Szampon rypacz - co to jest i jak często po niego sięgać? TOP 3 hitów Wizażanek z KWC
Szampon rypacz powinien znaleźć się w kolekcji każdej włosomaniaczki. Jego zadaniem jest dokładne i dogłębne oczyszczenie skóry głowy, dzięki czemu kosmyki odzyskują świeżość, objętość i równowagę skóry głowy. Wybraliśmy dla was TOP 3 hity z Wizażanek z katalogu KWC, które kupicie w drogeriach stacjonarnych, a ceny zaczynają się od 23 zł.

Szampon rypacz to szampon, po który zdecydowanie nie powinniśmy sięgać codziennie, ale wystarczy raz w tygodniu. Szczególnie sprawdzi się do skóry głowy przetłuszczającej się, ale również dla osób, które często sięgają po produkty do stylizacji. Szampon rypacz można rozpoznać po kilku składnikach, a między innymi są to: Sodium Laureth Sulfate (SLES), Sodium Lauryl Sulfate (SLS), Sodium Lauryl Sulfoacetate, Sprawdźcie najlepiej oceniane rypacze od marek: Vichy, Anwen i Eweline.
Spis treści:
- Co to jest rypacz?
- Co w składzie ma rypacz?
- Jak często stosować mocno oczyszczające szampony do włosów?
- Szampon rypacz - dla kogo?
- Czy szampon rypacz można stosować codziennie?
- TOP 3 szamponów rypaczy
Co to jest rypacz?
Szampon rypacz to nic innego, jak określenie na mocno oczyszczający szampon do skory głowy. Jego zadaniem jest dogłębne oczyszczenie skalpu z łoju, potu, kurzu, nieczystości z wody czy produktów do stylizacji włosów. Jeśli będziemy zaniedbywać skuteczne oczyszczanie, to włosy staną się matowe, szorstkie i będą się plątać, a skóra głowy może być podrażniona, swędząca, zaczerwieniona. Szampon rypacz będzie zapobiegał tego typu dolegliwościom i zadba o to, by skóra głowy była oczyszczona i odświeżona.
Co w składzie ma rypacz?
Szampon oczyszczający typu rypacz wyróżnia się zawartością mocno oczyszczających składników. Zazwyczaj tego typu szampony są oznaczone dla włosów przetłuszczających się - wtedy możemy zakładać, że jest to szampon mocno oczyszczający, czyli rypacz, nie jest to jednak reguła, dlatego warto sprawdzić skład szamponu. Na te składniki warto zwrócić uwagę:
- Sodium Laureth Sulfate (SLES),
- Sodium Lauryl Sulfate (SLS),
- Sodium Lauryl Sulfoacetate,
- Sodium Myreth Sulfate,
- Sodium Coco-Sulfate,
- Ammonium Laureth Sulfate,
- Ammonium Lauryl Sulfate,
- Ethyl PEG-15 Cocamine Sulfate.
Jak często stosować mocno oczyszczające szampony do włosów?
Szampony do włosów mocno oczyszczające są bardzo ważnym elementem w świadomej pielęgnacji włosów i zdecydowanie powinny mieć swoje miejsce w tygodniowym planie włosingu. Ich stosowanie pomoże zachować równowagę skórze głowy, ale także sprawi, że dalsze kroki pielęgnacyjne będą działały bardziej efektywnie.
Szampon rypacz dla kogo?
Szampon rypacz może być stosowany do każdego rodzaju włosów, ale ważna tu jest częstotliwość jego stosowania. Osoby o wrażliwej skórze głowy nie powinny sięgać po niego częściej niż raz w tygodniu. A osoby, które zmagają się z częstym przetłuszczaniem się włosów - maksymalnie 3 razy. Zwróćcie uwagę na to, jak zachowuje się wasza skóra głowy po użyciu mocno oczyszczającego szamponu. Jeśli jest podrażniona, czerwona i sucha, to poszukajcie innego, który ma łagodniejsze składniki myjące.
Zobacz także: Szampon na swędzącą skórę głowy - 7 najlepiej ocenianych produktów z KWC [Ziaja, Isana, Bioderma]
Czy szampon rypacz można stosować codziennie?
Szampon oczyszczający typu rypacz ma intensywne działanie oczyszczające, więc nie powinniśmy sięgać po niego częściej niż raz w tygodniu. Taka rutyna pomoże utrzymać czystość skalpu, ale nie nie będzie działa na nią drażniąco - nie przesuszy jej, nie podrażni ani nie przyczyni się do powstawania łupieżu. Szampon rypacz śmiało może być stosowany jak pierwsze mycie, a następnie możecie sięgnąć po inny, łagodny produkt.
TOP 3 szamponów rypaczy
Wybraliśmy dla was TOP 3 najlepszych szamponów oczyszczających, czyli rypaczy z naszego katalogu KWC. Wszystkie z nich kupicie w aptekach bądź drogeriach internetowych lub stacjonarnych. Ceny zaczynają się już od 23 zł, a Wizażanki zapewniają o ich wydajności.
Szampon typu rypacz od Anwen
Rypacz kawowy od Anwen z serii „Wake me up” sprawdzi się perfekcyjnie, jeśli zależy wam na skutecznym oczyszczeniu skóry. Ma w swojej formule enzym i keratolityczny mocznik, które odpowiadają za usuwanie martwego naskórka i innych zanieczyszczeń. Już po pierwszym użyciu poczujecie odświeżenie, a kosmyki odzyskają objętość i „sypkość”. Regularne stosowanie zadba o prawidłową kondycję skóry głowy.

W składzie rypacza znajdziecie również kofeinę, która pobudza ukrwienie skóry głowy, co przekłada się na szybszy wzrost włosów. Oprócz tego możecie liczyć też na działanie lukrecji, której zadaniem jest regulacja pracy gruczołów łojowych i łagodzenie podrażnień skalpu. Wisienką na torcie jest kawowy zapach produktu i wygodna pompka, która ułatwia dozowanie.
Jest to mój ulubiony rypacz peeling w jednym, prócz zapachu kopiko do którego idzie sie przyzwyczaić nie mam do niego żadnych zastrzerzeń, idealnie oczyszcza skórę głowy polecam każdemu używam juz 5 opakowanie i chętnie dojdę do 50 jak i więcej, mam nadzieję, ze nigdy nie zniknie z rynku
- Falowina
Szampon rypacz z Rossmanan od Eveline
A jeśli szukacie rypacza w Rossmanie, to miedzy innymi warto zwrócić uwagę na ten od Eveline z serii My Life My Hair. Same miałyśmy okazję go testować i wiemy, że jest tego warty! Szampon w dokładny sposób oczyszcza skórę głowy, a przy tym doskonale się pieni. Już mała ilość wystarczy, żeby dokładnie umyć całą skórę głowy. A jego zapach powinien przypaść do gustu większości.

W składzie szamponu oczyszczającego znajdziecie kwasy AHA, które odpowiadają za oczyszczenie, ale również regulacje pracy gruczołów. Kambucha dodatkowo oczyszcza i zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry głowy. Warto też zwrócić uwagę na fermentowaną wodę ryżową i peptydy, które ukoją, odżywią i dodadzą życia kosmykom.
Jeden z lepszych szamponów oczyszczających, jakie do tej pory stosowałam. Moje wlosy są srednioporowate, rozjaśniane, z tendencją do przetłuszczania. Szampon świetnie oczyszcza skórę głowy, przy czym nie pląta i nie powoduje przyklapnięcia włosów. Póki co mój niezbędnik na co drugie mycie włosów
Szampon rybacz z Hebe od Vichy
Ostatni, ale równie warty uwagi jest szampon oczyszczający przeciwłupieżowy Dercos K od Vichy. Rypacz ma formułę, która nie tylko oczyszcza skórę głowy, ale również delikatnie ją złuszcza, dzięki czemu działa również przeciwłupieżowo. Ma delikatną formułę, która doskonale rozprowadza się po włosach, a sam szampon będzie idealny do metody kubeczkowej.

Wizażanki zauważają, że szampon można dłużej nakładać na skalp - na przykład trzymać pianę nawet do 10 minut. Są zadowolone zarówno z opakowania szamponu, jak i wydajności i opakowania. Podkreślają, że warto na niego polować w promocyjnych cenach.
Bardzo dobry i sprawdzony produkt. Wieloletnie i bezskuteczne zmaganie się z łupieżem zażegnane. Widać rezultat po zastosowaniu tego szamponu. Skóra głowy nie swędzi a łupież po prostu znika....Włosy są miękkie i puszyste. Cena zdecydowanie adekwatna do jakości. Wydajne opakowanie, starcza na długo. Szczerze POLECAM !!!