Reklama

Przedłużanie rzęs stało się równie powszechne, jak stosowanie hybrydy na paznokciach. Usługa kosmetyczna może przysporzyć nam jednak sporo problemów. Tak samo, jak w przypadku alergii na lakier hybrydowy, możemy mieć również uczulenie na klej do rzęs. Alergia nie zawsze pojawia się jednak od razu po pierwszej aplikacji. Może postępować z czasem, lub pojawić się po kilku, lub nawet kilkudziesięciu uzupełnieniach. Pamiętaj, że za uczulenie na klej do rzęs nie powinnaś winić stylistki. Nawet profesjonalnie wykonane rzęsy, niezależnie od wybranej metody mogą doprowadzić do wystąpienia alergii. Co więcej, nie tylko klej do rzęs może przyczynić się do reakcji alergicznych. Uczulenie na rzęsy może wywołać np. primer, cleaner, a także płatki kosmetyczne pod oczy, czy rzęsy wykonane z prawdziwego włosia.

Reklama

Klej do rzęs – dlaczego uczula?

Klej do rzęs należy do grupy cyjano. Jest więc silnym produktem, który ma wyczuwalny zapach i mocne opary. To właśnie stąd bierze się uczulenie na klej do rzęs. Jest on bezpieczny dla oka, nie ma kontaktu ze skórą na powiece i samym okiem, jednak jak wiele innych produktów, jest alergenem.

Uczulenie na klej do rzęs – objawy

W przypadku każdej klientki, uczulenie na klej do rzęs może mieć inne objawy. Najbardziej powszechnym jest uczucie swędzenia w oku i na powiece oraz opuchlizna. Istnieją jednak przypadki, kiedy oprócz standardowych symptomów alergii na rzęsy, wystąpi łuszczenie skóry, czy wydzielina z oka. Niezależnie od tego, jak silna jest reakcja na klej do rzęs, należy jak najszybciej ograniczyć kontakt z alergenem. Oznacza to natychmiastowe ściągnięcie rzęs. W takim przypadku przyjmowanie leków na alergię, czy zwykłego wapna nie pomoże, a oczekiwanie na poprawę może przynieść odwrotny skutek. Zdarzały się przypadki, kiedy uczulenie na klej do rzęs było tak silne, że oddziaływało na drogi oddechowe i skórę twarzy wykraczając daleko poza obszar powiek. Zażywanie silnych, miejscowych środków sterydowych przed wykonaniem usługi jest ZAWSZE złym pomysłem.

Klej do rzęs – jak radzić sobie z uczuleniem?

Kiedy zaobserwujemy uczulenie na klej do rzęs, pierwszym krokiem jest złagodzenie objawów. Najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z lekarzem i przyjęcie wskazanych przez niego środków. Kiedy tylko powieka jest zdolna do pracy ze stylistką, należy niezwłocznie zdjąć założone wcześniej rzęsy i usunąć z nich klej do rzęs. Po pojawieniu się pierwszego incydentu z rzęsami możemy mieć niemal stuprocentową pewność, że uczulenie na klej do rzęs wróci wraz z następną aplikacją. Oznacza to nic innego, jak konieczność rezygnacji z ich przedłużania.

Uczulenie na klej do rzęs – jak może wyglądać?

Opuchlizna na powiece może pojawić się kilka godzin po założeniu rzęs w wyniku uczulenia na klej do rzęs. Po ustąpieniu obrzmienia można zaobserwować łuszczącą się skórę na powiece.

Zdjęcia własne

Klej do rzęs dla alergików

Klej do rzęs dla alergików oczywiście istnieje, jednak warto wiedzieć, że w rzeczywistości może niewiele zdziałać i nadal wywoływać reakcje alergiczne. Choć jego skład jest bardziej łagodny, a sam w sobie przeznaczony jest dla oczu wrażliwych, wciąż jest klejem do rzęs z grupy cyjano. Uczulenie wciąż może więc wystąpić, choć w niektórych przypadkach w mniejszym stopniu. To ograniczenie wiąże się jednak z osłabieniem działania danego kleju. Do rzęs zwykle stosujemy ten standardowy, który utrzymuje nasze włoski przez około 3 tygodnie. W przypadku kleju do rzęs dla alergików, czas ten znacząco się skraca. Tak przyklejone rzęsy mogą utrzymywać się maksymalnie przez ok. 1-2 tygodnie. To zwiększa koszty i wymusza na nas częstszy kontakt ze świeżo nakładanym klejem do rzęs.

Klej do rzęs – czym go zastąpić?

Jeśli jesteś osobą, która przez długi czas przedłużała rzęsy i nie wyobrażasz sobie dalszego funkcjonowania bez dodatkowych kępek, to powinnaś wiedzieć, że są alternatywy. Klej do rzęs nie jest koniecznością. Musisz jednak zmienić metodę przedłużania. Nawet wykonana próba z nowym klejem, czy klejem do rzęs dla alergików nie będzie w pełni miarodajna. Kilka rzęs nie jest w stanie odzwierciedlić ilości oparów, które pojawiają się przy pełnej aplikacji.

Alternatywą dla kleju do rzęs są m.in. rzęsy magnetyczne, które być może nie wyglądają tak naturalnie, jak te przyklejane metodą 1:1, jednak posiadają magnesy, które nie wywołują alergii (a przynajmniej nie powinny). Ich działanie polega na umieszczeniu magnesu w pasku rzęs. Żeby poprawnie go założyć, należy umieścić jedną warstwę na spodzie, a drugą na górnej części naszych rzęs. Klej do rzęs nie jest tu potrzebny. Możemy w dowolnej chwili je ściągnąć i założyć ponownie.

Reklama

Źródło zdjęcia głównego: iStock

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane