Czym jest żelazko antycellulitowe, jak działa i czy jest skuteczne?
Żelazko antycellulitowe to urządzenie, które wykorzystuje masaż próżniowy i inne technologie kosmetologiczne, dzięki czemu skutecznie niweluje cellulit, redukuje tkankę tłuszczową i ujędrnia skórę. To bezpieczny i nieinwazyjny zabieg, które jednak może być nieco bolesny oraz nie może być wykonywany u każdego. Sprawdźcie, jak dokładnie działa żelazko i jakie są przeciwwskazania do jego stosowania.

- Aneta Zygmuntowicz
Efekty zabiegu żelazkiem antycellulitowy są widoczne już po pierwszej wizycie, jednak do osiągnięcia pełnego rezultatu potrzebna jest seria minimum 10 zabiegów. Może być on skoncentrowany na wybranych, problematycznych partiach ciała, takich jak pośladki, uda czy brzuch.
Jak działa żelazko antycellulitowe?
Żelazko antycellulitowe posiada głowicę, które wsysa i masuje skórę, rozbijając podskórną tkankę tłuszczową, dzięki czemu redukuje cellulit. Masaż żelazkiem pobudza mięśnie, przyspiesza metabolizm oraz ułatwią krążenie krwi. Zabieg wykorzystuje trzy różne technologie:
- intensywny masaż próżniowy/drenaż limfatyczny,
- światło LED, które wpływa metabolizm komórek i aktywuje regenerację,
- elektrostymulację TENS, pobudzającą naturalne procesy regeneracji skóry i mięśni.
Zobacz także: Masaż antycellulitowy - jak go wykonać i jakie daje efekty?
Jakie efekty daje żelazko antycellulitowe?
Efekty masażu są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak pełne rezultaty zobaczymy po całej serii zabiegów. Po pierwszym zabiegu z żelazkiem skóra jest widocznie napięta i wygładzona, przy następnych wizytach możemy dostrzec:
- zniwelowanie cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej,
- ujędrnienie i wygładzenie skóry,
- rozświetla skórę i poprawia jej koloryt, dzięki dotlenieniu i detoksykacji,
- zniwelowanie zmarszczek,
- wysmuklenie sylwetki,
- zmniejszenie widoczności rozstępów,
- niweluje obrzęki.

Jak stosować żelazko antycellulitowe?
Zabieg wykonywany jest w gabinetach kosmetologicznych i można go przeprowadzić na różnych partiach ciała, na przykład na udach, pośladkach czy brzuchu. Drenaż żelazkiem antycellulitowym powinno się powtórzyć od 10 do kilkunastu razy w zależności od stanu naszej skóry. Powinien być wykonywany nie częściej niż 3 razy w tygodniu. Podczas zabiegu może być odczuwalny lekki ból, dyskomfort, uczucie wciągania i intensywnego masażu ciała.
Przeciwwskazania do stosowania żelazka antycellulitowego
Zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny, jednak nie może być wykonany u każdego. Istnieje kilka przeciwwskazań do jego stosowania:
- choroby układy krwionośnego,
- stany zapalne skóry i niektóre choroby skóry,
- metalowe protezy i zastawki serca,
- okres ciąży i karmienia piersią,
- żylaki w miejscu zabiegu.