Masażer do głowy – który wybrać i jak go używać, żeby pobudzić porost włosów?
Stosowanie masażera do głowy nie tylko zapewni wam relaks i rozluźnienie po stresującym dniu. To przede wszystkim niezawodny sposób na przyspieszenie porostu włosów. Połączcie masaż skóry głowy ze stosowaniem wcierek, a już po kilku tygodniach zauważycie, że wasze pasma staną się o wiele zdrowsze i mocniejsze. Sprawdźcie, jakiego rodzaju masażery do głowy znajdziecie w sklepach i jak prawidłowo wykonać masaż z ich pomocą.

Choć nakładane na włosy odżywki i maski są niezbędne dla utrzymania ich w dobrej kondycji, nie można zapominać o tym, że wygląd kosmyków w ogromnej mierze zależy od znajdujących się u ich nasady cebulek. W przypadku gdy są one słabo odżywione i niedotlenione, w równie złej formie będą pasma, a zapuszczanie włosów stanie się nie lada wyzwaniem.
Spis treści:
- Co daje stosowanie masażera do głowy?
- Jaki masażer do głowy wybrać?
- Ajurwedyjski masażer do głowy
- Grabki do masażu głowy
- Masażery do głowy elektryczne
- Silikonowe szczotki do mycia i masażu głowy
- Jak używać masażera do głowy?
Co daje stosowanie masażera do głowy?
Jeśli zastanawiacie się, jak przyspieszyć porost włosów i sprawić, że będą mocne i błyszczące, warto zdecydować się na zakup masażera do głowy. Z jego pomocą pobudzicie mikrokrążenie w obrębie skóry głowy. Oznacza to, że zwiększone zostanie ukrwienie skalpu, dzięki czemu cebulki włosowe będą lepiej dotlenione i łatwiej dotrą do nich składniki odżywcze znajdujące się w nakładanych kosmetykach. Ma to szczególne znaczenie w przypadku preparatów na porost włosów, takich jak wcierki czy lotiony, których zadaniem jest odżywienie cebulek i wzmocnienie wyrastających z nich kosmyków.
Co więcej, tego typu masaż głowy doskonale oczyszcza skórę. Dlaczego to takie ważne? Skalp „dusi się” pod nadmiarem zanieczyszczeń, środków do stylizacji czy nagromadzonego martwego naskórka. Regularne stosowanie masażera do głowy działa niczym peeling, skutecznie odblokowując mieszki włosowe.
Jaki masażer do głowy wybrać?
Do wyboru macie kilka podstawowych rodzajów masażerów do głowy. Najtańsze modele w postaci „pajączków” czy grabek kupicie już za kilka, kilkanaście złotych. Droższe są masażery elektryczne, których cena może sięgać ponad 300 zł (na Aliexpress tego typu urządzenia znajdziecie już za mniej niż 100 zł).
Ajurwedyjski masażer do głowy
Z masażerami do skóry głowy najbardziej kojarzą się charakterystyczne „pajączki”. Taka drapaczka ma postać uchwytu, od którego odchodzi kilkanaście lekko zakrzywionych pręcików. Na ich końcach znajdują się niewielkie kuleczki, które mają uchronić skalp przed zadrapaniem. W teorii taki masażer ma – zgodnie z ajurwedą – pobudzać określone punkty na głowie i odblokować przepływ energii. W praktyce z pewnością zapewni rozluźnienie, pobudzi krążenie w skórze i pomoże odżywić i dotlenić cebulki włosów. To właśnie tego typu masażery zwykle są najtańsze i kosztują nawet kilka złotych.
Grabki do masażu głowy
Jak sama nazwa wskazuje, taki masażer wyglądem przypomina grabki. Ma wygodny uchwyt i kilka końcówek z metalowymi okrągłymi kuleczkami. Jest lekki i poręczny. Do najpopularniejszych grabek bez wątpienia należy masażer do skóry głowy marki Ewa Schmitt, dostępny w sieci Rossmann za ok. 15 zł.
Masażery do głowy elektryczne
Najbardziej zaawansowanym – a więc i droższym – urządzeniem są elektryczne masażery do głowy, najczęściej ładowane za pomocą USB. Wyposażone są w kilka ruchomych głowic z silikonowymi wypustkami masującymi. Zazwyczaj zapewniają możliwość wyboru kilku trybów masażu o różnej intensywności.
Silikonowe szczotki do mycia i masażu głowy
Ciekawą propozycją są silikonowe szczotki z licznymi elastycznymi końcówkami. O ile wymienione wcześniej masażery z powodzeniem można stosować zarówno na suche, jak i mokre włosy, o tyle tego typu silikonowe szczotki przeznaczone są przede wszystkim do używania podczas mycia głowy. Ich zadaniem jest zarówno masowanie skalpu, jak i usunięcie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń poprzez dokładne rozprowadzenie szamponu.
Jak używać masażera do głowy?
Żeby przyspieszyć zapuszczanie włosów i doczekać się „baby hair”, warto systematycznie wykonywać masaż głowy. Nie musi on trwać długo, wystarczy nawet 5-10 minut. Ważne jednak, aby robić to kilka razy w tygodniu. Dla uzyskania najlepszych efektów taki zabieg połączcie ze stosowaniem preparatów na porost włosów, które trzeba wmasować w skórę. Wypustek masujących nie dociskajcie zbyt mocno – zabieg ma być przyjemny, a nie bolesny. Zazwyczaj zaleca się, aby masaż wykonywać, kierując się od czoła w stronę karku. Po wykonanym masażu pamiętajcie o umyciu masażera, żeby usunąć z niego pozostałości kosmetyków i martwy naskórek.
Jeśli wasz skalp jest mocno podrażniony, lepiej na jakiś czas zrezygnować z masażu głowy i powrócić do niego po wyleczeniu stanu zapalnego.