Bioderma Sensibio Micellar Oil
Chcę testować
Elseve Bond Repair
Chcę testować
Kosmetyki Maybelline
Chcę testować
Oceanic bazy
Chcę testować
Loreal Paris - tusz do rzęs i szminka
Chcę testować
Lactacyd Ultra-Nawilżający 40+
Chcę testować
Orientana hello daktyl
Chcę testować
 lekki balsam regenerujący Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay
Wyniki testu
MICA Niacinamide Glow
Laureaci
kosmetyki douglas skin focus tonik i peeling enzymatyczny
Wyniki testu
Maybelline kosmetyki do makijażu
Chcę testować
Neutrogena Retinol Boost
Laureaci
GLYCOLIC BRIGHT
Wyniki testu
 FaceBoom, Mix Me Up
Laureaci
antyperspiranty NIVEA Black&White Invisible
Wyniki testu
Neonail - zestaw do manicure hybrydowego
Wyniki testu
farby do włosów L'Oréal Paris
Wyniki testu
Eucerin_Dermopure
Laureaci
L'Oreal Paris Revitalift Filler
Laureaci
Eucerin Hyaluron Filler
Laureaci
peeling enzymatyczny do twarzy
Pielęgnacja

Peeling enzymatyczny - jak działa i jak go stosować?

Peeling enzymatyczny to doskonała opcja dla wrażliwców, osób z cerą naczynkową i aktywnym trądzikiem. Odpowiednio używany złuszcza naskórek bez podrażnień czy ryzyka rozniesienia stanu zapalnego.

Peeling enzymatyczny to typ złuszczającego kosmetyku, który nie zaszkodzi żadnej cerze, w przeciwieństwie do peelingów kwasowych i mechanicznych Jest skuteczny w usuwaniu zrogowaciałego naskórka, ale znacznie delikatniejszy. Regularnie stosowany pomoże zachować skórę w dobrej kondycji, bez zanieczyszczeń i suchych skórek.

Spis treści:

  1. Co to jest peeling enzymatyczny
  2. Do jakiej cery peeling enzymatyczny będzie najlepszy?
  3. Jak stosować peeling enzymatyczny
  4. Jakie efekty daje peeling enzymatyczny
  5. Cena peelingu enzymatycznego
  6. Peeling enzymatyczny a peeling drobnoziarnisty
  7. Peeling enzymatyczny a peeling kwasowy
  8. Peeling enzymatyczny w ciąży
  9. Peeling enzymatyczny do ciała 
  10. Peeling enzymatyczny do skóry głowy
  11. Peeling enzymatyczny do cery trądzikowej 
  12. Domowy peeling enzymatyczny

Pozbądź się wągrów raz na zawsze! Zrobisz to sama w domu - za grosze!

Co to jest peeling enzymatyczny?

Peelingi enzymatyczne są przez niektórych zaliczane w poczet peelingów chemicznych. Ich działanie opiera się na wchodzących w ich skład enzymach, które rozpuszczają keratynę – jeden z głównych budulców skóry. W ten sposób peeling enzymatyczny umożliwia usunięcie zrogowaciałych komórek naskórka. A dzięki temu, że działa tylko na najbardziej zewnętrzne warstwy skóry (wnika w nią na głębokość do 0,45 mm) i sięga zaledwie do warstwy kolczastej naskórka, nie powoduje podrażnień.

Enzymami, którym peelingi enzymatyczne zawdzięczają swoje złuszczające działanie są:

  • papaina - otrzymywana z mleczka owoców i liści melonowca właściwego nazywanego powszechnie papają,
  • bromelaina - pozyskiwana z ananasa, która oprócz właściwości złuszczających wykazuje także działanie przeciwzapalne,
  • aktynidyna - znajdująca się w miąższu owoców kiwi,
  • arbutyna - działająca złuszczająco (rozjaśniająco) i przeciwbakteryjnie, otrzymywana z jagód mącznicy lekarskiej, borówki brusznicy oraz z liści gruszy pospolitej i bergenii. 

Do jakiej cery peeling enzymatyczny będzie najlepszy?

Peelingi enzymatyczne nadają się w zasadzie do pielęgnacji każdego typu cery – zarówno suchej, jak i tłustej, dojrzałej czy trądzikowej. Ale w związku z tym, że ich używaniu nie towarzyszy pocieranie skóry, jej rozgrzewanie czy głębsze uszkadzanie, polecana jest zwłaszcza osobom z aktywnym trądzikiem z ropnymi zmianami zapalnymi, cerą naczynkową lub wrażliwą. Taka cera zdobędzie najwięcej korzyści z delikatnego złuszczania peelingiem enzymatycznym.

Jak stosować peeling enzymatyczny? 

Pierwsze użycie peelingu enzymatycznego dobrze jest poprzedzić próbą alergiczną. Jeżeli nasza skóra nie zareaguje na ten kosmetyk pieczeniem, zaczerwienieniem lub wysypką, możemy spokojnie nakładać peeling enzymatyczny na twarz. Zanim jednak to zrobimy, należy dokładnie ją oczyścić, najlepiej wykonać dwustopniowe oczyszczanie twarzy.

Po oczyszczeniu nakładamy peeling enzymatyczny na twarz tak jak maseczkę i zostawiamy go na niej na czas wskazany przez producenta (zwykle jest to 5-10 minut). Nie pocieramy twarzy z peelingiem, jak w przypadku peelingów mechanicznych.

Działanie enzymów złuszczających intensyfikuje się pod wpływem ciepła i wilgoci. Dlatego dobrym pomysłem jest nałożenie tego kosmetyku na twarz przed wejściem pod prysznic. Peeling enzymatyczny zmywamy z twarzy wodą albo ściągamy go z niej mokrą gąbeczką kosmetyczną czy wilgotnym ręczniczkiem.

Po złuszczeniu naskórka dobrze jest przetrzeć twarz tonikiem lub spryskać ją hydrolatem (polecamy zwłaszcza hydrolat lawendowy), a następnie nałożyć na nią serum z kwasem hialuronowym i krem nawilżający.

Jakie efekty daje peeling enzymatyczny?

Stosowany regularnie peeling enzymatyczny wygładza skórę, wyrównuje jej koloryt i zmniejsza widoczność porów. Dzięki niemu poszarzała cera odzyskuje blask, a nakładane na nią po złuszczeniu kosmetyki mają szansę lepiej zadziałać. Nie zauważymy natychmiastowego efektu, po jednokrotnym zastosowaniu cera będzie nieco wygładzona, ale kluczem do sukcesu jest tu systematyczne stosowanie peelingu enzymatycznego, najlepiej raz w tygodniu.

Cena peelingu enzymatycznego

Cena peelingu enzymatycznego może mocno się wahać - wiele zależy od marki kosmetyków, która go wyprodukowała. Zwykle jednak nie zapłacimy za dobry peeling enzymatyczny więcej niż 40 zł, a standartowa cena peelingu enzymatycznego z drogerii to 20-30 zł. Taki peeling z pewnością wystarczy na przynajmniej 2-3 miesiące regularnego stosowania. Na jaki najlepiej się zdecydować? Zachęcamy do przeczytania naszego rankingu peelingów enzymatycznych, gdzie zestawiłyśmy ze sobą popularne peelingi z enzymami Tołpa, Dermedic, Miya. 

Peeling enzymatyczny a peeling drobnoziarnisty 

Peeling enzymatyczny różni się od peelingu drobnoziarnistego sposobem użycia - ten pierwszy nakładamy na twarz jak maseczkę, a z kolei tym drugim pocieramy twarz mechanicznie, aby spowodować złuszczenie. Stąd też peeling enzymatyczny zaliczany jest do peelingów chemicznych, a drobnoziarnisty do peelingów mechanicznych. Nawet najbardziej drobny peeling może nadmiernie podrażnić wrażliwą cerę i spowodować zaczerwienienie, z kolei enzymatyczny nie powinien tego robić (o ile nie mamy uczulenia na żaden jego składnik). Producenci decydują się jednak czasem na połączenie tych dwóch rodzai peelingów w jednej formule, ale dać nam natychmiastowe uczucie wygładzenia naskórka. 

Peeling enzymatyczny a peeling kwasowy

Peeling enzymatyczny podobnie jak peeling kwasowy złuszczają naskórek za pomocą reakcji chemicznej. Peelingi kwasowe jednak zdecydowanie głębiej penetrują skórę. W zależności od tego, jaki kwas wybierzemy, mogą działaś rozjaśniająco lub redukująco na trądzik i przebarwienia. Peeling enzymatyczny nie ma aż tak silnych właściwości - zawarte w nim enzymy stopniowo i delikatnie pobudzają naturalne procesy złuszczania się skóry. 

Peeling enzymatyczny w ciąży 

Peeling enzymatyczny jest bezpieczny do stosowania w ciąży. Nie spowoduje podrażnienia cery ani nowych przebarwień. Ponieważ jednak ciąża to stan, w którym dochodzi do gwałtownych zmian hormonalnych, cera może być zdecydowanie bardziej wrażliwa. Dlatego bezwzględnie należy wykonać próbę uczuleniową przez nałożeniem peelingu enzymatycznego w ciąży na większy obszar ciała. 

Peeling enzymatyczny do ciała 

Z reguły spotykamy się z peelingami mechanicznymi do ciała - to peelingi cukrowe, drobnoziarniste i gruboziarniste. W drogerii znajdziemy jednak także peelingi enzymatyczne do ciała. To dobra propozycja dla osób, które mają wyjątkowo wrażliwą skórę całego ciała, a mechaniczne pocieranie kończy się u nich zaczerwienieniem i swędzeniem. Taki peeling złuszczy martwy naskórek, ale bez nieprzyjemnych doznań. Czasami producenci łączą w produkcie do ciała enzymy z niewielkimi ścierającymi drobinami - warto zwrócić na to uwagę.  

Peeling enzymatyczny do skóry głowy

Na fali popularności włosingu nauczyłyśmy się robić peeling także na skórę głowy. Większość tych dostępnych w sklepach to połączenie peelingu enzymatycznego z drobnoziarnistym, znajdziemy jednak produkty w pełni składające się z enzymów. Taki peeling jest delikatniejszy dla skóry głowy i włosów, ale jego największą zaletą jest łatwość w wypłukiwaniu resztek produktów z pasm, dlatego to dobra propozycja dla długowłosych.

Peeling enzymatyczny do cery trądzikowej 

Peeling enzymatyczny do cery trądzikowej, to zaraz obok peelingu z kwasami, najlepszy produkt dla tego typu cery. Dzięki enzymom cera zostaje złuszczona, ale nie naruszona jej bariera lipidowa - a to bardzo ważne w przypadku trądziku. Dodatkowo mamy pewność, że kosmetyk nie przesuszy ani nadmiernie nie podrażni skóry. Peeling enzymatyczny nie wyleczy trądziku, ale z pewnością wspomoże jego leczenie oraz zapobiegnie jego zaognieniu. 

Domowy peeling enzymatyczny

Oprócz gotowych produktów, możemy sięgnąć także po domowy peeling enzymatyczny. Enzymy naturalnie występują w owocach, a najlepszych ich źródłem do domowego przepisu jest ananas. Plaster ananasa wystarczy zmiksować z łyżeczką mąki kukurydzianej. Domowy peeling enzymatyczny o konsystencji gęstej papki nakładamy na oczyszczoną twarz (lub ciało). Po ok. 10 minutach spłukujemy, a resztkę mieszanki zmywamy delikatną pianką lub żelem. Taki domowy peeling możemy wykonać raz w tygodniu. 

peeling do twarzy
Bogdan Kurylo/iStock
Pielęgnacja
Peeling do twarzy - jaki rodzaj wybrać i jak często stosować? Przegląd TOP 3 z KWC
Dobry peeling do twarzy oczyści skórę z zaskórników i zanieczyszczeń, wygładzi ją, nada blasku i odświeży. Takie złuszczanie martwego naskórka powinniśmy wykonywać co około tydzień. Rozróżniamy kilka rodzajów peelingów – peeling mechaniczny gruboziarnisty i drobnoziarnisty, peeling enzymatyczny, a także chemiczny, inaczej kwasowy. Każdy z nich sprawdzi się do innego rodzaju cery.

Peeling do twarzy dobieramy do rodzaju naszej cery i jej stanu. Ten mechaniczny zdecydowanie nie sprawdzi się do cery wrażliwej i suchej, a enzymatyczny może być za delikatny w przypadku skóry tłustej. Znalazłyśmy dla was 3 najlepiej oceniane peelingi do twarzy z KWC - hity marek Ziaja, Tołpa i The Ordinary oraz przygotowałyśmy przepis na domowy peeling kawowy DIY! Po co stosować peeling do twarzy? Jak peeling do twarzy wybrać? Peeling gruboziarnisty do twarzy Peeling drobnoziarnisty do twarzy Peeling enzymatyczny do twarzy Peeling chemiczny/kwasowy do twarzy Jak często stosować peeling do twarzy? Najlepsze peelingi do twarzy z KWC Jak zrobić domowy peeling do twarzy? Po co stosować peeling do twarzy? Peeling do twarzy to bardzo ważny element pielęgnacji skóry, który może znacznie poprawić jej kondycję. Taki kosmetyk złuszcza martwy naskórek, odblokowuje pory i oczyszcza skórę. Dzięki temu możemy między innymi pozbyć się zaskórników otwartych i zamkniętych, zapobiec pojawianiu się niedoskonałości i zapomnieć o ziemistej skórze. Po wykonaniu peelingu skóra jest świetlista, zdecydowanie gładsza i bardzo promienna.  Jak peeling do twarzy wybrać? Nie każdy peeling jest dla każdego! Kosmetyk, który może używać osoba z cerą mieszaną lub tłustą podrażni wrażliwca i osobę ze skórą naczynkową. A komuś, kto cierpi na trądzik z aktywnymi zmianami zapalnymi, ten sam produkt może zrobić poważną krzywdę. Dlatego wybierając peeling, kierujemy się: aktualnym stanem naszej cery (czy jest podrażniona, przesuszona, są na niej ropne krostki lub wciąż gojące się ranki po wypryskach, czy jest chora), jej rodzajem (czy jest sucha lub odwodniona, tłusta lub mieszana, wrażliwa, alergiczna lub naczynkowa). Rodzaj peelingu a rodzaj cery   Peeling gruboziarnisty...

peeling pestkowy OnlyBio
Pielęgnacja
Pestkowy peeling z kwasami i enzymami dogłębnie złuszczy nawet najbardziej zanieczyszczoną cerę
Ten peeling OnlyBio zastąpi trzy rodzaje peelingujących kosmetyków. Odblokuje pory, wygładzi cerę i zredukuje niedoskonałości.

Pestkowy peeling OnlyBio Ritualia Joy to dosłownie trzy kosmetyki w jednym. Łączy zalety peelingu drobnoziarnistego, kwasowego i enzymatycznego. Kosztuje 34,99 zł i nadaje się do stosowania w każdym rodzaju cery, również tej wrażliwej.  Pestkowy peeling do twarzy OnlyBio z enzymami i kwasami AHA Zwykle kupując peeling do twarzy, musimy zdecydować, czy chcemy stosować ten o mechanicznie ścierających drobinkach, a może wybrać delikatniejszy dla cery peeling enzymatyczny . Popularne są także peelingi kwasowe, które stopniowo złuszczają martwy naskórek. Teraz nie musimy już wybierać, bo  OnlyBio, Ritualia Joy, Pestkowy peeling do twarzy to kosmetyk, który zawiera drobinki ścierające, enzymy i kwasy! Dogłębnie oczyszcza pory i wygładza naskórek, a przy tym jest delikatny dla skóry - nie musimy obawiać się o podrażnienia i naruszenie bariery hydrolipidowej . Efekt jest natychmiastowy, cera jest czysta i zyskuje zdrowy blask.  Skład peelingu do twarzy OnlyBio Ritualia Joy W składzie tego wielofunkcyjnego peelingu znajdziemy delikatne ścierające pestki z malin, truskawek oraz moreli. Znalazło się tu miejsce także na wspomniane enzymy z papai, a formułę uzupełniają dobrze znane nam kwasy AHA . Przy tym jego skład jest aż w 98 procentach pochodzenia naturalnego. Jak stosować peeling pestkowy? Peeling ma kremową, przyjemną w stosowaniu konsystencję. Wystarczy na umytą, lekko wilgotną twarz nałożyć odrobinę produktu i równomiernie go rozsmarować. Następnie wystarczy wykonać z pomocą peelingu delikatny masaż, możemy pokusić się także o pozostawienie peelingu kilka minut na twarzy. Następnie wystarczy zmyć go ciepłą wodą, a naszym oczom ukaże się czysta, gładka cera, bez zanieczyszczeń i podrażnień.  Peeling OnlyBio nie zdążył jeszcze...

peelingi enzymatyczne
mat. prasowe
Pielęgnacja
Peeling enzymatyczny - jaki jest najlepszy? [ranking]
Peeling enzymatyczny złuszczy skórę i oczyści pory, ale nie podrażni skóry. Zebrałyśmy najlepsze peelingi enzymatyczne z drogerii, które cieszą się w naszym KWC bardzo dobrą opinią. Za każdy z nich nie zapłacimy więcej niż 40 zł.

Peeling enzymatyczny to kosmetyk, z którego zadowolona będzie każda cera, niezależnie od rodzaju. Jest delikatniejszy niż peeling mechaniczny, bo nie narusza warstwy lipidowej naskórka, a w porównaniu do peelingów kwasowych, nie podrażnia i nie powoduje zaczerwienienia nawet wrażliwej cery.  Dobre peelingi enzymatyczne bez kłopotu kupimy w popularnych drogeriach, a my zebrałyśmy te, które według Wizażanek są najbardziej godne uwagi. Zobacz także:  Peeling enzymatyczny - jak działa i kto powinien go używać? Dermedic, Hydrain 3 Hialuro, Peeling enzymatyczny Dermedic, Hydrain 3 Hialuro to delikatny dla skóry peeling enzymatyczny. Skutecznie odblokowuje pory i łagodnie ściera martwy naskórek , ale przy tym nie podrażnia, a przede wszystkim nie wysusza skóry . Po zastosowaniu nie trzeba go nawet zmywać wodą, ponieważ peeling nie ma w sobie żadnych drobinek. W jego składzie oprócz aktywnie działających enzymów i nawilżającego kwasu hialuronowego, znajdziemy jeszcze kwas glikolowy . Jest to więc w rzeczywistości peeling enzymatyczno-kwasowy. Wizażanki cenią go za delikatność, łatwość w stosowaniu i wydajność.  Ocena w KWC: 4,2/5 Cena: 27 zł Jestem bardzo zadowolona z decyzji zakupu. Peeling ma kremową konsystencję, nakładam go właśnie jak krem na twarz. Działa od razu po nałożeniu, złuszcza, pozbywa się suchych skórek i nawilża. Ma delikatny zapach, nie uczula. Teraz jest to mój ulubiony peeling -  carrie_30 Purederm, Oczyszczający i regenerujący peeling enzymatyczny Purederm, Oczyszczający i regenerujący peeling enzymatyczny to ultradelikatny kosmetyk, który, jak zapewnia producent, może być stosowany również u osób z aktywnym trądzikiem i z cerą naczynkową . Za działanie złuszczające...

czysta skóra po zastosowaniu peelingu z Rossmanna
Newsy
Ten peeling z Rossmanna złuszczy twarz jak kwasy, a można go stosować latem. Teraz kosztuje tylko 11 zł
Gładka skóra, bez wągrów i suchych skórek to efekt stosowania tego peelingu enzymatycznego. W Rossmannie kupimy go taniej niż zwykle.

Uwielbiamy peelingi kwasowe, ale gdy nadchodzi wiosna, staramy się zaprzestać ich używania. Uwrażliwiają skórę na działanie słońca i wtedy jedno wyjście bez kremu do twarzy z filtrem może skończyć się poparzeniem skóry i nieestetycznymi przebarwieniami. Z pomocą przychodzą nam peelingi enzymatyczne do twarzy. Skuteczny peeling z enzymami, który da efekty zbliżone do zastosowania kwasu, znalazłyśmy w Rossmannie . Zwykle za Eva Dermo, Enzymatyczny koncentrat peelingujący musimy zapłacić 14,99 zł, ale do 31 maja kupimy go za 11,29 zł. Peeling enzymatyczny na promocji w Rossmannie  Eva Dermo, Enzymatyczny koncentrat peelingujący to peeling do twarzy, w którego składzie znajdziemy złuszczające skórę enzymy roślinne , w tym papainę z papai , która jest najczęściej stosowanym składnikiem w tego typu kosmetykach. Peeling polecany jest osobom o cerze wrażliwej, które obawiają się nadmiernego podrażnienia skóry.  Kosmetyk mimo swojej delikatności dobrze złuszcza skórę , wygładza jej strukturę i oczyszcza pory . W efekcie niedoskonałości cery rzadziej się pojawiają, a twarz zyskuje zdrowego blasku. Peeling przyspiesza także odnowę naskórka, a regularnie stosowany zadziała jak peeling kwasowy - zredukuje zaskórniki i wygładzi skórę, ale bez nieprzyjemnych podrażnień i przesuszenia. Wizażanki potwierdzają, że pomimo swojej delikatności dla skóry, to kosmetyk o dobrym stopniu złuszczania. Gwarantują, że cera staje się czysta, elastyczna, a efekty widoczne są już po pierwszym użyciu . Dla czterech recenzentek, które oceniły ten peeling enzymatyczny z Rossmanna to kosmetyk bez wad. Skóra po użyciu produktu wygląda ładnie - jest fajnie oczyszczona, gładka i przyjemna w dotyku. Nie zauważyłam zaczerwienień ani...

Nasze akcje
tolpa acne
Pielęgnacja
Gdy cera płata nam figle. Jak skutecznie zapobiegać niedoskonałościom?
Współpraca reklamowa
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M La Roche-Posay
Pielęgnacja
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay sprawdzony przez mamy i dzieci
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Promienna skóra i mocne włosy - zaufaj sprawdzonym formułom oraz składnikom aktywnym i ciesz się pięknym wyglądem na wiosnę
Współpraca reklamowa
Douglas-collection-skincare-skin-focus-vitamin-radiance-main-beauty
Pielęgnacja
„Skóra wygląda młodziej, bardzo zdrowo i jest pełna blasku”. Kosmetyki do pielęgnacji Douglas Collection przetestowane!
Współpraca reklamowa
L`Oreal Paris, Glycolic Bright
Pielęgnacja
Wizażanki sprawdziły serię Glycolic Bright od L’Oréal Paris
Współpraca reklamowa
Asus Zenbook 14 OLED
Styl życia
Moc możliwości, którą zmieścisz w torebce - poznaj idealnego laptopa do pracy i rozrywki od ASUS
Współpraca reklamowa
Przetestowałam serię maseczek KIMOCO Beauty
Pielęgnacja
Przetestowałam serię maseczek KIMOCO Beauty - teraz mogę cieszyć się piękną cerą i nawilżonymi ustami!
Współpraca reklamowa
modelka trzyma RETI AGE Sesderma
Pielęgnacja
Kosmetyki z tym składnikiem znakomicie niwelują oznaki starzenia
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2023 trendy
Manicure
Modne paznokcie 2023: TOP 6 trendów, które będą hitem tego roku! [Kolory i wzory]
Aneta Zygmuntowicz
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost