Bioderma Sensibio Micellar Oil
Chcę testować
Elseve Bond Repair
Chcę testować
Kosmetyki Maybelline
Chcę testować
Oceanic bazy
Chcę testować
Loreal Paris - tusz do rzęs i szminka
Chcę testować
Lactacyd Ultra-Nawilżający 40+
Chcę testować
Orientana hello daktyl
Chcę testować
 lekki balsam regenerujący Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay
Wyniki testu
MICA Niacinamide Glow
Laureaci
kosmetyki douglas skin focus tonik i peeling enzymatyczny
Wyniki testu
Maybelline kosmetyki do makijażu
Chcę testować
Neutrogena Retinol Boost
Laureaci
GLYCOLIC BRIGHT
Wyniki testu
 FaceBoom, Mix Me Up
Laureaci
antyperspiranty NIVEA Black&White Invisible
Wyniki testu
Neonail - zestaw do manicure hybrydowego
Wyniki testu
farby do włosów L'Oréal Paris
Wyniki testu
Eucerin_Dermopure
Laureaci
L'Oreal Paris Revitalift Filler
Laureaci
Eucerin Hyaluron Filler
Laureaci
Kolagen w tabletkach
Tassii/iStock
Pielęgnacja

Kolagen w tabletkach lub do picia - działanie i efekty

Kolagen w tabletkach lub do picia przyjmowany jako suplement diety ma nie tylko spowalniać starzenie się skóry, ale wręcz ją odmładzać. Pomaga uzupełniać jego niedobory, dzięki czemu cera staje się gładsza i jędrniejsza.

Kolagen w tabletkach lub do picia to suplement diety, który ma nie tylko hamować procesy starzenia się organizmu, ale wręcz je odwracać. Sumplementacja kolagenu została poddana badaniom naukowców, którzy potwierdzili jej korzystny wpływ na nasz organizm.

Spis treści:

  1. Kolagen - co to jest?
  2. Efekty stosowania kolagenu
  3. Czy kolagen w tabletkach jest skuteczny?
  4. Kolagen rybi w tabletkach na zmarszczki
  5. Tabletki z kolagenem - cena
  6. Kolagen w tabletkach i do picia - opinie z forum Wizaż.pl

Dieta na zmarszczki i przeciwko starzeniu się skóry

Kolagen - co to jest?

Kolagen jest głównym budulcem skóry, ścięgien i tkanki łącznej kości. Znajdziemy go w chrząstkach stawowych, błonach śluzowych, w zębach i oku oraz w żyłach i tętnicach. To białko zbudowane z aminokwasów charakteryzuje duża wytrzymałość i elastyczność.

Nasze organizmy wytwarzają kolagen mniej więcej do 70. roku życia, ale zaczyna go nam ubywać już po dwudziestce (dlatego już 25-latkom radzi się stosować pielęgnację przeciwzmarszczkową). Oznaką zmniejszającej się ilości kolagenu w ciele są bóle ścięgien, słabsze włosy, skłonność do kontuzji lub złamań.

Stanowiąc jeden z najważniejszych składników skóry, kolagen odpowiada za jej stan i wygląd. Kolagen pomaga zachować odpowiedni poziom nawodnienia, dzięki czemu skóra jest sprężysta, miękka i gładka. Wraz z utratą kolagenu i uszkadzaniem włókien, cera staje się pomarszczona i przesuszona. Co więcej, to dzięki niemu między innymi goją nam się wszelkie rany. Za to o jego zmniejszającej się ilości w skórze świadczą:

  • utrata jędrności,
  • pojawiające się i stopniowo pogłębiające zmarszczki,
  • zmiana owalu twarzy,
  • "opadające" powieki,
  • cellulit,
  • rozstępy.

Kolagen w tabletkach
Rowan Jordan/iStock

Efekty stosowania kolagenu

Zastrzyki z kolagenu jako sposób na poradzenie sobie ze zmarszczkami zaczęto wykonywać w latach 80., ale kilka lat temu do drogerii i aptek trafiły pierwsze suplementy z tym "białkiem młodości". Wchodzący w ich skład kolagen jest pozyskiwany z ryb (tak zwany kolagen morski), krów, świń lub drobiu.

Amerykańska prasa rozpisywała się na temat badań przeprowadzanych przez naukowców nad suplementami z kolagenem. Mieli oni zauważyć, że u osób stosujących suplementy z kolagenem przez kilka miesięcy nastąpiła:

  • poprawa elastyczności skóry, jej wygładzenie i zmniejszenie widoczności zmarszczek,
  • zwiększenie gęstości kości,
  • zmniejszenie bólu stawów, pleców i kolan.

Przyjmowanie kolagenu skutkowało także lepszym nawilżeniem skóry oraz wzmocnieniem paznokci i włosów.

Zobacz także: Kolagen w proszku, w tabletkach, w płynie – jak uzupełnić kolagen?

Czy kolagen w tabletkach jest skuteczny?

Jednakże pojawiły się także głosy, że naukowcy zostali zasponsorowani przez koncerny tworzące suplementy, a ich opinie mogły być nie do końca obiektywne. Według obecnego stanu wiedzy tabletki lub produkty do picia zawierające kolagen faktycznie mogą pozytywnie oddziaływać na skórę, ale nie muszą. Inaczej niż w przypadku kremów, które są nakierunkowane na działanie na skórę, kolagen w tabletkach może swoje działanie rozwinąć gdzie indziej, gdzie mamy większe braki, np. zadziała bardziej na kości niż cerę. W przypadku dostarczania kolagenu w ramach suplementacji nie mamy wpływu na to, gdzie nasz organizm skieruje aktywne działanie produktu. 

Zobacz także: Kolagen do twarzy – jak działa i jak go stosować?

Kolagen rybi w tabletkach na zmarszczki

Jak wspomniałyśmy wcześniej, kolagen w tabletkach może pozytywnie wpływać na stan naszej cery. Będzie uzupełniać braki, które powstają wraz z wiekiem i stanowią naturalny proces starzenia. Jego suplementowanie może pozytywnie wpłynąć na skórę, przywracając jej właściwości wiążące wodę, a co za tym idzie - nawilżenie oraz jędrność. 

Badania, które potwierdzają odmładzające właściwości doustnej suplementacji kolagenu do picia lub w tabletkach dotyczą głównie kolagenu rybiego oraz mieszanki kolagenu rybiego i wieprzowego. Zatem należy przyjąć, że jeśli któreś z tabletek z kolagenem są skuteczne, to właśnie te, które zawierają w swoim składzie kolagen pochodzenia rybiego, czyli tak zwany kolagen morski.

Tabletki z kolagenem - cena

Nie sposób również ominąć tematu, jakim jest cena tabletek z kolagenem. Jego suplementacja wypada dość drogo, bo miesięczna kuracja to koszt nawet do kilkudziesięciu złotych. Szukając odpowiedniego produktu, najlepiej sięgnąć po kolagen morski w formie hydrolizatu. Jest on rozczłonkowany, dzięki czemu organizm łatwiej go przyswaja w trakcie trawienia.

Kolagen w tabletkach i do picia - opinie z forum Wizaż.pl

Na naszym forum również pojawił się wątek o kolagenie w tabletkach i do picia. Część Wizażanek pojawiła się w wątku, aby poszukać potwierdzenia działania tabletek, a kilka z nich chwaliło się efektami z suplementacji. Co takiego zaobserwowały?

Myślę, że to co ważne przy wyborze tego typu produktu, to ilość kolagenu w jednej porcji i zawartość witaminy C, stymulującej odbudowę kolagenu. Nie ma co słuchać reklam tylko uważnie analizować skład. No i kolagen musi być rybi, żeby działał na skórę. Podobno płyn lepiej i szybciej się wchłania niż tabletki - poradziła IDIwona.

Szybko zauważyłam, że moja cera jest bardziej gładka, nawilżona, ma lepszy koloryt, jakby ciut jędrniejsza ale przede wszystkim - nawet po małej ilości snu wyglądałam na wypoczętą, miałam dużo mniej widoczne cienie pod oczami - napisała LhunLai.

Jednak nie wszyscy wypowiadający się użytkownicy forum dostrzegali pozytywne działanie kolagenu w tabletkach. Zdaniem niektórych o wiele lepiej jest zadbać o suplementację oraz kosmetyki, które pobudzają naszą skórę do samodzielnego wytwarzania kolagenu.

kolagen do picia
Pielęgnacja
Kolagen do picia - jak działa i jakie daje efekty? Ranking najlepszych z apteki i drogerii
Kolagen do picia rozsławiły celebrytki. Kourtney Kardashian i Jennifer Aniston niejednokrotnie zachwalały jego właściwości. Sprawdźcie, czy rzeczywiście jest taki skuteczny i czy jest w stanie zastąpić drogi krem przeciwzmarszczkowy.

Kolagen do picia to suplement diety, który ma wpływać na nawilżenie i elastyczność tkanek łącznych. Naturalnie występuje w organizmie, ale jego produkcja po 25. roku życia znacząco jednak zwalnia. Po 45. roku życia jego obecność zmniejsza się do 30 proc. To przyczynia się bezpośrednio do powstawania zmarszczek, cellulitu i zmniejszenia elastyczności skóry. Sprawdźcie, czy kolagen do picia rzeczywiście może spowolnić ten proces. Spis treści: Właściwości kolagenu do picia Kolagen do picia - ranking Kolagen do picia z Rossmanna Kolagen rybi w proszku Noble Health Kolagen Kolagen w płynie Duolife Collagen Kolagen do picia The Solution - Oslo Skin Lab Suplement diety z kolagenem Healthy Labs Care   Płynny kolagen z apteki   Kolagen do picia - efekty Kolagen do picia - opinie Jaki kolagen wybrać na zmarszczki Właściwości kolagenu do picia Kolagen do picia bez wątpienia wpływa pozytywnie na kondycję naszych kości i stawów. Wątpliwości budzi natomiast jego wpływ na skórę. Dotychczas sądzono, że spożywanie kolagenu do picia może poprawić kondycję skóry, a przede wszystkim, że wraz z suplementowaniem, jego poziom w skórze wzrasta.  Najnowsze doniesienia naukowców mówią jednak o tym, że nawet kilkumiesięczne stosowanie kolagenu do picia daje niejednoznaczne wyniki. Badania, które sugerowały wzrost elastyczności skóry i poprawę jej kondycji były wykonane na niewielkiej liczbie próbek i to tylko w badaniach in vitro. Badań klinicznych nigdy nie wykonano, przez co pozytywny wpływ kolagenu do picia na skórę został uznany jako niewiarygodny. Trudno więc ocenić, czy kolagen rzeczywiście działa na skórę , i czy jest bardziej elastyczna i nawodniona. Mimo to płynie wiele korzyści z codziennego suplementowania kolagenu, chociażby na stawy.  Większości...

materiały PR
Pielęgnacja
Kolagen kolagenowi nierówny
O kolagenie sporo słyszymy. Jest to jeden z tych składników, które powodują, że kosmetyki stają się bardziej pożądane. Bo która z nas nie chciałaby zapobiec zmarszczkom czy cieszyć się pięknymi włosami. Tym właśnie kuszą nas kosmetyki z kolagenem. Jednakże kolagen wykorzystywany jest nie tylko w kosmetyce, to także składnik leków oraz suplementów wspomagających odbudowę chrząstki stawowej i wspierających organizm w walce z problemami z układem ruchu. Co wiemy o tym „cudownym” składniku i czy kolagen kolagenowi równy?

Kilka słów o kolagenie Kolagen, nazywany białkiem młodości, to naturalna substancja występująca w organizmie człowieka. Jest to białko, które jest jednym z głównych składników tkanki łącznej, stanowi około 30 procent wszystkich białek ludzkich. Głównym zadaniem kolagenu jest łączenie ze sobą komórek, jest on więc budulcem dla większości narządów: skóry, kości, zębów, ścięgien, chrząstek, naczyń krwionośnych itp. Zaletą tego białka jest jego elastyczność i wytrzymałość. Pełni ono bardzo ważne role w organizmie - tworzy bowiem warstwę ochronną dla narządów wewnętrznych: nerek, żołądka, wątroby oraz zapobiega ingerencji drobnoustrojów i toksyn, wspierając układ immunologiczny. Zapewnia też skórze ciągłość procesów odnowy komórkowej oraz właściwy poziom nawilżenia, dzięki czemu jest ona sprężysta i miękka. Kolagen stanowi ponad 60% wszystkich białek skóry i ma przez to ogromny wpływ na jej wygląd. „Białko młodości” jest także budulcem włosów, dzięki niemu są one grube, sprężyste i mocne. Kolagen jest także głównym składnikiem chrząstki stawowej. Tworzy on sieć długich łańcuchów, które w górnej warstwie chrząstki ułożone są równolegle do powierzchni. Taka struktura sprawia, że kolagen jest bardzo odporny na rozciąganie. To dlatego podczas ruchów stawu chrząstka może przekazywać obciążenie z jednej kości na drugą. Młody organizm samodzielnie wytwarza kolagen, uzupełniając wszelkie braki tego białka. Jednak po 25 roku życia, w skutek starzenia się organizmu słabnie zdolność do jego wytwarzania. Niebagatelny wpływ na to mają również choroby autoimmunologiczne bądź zbyt duże obciążenie organizmu np. podczas uprawiania sportu wyczynowego. Niedobór kolagenu spotęgowany stresem, warunkami atmosferycznymi, wpływem wolnych rodników, promieniowania słonecznego oraz toksyn sprawia, że skóra zaczyna się...

materiały PR
Pielęgnacja
Kolagen – wyjątkowe białko młodości. Co może zrobić dla Ciebie i Twojej skóry?
Ma ogromny wpływ na wiek biologiczny organizmu oraz odpowiada za młody wygląd i witalność. Sprawdź, jak ważny jest dla nas kolagen i dlaczego warto dbać o jego odpowiedni poziom w organizmie.

Kolagen, nazywany  białkiem młodości , jest najważniejszym białkiem w ludzkim ciele.  Występuje we wszystkich narządach  – jest budulcem skóry, kości, stawów, ścięgien, oka, chrząstek, organów wewnętrznych oraz naczyń krwionośnych. Stanowi 10% masy naszego ciała i 30% całkowitej masy białka ludzkiego. Kolagen to też 90% naszych oczu, 80% naszego serca i aż 70% masy białek w skórze każdego z nas. Jako podstawowy budulec tkanki łącznej organizmu, kolagen jest silnie powiązany z dobrą kondycją i wiekiem biologicznym naszego ciała. Odpowiada m.in. za młody wygląd, odporność, witalność, a także jędrność skóry i zdolność do regeneracji. Kolagen: Spowalnia naturalne procesy starzenia ciała ludzkiego Ogranicza łamliwość paznokci i poprawia kondycję włosów Zmniejsza widoczność rozstępów, cellulitu oraz blizn Regeneruje i rewitalizuje, poprawia nawilżenie, jędrność i elastyczność skóry Redukuje zmarszczki i przebarwienia Podwyższa odporność i regeneruje organizm Zwalcza wolne rodniki Poprawia krążenie, zapobiega powstawianiu żylaków Działa korzystnie na poprawę wzroku Pomaga w normalizacji wagi ciała, m.in. poprzez poprawę metabolizmu tłuszczów i zapobieganiu gromadzenia się wody w organizmie. Niestety, już po 25. roku życia proces rozpadu włókien kolagenowych staje się szybszy od ich produkcji – bezpośrednim efektem jest początek procesów starzenia w obrębie całego organizmu, a więc także skóry. Im jesteśmy starsi, tym więcej kolagenu ulega degradacji. Z tego powodu, chcąc zachować jego wymianę na poziomie optymalnym dla naszego organizmu,   warto zdecydować się na suplementację . Dlaczego warto sięgnąć po KOLAGEN NCN? KOLAGEN NCN to najczystsza postać kolagenu rybiego w proszku dostępna na polskim rynku. Produkt jest oczyszczany w szwajcarskich laboratoriach, gdzie przechodzi szereg...

kolagen w proszku, tabletkach, płynie
iStock
Pielęgnacja
Kolagen w proszku, w tabletkach, w płynie – jak uzupełnić kolagen?
Kolagen w płynie, w tabletkach lub w proszku ujędrni skórę, pomoże pozbyć się cellulitu i zmarszczek. W jakiej formie warto przyjmować kolagen, aby był najbardziej skuteczny?

Kolagen w proszku, w tabletkach lub w płynie świetnie się sprawdzi u osób, które chcą ujędrnić skórę i zniwelować zmarszczki. Z wiekiem ilość naturalnego kolagenu spada, a skóra staje się wiotka. Wtedy warto postawić na odpowiednią suplementację, która przyniesie widoczne efekty. Istnieje kilka sposobów na uzupełnienie kolagenu w organizmie, jednak nie każdy z nich jest tak samo skuteczny. Co to jest kolagen? Kolagen to białko budujące tkankę łączną. Odpowiada za jędrność i elastyczność skóry, ale również jej odpowiednie nawilżenie i regenerację. Dodatkowo wpływa na prawidłowe funkcjonowanie stawów i chrząstek, a także wzmacnia odporność. Nasz organizm sam produkuje kolagen i buduje włókna kolagenowe. Włókna te podlegają nieustannej wymianie - bez końca ulegają zerwaniu, a na ich miejscu powstają nowe. Jednak proces ich regeneracji jest coraz mniej skuteczny wraz z upływającym wiekiem. Już od 25 roku życia proces produkcji włókien kolagenowych ulega zaburzeniom i zwolnieniu.  Jak niedobór kolagenu wpływa na skórę, włosy i paznokcie? Niedobór kolagenu bardzo negatywnie wpływa na naszą skórę. Skutki tej sytuacji najbardziej widoczne są w jej strukturze. Przy zbyt małej ilości włókien kolagenowych zanikają gruczoły potowe i łojowe. Skutkuje to tym, że skóra staje się sucha, wiotka, pojawiają się zmarszczki, przebarwienia, a nawet cellulit.  Zbyt mała ilość kolagenu wpływa również negatywnie na wygląd włosów i paznokci. Włosy sprawiają wrażenie zdecydowanie bardziej matowych, są mniej sprężyste i elastyczne oraz brakuje im blasku. Paznokcie z kolei są zdecydowanie bardziej kruche i łamliwe , a także bez przerwy się rozdwajają. Zobacz także: Kolagen - wyjątkowe białko młodości. Co może zrobić dla Ciebie i dla Twojej skóry? Kolagen w płynie, w proszku i w tabletkach - który wybrać? Kolagen w płynie Kolagen w...

Nasze akcje
tolpa acne
Pielęgnacja
Gdy cera płata nam figle. Jak skutecznie zapobiegać niedoskonałościom?
Współpraca reklamowa
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M La Roche-Posay
Pielęgnacja
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay sprawdzony przez mamy i dzieci
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Promienna skóra i mocne włosy - zaufaj sprawdzonym formułom oraz składnikom aktywnym i ciesz się pięknym wyglądem na wiosnę
Współpraca reklamowa
Douglas-collection-skincare-skin-focus-vitamin-radiance-main-beauty
Pielęgnacja
„Skóra wygląda młodziej, bardzo zdrowo i jest pełna blasku”. Kosmetyki do pielęgnacji Douglas Collection przetestowane!
Współpraca reklamowa
L`Oreal Paris, Glycolic Bright
Pielęgnacja
Wizażanki sprawdziły serię Glycolic Bright od L’Oréal Paris
Współpraca reklamowa
Asus Zenbook 14 OLED
Styl życia
Moc możliwości, którą zmieścisz w torebce - poznaj idealnego laptopa do pracy i rozrywki od ASUS
Współpraca reklamowa
Przetestowałam serię maseczek KIMOCO Beauty
Pielęgnacja
Przetestowałam serię maseczek KIMOCO Beauty - teraz mogę cieszyć się piękną cerą i nawilżonymi ustami!
Współpraca reklamowa
modelka trzyma RETI AGE Sesderma
Pielęgnacja
Kosmetyki z tym składnikiem znakomicie niwelują oznaki starzenia
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2023 trendy
Manicure
Modne paznokcie 2023: TOP 6 trendów, które będą hitem tego roku! [Kolory i wzory]
Aneta Zygmuntowicz
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost