Pielegnacja od A do Z - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-14, 18:39   #1
Thomasss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 10

Pielegnacja od A do Z


Witam drogie panie, od paru dni wertuje forum, ale jako ze jestem facetem to zbyt duzego pojecia na temat kosmetykow nie mam...
Zwracam sie do Was z prosba w wyborze kosmetykow do twarzy i ciala.
Z problemami ale ustalilem ze mam skore tlusta, tradzikowa ktora na ten moment jest mocno przesuszona.
Wiem ze potrzebuje:
Tonik do codziennego mycia twarzy
Jakies specjalne mydlo antybakteryjne
Krem matujaco nawilzajacy na dzien
Krem regulujacy sebum na noc
Regularne maseczki i peelingi
I tu zaczyna sie problem takich produktow sa setki jesli nie tysiace...
Mozecie polecic cos sprawdzonego?
Thomasss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 13:10   #2
Kalineczka2289
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 54
Dot.: Pielegnacja od A do Z

Cytat:
Napisane przez Thomasss Pokaż wiadomość
Witam drogie panie, od paru dni wertuje forum, ale jako ze jestem facetem to zbyt duzego pojecia na temat kosmetykow nie mam...
Zwracam sie do Was z prosba w wyborze kosmetykow do twarzy i ciala.
Z problemami ale ustalilem ze mam skore tlusta, tradzikowa ktora na ten moment jest mocno przesuszona.
Wiem ze potrzebuje:
Tonik do codziennego mycia twarzy
Jakies specjalne mydlo antybakteryjne
Krem matujaco nawilzajacy na dzien
Krem regulujacy sebum na noc
Regularne maseczki i peelingi
I tu zaczyna sie problem takich produktow sa setki jesli nie tysiace...
Mozecie polecic cos sprawdzonego?
Nie chcę tworzyć spiskowych teorii, ale z własnego doświadczenia walki z trądzikiem (wciąż trwająca ) stwierdzam, że jeśli coś ma napisane do cery trądzikowej to się kompletnie do tego nie nadaje. Naprawdę - tylko wysuszy, a co w efekcie zmusi cerę do większej produkcji sebum i tak w kółko.
Jeśli chodzi o trądzik to warto iść do dermatologa, bo być pomoże pomocniczo sprawdzi się maść z antybiotykiem albo leczenie doustne.

Warto też pomyśleć o nietypowych przyczynach powodujących trądzik:
- celiakia, czyli nietolerancja glutenu (wiem, że teraz wszędzie źle o nim piszą, ale faktycznie może powodować problemy skórne)
- nietolerancja laktozy (produkty mleczne mogą nasilać zmiany)
- duża ilość tłustych i wysokoprzetworzonych produktów spożywczych
- papeirosy, alkohol i stres

Jeśli chodzi o pielęgnację to polecam:
1. Tonik Organique Basic Clenaer - fajnie "wycisza" skórę i zapach szybko znika
2. "Czarne mydło" albo żel myjący z tej samej serii, co tonik. Powinien się też sprawdzić biożel mythosa z rumiankiem i aloesem.
3. Kremy najlepiej wybierać do cery wrażliwej lub atopowej, ale to już musisz niestety spróbować. Najlepiej poproś o próbki i zobacz jak zareaguje cera.

Poza tym możesz też raz na tydzień nakładać maseczkę z zieloną glinką (http://flax.com.pl/maseczka-do-twarz...na-glinka.html) albo zrobić peeling enzymatyczny
Kalineczka2289 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 16:38   #3
Thomasss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 10
Dot.: Pielegnacja od A do Z

Witam drogie Panie,
Odrobienie zadania domowego zajelo mi prawie tydzien, dobralem sobie takie kosmetyki, co o nich sadzicie?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...sibio-h2o.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-bb-cream.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...dzo-mocny.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...i-w-tubce.html
a do codziennego mycia ciała żel lub mydło antybakteryjne bialy jelen
Thomasss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 12:44   #4
Thomasss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 10
Dot.: Pielegnacja od A do Z

Az tak zle?
Thomasss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 15:36   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pielegnacja od A do Z

Cytat:
Napisane przez Thomasss Pokaż wiadomość
Az tak zle?
Jak pewnie zauważyłeś te produkty na KWC mają bardzo różne opinie i tak samo różne opinie i rady dostaniesz na forum, często nawet wzajemnie się wykluczające.
Ja na przykład (cera tłusta, często odwodniona i wysuszona) uwielbiam zalinkowany płyn micelarny Bioderma Sensibio i właściwie tylko nim + tonikiem oczyszczam twarz. Ale są osoby także z tłustą skórą, u których ten płyn zapycha. Są też osoby, które tłustą cerę codziennie myją mydłem (dużo osób chwali sobie Aleppo, czy też inne ręcznie robione mydła), a ja miałam po tym Saharę w tłuszczu. Tak więc nie ma jednego schematu pielęgnacji dla tłustej cery.

Na pewno najpierw trzeba znaleźć swoją metodę oczyszczania. Tu masz wybór między mocniejszymi (mydła, żele, pianki) i delikatniejszymi (płyny micelarne, olejki myjące). Jak widzisz, że po tych mocniejszych skóra jest ściągnięta, odwodniona, to sięgasz po łagodniejsze.

Jesteś facetem, więc nie wiem, po co Ci krem BB. To taki quasi-makijaż.

Jeśli masz problem ze świeceniem skóry, to uważaj na zbyt dużą ilość produktów matujących, bo możesz tylko wysuszyć nimi skórę, a ta w odruchu obronnym zacznie produkować jeszcze więcej tłuszczu. Patrz czy w składzie jest alkohol (Alcohol Denat, Alcohol) - także może nasilić wysuszenie i przetłuszczanie.

Dla skóry tłustej ogólnie polecane są produkty z kwasami. Masz tu do wyboru serie apteczne np La Roche Posay Effaclar, Avene TriAcneal, poza tym Uriage, Bioderma też takie mają (nie pomne teraz nazw). Z polskich to np Iwostin peeling Purritin (na noc, w formie płynnej) KLIK, Pharmaceris Sebo Almond Peel krem na noc 5% lub 10% kwasu migdałowego KLIK.
W drogerii znajdziesz serum Bielendy Super Power Mezo KLIK, wielu osobom służy.
To są produkty głównie na noc.

Glinki pomagają doraźnie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 08:36   #6
Thomasss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 10
Dot.: Pielegnacja od A do Z

te kremy ktore podalas troszke za drogie jak dla mnie,
kupilem z bielendy ogorek i limonka, i drugi z perfecty, oba bardzo chwalone w KWC
teraz moje pytanie dotyczy peelingow, ile razy w tygodniu powinno sie robic peeling ciala i twarzy, oraz jak czesto moge uzywac czarnego mydla do twarzy?
no i na koncu ta maseczka z glinki raz w tygodniu wystarczy?
Thomasss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 13:56   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pielegnacja od A do Z

Cytat:
Napisane przez Thomasss Pokaż wiadomość
te kremy ktore podalas troszke za drogie jak dla mnie,
kupilem z bielendy ogorek i limonka, i drugi z perfecty, oba bardzo chwalone w KWC
teraz moje pytanie dotyczy peelingow, ile razy w tygodniu powinno sie robic peeling ciala i twarzy, oraz jak czesto moge uzywac czarnego mydla do twarzy?
no i na koncu ta maseczka z glinki raz w tygodniu wystarczy?
Serum Bielendy kosztuje w promocji jakieś 20 zł, normalnie 27 i poniżej tej ceny raczej nie kupisz niczego skutecznego, co zrobi cokolwiek poza zmiękczeniem skóry i zatrzymaniem wilgoci, ewentualnie tymczasowym jej podsuszeniem.
Peeling robi się około raz na tydzień, ale to wszystko zależy, co jest substancją pilingującą i jak reaguje skóra.
Czarne mydło - chodzi Ci o Savon Noir? Jedni mogą używać dwa razy dziennie, inni raz na tydzień a jeszcze inni wcale. Poza tym prawdziwe czarne mydło też nie jest specjalnie tanie, to koszt minimum 30 złotych za słoiczek. Są co prawda kosmetyki "inspirowane" czarnym mydłem (Avon takie coś ma), ale z prawdziwym to nie mają one prawie nic wspólnego.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-05, 15:10   #8
Thomasss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 10
Dot.: Pielegnacja od A do Z

co do ceny, mialem na mysli te kremy ktore podalas np la roche posay wychodzi jakies 60 zl za 40 ml, gdzie perfecta lub bielenda polowe taniej,
na ten moment kupilem wszystko co polecalyscie
maseczke z czerwonej glinki
peeling do twarzy z ziaji
peeling myjacy do ciala
savon noir
to serum tez kupie, nie ma probleemu
Stosuje sie je punktowo na wypryski? ile razy w tygodniu?
Thomasss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 15:45   #9
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pielegnacja od A do Z

Cytat:
Napisane przez Thomasss Pokaż wiadomość
co do ceny, mialem na mysli te kremy ktore podalas np la roche posay wychodzi jakies 60 zl za 40 ml, gdzie perfecta lub bielenda polowe taniej,
na ten moment kupilem wszystko co polecalyscie
maseczke z czerwonej glinki
peeling do twarzy z ziaji
peeling myjacy do ciala
savon noir
to serum tez kupie, nie ma probleemu
Stosuje sie je punktowo na wypryski? ile razy w tygodniu?
Rozumiem, marki apteczne nie są najtańsze, zwłaszcza zagraniczne.
Serum Bielendy stosuje się na noc, na całą twarz. Ponieważ zawiera kwas migdałowy, to reakcje skóry mogą być różne, niektóre cery nawet tak małe stężenie kwasu jakie tam jest może lekko podsuszyć. Więc stosujesz w zależności od tego, jak reaguje twarz.

Co do kwasów i produktów aptecznych, to warto się jeszcze jeszcze zainteresować żelem Skinoren KLIK. Kosztuje 35-40 złotych, są też co prawda tańsze preparaty z kwasem azelainowym, ale jeśli przeliczyć gramaturę i częstotliwość używania, to Skinoren wychodzi najtaniej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 18:00   #10
Thomasss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 10
Dot.: Pielegnacja od A do Z

Dziekuje bardzo ;*
Kupie rowniez serum bielendy i ten zel, a do codziennego stosowania te kreemy i peelini ktore wkleilem daja rade czy nie za bardzo?
Z tego co sam zauwazylem najlepiej nawilza i matowi skore krem perfecty
Thomasss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 19:47   #11
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pielegnacja od A do Z

Cytat:
Napisane przez Thomasss Pokaż wiadomość
Dziekuje bardzo ;*
Kupie rowniez serum bielendy i ten zel, a do codziennego stosowania te kreemy i peelini ktore wkleilem daja rade czy nie za bardzo?
Z tego co sam zauwazylem najlepiej nawilza i matowi skore krem perfecty
Najlepiej obserwuj skórę, póki wydaje się być w równowadze, to nie jest źle. Czym chcesz myć twarz?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-06, 19:59   #12
Thomasss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 10
Dot.: Pielegnacja od A do Z

Pod prysznicem szare mydlo a do codziennej pielegnacji tonik bioderma sensibio, wszyscy mega zachwalaja
Thomasss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 20:16   #13
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pielegnacja od A do Z

Cytat:
Napisane przez Thomasss Pokaż wiadomość
Pod prysznicem szare mydlo a do codziennej pielegnacji tonik bioderma sensibio, wszyscy mega zachwalaja
To płyn micelarny, znaczy się myje, a tonik właściwie tylko odświeża i wyrównuje pH skóry. Poobserwuj czy domywa wystarczająco, bo niektórzy potrzebują jeszcze czegoś przed np pianki czy mydła. Mnie akurat Bioderma wystarcza. Wersja do tłustej skóry, Sebium nawet trochę matuje (ale za to niekoniecznie nadaje się do przemycia oczu).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-08, 16:47   #14
Thomasss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 10
Dot.: Pielegnacja od A do Z

Plyn micelarny chyba sie sprawdza bo czuje po nim ze twarz jest czysta i fajnie odswierzona.
A powiedz mi jeszcze jaki balsam do ciala, bo wszystkie godne uwagi jakie znajduje na kwc sa do skory suchej, ja mam normalna a nawet delikatnie sklanialbym sie w kierunku tlustej z delikatnym tradzikiem wiec te do suchej skory kompletnie sie nie nadaja...
Thomasss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 15:09   #15
Thomasss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 10
Dot.: Pielegnacja od A do Z

Thomasss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 16:08   #16
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pielegnacja od A do Z

Cytat:
Napisane przez Thomasss Pokaż wiadomość
Tłusta skóra ciała to raczej rzadkość i ja bym z tym problemem poszła do dermatologa. Tutaj nie mam pojęcia, co Ci poradzić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 17:42   #17
Thomasss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 10
Dot.: Pielegnacja od A do Z

Dzieki wielkie za pomoc, po dwoch tygodniach widze mega poprawe,
mam tylko jedno pytanie czy po uzyciu czarnego mydla efekt sciagnietej skory jest czyms negatywnym czy moge to zignorowac?
tzn po zmyciu mydla czuje ze skora jest super wygladzona, ale automatycznie czuje ze jest mocna sciagnieta, efekt ten mija po nalozeniu kremu.
Thomasss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-25, 09:56   #18
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pielegnacja od A do Z

Cytat:
Napisane przez Thomasss Pokaż wiadomość
Dzieki wielkie za pomoc, po dwoch tygodniach widze mega poprawe,
mam tylko jedno pytanie czy po uzyciu czarnego mydla efekt sciagnietej skory jest czyms negatywnym czy moge to zignorowac?
tzn po zmyciu mydla czuje ze skora jest super wygladzona, ale automatycznie czuje ze jest mocna sciagnieta, efekt ten mija po nalozeniu kremu.
To zależy, co się potem dzieje ze skórą. Np u mnie po pewnym czasie używania Aleppo twarz zaczęła się bardzo przetłuszczać, puder którego wtedy używałam mi wręcz spływał i miałam masę suchych skórek. Jeśli zauważysz, że coś jest nie tak, to ogranicz częstotliwość. I przede wszystkim stosuj po myciu tonik - on przywróci skórze właściwe pH. Mydło jest alkaliczne, a właściwe pH skóry lekko kwaśne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-25 10:56:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:55.