Przetestowałam triki TikTokerki na olejowanie włosów. Mam lepsze włosy niż po keratynie!
Olejowanie włosów to doskonały sposób na uzyskanie sypkich, miękkich pasm, które lśnią w słońcu. Dzięki radom użytkowniczki z TikToka uzyskałam fantastyczne efekty! Sprawiły, że moje włosy odbijają światło i wyglądają jak po wyjściu od fryzjera!

Olejowanie włosów to sposób na pielęgnację, który nie tylko powierzchownie wpływa na wygląd pasm, ale przede wszystkim poprawia ich kondycję. Zastosowałam się do rad jednej z użytkowniczek TikToka i już po pierwszym razie zauważyłam, że moje włosy wyglądają na o wiele zdrowsze. Ten trik sprawił, że na pewno zaoszczędzę na zabiegach z keratyną u fryzjera!
Spis treści:
- Co daje olejowanie włosów?
- Jak prawidłowo olejować włosy, aby uzyskać jak najlepsze efekty?
- Trik, który sprawia, że włosy nie są obciążone
- Dlaczego porowatość włosów ma znaczenie w olejowaniu?
Co daje olejowanie włosów?
Olejowanie włosów to jeden z zabiegów, przed którym wzbrania się wiele z nas. Uwierz mi, doskonale znam te obawy - sama potrzebowałam dłuższej chwili, aby przekonać się do tego zabiegu. Zawsze wydawało mi się, że olej obciąży moje włosy i sprawi, że będą wyglądać na przetłuszczone i brudne. Jednak kiedy spróbowałam go pierwszy raz, od razu się do niego przekonałam. Jeśli wolisz bardziej budżetowe rozwiązania, to ten domowy sposób na piękne włosy cię nie zawiedzie. Efekty zauważysz od razu!
Czego możesz się spodziewać? Olejowanie to zabieg, który przepięknie nabłyszcza włosy. Stają się one lśniące i przypominają taflę, jak z reklam produktów do pielęgnacji. Pasma zaczynają odbijać światło, ponieważ ich łuski zamykają się, a struktura jest o stokroć gładsza. Jednak olejowanie daje jeszcze więcej - odpowiednio dobrana metoda i produkt sprawią, że włosy będą zdrowsze i silniejsze.
Olejowanie dostarcza włosom niezbędnych składników, które je kondycjonują, dając długoterminowe rezultaty. To nie zabieg na chwilę, który musisz ciągle powtarzać. Ubytki w powierzchni włosa wypełniają się, dzięki czemu są one mniej podatne na kruszenie. Same pasma stają się mięciutkie w dotyku i gładkie - możesz zapomnieć o puszeniu i plątaniu.

Zobacz także: Olejowanie włosów kręconych - jaki olej i metodę wybrać, aby uzyskać idealny skręt?
Jak prawidłowo olejować włosy, aby uzyskać jak najlepsze efekty?
Moja przygoda z olejowaniem to metoda prób i błędów, przez które musi przejść każda z nas, aby odnaleźć częstotliwość i rodzaj oleju, który będzie pasować włosom. Właśnie przed tym ostrzega jedna z TikTokerek, za której radą pozmieniałam poszczególne elementy w mojej olejowej rutynie. Zanim sięgniesz po produkt, zbadaj porowatość włosów. Jedne oleje będą dobre do pasm niskoporowatych, a jeszcze inne - do puszących się wysokoporowatych.
Dodatkowo włosy każdej z nas mają inne "upodobania" i to, co sprawdza się u jednej posiadaczki tego samego typu kosmyków, niekoniecznie będzie pasowało drugiej. Zacznij od lektury na temat olejów, których użycie rozważasz. Dla ułatwienia na początek możesz skorzystać z gotowych mieszanek. Producenci starają się zawsze określać przeznaczenie swoich produktów, co pomaga w podjęciu decyzji.
Kolejnym krokiem jest wybór metody olejowania - na sucho, na mokro lub na podkład. W moim przypadku najlepiej sprawdza się metoda na sucho, w której pokrywa się pasma bezpośrednio olejem. Mokre olejowanie wykonujemy na zwilżone pasma, a na podkład - stosując na nich np. odżywkę, która jest "bazą" dla zabiegu.
Jeśli chodzi o czas olejowania, bardzo ważne jest to, co powiedziała Hairytok. Każda z nas potrzebuje innego czasu, a szkodliwość zbyt długiego olejowania to mit! U niektórych będzie potrzebne całonocne olejowanie, a u innych - wystarczy godzina.
Jak często zatem olejować włosy? Na to pytanie również nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jedna z nas będzie potrzebować codziennego olejowania (o ile myjesz włosy codziennie), innej wystarczy raz na tydzień lub nawet rzadziej.
Jeśli chodzi o sam proces - nakładasz na dłoń około łyżki stołowej oleju i rozcierasz go w rękach. Następnie aplikujesz go zaczynając od włosów na wysokości uszu w dół. To bardzo ważne, bowiem olejowanie od czubka głowy znacząco obciąży czuprynę. Dopiero resztki oleju, które zostaną na dłoniach po wsmarowaniu w całą długość, rozprowadzasz przy głowie. Następnie rozczesz włosy i gotowe. Tak przygotowaną pielęgnację możesz zostawić na kilka godzin lub całą noc, a następnie umyć pasma tak jak zwykle.
Trik Hairytok, który sprawi, że włosy nie będą obciążone
Już po krótce mogłaś o nim przeczytać powyżej - najważniejszą zasadą jest to, aby prawidłowo aplikować olej na włosy. Kiedy masz nabraną porcję na dłonie, nigdy nie zaczynaj od długości przy samym skalpie. To zakazane! Najwięcej produktu rozprowadź na wysokości od uszu w dół. Dzięki temu to właśnie końce i środkowa część pasm otrzyma najwięcej pielęgnacji. Kiedy na dłoniach zostanie dosłownie odrobina oleju, przejdź do pokrywania nią włosów od nasady. W ten sposób nie obciążysz fryzury od samej góry i bez problemu go spłuczesz. Ta rada na zawsze uchroni cię przed efektem przyklapu i wrażenia przetłuszczonej czupryny po zabiegu olejowania!
Dlaczego porowatość włosów ma znaczenie w olejowaniu?
Porowatość włosów ma ogromne znaczenie w przypadku olejowania, ponieważ każdy olej ma inne właściwości. Niektóre z nich są cięższe i sprawdzą się w przypadku włosów wysokoporowatych. Niskoporowate mogą się zanadto obciążyć i dać nieświeży efekt. Dlatego zanim udasz się do drogerii w poszukiwaniu produktu, koniecznie zrób test na porowatość pasm. Zobaczycie, że to prawdziwy game changer, a efekty będą spektakularne!