tam czesc dnia siedzi mi na kolanach, ale oparte o mnie, podobno mozna no ale inaczej sobie dnia nie wyobrazam - duzo lezy w lozeczku, na macie, robi drzemki, chodzimy na spacery to lezy w wozku lub jest w nosidelku, czasami jak musze cos zrobic a marudzi to sadzam go w bujaczku - no ale reszte dnia to albo na rekach albo wlasnie na kolanach - jak jem to tez czesto mam go u siebie - w pozycji lezacej na kolanach mi sie juz nie miesci, na kolyske nie lubi byc noszony - no alternatywnie na brzuszku robimy samolocik, to lubi
ciekawa jestem, czy przekroczylismy juz ta cienka granice

ale poduszkami nie okladam i nie sadzam samego [COLOR="Silver"]
Cytat:
Napisane przez mamaNastuni Pokaż wiadomość
Moja tak samo. Odkąd skończyła 4 miesiące podciąga się i siada. Ostatnio to nawet bez niczego siada jak jest w pozycji półleżącej na kolanach. Pytałam wczoraj pediatry jak długo pozwalać jej tak siedzieć, a ona ,że jak dziecko samo siedzi to nie ma co jej powstrzymywać. Nie pomagać jej w tym, ale też nie przeszkadzać.
Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
K. sadzam czasem na sobie, oparty jest pleckami o mój brzuch, tak półleży sobie; czasem się "oderwie" ode mnie i siedzi sam wtedy, trochę do przodu wtedy leci. Pytałam lekarkę, tak można sadzać i można pozwalać dziecku na takie "samosiadanie". Tylko, że ja Krzysia za rączki nie trzymam, ale delikatnie w pół (za boczki), żeby gdzieś się nie gibnął za bardzo
Cytat:
Napisane przez kasia86bgo Pokaż wiadomość
moj Milus umie juz sam do siadu usaic - jak sie np potrzyma koldry koca, ew paluszkow ... ba ost udalo mu sie nawet 5 sekund wytrzymac w pionie
Podziękował

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

Dziś jestem sama w nocy z Kubciem, mamy całe łożko dla nas dwójki Trochę posprzatałam i biorę się za nadrabianie.

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
My dziś w parku karmiliśmy kaczki (bo wczoraj im obiecałam, że przyjdę z chlebem ). A potem Biedronka. Dokupiłam 3 słoiczki Bobovity - kurczę, ile taniej niż w Carrefourze! No i zakupy jedzeniowe, uwielbiam ich łososia, upieczemy sobie w sobotę


Cytat:
Napisane przez mamaNastuni Pokaż wiadomość

Film świetnyPoryczałam się na nim
Zaciekawiłyście mnie...musze zobaczyć!

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
Jakub też pluje od kilku dni. leży, pluje i się cieszy. na szczęście nie przy jedzeniu.
Ha dziś też Kubuś zaczął pryyyykać jedzeniu i się ślinić i to przy jedzeniu

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
czesc

ja bym go wziela od razu do lozka -na Twoim miejscu . moze by dalo rade?
moj nie spi teraz w ogole w swoim ,tzn spi "w swoim " bo jego to nasze ...on tak uwaza . gdybym go odkladala do swojego lozeczka to bym 1000 razy wstawala ,poza tym ten placz . jego argumenty sa silniejsze
też bym tak zrobiła
U nas zresztą Kubcio śpi z nami większośc nocy. W ogole to taki cycuś mamusi, jak mnie nie ma to śpi niespokojnie i się częsciej przebudza a tak śpimy sobie dłużej razem, zresztą ja to uwielbiam

Cytat:
Napisane przez megi-megi Pokaż wiadomość
Dziewczynki, jak zimno - brrr. Puszek śpi w salonie przy otwartym balkonie - spała na spacerze i śpi i śpi. Byłyśmy u ortopedy, ale usg w przyszłym tygodniu, bo wszystko wygląda bardzo dobrze, ale w tych fałdkach mało widać Moje maleństwo.
Byłyśmy w Lidlu - bardzo fajne ubranka dla naszych maluszków będą next week.
Niestety już poranki bardzo zimne, ech...
Rzeczywiście fajne ciuszki w rozsądnych cenach.

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
Jestem trochę podłamana. dziś rano zrobiłam ("poszedł" w zimowym kombinezonie i wiem że potrzebujemy większego) syniowi morfo i profil żelaza. no i żelazo drastycznie w dół przez 3 tygodnie (norma: 9,0 - 32,0; ostatnio miał 9,7 a dziś już tylko 4,3) no ale to przeze mnie odpuściłam mu żółtko (do momentu aż polubi grudy), nie wpychałam mięsnych zupek to jutro nazbieram u Palczewskiej :/
Córko jakie zalecenia miałaś? tylko actiferol (u mnie nic nie daje jak widać)???
będzie dobrze!

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

A i jeszcze ktoś wspominał o Dexterze - ja też fanka, choć czasami już scenarzyści przesadzili z fantazją Teraz mam zaległe 4 odcinki końcowe sezonu, ale ciągle czasu brak na obejrzenie.

Za to jutro Pamiętniki wampirów - nowy sezon no i w poniedziałek Walking dead

Edytowane przez Demeter
Czas edycji: 2013-10-03 o 23:55
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-04, 07:26   #2022
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Dzien dobry

A gdzie wy sie wszystkie podziewacie?
__________________
Moja dziewczynka
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 07:32   #2023
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

czesc
__________________
J . N . R
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 07:37   #2024
maria28
Kniaginia
 
Avatar maria28
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 799
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Witam

Ja czekam aż mi się Róża obudzi
maria28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 07:43   #2025
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
czesc
hej
to dopiero rozgrzewka, prawda?

---------- Dopisano o 08:43 ---------- Poprzedni post napisano o 08:38 ----------

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
.

kurtka rozmiar 78 http://www.zara.com/pl/pl/dzieci/nie...6p1294136.html
podwijam rekawki
szkoda, ze mi sie link nie wyswietla.. nie wiedzialam, ze jest rozmiar 78
Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
K. sadzam czasem na sobie, oparty jest pleckami o mój brzuch, tak półleży sobie; czasem się "oderwie" ode mnie i siedzi sam wtedy, trochę do przodu wtedy leci. Pytałam lekarkę, tak można sadzać i można pozwalać dziecku na takie "samosiadanie". Tylko, że ja Krzysia za rączki nie trzymam, ale delikatnie w pół (za boczki), żeby gdzieś się nie gibnął za bardzo
o to u nas podobnie
Cytat:
Napisane przez katka_19 Pokaż wiadomość
Moderna, nie wiem, czy któraś podawała Ci już link do tej zabawki:http://bajkolandia.sklep2.pl/migocza...sku-p-184.html , u Nas jest hitem
fajna, zapisalam sobie
a na razie zamowilam taki stolik z FP zachwalany przez malpke
Cytat:
Napisane przez maria28 Pokaż wiadomość
Ja czekam aż mi się Róża obudzi
hej
nie wywołuj wilka z lasu
__________________
Moja dziewczynka
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 07:46   #2026
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez katka_19 Pokaż wiadomość


Nestelle, śliczna ta kurtka dla Roszka
Co do kombinezonów- czarny pikowany jest w Mothercare, a popielaty w Zarze

Moderna, nie wiem, czy któraś podawała Ci już link do tej zabawki:http://bajkolandia.sklep2.pl/migocza...sku-p-184.html , u Nas jest hitem
u nas to juz zabawka pokoleniowa - pokolenie Kuby -pokolenie Ninki -teraz czas na Roszka .Tez hit (mamy lekko inna wersje kolorystyczna no ale to 8 lat temu kupilam)

co do kombinezonow mowimy o PL????? bo bylam w mothercare - dla chlopcow tylko niebieskie ,biale ,biale we wzorki jakies (miski i inne), i czerwone (piekne tylko akurat rozmiaru nie bylo ) ,moze jeszcze jakies kolorki -teraz nie pamietam ale czarnych nie bylo .......
a w zarze to ja praktycznie co chwila jestem i tez nie bylo popielu -w ogole nie bylo kombinezonow .na stronie internet.tez nie ma .
???????????
tlumaczyc mi tu zaraz prosze - o co chodzi !!!! bo jak dorwe czarny kombinezon to i ja sie posikam ze szczescia
__________________
J . N . R
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 07:48   #2027
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez corka_rosy Pokaż wiadomość
Mój nie, Kalina go olała i poszła spać. A tak się chłopak ślinił
dostał pierwszego kosza w życiu

Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość
Pani, zaakceptowany przez Roszpunkębyło cacy cacy i buzi buzi
no to kiedy ustali date ślubu

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
no wlasnie testy ADAC sa chyba robione standardowo (zderzenia czolowe i boczne), bez dachowania - dlatego w testach niby wychodza dobrze
pytanie tez, co dzieje sie z organami wewnetrznymi brzucha przy czolowce - wszak pasy trzymaja rowniez na piersi, a taka oslonka jest tylko na brzuchu, wydaje mi sie, ze przy zderzeniu tam pojdzie glowny nacisk? (moze sie myle, tak tylko sobie glosno mysle )
to jaki wy fotelik kupujecie? tak patrzyłam to Romer ma 4 gwiazdki.
Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Fajne te zabawki, co wstawiałaś I duuuużo ich Muszę coś dla K. znaleźć ambitnego, ale może tańszego... Albo używane?
ja kupilam na allegro było taniej trochę

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
Kupilam Roszkowi kurtke w zarze -czarna piekna z kiciusiem wokol kaptura (mam nadzieje ze nie bedzie zjadac klakow )

my wczoraj tez na szybkich zakupach w smyku, kupilismy kombinezon , skarpetki ciepłe z tygryskiem i bodziaka z goofy'm
i koniec z zakupami, trzeba oszczędzać
Cytat:
Napisane przez maria28 Pokaż wiadomość
My dziś byłyśmy 6,5h poza domem. Najpierw 35min szybkiego marszu z wózkiem na tą rehabilitację, potem zakupy i spotkanie w domu u koleżanki (hehe, znów mam zdjęcia z jej starszą o 2 miechy od Róży córeczką, wyglądają prawie identycznie).

No więc byłam dziś na tej państwowej reh. Nie musiałam nic mówić, bo babka po plasterku się domyśliła, że gdzieś się rehabilitujemy. Zaznaczyła tylko, że nie mogę chodzić jednocześnie na nfz i prywatnie. Ciekawe.
Ogólnie jestem zadowolona, trwało to godzinę i polegało na pokazaniu mi sposobów na podnoszenie, odkładanie, noszenie i itp. Wszystko to bezbolesne i bezstresowe dla dziecka. Czy skuteczne - nie wiem. Jest 15 spotkań, najlepiej codziennie. Jutro idę.
hah przeczytałam i sprzątanie u koleżanki
to dobrze że reh udana
Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
Jestem trochę podłamana. dziś rano zrobiłam ("poszedł" w zimowym kombinezonie i wiem że potrzebujemy większego) syniowi morfo i profil żelaza. no i żelazo drastycznie w dół przez 3 tygodnie (norma: 9,0 - 32,0; ostatnio miał 9,7 a dziś już tylko 4,3) no ale to przeze mnie odpuściłam mu żółtko (do momentu aż polubi grudy), nie wpychałam mięsnych zupek to jutro nazbieram u Palczewskiej :/
Córko jakie zalecenia miałaś? tylko actiferol (u mnie nic nie daje jak widać)???
coś wam zaleci, jak on żółtka jeszcze nie lubi to może nie wegetarianin a weganin?

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
Dzien dobry

A gdzie wy sie wszystkie podziewacie?
dzień dobry
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 07:50   #2028
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
u nas to juz zabawka pokoleniowa - pokolenie Kuby -pokolenie Ninki -teraz czas na Roszka .Tez hit (mamy lekko inna wersje kolorystyczna no ale to 8 lat temu kupilam)

co do kombinezonow mowimy o PL????? bo bylam w mothercare - dla chlopcow tylko niebieskie ,biale ,biale we wzorki jakies (miski i inne), i czerwone (piekne tylko akurat rozmiaru nie bylo ) ,moze jeszcze jakies kolorki -teraz nie pamietam ale czarnych nie bylo .......
a w zarze to ja praktycznie co chwila jestem i tez nie bylo popielu -w ogole nie bylo kombinezonow .na stronie internet.tez nie ma .
???????????
tlumaczyc mi tu zaraz prosze - o co chodzi !!!! bo jak dorwe czarny kombinezon to i ja sie posikam ze szczescia
w zarze jest popielaty wysylam zdjecie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 5475552809_1_1_1.jpg (61,5 KB, 21 załadowań)
__________________
Moja dziewczynka
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 07:53   #2029
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
szkoda, ze mi sie link nie wyswietla.. nie wiedzialam, ze jest rozmiar 78
zara ma lekko inna rozmiarowke - tam inne rozmiary nawet dla starszakow .78 to 9-12 mies. mi wlasnie bardzo to pasuje bo ciuszki od nich sa dlugie a wezsze - ma to znaczenie szczegolnie przy moich starszakach gdzie np.Jakub jest wysoki a szczuply i z hm czesto sa za szerokie .
Cytat:
Napisane przez maria28 Pokaż wiadomość
Ja czekam aż mi się Róża obudzi
ja wlasnie wykorzystuje to ze moj Roch o tej godzinie jeszcze spi a ja codziennie wymykam sie na rzesach z lozka .i tak do 10 spi a ja w tym czasie troszke ogarne co nieco (wizaz ).
__________________
J . N . R
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-04, 07:58   #2030
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez Dragusia88 Pokaż wiadomość
to jaki wy fotelik kupujecie? tak patrzyłam to Romer ma 4 gwiazdki.
ja kupilam na allegro było taniej trochę
hej
ja jeszcze nie wiem, ale prawdopodobnie maxi cosi Pearl - mam baze family fix od fotelika Pebble i do niej pasuje wlasnie kolejny fotelik Pearl - w testach wychodzi dobrze

ale mnie tez kusi fotelik z mozliwoscia montazu w przeciwnym kierunku jazdy - np. z Be Safe, teraz tez wchodzi nowosc wlasnie maxi Cosi Peral2Way (ale nietestowany - wiec to tez zakup bylby w ciemno).
Römer tez wychodzi dobrze w testach
__________________
Moja dziewczynka
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 08:03   #2031
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez Dragusia88 Pokaż wiadomość
my wczoraj tez na szybkich zakupach w smyku, kupilismy kombinezon , skarpetki ciepłe z tygryskiem i bodziaka z goofy'm
i koniec z zakupami, trzeba oszczędzać


Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
w zarze jest popielaty wysylam zdjecie
qrcze -macie racje jest . ale to na dziale mini - najwiekszy rozmiar na 6-9mies. 74 . a to juz niestarczy mi na zime .ja patrze na dzial dla dzieci od 3-36 .......
__________________
J . N . R
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 08:07   #2032
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
zara ma lekko inna rozmiarowke - tam inne rozmiary nawet dla starszakow .78 to 9-12 mies. mi wlasnie bardzo to pasuje bo ciuszki od nich sa dlugie a wezsze - ma to znaczenie szczegolnie przy moich starszakach gdzie np.Jakub jest wysoki a szczuply i z hm czesto sa za szerokie .
aaa i wszystko jasne

z H&M to chyba roznie jest, moj tez szczupak i wysoki, a bodziaki z dzialu basic pasuja super sweterki i bluzeczki troche luzne, ale ja tak lubie

---------- Dopisano o 09:04 ---------- Poprzedni post napisano o 09:03 ----------

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
qrcze -macie racje jest . ale to na dziale mini - najwiekszy rozmiar na 6-9mies. 74 . a to juz niestarczy mi na zime .ja patrze na dzial dla dzieci od 3-36 .......
a faktycznie, nie pomyslalam, ze ty przeciez caly czas szukasz wiekszego

to chyba bedzie ciezko cos znalezc

---------- Dopisano o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Dragusia88 Pokaż wiadomość

my wczoraj tez na szybkich zakupach w smyku, kupilismy kombinezon , skarpetki ciepłe z tygryskiem i bodziaka z goofy'm
i koniec z zakupami, trzeba oszczędzać
cale szczescie, ze moj Marcel juz sam sobie placi za swoje zakupy
a ja oszczedzam niestety na sobie, dawno nic dla siebie nie kupilam ale chyba zaszaleje i kupie sobie jakies super kozaki na zime
__________________
Moja dziewczynka
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 08:15   #2033
BYou
MBZ♥
 
Avatar BYou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród;)
Wiadomości: 11 918
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Dzień dobry

Katka, kawaleros ma rok i 8 msctylko daleko mieszka:/

Nestelle mi się bardzo podoba ten:http://www.mothercare.com/Baby-K-Qui...efault,pd.html
I intensywnie nad nim myślę

Dragusiu jaki kupiliście?

Maria i jak wstała

Pani mocne kciuki za dzisiejszą wizytę

Dla Solenizantów
__________________


BYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 08:19   #2034
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość
Dla Solenizantów
o tak ! dzisiaj świętuje Hania
__________________
Moja dziewczynka
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 08:23   #2035
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
cale szczescie, ze moj Marcel juz sam sobie placi za swoje zakupy
a ja oszczedzam niestety na sobie, dawno nic dla siebie nie kupilam ale chyba zaszaleje i kupie sobie jakies super kozaki na zime
zaszalej ,zaszalej -mamie tez sie nalezy
a jak Marcel sam za siebie placi?
Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość
Nestelle mi się bardzo podoba ten:http://www.mothercare.com/Baby-K-Qui...efault,pd.html
I intensywnie nad nim myślę
o jezzzzzzu jestem chora -zachorowalam na ten kombinezon !!!!!!!!!
Muuuuusze go miec!!!!!! sliczny !
gdzie go widzialas?????? na zywo? przed wczoraj bylam w mothercare i nie bylo !
__________________
J . N . R
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 08:25   #2036
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
zaszalej ,zaszalej -mamie tez sie nalezy
a jak Marcel sam za siebie placi?
no dostaje swoje pieniazki od panstwa

szukam wygodnych skorzanych, na obcasie, ale szerokim, musza byc wygodne przy dziecku
__________________
Moja dziewczynka
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 08:25   #2037
alliw
Zadomowienie
 
Avatar alliw
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 331
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Hej
Witam się w mroźny poranek. Młodzież śpi więc mam chwilkę

Dziękujemy za życzenia i miłe słowa
Moderna, dzięki za odp w sprawie konika. Chyba jeszcze się wstrzymam, a stolik który Malpka polecała też mnie kusi
Nestelle, padłam z opowieści o mamie 5 dzieci
Pani, brawo dla Toresa za potrojenie wagi
Despa, puzzle kupowałam w calydlamamy.pl
Anika, piesek słodki, ale faktycznie troszkę za wcześnie koleżanka go wydała. Mam nadzieję że już mniej tęskni. Boziu, pamiętam jak moja kotka tęskniła za mamą i siostrą, a miała już 3 miesiące jak ja wzięłam, tak płakałam wtedy...
Dragusia, poszalałaś z zabawkami
Monna, a może ten katar od ząbków? Oby się nie rozwinął w nic powaznego
Corka, super że cycki się rozhulały i zazdroszczę spotkania
Demeter, z kotem nie zazdroszczę. Pamiętam jak 1,5 roku temu moja kotka dostała szajby po remoncie. Nie wiem co w nią wstąpiło, chowała się po kątach a drugi mój kot zaczął ją atakować (dotąd żyły w zgodzie), az krew się lała, mieliśmy cyrki przez miesiąc, nawet do kuwety nie mogła wejść bo Rudolf ją gonił, to mi szczała na podłogę w kuchni, kupę robiła do zlewu masakra. Kupiłam nawet te feromony do kontaktu ale g. dały, w sumie samo przeszło i znów jest love miedzy nimi, ale przyznam nie było lekko :/
Megi, ja też cię wielbię nawet jak nie piszesz nieustanne kciuki za Igora
Colorblue, bardzo mi przykro z powodu mamy, dobrze że udało sie załatwić sprawę z fundacją
Katka, dobrze że już w domu
Pani, nie obwiniaj się za to żelazo T. mam nadzieję ze doktorka podniesie Cię dziś na duchu

Znów nie miałam czasu. Wczoraj musiałam przerobic 10 kg brokułow do mrożenia jeszcze zostały kalafiory i dynia. Potem jeszcze troche grzybów dorobie i już bedzie wsio. Zima może być mroźna i długa, bo zapasy mam jakby co

A i tym razem kosmici zawitali do mnie. Od kilku dni Janek po zaśnięciu budzi się co godzinę i płacze (dziś do północy budził sie 3 razy) nie wiem dlaczego dotychczas ładnie spał, od 20, pierwsza pobudka o 4, a potem dosypiał jeszcze do 7, a teraz o 6 juz oczy otwarte i nie ma spania. Z drzemkami w dzień tez mi się rozregulował, ech...mam nadzieje że to minie...

Ach, jeszcze sobie przypomniałam, pisałyście o wypadaniu włosów. Mi wyłaziły garściami, ale od 2-3 tyg przestały wyłazić, a nie stosowałam żadnych specyfików. Więc po prostu samo musi przejść
__________________
Jaś - 01.03.2013
http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kcmhyv1un.png

Edytowane przez alliw
Czas edycji: 2013-10-04 o 08:28
alliw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 08:25   #2038
katka_19
Wtajemniczenie
 
Avatar katka_19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 156
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Dzień dobry

Nestelle, faktycznie jak dla Was ta rozmiarówka Zarowa mini już zbyt mini, nie popatrzyłam jaki tam jest max rozmiar.
Ja się nad nim zastanawiam w połączeniu z fuksją.

A czarny kombinezon to właśnie z zagranicznego mothercare, myślałam że towar jest ujednolicony w Polsce, bo często widywałam w sklepie rzeczy ze strony.
No i w sumie można też zrobić zamówienie online, ale nie wiem czy się będzie opłacać.

__________________
04.12.2011 - 12 tydz. 6 dz. [*]
Oliwia 26.03.2013

katka_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 08:27   #2039
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
o tak ! dzisiaj świętuje Hania
i ode mnie

i dla Pani -kciuki za wizyte

BYou- ja sie caly czas zastanawiam ....... nigdy nie cytujesz a zawsze wymieniasz i pamietasz co ,kto i jak...... jak Ty to robisz ????
ja cytuje a i tak czasami zapomne o co chodzi
__________________
J . N . R
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 08:30   #2040
katka_19
Wtajemniczenie
 
Avatar katka_19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 156
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

By, dubelek odnośnie kombinezonu
__________________
04.12.2011 - 12 tydz. 6 dz. [*]
Oliwia 26.03.2013

katka_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:56.