Reklama

Olej z awokado rewelacyjnie sprawdzi się do olejowania włosów i skóry głowy, ale także w domowych i drogeryjnych kosmetykach do włosów. W dodatku jest dość tani - zapłacimy za niego jedynie około 15 zł za 100 ml. Pamiętajcie, że do pielęgnacji najlepiej wybrać olej awokado nierafinowany.

Reklama
  1. Właściwości oleju z awokado
  2. Jak olej awokado działa na włosy?
  3. Olej z awokado na porost włosów
  4. Do jakich włosów sprawdzi się olej z awokado?
  5. Jak stosować olej z awokado na włosy?
    1. Olejowanie włosów
    2. Domowa maska do włosów
    3. Szampon i odżywka z olejem z awokado
  6. Gdzie kupić olej z awokado i ile kosztuje?

Właściwości oleju z awokado

Olej z awokado wytwarzany jest oczywiście z owoców awokado, które jest bardzo bogate w tłuszcze. Owoc zawiera aż 16-30% oleju! Owoce najpierw są suszone, a potem wyciska się z nich mechanicznie drogocenną substancję. Najlepszy do pielęgnacji, jak i spożywania jest olej nierafinowany, który zawiera więcej składników odżywczych.

Olej z awokado zawiera wiele dobroczynnych składników dla skóry i włosów, w tym między innymi:

  • kwasy tłuszczowe omega-9 i omega-6,
  • kwas oleinowy,
  • witaminy A, C, D, E i K,
  • witaminy z grupy B,
  • biotyna (witamina B7),
  • składniki mineralne: magnez, fosfor, żelazo, sód, mangan, cynk,
  • chlorofil.

Olej nierafinowany ma ciemny, złoto-brunatny kolor oraz mocny maślano-migdałowy zapach i smak. Z kolei rafinowany olej jest złoty i nie ma ani smaku ani zapachu.

TanyaLovus/iStock

Zobacz także: Pestka awokado - jak działa na naszą urodę?

Jak olej awokado działa na włosy?

Olej z awokado ma zbawienne działanie na włosy i skórę głowy. Dogłębnie je odżywia i nawilża, ale nie tylko. Przy regularnym stosowaniu możemy zobaczyć takie efekty jak:

  • nawilżenie i odżywienie włosów,
  • nabłyszczenie i wygładzenie pasm,
  • zapobieganie uszkodzeniom mechanicznym, rozdwajaniu się i łamliwości,
  • ułatwia rozczesywanie włosów i sprawia, że lepiej się układają.

A jak działa na skórę głowy? Mocno ją nawilża i odżywa, dzięki czemu przeciwdziała przesuszeniu, podrażnieniu i zaczerwieniu. Jest pomocny w walce z łupieżem i wypadaniem włosów, a także może stymulować ich porost.

Olej z awokado na porost włosów

Olej z awokado świetnie sprawdzi się również na porost włosów. Przede wszystkim z tego względu, że zawiera biotynę. To jeden z najważniejszych składników, jeśli chodzi o zapobieganie wypadaniu i przyspieszenie porostu, a także wzmocnienie włosów. Dodatkowo witamina D zawarta w oleju również hamuje wypadanie włosów.

Do jakich włosów sprawdzi się olej z awokado? Porowatość włosów

Olej z awokado sprawdzi się najlepiej do włosów, suchych, zniszczonych, rozjaśnianych i kręconych. Przede wszystkim chodzi tutaj o ich strukturę i wielkość cząstek oleju. Polecany jest on właśnie do włosów średnioporowatych i wysokoporowatych, gdyż zawarte w nim jednonienasycone kwasy tłuszczowe mają cząsteczki średniej wielkości. Taki olej może zbytnio obciążyć włosy niskoporowate, właśnie ze względu na dość duże cząsteczki. Dlatego, jeśli chcemy go używać do niskoporów, to najlepiej zmieszać go z olejami do włosów niskoporowatych, np. z olejem kokosowym.

Inaczej ma się sprawa ze stosowaniem oleju na skórę głowy. W tym przypadku może go stosować dosłownie każdy, aby utrzymać nawilżony i zdrowy skalp. Szczególnie polecamy go, jeśli macie problemy z podrażnioną skórą głowy, łupieżem lub wypadaniem włosów.

Jak stosować olej z awokado na włosy?

Olej z awokado na włosy przede wszystkim powinniśmy stosować regularnie. Możemy go wykorzystywać do olejowanie, do domowych kosmetyków do włosów, a także w postaci hitów z drogerii. Używany 2-3 razy w tygodniu przyniesienie rewelacyjne efekty już po około miesiącu.

Olej z awokado do olejowania włosów

Olejowanie włosów to zdecydowanie jeden z najlepszych domowych zabiegów na włosy. Powinniśmy je wykonywać mniej więcej raz w tygodniu, a przy bardzo zniszczonych włosach nawet częściej. Dzięki temu będą zdecydowanie mocniejsze i będą wyglądać jak błyszcząca tafla. Olej z awokado możemy nakładać zarówno metodą olejowania na sucho, jak i na mokro, a także na podkład lub na maskę. Pamiętajcie, że olej koniecznie trzeba zemulgować, aby dobrze zmyć go z włosów.

Prostock-Studio/iStock

Domowa maska na włosy z olejem awokado

Jeśli nie przepadamy za olejowaniem włosów, dobrym pomysłem będzie również wykonanie domowej maski z olejkiem z awokado. Łyżeczkę oleju z awokado dodajemy do łyżki jogurtu, możemy również dodać łyżeczkę miodu, jeśli zależy nam na mocniejszym działaniu nawilżającym. Trzeba ją trzymać na włosach od 20 do 30 minut, aby zdążyła w pełni pokazać swoje działanie. Polecamy ją również wykonywać raz w tygodniu.

IrenaV/iStock

Szampon i odżywka z olejem z awokado

W drogeriach znajdziemy mnóstwo kosmetyków naturalnych do włosów, które zawierają olej z awokado. Jeśli mamy włosy zniszczone, przesuszone lub farbowane, to warto postawić na zestaw - szampon i odżywkę z olejem awokado. Będą to przede wszystkim produktu o działaniu nawilżającym i odżywczym. Kilka kropel oleju z awokado możemy również dodać do porcji naszego ulubionego kosmetyku, aby wzmocnić jego działanie.

Zobacz także: Odżywka do włosów z awokado z Lidla. Nawilża włosy już po pierwszym użyciu, a kosztuje 10 zł

Gdzie kupić olej z awokado i ile kosztuje?

Olej awokado możemy kupić w popularnych drogeriach internetowych, pojawia się także w Rossmannie czy Hebe. Będzie również dostępny w niektórych aptekach internetowych i stacjonarnych oraz w sklepach z naturalnymi kosmetykami. Olej z awokado jest dosyć przystępny cenowo - za 50 do 100 ml oleju zapłacimy około 15 zł, koszt w stosunku do pojemności jest zależny przede wszystkim od firmy i rodzaju oleju. Nierafinowany olejek może być nieco droższy.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane