Która prostownica do loków jest najlepsza i jakie fryzury można nią stworzyć?
Prostownica do loków to urządzenie wielofunkcyjne. Dzięki jej zaokrąglonej budowie możecie wyczarować na głowie burzę kręconych włosów, gładką taflę lub subtelne fale. Zobaczcie, czym powinnyście się kierować przy wyborze odpowiedniej prostownicy i jak najlepiej jej używać.
- Paulina Wierzchowiecka
Prostownica do loków nie powinna posiadać elementów, które mogłyby nieestetycznie zaginać włosy i je szarpać. Urządzenie powinno umożliwiać nam płynny, skręcający ruch, który pozwoli na stworzenie zarówno drobnych loków, jak i tych dużych. Poznajcie parametry wyboru najlepszej lokówko-prostownicy.
Spis treści:
- Czym kierować się przy wyborze prostownicy do włosów?
- Prostownica do loków Philips BHS 378/00 ThermoProtect
- Prostownica do loków Babyliss Straight & Curl Brilliance ST482E
- Jak zrobić loki prostownicą?
Czym kierować się przy wyborze prostownicy do włosów?
Niezależnie od tego, jaką fryzurę chcemy wykonywać przy użyciu prostownicy, najważniejsze jest, żeby w jak najmniejszym stopni uszkodziła ona końcówki włosów, a dodatkowo sprawiła, że zaczną wyglądać lepiej! Wśród modeli dostępnych na rynku najlepiej wybierać te, posiadające powłokę z diamentu, turmalinu, tytanu, ceramiki i marmuru. Te powierzchnie cechują się największą wytrzymałością i równomiernym rozkładem ciepła, który umożliwia szybką i udaną stylizację. Najgorzej w zestawieniu wypadają prostownice teflonowe, których płytki nie rozgrzewają się równo do określonych temperatur, przez co układanie włosów trwa dłużej i są one najbardziej narażone na zniszczenie.
Kolejnym czynnikiem jest funkcja jonizacji. Prostownica z jonizacją sprawia, że łuski włosa domykają się, a kosmyki stają się mniej podatne na puszenie i elektryzowanie się. Kluczową cechą jest także możliwość regulacji temperatury odpowiednio dobranej do porowatości włosów. Kosmyki cienkie i niskoporowate powinny być stylizowane najniższą temperaturą, natomiast włosy średnioporowate i wysokoporowate mogą być poddawane działaniu temperatury sięgającej 200 stopni Celsjusza.
Jeśli wiecie już, na jaką powierzchnię i czynniki warto zwrócić uwagę, warto zastanowić się co powinna posiadać lokówko-prostownica:
- brak tzw. grzebyczka - niewielkich elementów mających na celu rozdzielenie włosów, które podczas wykonywania skrętów mogłyby je poszarpać.
- owalne krawędzie - niestety, urządzenie posiadające kanciaste boki nie pozwoli nam stworzyć na głowie loków o idealnym skręcie.
- funkcja wytwarzania pary wodnej - jest opcjonalna, jednak prostownice parowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze względu na funkcję pielęgnacyjną włosów. W tym przypadku nie działamy na kosmyki rozgrzanymi płytkami, a parą wodną.
Zobacz także: Jaką prostownicę do włosów kupić - z jonizacją czy tradycyjną? Podpowiadamy!
Prostownica do loków Philips BHS 378/00 ThermoProtect
Mamy dla was dwa modele prostownicy do loków. Pierwszym z nich jest prostownica Philips ThermoProtect, która posiada cermiczno-keratynową powłokę przyczyniającą się do odbudowy końcówek. Obydwa przedstawione przez nas urządzenia posiadają funkcję jonizacji. Zastosowanie technologii jonowej w tym modelu sprawi, że fryzura uzyska piękny efekt lśniącej tafli. Prostownica rozgrzewa się do maksymalnej temperatury 230 stopni Celsjusza i posiada jej regulację. Obrotowy przewód ułatwia pracę urządzeniem pod różnym kątem. Za ten model będziecie musiały zapłacić ok. 170 zł.
Prostownica do loków Babyliss Straight & Curl Brilliance ST482E
Babyliss Straight & Curl Brilliance posiada ceramiczne płytki i zaokrąglone krawędzie, które idealnie wpisują się w definicję prostownicy do loków. Ten model ma także 5 poziomów regulacji temperatury (od 150 do 235 stopni Celsjusza), dlatego niezależnie od rodzaju włosów będziecie w stanie wystylizować je bez ryzyka ich uszkodzenia. To, co wyróżnia ten model na tle innych to także wyjątkowo długie płytki, które ułatwią stylizację nawet bardzo długich włosów. Ten model w cenie promocyjnej możecie kupić za ok. 330 zł.
Jak zrobić loki prostownicą?
Niezależnie od wykonywanej fryzury, warto zabezpieczyć włosy kosmetykiem termoochronnym. W tym celu możemy np. zastosować serum termoochronne lub krem do stylizacji włosów na gorąco. Kolejnym ważnym aspektem jest to, żeby włosy w trakcie stylizacji były idealnie suche. Gorące płytki urządzenia w kontakcie z wilgotnymi włosami to nic dobrego. Różnica temperatur spowoduje, że włosy mogą się uszkodzić, a fryzura nie będzie układać się tak jak tego chcemy.
Jak krok po kroku stworzyć idealny skręt włosów za pomocą prostownicy do loków:
- Zróbcie przedziałek na środku głowy. Następnie na wysokości uszu wykonajcie kolejny przedziałek, aby podzielić włosy na 4 równe części. Każdą z nich zepnijcie spinką lub zwiążcie gumką.
- Zacznij od wydzielonego na boku pasma.
- Zaczynając od niego, zaciskamy płytki prostownicy na środku i zwijamy włosy do wysokości ucha. Następnie obracamy prostownicę pionowo, o 360 stopni.
- Nawijamy końcówki włosów na prostownicę i trzymamy chwilę w tej pozycji dla utrwalenia efektu. Najbardziej naturalny wygląd uzyskacie, jeśli co jakiś czas będziecie zmieniać kąt ułożenia prostownico-lokówki.
- Na końcu stylizacji nawińcie prostownicą pasma przy twarzy.
Czym kierujecie się wybierając najlepszą prostownicę?