Pomoc w doborze perfum - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-02, 13:32   #1
Aarktica
Raczkowanie
 
Avatar Aarktica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 70
GG do Aarktica

Pomoc w doborze perfum


Zapewne nieco zaskoczę swoją prośbą Szukam własnie dla siebie jakiś sensowych perfum, jednak nie potrafię się zdecydować, którym przyjrzeć się bliżej (np. sprawdzić sobie w drogerii przed zamówieniem). Otóż pewnie Was zaskoczę stwierdzeniem, że najbardziej się boję... pachnienia "ponad stan" O co chodzi? Otóż mam 25 lat i spokojną pracę, do moich zarobków można doliczyć bony do Empiku, które cyklicznie dostaję i w tym miesiącu mam aż 400 złotych na wydanie z takich bonów Własnie kończą się moje perfumy i pomyślałam, że wypadałoby kupić sobie kolejne. Przyznam się szczerze, że nie chciałabym jednak pachnieć perfumami za kilkaset złotych, podczas gdy moja wizualność a także tryb życia totalnie by do tego nie pasowały (po prostu - nie ma co udawać!). Niektórzy na pierwszy rzut oka dają mi 20-22 lata, na co wpływ ma mój styl ubierania się. Jako, że w weekendy studiuję wciąż grafikę komputerową, można mnie zobaczyć w trampkach, bluzach z kapturem i wielkim plecakiem z laptopem (co prawda markowe, ale tylko z tego względu, że są wytrzymałe i nastawione na wygodę), a w porywach jakiegoś mojego szaleństwa w tęczowych szarawarach ze sklepu indyjskiego, a obcasów nie widać u mnie nigdy. Bardzo dbam o swoją twarz i włosy długie do pasa, ale makijaż z biegiem lat staje się coraz bardziej oszczędny w wyrazie. Do tego dochodzi osobowość nastolatki, która wcale a wcale mi ani otoczeniu nie przeszkadza, a z drugiej strony dziwne upodobania i zajęcia (język chiński, wyjazdy związane ze spaniem na podłodze albo siedzeniu wiele godzin wśród tłumów) i ogólnie jest to mieszanina bycia "słodką" (to cytat nawet o wiele starszych przyjaciół) a "dziwną" (a to komentarz nieprzyjaciół). Ja jednak mam się ze sobą dobrze, i tu jednak znów pojawia się kwestia zapachu, który w moim odczuciu powinien być specyficzny i pasować jednak do kogoś, kto woli swoje pieniądze wydać na jakiś wyjazd pociągiem z plecakiem, niż kupić sobie markową sukienkę.

Jak na razie używam Just Cavalli i bardzo mi się podoba, ale trwałość jest śmieszna i nie chcę już drugiej butelki: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...valli-edt.html

Przez lata używałam też Naomi Cambell Cat Deluxe, ale znudził mi się straszliwie, a w ofercie wspomnianego sklepu znalazłam takie rzeczy:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-eden-edp.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ights-edp.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...fluid-edp.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...red-jeans.html (wiem, że jest niesamowicie krytykowany, ale miałam okazję go wypróbować i mi akurat się podobał, przynajmniej na mojej skórze)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-rose-edt.html (bo lubię różę)


Byłabym wdzięczna, gdybyście mi coś poleciły, gdybym miała wejść do drogerii w poszukiwaniu "swoich perfum", miałabym niestety za dużo flakonów do obwąchania, poza tym zależy mi na trwałości
Aarktica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 13:49   #2
edziakalitowa
Vegemamita
 
Avatar edziakalitowa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 2 896
Dot.: Pomoc w doborze perfum

Cytat:
Napisane przez Aarktica Pokaż wiadomość
Zapewne nieco zaskoczę swoją prośbą Szukam własnie dla siebie jakiś sensowych perfum, jednak nie potrafię się zdecydować, którym przyjrzeć się bliżej (np. sprawdzić sobie w drogerii przed zamówieniem). Otóż pewnie Was zaskoczę stwierdzeniem, że najbardziej się boję... pachnienia "ponad stan" O co chodzi? Otóż mam 25 lat i spokojną pracę, do moich zarobków można doliczyć bony do Empiku, które cyklicznie dostaję i w tym miesiącu mam aż 400 złotych na wydanie z takich bonów Własnie kończą się moje perfumy i pomyślałam, że wypadałoby kupić sobie kolejne. Przyznam się szczerze, że nie chciałabym jednak pachnieć perfumami za kilkaset złotych, podczas gdy moja wizualność a także tryb życia totalnie by do tego nie pasowały (po prostu - nie ma co udawać!). Niektórzy na pierwszy rzut oka dają mi 20-22 lata, na co wpływ ma mój styl ubierania się. Jako, że w weekendy studiuję wciąż grafikę komputerową, można mnie zobaczyć w trampkach, bluzach z kapturem i wielkim plecakiem z laptopem (co prawda markowe, ale tylko z tego względu, że są wytrzymałe i nastawione na wygodę), a w porywach jakiegoś mojego szaleństwa w tęczowych szarawarach ze sklepu indyjskiego, a obcasów nie widać u mnie nigdy. Bardzo dbam o swoją twarz i włosy długie do pasa, ale makijaż z biegiem lat staje się coraz bardziej oszczędny w wyrazie. Do tego dochodzi osobowość nastolatki, która wcale a wcale mi ani otoczeniu nie przeszkadza, a z drugiej strony dziwne upodobania i zajęcia (język chiński, wyjazdy związane ze spaniem na podłodze albo siedzeniu wiele godzin wśród tłumów) i ogólnie jest to mieszanina bycia "słodką" (to cytat nawet o wiele starszych przyjaciół) a "dziwną" (a to komentarz nieprzyjaciół). Ja jednak mam się ze sobą dobrze, i tu jednak znów pojawia się kwestia zapachu, który w moim odczuciu powinien być specyficzny i pasować jednak do kogoś, kto woli swoje pieniądze wydać na jakiś wyjazd pociągiem z plecakiem, niż kupić sobie markową sukienkę.

Jak na razie używam Just Cavalli i bardzo mi się podoba, ale trwałość jest śmieszna i nie chcę już drugiej butelki: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...valli-edt.html

Przez lata używałam też Naomi Cambell Cat Deluxe, ale znudził mi się straszliwie, a w ofercie wspomnianego sklepu znalazłam takie rzeczy:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-eden-edp.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ights-edp.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...fluid-edp.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...red-jeans.html (wiem, że jest niesamowicie krytykowany, ale miałam okazję go wypróbować i mi akurat się podobał, przynajmniej na mojej skórze)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-rose-edt.html (bo lubię różę)


Byłabym wdzięczna, gdybyście mi coś poleciły, gdybym miała wejść do drogerii w poszukiwaniu "swoich perfum", miałabym niestety za dużo flakonów do obwąchania, poza tym zależy mi na trwałości

Dobra , ładny opis ale dla mnie najważniejsze to że napisałaś , że lubisz różę więc może spróbuj

Chloe Roses

Infusion de Rose Prada

typowo wiosenne lekkie zapachy.

Jeśli chodzi o swoje perfumy idź do drogerii powąchaj , sprawdź co ci się podoba , możesz zawsze na Fragrantice klik sprawdzić szczegółowo z jakich nut składa się dany zapach i poszukać czegoś podobnego tańszego. I wierz mi niektóre perfumy które są tanie naprawdę pachną drogo

Zakupy zrób w sprawdzonej perfumerii internetowej będzie taniej , a te bony z empiku wydaj na coś fajnego.
__________________
Rozbieram :
Pilne poszukuję biorę każdą ilość Washed Cotton No.784 Gap


wymianka zapachowa
wymianka książkowa

Edytowane przez edziakalitowa
Czas edycji: 2014-04-02 o 16:00
edziakalitowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 13:55   #3
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Pomoc w doborze perfum

Po przeczytaniu Twojego tekstu nie bardzo wiem co Ci polecić, ponieważ ja kieruję się tylko tym czy zapach mnie uwiódł czy nie. Nie wiążę zapachu ze stylem ubierania się, zainteresowaniami , stylem życia czy bycia.
Potrzebuję informacji o upodobaniach zapachowych.
Lubisz róże i co jeszcze?
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 14:16   #4
Aarktica
Raczkowanie
 
Avatar Aarktica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 70
GG do Aarktica
Dot.: Pomoc w doborze perfum

A ja własnie tak, w dzisiejszych czasach mamy tak ogromny wybór, że nie chodzi już tylko o ogólne "ładne pachnienie", ale o charakter. Przynajmniej ja tak do siebie dobieram wiele rzeczy, może to jakieś naleciałości z artystycznych szkół

Co lubię? Na przykład zapach świeżych, ściętych roślin. Wspomniane róże (może dlatego lubię Cavalliego). Jakieś męskie nuty w perfumach (jako nastolatka zresztą używałam tego, co jednak jakoś bardzo męsko nie pachniało: http://www.fragrantica.pl/perfumy/Es...-Man-1181.html), zapach mydła, kurzu i ziół.

Nie do przejścia stały się jednak dla mnie typowe, słodko-pieprzowo-kadzidlane ulepy, nawet zimą, a próbkę Angela, którą kiedyś dała mi siostra szybko jej oddałam...

Przepraszam, jeśli mój gust właśnie odpłynął w jakieś dziwne rejony

Edytowane przez Aarktica
Czas edycji: 2014-04-02 o 14:18
Aarktica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 15:10   #5
aileenn
Mother of Cats
 
Avatar aileenn
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 6 813
Dot.: Pomoc w doborze perfum

Cytat:
Napisane przez Aarktica Pokaż wiadomość
Przepraszam, jeśli mój gust właśnie odpłynął w jakieś dziwne rejony
E tam dziwne - jeśli upodobanie do zapachu ziół, kurzu czy nut przez ogół kwalifikowanych jako męskie jest dziwne, to tu - na perfumowej części Wizażu - znajdziesz wielu dziwaków

Cytat:
Napisane przez Aarktica Pokaż wiadomość
Co lubię? Na przykład zapach świeżych, ściętych roślin. Wspomniane róże (może dlatego lubię Cavalliego). Jakieś męskie nuty w perfumach (jako nastolatka zresztą używałam tego, co jednak jakoś bardzo męsko nie pachniało: http://www.fragrantica.pl/perfumy/Es...-Man-1181.html), zapach mydła, kurzu i ziół.
Przejrzyj może te wątki:
soczysta zieloność - świeżo zgniecione łodygi traw i ziół
Zioła, kadzidła, czary...
Różane zapachy
Szukam damskich perfum o męskim zapachu

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

I jeszcze, po przeczytaniu Twojego opisu Ciebie nie mogę odpędzić myśli o Ninfeo Mio Annick Goutal.
Oraz o zapachach Balenciagi: Florabotanica bądź Rosabotanica.
__________________


Edytowane przez aileenn
Czas edycji: 2014-04-02 o 15:11
aileenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 15:54   #6
Aarktica
Raczkowanie
 
Avatar Aarktica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 70
GG do Aarktica
Dot.: Pomoc w doborze perfum

Cytat:
Napisane przez aileenn Pokaż wiadomość
E tam dziwne - jeśli upodobanie do zapachu ziół, kurzu czy nut przez ogół kwalifikowanych jako męskie jest dziwne, to tu - na perfumowej części Wizażu - znajdziesz wielu dziwaków


Przejrzyj może te wątki:
soczysta zieloność - świeżo zgniecione łodygi traw i ziół
Zioła, kadzidła, czary...
Różane zapachy
Szukam damskich perfum o męskim zapachu

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

I jeszcze, po przeczytaniu Twojego opisu Ciebie nie mogę odpędzić myśli o Ninfeo Mio Annick Goutal.
Oraz o zapachach Balenciagi: Florabotanica bądź Rosabotanica.
Oooooo, cała masa ciekawych rzeczy! Na pewno będzie już teraz łatwiej. Bardzo dziękuję!

Edytowane przez Aarktica
Czas edycji: 2014-04-02 o 16:01
Aarktica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 17:46   #7
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Pomoc w doborze perfum

Cytat:
Napisane przez Aarktica Pokaż wiadomość
Oooooo, cała masa ciekawych rzeczy! Na pewno będzie już teraz łatwiej. Bardzo dziękuję!
Oooo aileenn mnie ubiegła

Zapach kurzu odnajdziesz w końcowej frazie Edenu
Taki uniseks to na Cartier L eau Cartier, Lalique Encre Noire
W wątku o zielonych wypisałam swoje typy
Różana i mało słodka jest Aura Svarowskiego

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2014-04-02 o 17:47
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-02, 17:55   #8
agnieszka1970
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka1970
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 977
Dot.: Pomoc w doborze perfum

Cytat:
Napisane przez aileenn Pokaż wiadomość

I jeszcze, po przeczytaniu Twojego opisu Ciebie nie mogę odpędzić myśli o Ninfeo Mio Annick Goutal.
Oraz o zapachach Balenciagi: Florabotanica bądź Rosabotanica.
Czytając opis w pierwszym poście od razu pomyślałam o wczoraj poznanej Florabotanice
__________________
"Wybierz jedno dobre słowo, rozłóż je jak żagiel.
Przywołaj myślami dobry wiatr i pozwól mu się prowadzić w drodze do celu."
agnieszka1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 18:04   #9
Roxanaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 253
Dot.: Pomoc w doborze perfum

ja nie moge czuc na sobie zapachu perfum,bo odrazu boli mnie głowa i łapię katar.na szczescie teraz mam takie ktore bardzo szybko przestaje czuc. czują inni
Roxanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 18:39   #10
201801022057
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 707
Dot.: Pomoc w doborze perfum

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Po przeczytaniu Twojego tekstu nie bardzo wiem co Ci polecić, ponieważ ja kieruję się tylko tym czy zapach mnie uwiódł czy nie. Nie wiążę zapachu ze stylem ubierania się, zainteresowaniami , stylem życia czy bycia.
Potrzebuję informacji o upodobaniach zapachowych.
Lubisz róże i co jeszcze?
No właśnie, wydaje mi się, że autorka wątku za bardzo kombinuje i dorabia ideologię. Ale takie przeświadczenie o własnej wyjątkowości to w sumie urocze i pozytywne zjawisko.
201801022057 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 19:13   #11
aileenn
Mother of Cats
 
Avatar aileenn
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 6 813
Dot.: Pomoc w doborze perfum

Cytat:
Napisane przez debramonk Pokaż wiadomość
No właśnie, wydaje mi się, że autorka wątku za bardzo kombinuje i dorabia ideologię. Ale takie przeświadczenie o własnej wyjątkowości to w sumie urocze i pozytywne zjawisko.
Dziewczyna chce zachować spójność wizerunkową i nie widzę w tym żadnego dorabiania ideologii. Każdy kieruje się takimi kryteriami przy doborze zapachu, które są ważne akurat dla niego.
__________________

aileenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-02, 19:27   #12
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Pomoc w doborze perfum

Cytat:
Napisane przez aileenn Pokaż wiadomość
Dziewczyna chce zachować spójność wizerunkową i nie widzę w tym żadnego dorabiania ideologii. Każdy kieruje się takimi kryteriami przy doborze zapachu, które są ważne akurat dla niego.
Zgadzam się po części Chciałam uszczegółowienia wymagań bo wywód autorki był dla mnie obcy a jednak chciałam pomóc bo bardzo lubię wątki doborowe. A nie potrafię wyobrazić sobie jak pachnie ktoś kto ma
"dziwne upodobania i zajęcia (język chiński, wyjazdy związane ze spaniem na podłodze albo siedzeniu wiele godzin wśród tłumów) i ogólnie jest to mieszanina bycia "słodką" (to cytat nawet o wiele starszych przyjaciół) a "dziwną" (a to komentarz nieprzyjaciół)"
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 19:32   #13
201801022057
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 707
Dot.: Pomoc w doborze perfum

Cytat:
Napisane przez aileenn Pokaż wiadomość
Dziewczyna chce zachować spójność wizerunkową i nie widzę w tym żadnego dorabiania ideologii. Każdy kieruje się takimi kryteriami przy doborze zapachu, które są ważne akurat dla niego.
Każdy kieruje się czym chce, ale nie bardzo wiem, jak osoby z zewnątrz mają doradzić na podstawie tego typu kryteriów, nie zwiazanych z upodobaniami zapachowymi - skoro autorka pisze, że pojawia się kwestia zapachu, który w moim odczuciu powinien być specyficzny i pasować jednak do kogoś, kto woli swoje pieniądze wydać na jakiś wyjazd pociągiem z plecakiem, niż kupić sobie markową sukienkę, no to ja proponuję Bi-Es, będzie oszczędnie.

A poważnie - typy, które podała autorka wątku jakoś nie łączą mi się w całość i nie budzą skojarzeń z opisem, bo po opisie sugerowałabym jakąś nisze (gdybym lepiej się na niej znała). Jeśli zapach ściętych roślin, to może trawiasto-ziołowo-miętowe Herba Fresca? Natomiast Gaga, Fancy, Eden i Red Jeans tak mają się do siebie nawzajem, że naprawdę ciężko coś podpowiedzieć.

Edytowane przez 201801022057
Czas edycji: 2014-04-02 o 19:41
201801022057 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 19:54   #14
Aarktica
Raczkowanie
 
Avatar Aarktica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 70
GG do Aarktica
Dot.: Pomoc w doborze perfum

Nie łączą się, podane przeze mnie przykłady podobają mi się pojedynczo i w każdym widziałam coś ciekawego (kiedy np. psikałam się w drogeriach albo jak w przypadku Eden'u zaciekawiły mnie opisy w sieci), ale chciałam Was zapytać o jakieś przykłady, w których przynajmniej część tych upodobań ze sobą współegzystuje. W moim odczuciu aileenn rozwiązała moje zabawne problemy i nie zostaje nic innego niż sprawdzić te perfumy empirycznie i poszukać ich na przykład w jakiś okazjonalnych cenach w perfumeriach

Cytat:
no to ja proponuję Bi-Es, będzie oszczędnie.
Będę się mogła w nich kąpać, co tydzień w innych!

Edytowane przez Aarktica
Czas edycji: 2014-04-02 o 19:57
Aarktica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 20:02   #15
aileenn
Mother of Cats
 
Avatar aileenn
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 6 813
Dot.: Pomoc w doborze perfum

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Zgadzam się po części Chciałam uszczegółowienia wymagań bo wywód autorki był dla mnie obcy a jednak chciałam pomóc bo bardzo lubię wątki doborowe. A nie potrafię wyobrazić sobie jak pachnie ktoś kto ma
Nesko, rozumiem Cię. Nic nie mam do Twojej wypowiedzi. Zdegustował mnie ten post:
Cytat:
Napisane przez debramonk Pokaż wiadomość
No właśnie, wydaje mi się, że autorka wątku za bardzo kombinuje i dorabia ideologię. Ale takie przeświadczenie o własnej wyjątkowości to w sumie urocze i pozytywne zjawisko.
bo IMO tylko wbił złośliwą szpileczkę, a nic nie wniósł do tematu. W odróżnieniu od kolejnej wypowiedzi Debrymonk:
Cytat:
Napisane przez debramonk Pokaż wiadomość
Każdy kieruje się czym chce, ale nie bardzo wiem, jak osoby z zewnątrz mają doradzić na podstawie tego typu kryteriów, nie zwiazanych z upodobaniami zapachowymi
która wyjaśnia punkt widzenia jej autorki.
EOT
__________________


Edytowane przez aileenn
Czas edycji: 2014-04-02 o 20:04
aileenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 20:11   #16
Tawerna
Rozeznanie
 
Avatar Tawerna
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 528
Dot.: Pomoc w doborze perfum

A coś w stylu Gucci Envy? Bardzo "kwiatowy" zapach.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-envy-edt.html
__________________


"I still put on a vest
With an S on my chest
Oh yes

I'm a Superwoman"
Tawerna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 20:13   #17
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Pomoc w doborze perfum

do Twojego opisu wg mnie pasują (przetestuj sobie)
  • CK in2- zapach sportowy, świeży pasujący do nastolatki i młodej szalonej kobiety:P
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...women-edt.html
  • Valentino Rock,n Rose , powinny Ci się spodobać jesli lubisz róże
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-rose-edp.html
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 20:36   #18
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Pomoc w doborze perfum

Cytat:
Napisane przez Tawerna Pokaż wiadomość
A coś w stylu Gucci Envy? Bardzo "kwiatowy" zapach.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-envy-edt.html
O super strzał

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

Cytat:
Napisane przez aileenn Pokaż wiadomość
Nesko, rozumiem Cię. Nic nie mam do Twojej wypowiedzi. Zdegustował mnie ten post:


EOT
Ja też nie w ten deseń ale rozumiem

No ale zobacz autorce podoba się Eden ...I co z tego że ja napiszę że nie pasuje do kogoś kto chińskiego się uczy albo w szarawarach chodzi...

Aarktica Jeśli podoba Ci się Eden to bier go!!! Zacny to zapach i niech nie zniechęci Cię to że nie pasuje do Ciebie. On jest wyjątkowy niepowtarzalny ...
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 20:50   #19
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Pomoc w doborze perfum

A mnie chiński i szarawary skojarzyły się z CdG Kyoto Co prawda nie ma róży ale jest niezbyt słodki, trochę dziwny, trochę męski choć dziewczęcy, nie-pańciowaty, medytacyjny i nie zdegustuje tłumu otaczającego chwilami autorkę wątku
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-02, 20:57   #20
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Pomoc w doborze perfum

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
A mnie chiński i szarawary skojarzyły się z CdG Kyoto Co prawda nie ma róży ale jest niezbyt słodki, trochę dziwny, trochę męski choć dziewczęcy, nie-pańciowaty, medytacyjny i nie zdegustuje tłumu otaczającego chwilami autorkę wątku
Przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 21:02   #21
Latiha
Zakorzenienie
 
Avatar Latiha
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 740
Dot.: Pomoc w doborze perfum

J'OSE Eisenberg powinien być idealny dla Ciebie
__________________
moja wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1261940


moja fragrantica
http://www.fragrantica.com/member/213446/



Arabistka, w sercu i na papierze


...ماتت قلوب الناس ماتت بنا النخوة
Latiha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 21:28   #22
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Pomoc w doborze perfum

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać
No ale jest taki, c'nie?
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 21:34   #23
dixi
Zakorzenienie
 
Avatar dixi
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 3 619
GG do dixi
Dot.: Pomoc w doborze perfum

bierz Eden, skoro Ci się podoba pachnie niesztampowo, dla niektórych dziwnie, i raczej nie jest to typowy zapach "bogatej baby"
a nie lubisz zapachu stęchłej piwnicy? gdyby przypadkiem tak, to polecam Perles Lalique, róża też tam jest

Edytowane przez dixi
Czas edycji: 2014-04-02 o 21:35
dixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 17:03   #24
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Pomoc w doborze perfum

Cytat:
Napisane przez dixi Pokaż wiadomość
bierz Eden, skoro Ci się podoba pachnie niesztampowo, dla niektórych dziwnie, i raczej nie jest to typowy zapach "bogatej baby"
a nie lubisz zapachu stęchłej piwnicy? gdyby przypadkiem tak, to polecam Perles Lalique, róża też tam jest
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 17:06   #25
201801022057
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 707
Dot.: Pomoc w doborze perfum

Natomiast jeśli chodzi o różę, to ostatnio była moda na ową nutę i co druga marka wypuszczała swoje flagowe zapachy z dodatkowym Rose w nazwie. Mnie spodobały się o te, ale nie wiem, czy występują gdzieś poza bezcłówkami na lotniskach:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...dt.html&next=1

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------

Ok, google twierdzi, że występują.
201801022057 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 21:07   #26
Aarktica
Raczkowanie
 
Avatar Aarktica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 70
GG do Aarktica
Dot.: Pomoc w doborze perfum

Cytat:
Napisane przez debramonk Pokaż wiadomość
Natomiast jeśli chodzi o różę, to ostatnio była moda na ową nutę i co druga marka wypuszczała swoje flagowe zapachy z dodatkowym Rose w nazwie. Mnie spodobały się o te, ale nie wiem, czy występują gdzieś poza bezcłówkami na lotniskach:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...dt.html&next=1

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------

Ok, google twierdzi, że występują.
Dziękuję Akurat lotniska to dla mnie nie kłopot, a i widzę, że cena jak za taką butlę jest bardzo przystępna
Aarktica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 14:48   #27
fryteczkack
Raczkowanie
 
Avatar fryteczkack
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 112
Dot.: Pomoc w doborze perfum

Dziewczyny może pomogłybyście przy okazji mnie.
Szukam dla siebie perfum , moje ulubione to:cacharel amor amor, lancome Trésor Midnight Rose.Lubie zapachy słodkie ,ale nie do przesady , coś z nutą wanili , jakieś owoce też.Szukam jakiegoś niebanalnego zapachu .Nie lubie zaś świeżaków i mocno kwiatowych kompozycji.Pomoże ktoś z góry dziękuje
__________________
I come to you in pieces
So you can make me whole

Hold on to me and
never let me go....
fryteczkack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 21:35   #28
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Pomoc w doborze perfum

Cytat:
Napisane przez Latiha Pokaż wiadomość
J'OSE Eisenberg powinien być idealny dla Ciebie
Też o tym pomyślałam, ale nie ma tutaj róży, poza tym nie ma ich chyba w Empiku, są tylko w Sephorze .

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Cytat:
Napisane przez fryteczkack Pokaż wiadomość
Dziewczyny może pomogłybyście przy okazji mnie.
Szukam dla siebie perfum , moje ulubione to:cacharel amor amor, lancome Trésor Midnight Rose.Lubie zapachy słodkie ,ale nie do przesady , coś z nutą wanili , jakieś owoce też.Szukam jakiegoś niebanalnego zapachu .Nie lubie zaś świeżaków i mocno kwiatowych kompozycji.Pomoże ktoś z góry dziękuje

Nina Nina Ricci? Albo Salvatore Ferregamo Incanto Bloom.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 12:55   #29
fryteczkack
Raczkowanie
 
Avatar fryteczkack
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 112
Dot.: Pomoc w doborze perfum

deszczowypies dziękuje bardzo ,napewno sprawdze polecone zapachy w perfumerii.
__________________
I come to you in pieces
So you can make me whole

Hold on to me and
never let me go....
fryteczkack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 14:31   #30
LilyLauraIsabelle
Zadomowienie
 
Avatar LilyLauraIsabelle
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 086
Dot.: Pomoc w doborze perfum

Cytat:
Napisane przez fryteczkack Pokaż wiadomość
Dziewczyny może pomogłybyście przy okazji mnie.
Szukam dla siebie perfum , moje ulubione to:cacharel amor amor, lancome Trésor Midnight Rose.Lubie zapachy słodkie ,ale nie do przesady , coś z nutą wanili , jakieś owoce też.Szukam jakiegoś niebanalnego zapachu .Nie lubie zaś świeżaków i mocno kwiatowych kompozycji.Pomoże ktoś z góry dziękuje
Podobne do Amor Amor sa Glamour, Moschino, w mojej opini jeszcze ladniejsze tez Fire Oriflame i troche Little Red Dress Avonu ale tam jest wiecej wanilii. A do Midnight Rose - Jeanne Couture Lanvina.
A tak poza tym to w klimacie slodko-waniliowych sa np Cherry in the air.
I mysle, ze proponowana Nina Niny Ricci moze byc strzalem w dziesiatke
LilyLauraIsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-21 18:59:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:18.