Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.) - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-04-12, 11:57   #1561
achna79
Rozeznanie
 
Avatar achna79
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 771
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

Dzień słoneczny

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
Dzis miałam ...masakryczny dzień. niedosyc ze nie spie od 4 a do 4 tez karmie i później .... to od rana do 19 miałam latanie tak ze jadłam w aucie obiad podczas jazdy ...kierując . do tego rozwiązywałam (próbowałam,próbowałam tylko pomóc) problemy małzenskie kogos bliskiego - przez to się tak zdenerwowałam ze ...no z tych nerwow i niedospania beczałam,a jak kawe wypiłam to ..pikawa mi chciała wyskoczyć .... na dodatek na pocieszenie mogę się pochwalić ze jestem kretynką do kwadratu bo chcąc wyjść z domu włożyłam R do fotelika który był na łóżku ,niezapielam go ...i poszłam na korytarz po buciki. R w tym czasie wyszedł /wyskoczył z fotelika na podłogę . Efekt -usta rozcięte ... , o dziwo płakał przez sekundę .
Wiec pierwszy raz mamy za sobą . jestem bezmózgiem .
Biedny Roszek, całe szczęście, że wszystko w porządku.
I kogo jak kogo ale Ciebie bezmózgiem nazwać nie można


Cytat:
Napisane przez Villga Pokaż wiadomość

Achna, poproszę wykład! bylabym wdzięczna baaaaardzo :-*

Tż w pracy jak wrócę to go poproszę. Najpóźniej jutro powinnam już go mieć


Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
Laski pomocy bo zgłupiałam chciałam dla małej na urodziny biały piętrowy tort z jakimiś kwiatkami lub motylkami tak delikatnie coś podobnego do BYou torta no ale dziś znalazłam taki i teraz kminię
1. piętrowy taki http://zszywka.pl/p/tort-na-roczek-2264994.html (początkowo miało być coś takiego piętrowego z kwiatkami lub jak tu z motylkami)
czy taki
2. http://2.bp.blogspot.com/-FHVvp-Aviw...roczek+Ali.JPG (a ten dziś nzalazłam i cała koncepcja poszła się ... )
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaa
który nie umimem podjąć decyzji
Mnie się podoba drugi. Ale może faktycznie za szary jak na roczek

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
achna79 u mnie wystarczyło zaświadczenie od pracodawcy, mi się wydaje że co mops i w nim zajmująca się kobieta to inna interpretacja
Dokładnie tak jak mówisz. Mojej kuzynki Tż u siebie wypełnił potrzebne świstki i po sprawie. A ja w Śremie musiałam latać parę razy i do US i ZUS

Cytat:
Napisane przez kwiatuszekkk21 Pokaż wiadomość

mamy pierwsze kroczki za sobą!

klask i:

Cytat:
Napisane przez Demeter Pokaż wiadomość

A mój synek chodzi przy meblach wstaje już bez problemu i drepta naookoło stołu, przy szafce.
I następne brawa klask i:

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
w ogole u nas ciezkie chwile w zwiazku, baardzo ciezkie - jedna noga juz jestesmy po rozwodzie - ale to nie ma co pisac, nigdy nie bylo idealnie, teraz jest tragicznie



My z tż też się często o coś kłócimy. Moim zdaniem jest gorzej odkąd ślub wzięliśmy Ale jeszcze się nie pozabijaliśmy więc ok


Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość

Hally - czy mozesz wstawic linka do tego rowerka puchatkowego plizzz?
Właśnie, ja też poproszę
__________________
23.04.2013 - Mikołaj
achna79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-12, 11:57   #1562
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
wstaliśmy po 8




Cytat:
Napisane przez kasia86bgo Pokaż wiadomość
taaaa chcial go "uzyc" do tych celow - ale ludzie w urzedach "nie dali sie nabrac" na dobrego ojca i nie dostal ponownego pozwolenia na pobyt.
a ja się PRAWIE dałam nabrać... co za... aa!

Cytat:
Napisane przez OtTakaJa Pokaż wiadomość
jednocześnie nie wyobrażam sobie, że ktoś inny będzie opiekował się A.
a jest już jakiś kandydat?
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-12, 16:44   #1563
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
tz zabrał starszaki na turniej piłki . o 9 .a ja do teraz w sumie nic nie zrobiłam,R łazi za mna ,trzyma mnie na noge, pije ,pilnuje ....
qrcze nie mam jak nawet posprzatac ....
J. tak zawsze ze mną, nawet do toalety leci za mną z płaczem. Czasem jestem uczesana i pomalowana, a w bajzlu siedzimy, bo o ile zabawa w łazience jest bezpieczna w miarę o tyle używanie środków czystości przy dotykającym wszystkiego J. już niekoniecznie. Mogę z nim poodkurzać tylko, tak manewrując szczotką, żeby nie zdążył złapać, choć mam wątpliwości czy jego przykładanie głowy do ciepłego wywiewu z odkurzacza jest w porządku, ale on inaczej nie potrafi.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-12, 18:08   #1564
Tajgusia
Raczkowanie
 
Avatar Tajgusia
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 236
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

Dziewczyny nie chodzi o to ile dziecko mierzy a o to jak przemieszcza się w siatkach centylowych. Dziecko nie powinno odchylać się w dół w siatkach centylowych a generalnie jeżeli maluszek jest poniżej 10 centyla to zawsze jest to wskazanie do diagnozy. I nie chodzi o to żeby to demonizować ale trzeba mieć się na baczności bo można przegapić pewne ważne sprawy a lekarze także w tej kwestii poruszają się po omacku. U mnie do prawie 4 lat wmawiano mi, że "jeszcze urośnie," "może jest taka drobna" itp. a okazało się, że problem leży w hormonach. Mój maluch waży teraz 10 kg i mierzy 82 cm ale moja córka w tym wieku ważyła 7100 i mierzyła 70 cm
Tajgusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-12, 18:43   #1565
monicca1989
Zakorzenienie
 
Avatar monicca1989
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 644
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
nie bardzo wiem co Ci napisać. z jednej strony dobrze, że pediatra go mierzy i interesuje się (mi Jakuba nikt nie chciał mierzyć, raz na moją wyraźną prośbę pediatra "zmierzyła go" krzywo położonego na miarce, drugi raz pielęgniarka mierzyła centymetrem po kawałku dziecko w pozycji pełzającej, żadnemu pomiarowi nie wierzę). Skonsultować się na pewno warto jeśli pediatra uzna to za konieczne.
Co wyczytałaś w internecie?
Wy jakiego wzrostu jesteście? Tak sobie myślę, że kuzyn J. który urodził się praktycznie taki jak J. później mocno zwolnił, teraz mimo różnicy 8 m-cy są tego samego wzrostu, więc musiał porządnie spaść w centylach, ale i rodziców ma bardzo niskich.
U nas mierzyła go 3 razy, pierwszy pomiar jej się nie podobał, bo nie była pewna czy na pewno dotykał główką tej miarki, później na stojąco przy miarce dla dzieci starszych a na koniec jeszcze raz na leżąco.
Nie będę się rozpisywać na temat możliwych przyczyn bo z tego co wyczytałam jest ich bardzo dużo. Na razie to tylko dla zorientowania się czytam, mam nadzieję, że się nie przyda.


Cytat:
Napisane przez Tajgusia Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie chodzi o to ile dziecko mierzy a o to jak przemieszcza się w siatkach centylowych. Dziecko nie powinno odchylać się w dół w siatkach centylowych a generalnie jeżeli maluszek jest poniżej 10 centyla to zawsze jest to wskazanie do diagnozy. I nie chodzi o to żeby to demonizować ale trzeba mieć się na baczności bo można przegapić pewne ważne sprawy a lekarze także w tej kwestii poruszają się po omacku. U mnie do prawie 4 lat wmawiano mi, że "jeszcze urośnie," "może jest taka drobna" itp. a okazało się, że problem leży w hormonach. Mój maluch waży teraz 10 kg i mierzy 82 cm ale moja córka w tym wieku ważyła 7100 i mierzyła 70 cm
Właśnie czytając natknęłam się na jakiś wywiad lekarza i pisał, ze w Polsce lekarze pediatrzy nie są szkoleni jakoś bardzo w tej dziedzinie (jest to działka endokrynologa) jedynie teoria do zdania egzaminu. Bo taki lekarz, żeby zbadać dziecko musiał by mu poświęcić godzinę (m. in. wyrysować linie na siatkach, sprawdzić masę ciała, obwód głowy, rozstaw ramion, oodtworzyć wzrost rodziców i jeszcze wiele innych było podane) a nie ma na to czasu bo na korytarzu ma pacjentów kichających, chorych.
Wiadomo, że jest dużo dzieci, które są długo niskie i nagle wystrzelają w górę. A problem niskorosłości dotyczy ok 2% dzieci (w szczególności chłopców) jednak ziarnko strachu zostało zasiane...
monicca1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-12, 19:04   #1566
Amelie04
Zakorzenienie
 
Avatar Amelie04
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 620
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
nie każdy stworzony jest do karmienia . i tyle .nie ma co sobie na psyche wsiadać . jedynie nie lubie jak ktoś nie umie uczciwie przyznać ze nie karmi bo nie chce ,bo nie nadaje się bo jest mu z tym zle a zwala na cos ze zamalo mleka ,ze dziecko głodne ze cos tam .....
Czasami lepiej aby mama dala sobie spokoj z karmieniem niż takie na sile ,z odraza albo cierpieniem i przekazywaniem takich emocji dziecku.
Ja akurat karmie tak długo bo mogę ,bo chce bo dziecku pasuje i mnie tez. bo nie wymaga ode mnie to zadnego wysiłku (nieliczac teraz nocek). nie mam problemu aby odmowic sobie niektórych potraw, napojów ,lekow przeciwbólowych .... a wręcz jest mi kp na reke bo mój tryb zycia jest taki ze bardzo sobie cenie ze mam "posiłek" przy sobie gotowy do podania .
Jesli jednak karmic bym nie mogła na pewno nie miałabym i z tym problemu .
u nas była to obustronna rezygnacja.


Ojoj, dzis mała spała do 7, ale przeniosłam ją do siebie i spałysmy do 10
Zaczęłam praktyki, a mam tak aroganckiego i wywyższającego się nauczyciela, że nie wiem jak to wytrzymam ale cóż.. Jeszcze klótnia z tżtem o wyprawianie roczku.. chyba zrezygnuje całkiem z robienia czegokolwiek, bo stracę wszystkie nerwy.

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Dziewczyny co myślicie o pantsach z Dady? Wczoraj kupiłam i ciekawe czy lepsze niż pampersy, zwłaszcza jak jest kłopot z zakladaniem
Amelie04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-12, 19:28   #1567
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

Cytat:
Napisane przez monicca1989 Pokaż wiadomość
Wiadomo, że jest dużo dzieci, które są długo niskie i nagle wystrzelają w górę. A problem niskorosłości dotyczy ok 2% dzieci (w szczególności chłopców) jednak ziarnko strachu zostało zasiane...
domyślam się i rozumiem..
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-12, 20:10   #1568
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

Dobry wieczór

tak sobie gdybam

Ja tam nie mam pojęcia jak to jest ze wszrostem ale wydaje mi się że to widać mam w otoczeniu dziewczynkę która pomimo 8 lat wygląda na 3 latka? a jest tak chuda że boje się jej dotknąć jak się bawi z dziećmi to mam wrażenie że zaraz ją któryś stuknie i się połamie dziewczynka wygląda jak szkielet pokryty skórą jest chora zaburzenia wzrostu pomimo terapi hormonem wzostu gdzie jak dobrze pamiętam powinna rosnąć conajmniej 0,5 cm na miesiąc ona rosła tyle na 2 czy 3 miesiące do tego może jeść tylko bezglutenowe jedzonko. Ostatnio widziałam ją na jesień więc nie wiem jak w końcu z tą terapią ale to straszne codziennie zastrzyki z hormonami podziwiam bo musi się wiele nacierpieć.
I takie problemu jak mi mówiła jej mama to już przed 1 rokiem można zaobserować u niej chyba zaczęto coś podjerzewać na miesiąc po porodzie o ile dobrze pamietam a mała urodziła się naprawdę malutka a pozostałe ich dzieci to duże chłopaki.

Ale generalnie to chyba nie ma co panikować tak jak na początku panikowałyśmy że mało przybierają teraz to chyba normalne wiadomo że najbardziej intensywny rozwój dziecka to pierwsze 6 miesięcy później spowalnia tak więc dlatego nie ma co panikować że kogoś dziecko waży 8 kg a inne 14kg na wagę wpływa wiele czyników a wzrost też nie wszyscy mają później po 2 metry.
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-12, 20:38   #1569
Tajgusia
Raczkowanie
 
Avatar Tajgusia
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 236
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

Moja córka urodziła się z wagą 3600 i mierzyła 57 cm. Nie była chuda, nie ma kłopotów z jedzeniem. Jak ta dziewczyna jest na bezglutenowej diecie to może ma celiakię i faktycznie przy celiakii też się słabo rośnie a dzieci z niskorosłością wyglądają zupełnie normalnie i rozwijają się tak jak inne dzieci z tym, że mało rosną. Przyczyn też jest wiele i jest taka postać niskorosłości, której nie da się leczyć.
Tajgusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-12, 21:10   #1570
Amelie04
Zakorzenienie
 
Avatar Amelie04
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 620
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

Cytat:
Napisane przez achna79 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem jest gorzej odkąd ślub wzięliśmy

oj tak
Amelie04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-12, 21:11   #1571
Tasia34
Wtajemniczenie
 
Avatar Tasia34
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszaffka
Wiadomości: 2 165
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
czesc
dziś nocka lepsza .... tzn. mały od 20 do 23.30 chciał 3 razy pic ,potem miałczał ze chce do mnie . tz go uczył spania beze mnie "Roszku ,kochanie jestem
tu spij ..." ,"R do spania" ,"R mamusia tu jest połóz się ".
Chcalo mi się tak smiac ....już widziałam oczyma wyobraźni Rocha odpowiadającego "dobrze tatusiu skoro tak ładnie prosisz pójde spac bez mamy ,bez cyca ..".
Oczywiście syrena była. ale tz nie pozwolił mi go wziąć .I odziwo po 15 min. R zasnął -spał u siebie az do 3.40
może tatuś ma metode ...nie wiem .w każdym razie miałczał potem o tej godzince to go wzielam do nas-napił się i połozył się na szyji tzta . tak spali .... wstaliśmy po 8
no jakas metoda to jest

Cytat:
Napisane przez monicca1989 Pokaż wiadomość
Tzn. nie chodzi o samą liczbę centymetrów. Tylko o to, ze był przez 8 miesięcy na 25centylu i od tego czasu pomalutku spada w dół i w tym momencie jest ok 10centyla lub ciut poniżej.
Nasz pediatra zwrócił na to uwagę już na poprzedniej wizycie ale powiedział, ze będziemy to obserwować. Teraz jest znów niżej w centylach ale dalej powiedział, ze zobaczymy na następnej wizycie co będzie dalej, ewentualnej wtedy zaczniemy szukać przyczyny.
Pisałam z Tajgusią miała podobny problem z córką więc się zaczynam bać.
Zaaczęłam czytać więcej na internecie i jeżeli dziecko spada do 3 centyla jest wysyłane do endokrynogola.
A waży 9700g.
A, o centyle kaman... No Krzys tez spadl z 75 na 25 w wadze, wzrostowo tak ponizej 50 chyba jest. Ale lekarka zadnego problemu nie widzi w tym

Wyrwalam sie dzis z kumpela na "szoping", w Realu bylysmy. Dwie swiezo upieczone mezatki podrzucily dzieci mezom i sie wypuscily
90% zakupow bylo dla dzieciaczkow wlasnie, ale co z tego, szoping is szoping Wreszcie kupilam gumowa kaczke do kapieli!
Ale Krzys nie nacieszyl sie, odparzyl sobie pupcie i z 2. drzemki obudzil sie ze strasznym placzem Na zmiane plakal i chlipal, nic nie pomagalo na rozweselenie... Kaszke zjadl chlipiac. W kapieli placz. Dopiero po zasypaniu Alantanem uspokoil sie, wypil mleczko i teraz spi... Po wszystkim sama sie rozplakalam, tak mi Go zal bylo... Pierwszy raz tak plakal...
Ale ma tak odparzone, ze az pecherze sie zrobily z taka mazia...
Nie wiem, czym jutro to potraktowac...
__________________
Krzyś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64752.png
I love You more than yesterday, but not as much as tomorrow
Ania
http://suwaczki.maluchy.pl/li-73227.png

Edytowane przez Tasia34
Czas edycji: 2014-04-12 o 21:16
Tasia34 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-12, 21:33   #1572
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

Tajgusia bardzo prawdopodobne bo Wiki generalnie rozwija się normalnie i chodzi do szkoły tyle że jest bardzo malutka ma może obecnie około 110 cm i bardzo drobniutka , wiem że bardzo walczyli by choć te 0,5 cm urosła a waży też niewiele nigdy się nie dopytywałam bo wiem jakie to ciężkie dla rodziców jak widziałam łzy w oczach Ani (mamy Wiki) jak mała przychodziła że teraz może jej dać zastrzyk z tym hormonem wzrostu.
I jak byliśmy razem na grilu to normalnie aż mi się jeść odechciewało bo ona ma 8 lat a jest taka dorosła wie że nie może i tyle inne dzieci jedzą ciasta itp a ona nawet nie spróbuje a mi jakoś było głupio tak jeść gdy ona nie może.

Edytowane przez oliwka__
Czas edycji: 2014-04-12 o 21:35
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-12, 23:02   #1573
Tajgusia
Raczkowanie
 
Avatar Tajgusia
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 236
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

U nas hormon wzrostu daje efekty, moja córka ma także 8 lat ale mierzy już 123 cm. Zastrzyki pomimo, że są wykonywane codziennie raz przed snem nie są bolesne. Igła jest cieniutka jak włos a mała robi je sobie sama. U nas pierwsze delikatne objawy pojawiły się około roku a w wieku około 3 lat było już widać wyraźnie, że jest niższa od rówieśników.Po 4 roku wypadła poza 3 centyl. Teraz po 2 latach leczenia jest już na 10 centylu
Tajgusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-12, 23:09   #1574
achna79
Rozeznanie
 
Avatar achna79
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 771
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

Cytat:
Napisane przez Tajgusia Pokaż wiadomość
U nas hormon wzrostu daje efekty, moja córka ma także 8 lat ale mierzy już 123 cm. Zastrzyki pomimo, że są wykonywane codziennie raz przed snem nie są bolesne. Igła jest cieniutka jak włos a mała robi je sobie sama. U nas pierwsze delikatne objawy pojawiły się około roku a w wieku około 3 lat było już widać wyraźnie, że jest niższa od rówieśników.Po 4 roku wypadła poza 3 centyl. Teraz po 2 latach leczenia jest już na 10 centylu

Też miałam chrześniaka co brał hormon wzrostu (ale był do końca malutki) , miał celiaklię itd itd .... potem przestał brać ze względu na wiele innych schorzeń.

Brawo dla dzielnej córy
__________________
23.04.2013 - Mikołaj
achna79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 06:27   #1575
achna79
Rozeznanie
 
Avatar achna79
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 771
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

Dzień dobry

Czyżby dziś Kwiatuszek zaspał?
__________________
23.04.2013 - Mikołaj
achna79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 07:52   #1576
kwiatuszekkk21
Zadomowienie
 
Avatar kwiatuszekkk21
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 807
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

heh nie, ale jakoś tak bez nastroju bo wielkiej kłótni z tż-tem. na prawdę już nie wiem co robić
drugiego dziecka na pewno nie będzie, wystarczy że jedno nie będzie miało szczęśliwej rodziny
__________________
09.03.13
kwiatuszekkk21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 08:54   #1577
achna79
Rozeznanie
 
Avatar achna79
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 771
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

Cytat:
Napisane przez kwiatuszekkk21 Pokaż wiadomość
heh nie, ale jakoś tak bez nastroju bo wielkiej kłótni z tż-tem. na prawdę już nie wiem co robić
drugiego dziecka na pewno nie będzie, wystarczy że jedno nie będzie miało szczęśliwej rodziny
łojej pewnie Cię to nie pocieszy ale ja tez się wczoraj ostro pożarłam z Tż, chyba wisi coś w powietrzu A może to słynny kryzys 7-letniego związku?? (Muszę przeliczyć w ogóle ile my lat ze sobą jesteśmy)

Na pewno się pogodzicie a K. ma i będzie miał szczęśliwą rodzinę
__________________
23.04.2013 - Mikołaj
achna79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 08:59   #1578
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
J. tak zawsze ze mną, nawet do toalety leci za mną z płaczem. Czasem jestem uczesana i pomalowana, a w bajzlu siedzimy, bo o ile zabawa w łazience jest bezpieczna w miarę o tyle używanie środków czystości przy dotykającym wszystkiego J. już niekoniecznie. Mogę z nim poodkurzać tylko, tak manewrując szczotką, żeby nie zdążył złapać, choć mam wątpliwości czy jego przykładanie głowy do ciepłego wywiewu z odkurzacza jest w porządku, ale on inaczej nie potrafi.
ehhhh,ciezko,ciezko ....
u mnie tez czasem tak podobnie.....
gotuje a R trzyma się mojej nogi ,zmywam a R trzyma się nogi......

Cytat:
Napisane przez Tajgusia Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie chodzi o to ile dziecko mierzy a o to jak przemieszcza się w siatkach centylowych. Dziecko nie powinno odchylać się w dół w siatkach centylowych a generalnie jeżeli maluszek jest poniżej 10 centyla to zawsze jest to wskazanie do diagnozy. I nie chodzi o to żeby to demonizować ale trzeba mieć się na baczności bo można przegapić pewne ważne sprawy a lekarze także w tej kwestii poruszają się po omacku. U mnie do prawie 4 lat wmawiano mi, że "jeszcze urośnie," "może jest taka drobna" itp. a okazało się, że problem leży w hormonach. Mój maluch waży teraz 10 kg i mierzy 82 cm ale moja córka w tym wieku ważyła 7100 i mierzyła 70 cm


Cytat:
Napisane przez monicca1989 Pokaż wiadomość
jednak ziarnko strachu zostało zasiane...
wierze.
Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
Ja tam nie mam pojęcia jak to jest ze wszrostem ale wydaje mi się że to widać mam w otoczeniu dziewczynkę która pomimo 8 lat wygląda na 3 latka? a jest tak chuda że boje się jej dotknąć jak się bawi z dziećmi to mam wrażenie że zaraz ją któryś stuknie i się połamie dziewczynka wygląda jak szkielet pokryty skórą jest chora zaburzenia wzrostu pomimo terapi hormonem wzostu gdzie jak dobrze pamiętam powinna rosnąć conajmniej 0,5 cm na miesiąc ona rosła tyle na 2 czy 3 miesiące do tego może jeść tylko bezglutenowe jedzonko. Ostatnio widziałam ją na jesień więc nie wiem jak w końcu z tą terapią ale to straszne codziennie zastrzyki z hormonami podziwiam bo musi się wiele nacierpieć.
I takie problemu jak mi mówiła jej mama to już przed 1 rokiem można zaobserować u niej chyba zaczęto coś podjerzewać na miesiąc po porodzie o ile dobrze pamietam a mała urodziła się naprawdę malutka a pozostałe ich dzieci to duże chłopaki.
.
boziu ....
Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Ale Krzys nie nacieszyl sie, odparzyl sobie pupcie i z 2. drzemki obudzil sie ze strasznym placzem Na zmiane plakal i chlipal, nic nie pomagalo na rozweselenie... Kaszke zjadl chlipiac. W kapieli placz. Dopiero po zasypaniu Alantanem uspokoil sie, wypil mleczko i teraz spi... Po wszystkim sama sie rozplakalam, tak mi Go zal bylo... Pierwszy raz tak plakal...
Ale ma tak odparzone, ze az pecherze sie zrobily z taka mazia...
Nie wiem, czym jutro to potraktowac...
jejkus biedulek ...to już naprawdę poważnie sobie dupke odparzył ze az pęcherze .... a jak do tego doszło???
ja się az tak nie znam bo u nas żadne dziecko odparzen nie miało ale dziewczyny -o ile pamiętam -jakas mączke polecały ...ziemniaczaną?
Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
Tajgusia bardzo prawdopodobne bo Wiki generalnie rozwija się normalnie i chodzi do szkoły tyle że jest bardzo malutka ma może obecnie około 110 cm i bardzo drobniutka , wiem że bardzo walczyli by choć te 0,5 cm urosła a waży też niewiele nigdy się nie dopytywałam bo wiem jakie to ciężkie dla rodziców jak widziałam łzy w oczach Ani (mamy Wiki) jak mała przychodziła że teraz może jej dać zastrzyk z tym hormonem wzrostu.
I jak byliśmy razem na grilu to normalnie aż mi się jeść odechciewało bo ona ma 8 lat a jest taka dorosła wie że nie może i tyle inne dzieci jedzą ciasta itp a ona nawet nie spróbuje a mi jakoś było głupio tak jeść gdy ona nie może.
tez bym nie mogła ....
Cytat:
Napisane przez Tajgusia Pokaż wiadomość
U nas hormon wzrostu daje efekty, moja córka ma także 8 lat ale mierzy już 123 cm. Zastrzyki pomimo, że są wykonywane codziennie raz przed snem nie są bolesne. Igła jest cieniutka jak włos a mała robi je sobie sama. U nas pierwsze delikatne objawy pojawiły się około roku a w wieku około 3 lat było już widać wyraźnie, że jest niższa od rówieśników.Po 4 roku wypadła poza 3 centyl. Teraz po 2 latach leczenia jest już na 10 centylu
wspaniale ze jest poprawa
ciężko się czyta o takich problemach ...a dzieciaki sa niezwykle dzielne !
Cytat:
Napisane przez kwiatuszekkk21 Pokaż wiadomość
heh nie, ale jakoś tak bez nastroju bo wielkiej kłótni z tż-tem. na prawdę już nie wiem co robić
drugiego dziecka na pewno nie będzie, wystarczy że jedno nie będzie miało szczęśliwej rodziny
az tak zle? może to chwilowe.....

trzymam kciuki abyście się dogadali .

w ogole jak czytam o waszych kłótniach w związku ,niedogadywaniu się .... . Tule mocno Wszystkie Was .... i chciałabym zapewnić (ale się nie da )ze to chwilowe ....
w każdym związku jest czas kryzysu - najczęściej po kilku latach mieszkania ze sobą i po pojawieniu się dziecka - ta ostatnia sytuacja to prawdziwa rewolucja wiec nie każdy potrafi od razu ogarnąć ,dostosować się . najczęściej faceci maja z tym problem ...,ale to wynika chyba z ich braku dojrzałości .... to wymaga czasu .
U nas tez było kiedyś nieciekawie .... az dziw mnie bierze ze wszyscy zyją -az tak było ....
Jednak przeszliśmy przez wszystkie burze i jest bajka ....
jednak jesteśmy tez ze sobą kawał czasu ...już 14 lat a od 12 mieszkamy .
__________________
J . N . R
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 09:12   #1579
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

Dzień dobry

kwiatuszku

Mój geniusz jest poprostu nie dopobicia mała rano zaczęła marudzić więc ja patrzę na zegarek to a to przed 7 więc poszłam żeby się nie rozbudziła ją nakrmić mając nadzieję że pośpimy do 8 ... mała ładnie się najadła z jednego i drugiego cyca na śpiocha odłożyłam do łóżeczka nie doszłam do schodów i ryk syrena no to wracam po nią do łóżeczka żby bardziej się nie rozbudziła biorę na ręce a ta od razu siup i do karuzeli uśmiiechnięta łapki wyciąga no to ja już się pogodziłam że nie pośpię dłużej idę z nią do nas do sypialni mówię może troszkę poleży uśnie przy cycku no ale nic z tego zaczęła się bawić i wysztko było by dobrze gdyby zaspana matka popatrzyła dobrze na zegarek była 5:45 tak więc od tej godziny nie śpimy
A wiem że gdybym nie wstała to mała by się pokręciła i zasnęła bo to jeszcze nie była godzina jej wstawania a matka chciała dla siebie dobrze chociaż raz w niedzielę a wyszło naprzekór
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-13, 09:15   #1580
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

Dzien dobry

Obiad juz przyszykowany, tylko wlaczyc palniki
A po poludniu jedziemy do miasta, dzisiaj otwarta niedziela w Braunschweig (normalnie w niedziele sklepy pozamykane)

A u nas nudy, dzien jak co dzien - nie mam co opowiadac nawet

Jutro jedziemy na bilans roczniaka -musze tez z lekarzem ustalic peirwszy termin szczepienia, i strasznie sie boje, ze malemu wyjdzie po nich alergia, az sie poryczalam dzisiaj
__________________
Moja dziewczynka
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 09:20   #1581
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

Aaa no i mój tż stwierdziło 6 ranao że niech matka robi co chce ale mam zakaz kładzenia małej przed 23 co by dała mu rano długo pospać a może on tak by wstał i się nią zają od rana a mi się dał wyspać ??

---------- Dopisano o 10:18 ---------- Poprzedni post napisano o 10:16 ----------

Moderna będzie dobrze nie będzie żadnych alergi

Moje dziecko to łakomczuch wzięła jedno jajo przepiórcze włożyła do buźki zaraz wpychała drugie no ale jej się nie mieśćiło zabrałam jej to drugie to się popłakała

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

To może wam poprawię humor wczoraj byłam u fryzjera i stwierdziłam że jednak chcę jaśniejsze włosy i .... wyglądam jak kurczak w sam raz na wielkanoc
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 09:21   #1582
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
Moderna będzie dobrze nie będzie żadnych alergi

Moje dziecko to łakomczuch wzięła jedno jajo przepiórcze włożyła do buźki zaraz wpychała drugie no ale jej się nie mieśćiło zabrałam jej to drugie to się popłakała
ryzyko spore, M. jest po mnie obciazony..

lakomczuszka mala musze mezowi powiedziec, zeby przyniosl od sasiada przepiorczych ;D (na razie od kilku dni strajk na jajka a baaardzo lubil)
__________________
Moja dziewczynka
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 09:21   #1583
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

Moderna u nas właśnie też strajk na kurze jajka więc kupiłam przepiórcze i o dziwo już drugi raz przeszły a kurze nie ma mowy.
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 09:22   #1584
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
To może wam poprawię humor wczoraj byłam u fryzjera i stwierdziłam że jednak chcę jaśniejsze włosy i .... wyglądam jak kurczak w sam raz na wielkanoc
a da sie cos z tym jeszcze zrobic?
hihi

---------- Dopisano o 10:22 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
Moderna u nas właśnie też strajk na kurze jajka więc kupiłam przepiórcze i o dziwo już drugi raz przeszły a kurze nie ma mowy.
o widzisz, dzieki, to sprobujemy przepiorczych
__________________
Moja dziewczynka
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 09:24   #1585
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

Moderna da ale najgorsze jest to że tak są zawalone robotą że nie wiem czy uda im się mnie na listę wciągąć przed świętami ale jak coś mają dzwonić
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 09:29   #1586
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

Tasia skad takie mocne odparzenie?
Ja przy silnym odparzeniu poszlabym do lekarza, by to zobaczyl i zalecil cos leczniczego, zeby nie rozwinela sie jakas infekcja grzybiczna.
A na teraz to wietrzyc duzo, przemywac wacikiem nasaczonym woda z jakims olejkiem (ladnie zmywa), unikac mydla czy innych zeli, chusteczek nawilzajacych. Osuczyc dobrze i posypac czy pudrem czy maka ziemniaczana, poza tym sprobowalabym jeszcze krem z cynkiem.
__________________
Moja dziewczynka
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 09:30   #1587
anika_s
Wtajemniczenie
 
Avatar anika_s
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 2 381
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

Witajcie
u nas z czasem trochę kiepsko wiec mnie mało.
Może dziś wieczorkiem coś poczytam.
Dziś Wielki Dzień Oliwci - jak ten czas pędzi Rok temu była już z nami ponad 4 godzinki
__________________
15-07-2006 jestem żona
od 13-04-2013 najszczęśliwsza mama na świecie
http://suwaczki.slub-wesele.pl/201304134865.html
anika_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 09:32   #1588
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

Cytat:
Napisane przez anika_s Pokaż wiadomość
Witajcie
u nas z czasem trochę kiepsko wiec mnie mało.
Może dziś wieczorkiem coś poczytam.
Dziś Wielki Dzień Oliwci - jak ten czas pędzi Rok temu była już z nami ponad 4 godzinki
Wszystkiego NAJlepszego dla Oliwii
Szykujecie jakies przyjecie?
__________________
Moja dziewczynka
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 09:37   #1589
Tasia34
Wtajemniczenie
 
Avatar Tasia34
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszaffka
Wiadomości: 2 165
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

Dzien dobry
Piekna pogoda, bedzie spacer I tak, jak wczoraj, pochodzimy w parku po trawce Krzys za raczke i drepcze, schyla sie i dotyka roslinek, kamyczkow...
Noc cala przespana, rano odparzenie duzo mniejsze, ufff...
Nestelle - nie wiem,, od czego, bylo ok, choc lekkie odparzenie ma od kilku dni - zasnal na drzemke, obudzil sie juz ze strasznym placzem, mial kupke i takie wielkie odparzenie... Podejrzewam kwasne kupki od zebow. Teraz co chwila Mu sprawdzamy.


Cytat:
Napisane przez kwiatuszekkk21 Pokaż wiadomość
heh nie, ale jakoś tak bez nastroju bo wielkiej kłótni z tż-tem. na prawdę już nie wiem co robić
drugiego dziecka na pewno nie będzie, wystarczy że jedno nie będzie miało szczęśliwej rodziny
Jej.... Co to sie dzieje... Przykro czytac, okropni ci faceci...

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
Dzien dobry

Obiad juz przyszykowany, tylko wlaczyc palniki
A po poludniu jedziemy do miasta, dzisiaj otwarta niedziela w Braunschweig (normalnie w niedziele sklepy pozamykane)

A u nas nudy, dzien jak co dzien - nie mam co opowiadac nawet

Jutro jedziemy na bilans roczniaka -musze tez z lekarzem ustalic peirwszy termin szczepienia, i strasznie sie boje, ze malemu wyjdzie po nich alergia, az sie poryczalam dzisiaj
Nie martw sie na zapas! (taaaa, latwo mi mowic, sama boje sie szczepien, tak ogolnie )


Wczoraj w tym Realu kupilam Krzysiowi puzzle od 1 rz, na razie umie je wyjac ze swoich miejsc, jeszcze nie rozpracowal wkladania, ale nauczy sie, jak z kubeczkami czy kolkami Uwielbia takie manualne zajecia I cierpliwy jest
__________________
Krzyś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64752.png
I love You more than yesterday, but not as much as tomorrow
Ania
http://suwaczki.maluchy.pl/li-73227.png
Tasia34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 09:42   #1590
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz6 - świętujemy Roczek (part II.)

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Nestelle - nie wiem,, od czego, bylo ok, choc lekkie odparzenie ma od kilku dni - zasnal na drzemke, obudzil sie juz ze strasznym placzem, mial kupke i takie wielkie odparzenie... Podejrzewam kwasne kupki od zebow. Teraz co chwila Mu sprawdzamy.
dobrze, ze juz troszke lepiej.
A jadl cos z duza iloscia witaminy C?
__________________
Moja dziewczynka
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-28 10:49:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:30.