Największe błędy w oczyszczaniu skóry z niedoskonałościami i trądzikiem - sprawdź, czy je popełniasz
Jak oczyszczać skórę z niedoskonałościami i trądzikiem? Okazuje się, że wiele z nas popełnia bardzo proste błędy, które skutkują pogorszeniem jej stanu. Zobaczcie, co warto zmienić w swojej pielęgnacyjnej rutynie.

Jak dbać o skórę z niedoskonałościami i trądzikiem? Przede wszystkim należy się skupić na dokładnym oczyszczaniu twarzy. Jak robić to dobrze? Najczęściej po prostu o tym kroku zapominamy i to jest największy błąd... Skóra powinna być oczyszczana 2 razy dziennie - nie tylko wieczorem, kiedy chcemy się pozbyć resztek makijażu, ale również rankiem, kiedy pozostają na niej pozostałości kosmetyków, oraz bakterie, roztocza, czy sebum znajdujące się na poduszce.
Co jeszcze szkodzi naszej skórze?
Nieodpowiednia temperatura wody
Stosowanie zbyt ciepłej wody do oczyszczania twarzy może powodować nowe podrażnienia, lub pogarszać stan obecnych. Poza tym prowadzi do powstawania przesuszeń oraz pękania naczyń krwionośnych. Z kolei zimna woda doskonale orzeźwia, ale może w mniejszym stopniu usuwać tłuste pozostałości na twarzy. Najlepiej oczyszczać skórę za pomocą letniej wody, unikając skrajności.
W skutecznym oczyszczeniu skóry z niedoskonałościami i trądzikiem pomoże nam żel oczyszczający przeciwko niedoskonałościom NIVEA Derma Skin Clear. W jego składzie znajdziemy kwas salicylowy odpowiedzialny za usuwanie sebum oraz za działanie przeciwzapalne, jak również niacynamid regulujący wydzielanie sebum, nawilżający i także działający przeciwzapalnie.
Powinny na niego zwrócić uwagę także osoby, którym szczególnie zależy na odblokowaniu porów.

Zapominanie o usuwaniu zbędnego naskórka
Kiedy nie usuwamy martwego naskórka, jego pozostałości zatykają gruczoły łojowe, powodując zaskórniki oraz zmniejszając wchłanianie substancji aktywnych z pozostałych kosmetyków aplikowanych w kolejnych krokach.
Wybierając sposób oraz częstotliwość złuszczania naskórka, należy się skupić na potrzebach skóry i wprowadzić odpowiednie do tego kosmetyki. W domowym zaciszu możemy stosować peelingi chemiczne, mechaniczne czy enzymatyczne.
W celu złuszczenia martwego naskórka możecie sięgnąć np. po peeling złuszczający na noc NIVEA Derma Skin Clear, w którym zastosowano kwas salicylowy, glikolowy oraz niacynamid lub scrub z kwasem salicylowym i niacynamidem.
Jak często je aplikować?
Jeśli posiadacie cerę tłustą, peeling na noc może być stosowany codziennie (pod warunkiem, że skóra go dobrze toleruje). Po scrub z kolei możecie sięgać 2-3 razy w tygodniu, łącząc go z peelingiem złuszczającym na noc, lub stosując zamiennie.

Warto tutaj też wspomnieć o wycieraniu twarzy ręcznikiem. Kiedy robimy to mocno i energicznie, wówczas także dochodzi do złuszczenia naskórka. Po takim zabiegu i zastosowaniu peelingu, skóra również może ulec silniejszemu podrażnieniu.
Co też ważne, należy pamiętać o systematycznej wymianie ręcznika używanego do wycierania twarzy, ponieważ na nim także gromadzą się bakterie. Alternatywą jest stosowanie ręczników jednorazowych.
Zapominanie o tonizacji skóry
Po dokładnym oczyszczeniu twarzy, ważne jest przywrócenie jej naturalnego pH, aby skóra nie traciła wody i nie dochodziło do nadmiernej produkcji sebum. W tym celu należy wybierać kosmetyki dostosowane do potrzeb cery.
Jeśli macie problem z niedoskonałościami i trądzikiem, możecie sięgnąć po tonik normalizujący NIVEA Derma Skin Clear, który także dba o nawilżenie skóry.

Zapominanie o nawilżaniu skóry
Szczególnie posiadaczki skóry normalnej i tłustej często przesadzają z wysuszaniem i matowieniem skóry, zapominając o tym, że kluczowe jest jej odpowiednie nawilżenie. Kiedy cera jest przesuszona, to właśnie wtedy zaczyna się mocniej błyszczeć, ponieważ następuje wzmożona produkcja sebum.
Warto zatem dobrać takie kosmetyki, które będą działały także nawilżająco. Po oczyszczeniu skóry z kolei polecamy zastosowanie np. nawilżającego, lekkiego serum.

Materiał powstał z udziałem marki NIVEA.