Mat trzyma się 10 godzin. Przy tym podkładzie mineralnym zapomnisz, co to świecąca się twarz
Sama mam tłustą cerę i wiem, że nadmierne świecenie się twarzy może obniżyć samopoczucie. Są jednak podkłady, które realnie pochłaniają sebum i matują skórę na długie godziny, wyglądając przy tym estetycznie. Jednym z nich jest już kultowy podkład mineralny Annabelle Minerals. Warto go sobie przypomnieć.

Annabelle Minerals Mineralny podkład matujący to oficjalny Kosmetyk Wszech Czasów i przy ponad 300 opiniach ma ocenę 4,1 na 5 gwiazdek. I naprawdę mnie to nie dziwi, ponieważ sama korzystałma z niego przez lata, szczególnie wtedy, gdy moja cera przechodziła zaostrzenie trądziku. Tu warto wspomnieć, że podkład jest w pełni bezpieczny dla skóry i nie powoduje powstawania wyprysków czy zaskórników. A to dopiero początek jego zalet.
Spis treści:
- Matujący podkład mineralny Annabelle Minerals – efekty i działanie
- Matujący podkład mineralny Annabelle Minerals – opinie
- Inne podkłady mineralne polskich marek
Matujący podkład mineralny Annabelle Minerals – efekty i działanie
Podkład powstał przede wszystkim z myślą o cerach mieszanych, tłustych i wrażliwych. Osobiście nie poleciłabym go komuś, kto ma z natury suchą czy osłabioną skórę, ponieważ może być nieco za mocny i nie spełnić naszych oczekiwań. A nie o to przecież chodzi.
Produkt nałożony na skórę potrzebuję chwili, by się w nią wtopić, jednak już po kilku minutach daje efekt naturalnie matowego wykończenia. Nie ma tu mowy o „skorupce”, która z czasem pęka i obciąża cerę. Skóra jest gładka, rozszerzone pory mniej widoczne, a koloryt wyrównany. Krycie podkładu określiłabym na średnie, jednak bardzo proste do dobudowania, ponieważ kolejne warstwy nie dają efektu maski.
Osoby o cerach tłustych docenią fakt, że podkład jest bardzo trwały i utrzymuje mat przez cały dzień. Bardzo dobrze zachowuje się także w czasie upałów, absorbując tak sebum, jak i pot. Dodatkowo w ciągu dnia możemy dokonywać ewentualnych poprawek za pomocą pudru – podkład bardzo dobrze z nim współpracuje.
A jak nakładać sypki puder mineralny? To wcale nie jest takie trudne! Zobaczcie, jak robi to profesjonalna makijażystka Marta Moczydłowska:
Matujący podkład mineralny Annabelle Minerals – opinie
Czy podkład Annabelle Minerals zbiera same pozytywne recenzje? Oczywiście, że nie! W samym tylko katalogu KWC ma ponad 300 opinii, więc oczywiste jest, że część z nich będzie neutralna czy negatywna. Mimo wszystko w większości komentarzy czytamy, że podkład doskonale utrzymuje się na skórze, zapewnia długotrwałe zmatowienie cery oraz nie powoduje pogorszenia jej stanu. Dodatkowo jest w pełni naturalny i pozwala skórze oddychać.
Na skórze wygląda ładnie, bez tzw. efektu maski. Wyrównuje koloryt, jest średnio kryjący, ale to krycie można też budować, a gdy mamy na twarzy wyjątkowo brzydkiego nieprzyjaciela, to i tak przeważnie wspomagamy się dodatkowo korektorem. Na dobrze przygotowanej i nawilżonej cerze podkład trzyma mi się do 10 godz. Ale najważniejsze jest dla mnie to, że nie powoduje powstawania zaskórników, nie zapycha porów i moja skóra w pełni go toleruje. Jest cudowny!
Jest doskonały, leciutki, ŚWIETNY KRÓTKI NATURALNY SKŁAD, nie zapycha, dobrze nałożony wyglada jak by go nie było. Cera jest pięknie ujednolicona, matowa ( chociaż po kilku godzinach u osób z cera tłusta może wymagać zmatowienia bibułką) i jakkolwiek dziwnie by to nie zabrzmiało - czuje, że twarz oddycha ? Bardzo wydajny i naprawdę niewiele go potrzeba by uzyskać piękny efekt . ma tez cudowne właściwości łagodzące stany zapalne
Inne podkłady mineralne polskich marek
A jeśli masz już w swojej kosmetyczce podkład z Annabelle Minerals, a wciąż masz ochotę na testy, warto skierować wzrok w stronę mineralnego podkładu matującego Paese. Bardzo dobrze radzi sobie z pochłanianiem sebum i potu oraz działa kojąco i wygładzająco. Na twarzy wygląda leciutko, nie powoduje uczucia ściągnięcia i nie podkreśla suchych skórek.
Bardzo dobrymi opiniami cieszy się także podkład mineralny marki Ecocera. Ma wysoki stopień krycia, naturalne wykończenie i świetną trwałość. Występuje w 18 wariantach kolorystycznych, z czego każdy z nich jest opisany jako chłodny, ciepły lub neutralny.