Reklama

Delikatny makijaż ślubny nigdy nie przestanie być modny. Zdecydowanie stawiamy na look świeżej i nieskazitelnej skóry. Świetnie sprawdzą się mocno wyczesane brwi na przykład metodą na mydło, delikatne konturowanie na mokro, rozświetlone oczy i błysk na ustach. Poniżej znajdziecie instrukcję, jak wykonać lekki makijaż ślubny krok po kroku oraz garść wskazówek, jak przygotować skórę pod taki makijaż.

Reklama

Spis treści:

  1. Delikatny makijaż ślubny dla brunetek
  2. Delikatny makijaż ślubny dla blondynek
  3. Jak przygotować cerę do makijażu ślubnego
  4. Lekki makijaż na wesele krok po korku
  5. Cena makijażu ślubnego dla panny młodej

Delikatny makijaż ślubny dla brunetek

Jak wykonać makijaż ślubny dla brunetek, który podkreśli ich urodę, a jednocześnie będzie delikatny? Właścicielki ciemnych włosów powinny w delikatnym makijażu ślubnym postawić na delikatne złoto, brązy i beże. Te kolory będą najbardziej do nich pasować i podkreślać odcień włosów. Brunetki mają zazwyczaj oliwkową lub nieco ciemniejszą karnację i ciemne oczy, dlatego powinny też postawić na delikatny efekt glow i rozświetlać cerę. Ich twarz zyska wtedy efekt muśniętej słońcem i będzie wyglądać zdrowo oraz naturalnie. Do uzyskania takiego efektu najlepszy będzie rozświetlacz w płynie. Kilka kropli na kości policzkowe i już! Piękny efekt gwarantowany. Do tego szminka w odcieniu nude lub błyszczyk z drobinkami. Brunetki mogą postawić także na delikatny bronzer.

Delikatny makijaż ślubny dla blondynek

Blondynki to zwykle posiadaczki bardzo delikatnej urody i jasnej cery, dlatego mocny makijaż nie będzie odpowiedni. W tym przypadku delikatny makijaż ślubny powinien bazować na odcieniach różu i pastelach, np. kolorze liliowym, ewentualnie warto postawić na brązy w dniu ślubu. Świetnie sprawdzi się również srebro. Ważne jest wyrównanie kolorytu, ale bez nadmiernego krycia - ważne, żeby cera miała promienny wygląd. Na powieki możecie nałożyć perłowy cień i wykonać delikatną kreskę na oku, a na policzki nanieść kilka kropki różu w płynie. Do tego dobrze wyczesane brwi, lekko podkreślone rzęsy i makijaż gotowy.

Jak przygotować cerę do makijażu ślubnego

Przed tak ważnym wydarzeniem jak ślub i tym samym wykonanie lekkiego makijażu ślubnego, powinniśmy używać tylko sprawdzonych produktów. Nie ma nic gorszego niż zapchana skóra, albo, co gorsze, reakcja alergiczna. Kilka dni przed wykonaj peeling enzymatyczny, który pozbędzie się zrogowaciałego naskórka i suchych skórek. Bardzo ważne jest również nawilżenie - wszelkie boostery do twarzy, sera i maski w płachcie będą świetnym wyborem. Stosuj witaminę C, która rozświetli cerę, zniweluje przebarwienia i nada jej równomiernego kolorytu. Stawiaj nie tylko na kosmetyki, ale również pamiętaj o odpowiedniej ilości snu i nawodnieniu, staraj się też unikać niezdrowych potraw i czekolady, a także alkoholu - mają one ogromny wpływ na stan naszej cery.

Jak wykonać delikatny makijaż ślubny oczu i ust

Makijaże na wielkie wydarzenia zawsze zaczynamy od oczu. To świetny patent, kiedy nie jesteśmy mistrzami makijażu, albo korzystamy z nowej paletki cieni i nie wiemy, jak produkty będą się zachowywać. Dzięki temu trikowi nie musimy się przejmować osypanymi cieniami pod oczami, bo w razie wypadku łatwo je usuniemy wacikiem bez dziur w pokładzie. A w dodatku nie musimy uważać, żeby ręką nie ścierać podkładu.

W delikatnym makijażu na wesele świetnie sprawdzą się perłowe cienie z dużą ilością błysku w odcieniach brązu, nakładane w stylu smokey eyes lub na całą powiekę.

  1. Na bazowy cień w neutralnym odcieniu dokładamy w zewnętrzny kącik ciemniejszy kolor i blendujemy ku górze. Na środowej części powieki najlepiej sprawdzi się błyszczący odcień, podobnie jak w zewnętrznym kąciku. Śmiało możemy postawić też na wyciągniętą kreskę. Nie zapominajmy o dolnej powiece, którą również warto podkreślić cieniem. Na dolną linię rzęs polecamy użyć cielistej kredki do oczu i dokładnie wytuszować rzęsy.
  2. Wspominaliśmy już, że makijaż powinien wytrzymać co najmniej kilka godzin zabawy, dlatego nie obędzie się bez bazy pod makijaż. Wybierz taką, która będzie odpowiadała potrzebom twojej skóry. Jeśli masz problem z widocznymi porami - postaw na taką, która niweluje nierówności skóry, a jeśli mocno wyświecasz się w ciągu dnia, dobrym wyborem będzie baza matująca. My polecamy skoncentrować się na błysku i postawić na bazę pod makijaż rozświetlającą.
  3. Następnym krokiem będzie oczywiście podkład - najlepiej taki, który nie tworzy efektu maski, ale jednocześnie daje duże krycie i jest megatrwały. Panny młode i ich makijażystki na taką okazję często sięgają po Double Wear od Estee Lauder.
  4. Kolejnym etapem jest konturowanie - przede wszystkim rozświetlający korektor pod oczy, który nakładamy tak, by nadać naszej skórze efektu liftingu bez użycia skalpela - produkt nakładamy w wewnętrznym i zewnętrznym kąciku, ale kierujemy go w stronę skroni, ku górze. Potem konturowanie właściwe, czyli bronzer, róż i rozświetlacz. Świetnie sprawdzą się produkty mokre- dadzą naturalny efekt i unikniemy efektu ciastka na twarzy.
  5. Następnym krokiem w lekkim makijażu ślubnym jest nałożenie pudru! Mimo tego, że w tym sezonie stawiamy na rozświetlenie, to nie mogło zabraknąć również produktu, który delikatnie nas zmatowi. Najlepiej sprawdzi się ten transparentny, który zapobiegnie świeceniu się skóry, przygotuje ją na nałożenie kolorowych kosmetyków, a także utrwali naszą bazę.
  6. Dalej możemy postawić na konturowanie kosmetykami w pudrze lub kamieniu. Nie zapominajmy o różu, który nakładamy na najbardziej odstającą część policzków. Niezbędny będzie również rozświetlacz nałożony na kości jarzmowe, łuk kupidyna i środek nosa.
  7. Na koniec zostawiamy makijaż ust. Niezmienne króluje błysk, więc postawmy na ulubiony błyszczyk lub szminkę o satynowym wykończeniu. Całość wykończamy fixerem do twarzy - utrwalającym, rozświetlającym lub matującym.

Tak wykonany makijaż powinien być delikatny, a za razem modny i trwały. Podkreśli atuty twarzy i przykryje niedoskonałości, wyrówna koloryt skóry i powiększy oko - to idealny makijaż ślubny dla każdej panny młodej i każdej sukni ślubnej.

Cena makijażu ślubnego dla panny młodej

Cena makijażu ślubnego będzie różniła się w zależności od kilku czynników. Są to między innymi:

  • Miasto, w którym wykonujemy usługę.
  • Sezon ślubny - ceny w najbardziej obleganych miesiącach mogą różnić się od tych, w których imprez jest znacznie mniej.
  • Godzina wykonania makijażu - niektóre makijażystki doliczają sobie do ceny usługi dodatek, jeśli makijaż wykonywany jest bardzo wcześnie rano lub późnym wieczorem. Podobnie jest z dojazdem do klienta.

Nie ma więc znaczenia, czy wykonujemy mocne smoky eyes, czy stawiamy na delikatny make-up dla panny młodej - wizażystka będzie musiała poświęcić nam równie dużo czasu, aby dopasować makijaż do typu urody i wykonać wszystko starannie, aby ostateczny efekt był zjawiskowy. Wybór naturalnego makijażu nie wpłynie więc na ostateczną cenę usługi.

Reklama

Ceny lekkiego makijażu ślubnego zaczynają się od około 200 złotych, a mogą kosztować nawet do 750 złotych. Nie obejmuje to makijażu próbnego, który często jest wymagany przez kosmetyczki.

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane