Reklama

Dieta samuraja to sposób odżywiania pochodzący z odległej Japonii, a w jej skład wchodzą głównie naturalne produkty pełne dobrego białka i witamin. Decydując się na nią, nie musicie rezygnować z mięsa i ryb, a niebezpieczna dla zdrowia głodówka nie odbierze wam energii w ciągu dnia. Poznajcie zasady jednej z najzdrowszych diet świata!

Reklama

Co wolno jeść na diecie samuraja?

Ta dieta odchudzająca nie wyklucza spożywania warzyw, owoców ani wszelkiego rodzaju mięs. Ważne, aby ograniczyć ich obróbkę termiczną do minimum, dzięki czemu będą mogły zachować wszelkie wartości odżywcze. Najlepiej jeśli podczas stosowania diety samuraja nasz jadłospis będzie zawierał niewielkie śniadanie, lekkostrawny obiad oraz większy posiłek po południu. Co ważne, pierwszy posiłek powinien być spożywany tuż po treningu, zatem do ćwiczeń należy przystąpić na czczo.

Spośród składników najbardziej polecanych w tej diecie najlepiej się sprawdzą:

  • Bezglutenowe węglowodany – ryż oraz kasza, które powinny być namaczane wodzie przez 7-12 godzin przed przygotowaniem. To pozwoli pozbyć się z nich nadmiaru skrobi.
  • Czerwone mięso – w postaci krwistego steka lub tatara. Druga opcja jest zdecydowanie zdrowsza, ponieważ wyklucza jakąkolwiek obróbkę termiczną mięsa.
  • Warzywa – unikajmy tych, które mogą powodować wzdęcia (np. groch i kalafior). Zastąpmy je lekkostrawnym szpinakiem, cukinią lub pomidorami i kapustą. Wszystkie zawierają dużą ilość witaminy A i C, a także żelazo i cenny likopen. W przypadku pomidorów możemy poddać je obróbce termicznej, co nie spowoduje utraty witamin, a wręcz przeciwnie – zwiększy ich ilość.
  • Ryby i owoce morza – ryba przygotowana na parze zachowa cenne wartości, natomiast zjedzona na surowo w postaci sushi lub tatara dostarczy naszemu organizmowi cennych kwasów omega 3.
  • Owoce – dieta samuraja dopuszcza spożywanie praktycznie wszystkich owoców pod warunkiem, że zachowamy zdrowy umiar w ich jedzeniu. Pamiętajcie, że owoce są pełne cukrów i węglowodanów, które mogą spowodować pojawienie się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

I chociaż dieta samuraja na pierwszy rzut oka wydaje się dietą idealną na co dzień, bardzo łatwo zatracić umiar w ilości spożywanych posiłków. Jeśli dodatkowo spożywacie koktajle białkowe i suplementy diety, musicie uwzględnić ich kaloryczność w swoim jadłospisie.

Zobacz także: It-girl - kto to jest i jak nią zostać?

Efekty stosowania diety samuraja

Jeśli zależy wam na szybkim spadku wagi, efekty wynikające ze stosowania diety samuraja mogą was rozczarować. Jest to przede wszystkim dieta dla osób, które w systematyczny i przemyślany sposób pracują nad własną sylwetką, a jednocześnie bardzo pilnują parametrów zdrowotnych.

Dieta samuraja stosowana w odpowiedni sposób pozwoli wam na zrzucenie 1-2 kg tygodniowo pod warunkiem, że nie zastąpicie nią treningów. Wówczas przyrost masy tłuszczowej może nastąpić bardzo szybko.

Dla kogo przeznaczona jest dieta samuraja?

Jeśli chcecie w bezpieczny sposób zrzucić kilka kilogramów, a pomimo dużego wysiłku fizycznego waga stoi w miejscu, być może dieta samuraja okaże się dla was idealnym rozwiązaniem. Chociaż składniki w niej zawarte nie mają obniżonej kaloryczności, dzięki niepoddawaniu ich obróbce termicznej nie tracą cennych wartości i nie wchłaniają tłuszczu niezbędnego do ich przygotowania.

Jadłospis w diecie samuraja powinien być ułożony indywidualnie, zgodnie z naszym planem treningowym lub dyscypliną sportu, którą wykonujemy. Ważne jest jednak, aby nasza aktywność fizyczna odbywała się regularnie. W przeciwnym razie kalorie spożywane w trakcie diety mogą odłożyć się w naszym organizmie w postaci zbędnej tkanki tłuszczowej.

Reklama

Ważne jest także, aby jakość spożywanych produktów była jak najwyższa. Bardzo często spożywa się je w postaci surowej, dlatego muszą pochodzić ze sprawdzonego i dobrego źródła.

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane