Reklama

Zasada działania wałeczków do masażu twarzy jest dość prosta. Dzięki naciskowi na skórę pobudzają one krążenie krwi i limfy oraz rozluźniają napięte mięśnie twarzy. W rezultacie komórki skóry są lepiej dotlenione, ułatwione jest usuwanie toksyn, zmniejszają się obrzęki czy nieestetyczne worki pod oczami. Twarz jest gładsza, a jej koloryt wyrównany. Do wyboru macie kilka różnych rodzajów wałeczków. Sprawdźcie, który wybrać i w jaki sposób prawidłowo masować twarz.

Reklama

Spis treści:

  1. Jak działają wałeczki do masażu twarzy?
  2. Wałeczek do masażu twarzy – jadeitowy czy kwarcowy?
  3. Soniczny wałeczek do masażu twarzy
  4. Derma roller – wałeczek do masażu twarzy z igłami
  5. Złoty wałeczek do masażu twarzy
  6. Jak używać wałeczka do masażu twarzy?
  7. Wałeczki do masażu twarzy – efekty stosowania i opinie
  8. Wałeczki do masażu twarzy – przeciwwskazania

Jak działają wałeczki do masażu twarzy?

Roller do twarzy ma za zadanie przede wszystkim usprawnić przepływ limfy. Zastoje limfy skutkują między innymi dobrze znanymi porannymi obrzękami czy workami pod oczami. Dzięki masażowi pobudzone zostaje także mikrokrążenie w naczyniach krwionośnych, co z kolei sprawia, że do komórek skóry łatwiej i szybciej dociera tlen i substancje aktywne zawarte w stosowanych kosmetykach.

Wałeczki do masażu twarzy doskonale odprężają i rozluźniają napięte mięśnie twarzy. Dzięki temu zmniejsza się widoczność drobnych zmarszczek mimicznych. Pomagają również ujędrnić skórę i poprawić owal twarzy, co szczególnie docenią panie w dojrzałym wieku. Co więcej, jeśli przed zabiegiem schłodzicie roller w lodówce, zmniejszycie widoczność „pajączków” i zwęzicie rozszerzone pory.

Wałeczek do masażu twarzy – jadeitowy czy kwarcowy?

Największą popularnością cieszą się rollery do twarzy z naturalnego kamienia. Zbudowane są one z rączki, do której z jednej strony umocowany jest większy wałeczek, a z drugiej – mniejszy. Wałek o większej średnicy służy do masowania np. policzków, czoła, natomiast mniejsza rolka – do masażu okolic oczu i ust. Takie dwustronne wałki do masażu twarzy wykonane są najczęściej z jadeitu lub kwarcu.

Wałek jadeitowy zbudowany jest z jadeitu, nazywanego też kamieniem „żadowym” lub „kamieniem młodości”. Ma charakterystyczny zielony kolor. Z kolei roller z różowymi wałkami wykonany jest z kwarcu, a swoją barwę zawdzięcza zawartości manganu i tytanu. Kwarc nazywany jest w tradycji chińskiej „kamieniem miłości”. W sklepach natraficie też na dwustronne wałeczki w fioletowym kolorze – one zbudowane są z ametystu.

Tak naprawdę zasada działania wszystkich kamiennych rollerów jest taka sama. Roller kwarcowy jednak lepiej trzyma chłód, więc warto zdecydować się na niego, jeśli zależy wam na skorzystaniu z dobroczynnego wpływu niskiej temperatury na skórę, np. w przypadku cery naczynkowej. Kwarc też jest trochę twardszym i cięższym kamieniem, bardziej odpornym na uszkodzenia. Oba rodzaje rollerów bez problemu kupicie w Rossmannie, np. wysoko oceniany przez Wizażanki jadeitowy wałeczek do twarzy Ewa Schmitt.

Soniczny wałeczek do masażu twarzy

Ciekawą propozycją jest soniczny roller do masażu twarzy. Ma on postać pojedynczego wałka umieszczonego na rączce, a wałek ten wykonany jest ze wspomnianego kwarcu. Czym więc się różni od klasycznych dwustronnych rolek? Przede wszystkim podczas wykonywania masażu emituje drgania – wibracje te dodatkowo zwiększają efektywność zabiegu i fantastycznie relaksują. Możecie skusić się na soniczny roller do masażu twarzy marki Easy Livin, który kosztuje ok. 130 zł.

Derma roller – wałeczek do masażu twarzy z igłami

Ciekawą alternatywą dla klasycznych wałeczków do twarzy wykonanych z kamienia naturalnego jest derma roller. Podobnie jak jadeitowe i kwarcowe rolki służy on do masażu twarzy, jednak ma dodatkowy atut – wyposażony jest w mnóstwo króciutkich igiełek. Nie dość, że roller ma wszystkie zalety klasycznych wałeczków, to jego działanie jest jeszcze bardziej efektywne z uwagi na wykonywanie licznych mikronakłuć. Nakłucia w skórze sprawiają, że pobudzony zostaje proces jej regeneracji i zwiększa się synteza włókien kolagenu i elastyny.

Derma rollery są więc świetnym sposobem zarówno na opóźnienie procesu fotostarzenia skóry, jak i na spłycenie już widocznych, drobnych zmarszczek i blizn. W warunkach domowych bezpieczniej stosować derma rollery z igiełkami o długości maksymalnie 0,5 mm. Na zabieg z użyciem dłuższych igiełek lepiej udać się do gabinetu kosmetycznego.

Złoty wałeczek do masażu twarzy

Opcją pośrednią między wałeczkami kamiennymi o gładkiej powierzchni a derma rollerami z licznymi igiełkami jest złoty wałeczek z „kolcami”. Karbowane wypustki świetnie masują twarz, relaksują i rozluźniają mięśnie. Nie wykonują jednak nakłuć, tak jak to ma miejsce w przypadku derma rollerów. Co ciekawe – wbrew nazwie roller wykonany jest nie ze złota, lecz z miedzi.

Jak używać wałeczka do masażu twarzy?

Nie wiecie, jak używać rollera do masażu twarzy? Nie jest to skomplikowane. Ważne, aby prowadzić masażer od dołu ku górze i od środkowej części twarzy na zewnątrz, a więc przeciwnie do działania grawitacji. Policzki masujcie od nosa ku bokom, czoło od nasady nosa ku górze, a okolicę nad brwiami – kierując się zgodnie z ich linią, od środka na zewnątrz. W okolicach oczu masażer do twarzy prowadźcie od wewnętrznego do zewnętrznego kącika, a na podbródku – od środka brody na zewnątrz, wzdłuż linii żuchwy.

Pamiętajcie dodatkowo o kilku podstawowych zasadach stosowania wałeczków do masażu twarzy.

  1. Przed masażem dokładnie umyjcie twarz i usuńcie makijaż.
  2. Wałeczek jadeitowy lub kwarcowy możecie schłodzić w lodówce.
  3. Masaż wykonujcie na sucho bądź po nałożeniu olejku, serum czy maseczki.
  4. Po użyciu dokładnie umyjcie roller i schowajcie go do szafki, żeby nie był narażony na działanie wilgoci.
  5. W przypadku derma rollera warto go dodatkowo zdezynfekować np. spirytusem.

Wałeczki do masażu twarzy – efekty stosowania i opinie

Masaż rolką wykonujcie najlepiej codziennie, przeznaczając na niego 5-10 minut (w przypadku derma rollerów zabieg należy przeprowadzać 2-3 razy w tygodniu). Pierwsze efekty stosowania jadeitowych i kwarcowych wałeczków do masażu twarzy zauważycie już po pierwszym użyciu. Dzięki masażowi znikną wszelkie obrzęki i opuchlizna, zmniejszą się worki i cienie pod oczami. Skóra nabierze zdrowego, lekko zaróżowionego kolorytu. Po upływie kilku tygodni zauważycie kolejne efekty masażu, takie jak:

  • ujędrnienie skóry,
  • poprawa owalu twarzy,
  • zmniejszenie drobnych zmarszczek,
  • wyrównanie kolorytu.

Skuteczność stosowania wałeczków do masażu twarzy potwierdzają Wizażanki, dyskutując o rollerach na forum.

(…) Zdecydowałam się na kwarcowy. Jest cięższy i dłużej zatrzymuje zimno. Kupiłam z uwagi na to, że mam opuchnięcia na twarzy, głównie w okolicach oczu i zauważyłam już po kilku dniach sporą różnicę. Używam dwa razy dziennie, czasami raz

– dzieli się wrażeniami Allienne

Wałeczki do masażu twarzy – przeciwwskazania

Regularne masowanie twarzy rollerami przynosi fantastyczne rezultaty. Nie zawsze jednak taki masaż jest wskazany. Zrezygnujcie z niego w przypadku:

  • podrażnionej skóry,
  • ranek na twarzy,
  • mocno zaawansowanego trądziku,
  • opryszczki,
  • infekcji grzybiczej.
Reklama

Cera naczynkowa nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do masażu wałeczkami kamiennymi. Wręcz taki zabieg może pomóc, jeśli uprzednio schłodzicie rolki w lodówce. W miejscach z licznymi „pajączkami” warto zmniejszyć siłę nacisku na skórę. Problemy z naczynkami są jednak przeciwwskazaniem w przypadku masażu derma rollerem czy złotym rollerem z kolcami. Masaż takim wałeczkiem będzie zbyt intensywny i może podrażnić delikatną skórę.

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane