Krem mocznikowy z apteki za 20 zł zmiękcza szorstkie i zrogowaciałe łokcie. Zawiera też witaminę F
Krem mocznikowy z apteki Cerkoderm to ratunek dla suchych i szorstkich w dotyku łokci. Nawilża je, zmiękcza i złuszcza martwy, poszarzały naskórek. Systematycznie stosowany reguluje proces rogowacenia i zapobiega nadmiernemu przesuszeniu. Za tubkę o pojemności 50 ml zapłacicie ok. 20 zł.

- Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Krem mocznikowy z apteki zawiera nie tylko mocznik w wysokim stężeniu, ale też inne składniki, które intensywnie nawilżają, natłuszczają i regenerują problematyczną skórę łokci. Skutecznie rozprawia się ze zrogowaceniami również w innych miejscach, np. na kolanach czy piętach. Wizażanki piszą, że „poradzi sobie z największymi problemami”.
Spis treści:
- Działanie kremu mocznikowego z apteki
- Skład kremu na szorstkie łokcie Cerkoderm
- Opinie o kremie mocznikowym z apteki
- Zalety i wady aptecznego kremu z mocznikiem
Działanie kremu mocznikowego z apteki
Krem mocznikowy Cerkoderm 30 przeznaczony jest do suchej skóry ze skłonnością do nadmiernego rogowacenia. Nieprawidłowy proces keratynizacji sprawia, że jest ona twarda, szorstka i matowa w dotyku. Problem ten bardzo często dotyczy właśnie łokci, które w wyniku nagromadzenia martwych komórek naskórka stają się nie tylko nieprzyjemne w dotyku, ale też przyjmują nieestetyczny ciemniejszy kolor.
Ten krem mocznikowy z apteki w widoczny sposób nawilża suche łokcie, zmiękcza i wygładza pokrywający je naskórek oraz lekko rozjaśnia. Uzupełnia ubytki w ochronnej barierze hydrolipidowej, dzięki czemu nie tylko poprawia stan skóry, ale też zmniejsza jej tendencję do przesuszenia i rogowacenia. Zapobiega w ten sposób nawracaniu problemu.

Skład kremu na szorstkie łokcie Cerkoderm
Głównym składnikiem kremu na szorstkie łokcie z apteki jest mocznik w wysokim stężeniu 30 proc. Działa więc nie tylko zmiękczająco, ale też złuszczająco i regulująco na proces rogowacenia naskórka. Oprócz niego krem zawiera:
- masło shea – działa nawilżająco, natłuszczająco i przeciwzapalnie, chroni przed nadmiernym przesuszeniem;
- kwas glikolowy – złuszcza martwy naskórek, wygładza, rozjaśnia;
- witamina F – ma właściwości odżywcze i natłuszczające, koi i łagodzi podrażnienia, zmiękcza suchy naskórek, tworzy na nim powłokę ochronną zapobiegającą utracie nawilżenia.
Zobacz także: Urea – czyli mocznik w kosmetykach. Co to jest i jak działa?
Opinie o kremie mocznikowym z apteki
Krem mocznikowy z apteki Cerkoderm zgromadził w bazie KWC 12 opinii, a Wizażanki oceniły go na mocne 4,3/5. Trzy z nich uznały go za swój hit.
Po długim czasie stosowania tego produktu muszę przyznać, że pomógł mi w zwalczaniu problemu zrogowaciałego naskórka. Choć muszę się przyznać, że początkowo smarowałam się kilka dni i potem przestawałam i nie do końca widziałam efekt, ale właśnie przy regularnym używaniu tego produktu stan mojej skóry poprawił się i skóra wyglądała lepiej. Złuszcza zrogowaciały naskórek i bardzo dobrze nawilża skórę
– Renees
Mam szorstką, zrogowaciałą skórę pięt, łokci, uważam, że naprawdę fajnie sobie radzi z takimi problematycznymi miejscami. Zmiękcza nadmiernie zrogowaciały naskórek, likwiduje nieprzyjemną szorstkość, dogłębnie nawilża, ma bardzo delikatny zapach, jest wydajny (…)
– missi13
Zalety i wady aptecznego kremu z mocznikiem
Krem mocznikowy Cerkoderm dobrze radzi sobie ze zrogowaciałą i szorstką skórą nie tylko łokci, ale też kolan, pięt czy dłoni. Jest wydajny i ma przystępną cenę. Zapach jest bardzo delikatny. Kosmetyk ma gęstą konsystencję przypominającą maść. Część Wizażanek uznaje ją za zaletę, dla innych jest jednak zbyt ciężka w nakładaniu. Krem pozostawia lekko tłustawą powłoczkę, co jest jednak raczej charakterystyczne dla tego typu treściwych preparatów.
Jako wada przez niektóre recenzentki wskazywane jest opakowanie kremu. Wprawdzie nie ma problemów z wydobyciem z niego kosmetyku, jednak minusem jest zamknięcie: zamiast bardziej praktycznego „zatrzasku” jest to klasyczna nakrętka. Pojawiają się też głosy, że krem powinien być oferowany również w większej pojemności.