Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4 - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-28, 12:44   #1501
alamig
Zakorzenienie
 
Avatar alamig
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 430
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

Cytat:
Napisane przez Parvati Pokaż wiadomość
Alamig cytuję Lankę, bo to co pisze jest prawidziwe.
Brak tej soli na początku po prostu musisz zrekompensować innymi przyprawami - ziołami, pieprzem, czosnkiem. Sięgnij po te, których NIGDY nie używałaś - szafrany etc. Nie są drogie w hipermarketach (no max 2zł można odbiedować). Świeża bazylia i oregano - też nie drogo, a na długo wystarcza, bo już 1 listek daje pięęęękny smak i aromat.
Po tygodniu (max. dwóch) przestałam w ogóle zauważać brak soli.
Po miesiącu jej smak mi wręcz przeszkadzał

EDIT:
Berlinianka to jak będziemy jeść "normalnie" zależy od nas
Ja postanawiam nigdy nie zrezygnować z ograniczania soli
Przekonałyście mnie od dziś zaczynam proces eliminowania soli Jak myślicie, ograniczyć stopniowo, czy najlepiej od razu jej nie dodawać i starać się przetrwać ten najcięższy okres początkowy? Taka kuracja uderzeniowa
__________________
alamig jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 12:46   #1502
wiolqn
Zakorzenienie
 
Avatar wiolqn
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 185
GG do wiolqn
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

Cytat:
Napisane przez basik71 Pokaż wiadomość
mam pytanko do WIOLQN,gdzie ty kupujesz otręby sojowe oraz skrobię kukurydzianą?( z góry dzieki za odpowiedz) a
skrobia kuku - cornflour w angielskim wykonaniu dostaniesz w kazdym markecie przy polkach z maka i drozdzami. jest w pudelku, biala jak skrobia ziemniaczana

oterby sojowe - tasted soya bran w hollands& barret

Cytat:
Napisane przez alamig Pokaż wiadomość
Podziwiam Cię bardzo Ja bym bardzo chętnie wyeliminowała sól, ale najgorsze jest przestawienie się i przetrzymanie momentu kiedy wszystko bez soli jest mdłe i niedobre. Później podobno jak kubki smakowe odzwyczają się od soli, to zaczyna się odczuwać prawdziwe smaki potraw. To prawda?
dokladnie tak, kilkanascie lat temu babcia zakupila zestaw garnkow Zeptera, od tamtejpory mama wyeliminowala sol z jadlospisu. Wszystko nabralo wlasciwego smaku, mieso jest o wiele lepsze. A po odstawieniu przetworzonej zywnosci i soli tutaj z mojego paskudnego celulitu nic nei zostalo.
__________________
There is a place. Like no place on Earth. A land full of wonder, mystery, and danger! Some say to survive it: You need to be as mad as a hatter. Which luckily I am

Brykanie czyli to co Tygryski lubia najbardziej

Kuchnia Tygryska
wiolqn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 12:47   #1503
Parvati
Zakorzenienie
 
Avatar Parvati
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 064
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
ok dziewczyny. od dziś - nie sole

mama mi kazała też słodziki odstawić, ale to gorsze niż ta sól ... nie dam rady tego zrobic
Elianko nie odstawiaj skoro nie dasz rady słodzika - to jednak jakoś powstrzymuje nas przed słodyczami. Ale możesz spróbować go ograniczyć Dodawać np. mniej albo rzadziej

Cytat:
Napisane przez Berlinianka Pokaż wiadomość
Tak, ale mi chodzi, że np. jesteś u kogoś na obiedzie, czy inne sytuacje kiedy sama nie gotujesz. Jak byłam mała, to też jadłam bez soli, zaraz jak rodzice kupili garnki Zeptera, to jak coś było lekko posolone, to aż piekło w język. A teraz ograniczam, ale całkiem wyeliminować nie zdołam (w sensie własnoręcznego solenia, bo w żarciu i tak jest jej dużo)...
Berlinianko no jak raz na jakieś parę miesięcy pójdę gdzieś w gości (wesele, święto) to nie umrę od soli
Mam ten komfort, że wśród moich znajomych to ja zawsze pichcę na jakieś imprezki u kogoś czy w akademiku, bo smakuje im moje gotowanie - więc nie mam problemu ze zrobieniem sobie porcji bezsolnej
__________________
czytam


CBT
Parvati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 12:49   #1504
Didier
Rozeznanie
 
Avatar Didier
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 889
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
ok dziewczyny. od dziś - nie sole

mama mi kazała też słodziki odstawić, ale to gorsze niż ta sól ... nie dam rady tego zrobic
elianka osoby z cukrzyca cale zycie uzywaja slodzikow
Didier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 12:50   #1505
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

hej .mam pytanko. czy podczas fazy uderzeniowej można cappucino?
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 12:51   #1506
lanka
Rozeznanie
 
Avatar lanka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 700
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

Cytat:
Napisane przez Berlinianka Pokaż wiadomość
A nie boicie się, że kiedy przyjdzie wam jeść w miarę normalnie, to ta sól nie spowoduje nagłego napływu wody do organizmu itp.?
Nie. Bo ja juz wczesniej Parvati napisala, calkowicie soli nie eliminujemy przeciez. Ograniczamy do minimum. A w "normalnej" kuchni nie jest przeciez wymagane, zeby sola wszystko zaprawiac. Chociaz jak raz polecialam z Aktualnym do jego ukochanej knajpki pod domem, jakies 2 miesiace temu i mowie kelnerowi, ze chce piers z kurczaka z grilla z salata, bez oliwy i ZADNYCH przypraw, to mi przyniosl kotleta bez panierki ale kuzwa tak przesolonego, ze nawet moja matka tak nie soli (a kubki smakowe odpowiedzialne za odczuwanie smaku slonego ma chyba uszkodzone generalnie). Prawie sie poryczalam, bo takie to syfiaste bylo...

W kazdym razie mam (tak dla przykladu podaje) w Polsce kolezanke, ktora juz od lat soli nie uzywa do gotowania, cala rodzine tak trzyma, zarelko u niej pierwsza klasa, wszyscy zyja, zdrowi i nikt nadcisnienia nie ma.

W kazdym razie odpowiadajac na Twoje pytanie, nie sadze, zeby mi woda miala jakos drastycznie odlozyc sie z powrotem. Na diecie sol ograniczamy, potem i tak troche wchodzi chocby i z musztarda, czy ketchupem, a jak dochodza uczty dwa razy w tygodniu i jedzenie w knajpach, to organizm sie adaptuje na nowo, z tym ze przeciez nie wracamy do tragicznych starych nawykow.
Prosta zaleznosc - palilam 14 lat - wiem, ze nie moge zlapac nawet jednego, bo wroce do zgubnego nalogu. Zarlam jak dzik, solilam i slodzilam - wiem, ze nawet po diecie juz tak zrec, solic i slodzic nie bede. Tak na wszelki wypadek

Zgodzicie sie? Zapraszam zainteresowanych do dyskusji

POKOJOWEJ
__________________
80kg 29 IX 2009 -67.4 kg 23 lI 2010
I od nowa 75,3-74,6 - 73,7- 72,8- 71,9-71,2 - i znowu 74,1 i tak do usmiechnietej smierci... Cel 62 kg

lanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 12:52   #1507
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

Kurczę, też chciałabym odstawić tą sól... Tylko na tej uderzeniówce, to wszystko takie jałowe. Nie wyobrażam sobie wieśniaka ze szczypiorkiem bez soli i pieprzu Może spróbować odstawiać dopiero, gdy pojawi się pierwszy zastój w spadaniu wagi? Też jest jakaś opcja

Uf, dziewczyny, ale tu macie tempo nie nadążam odświeżać strony
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-28, 12:52   #1508
alamig
Zakorzenienie
 
Avatar alamig
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 430
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

Cytat:
Napisane przez wiolqn Pokaż wiadomość
skrobia kuku - cornflour w angielskim wykonaniu dostaniesz w kazdym markecie przy polkach z maka i drozdzami. jest w pudelku, biala jak skrobia ziemniaczana

oterby sojowe - tasted soya bran w hollands& barret



dokladnie tak, kilkanascie lat temu babcia zakupila zestaw garnkow Zeptera, od tamtejpory mama wyeliminowala sol z jadlospisu. Wszystko nabralo wlasciwego smaku, mieso jest o wiele lepsze. A po odstawieniu przetworzonej zywnosci i soli tutaj z mojego paskudnego celulitu nic nei zostalo.
Należę do osób dużo solących i jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że coś bez soli może lepiej smakować Ale jestem tego bardzo ciekawa i dlatego też spróbuję. Poza tym dla zdrowia i urody warto to zrobić (nigdy bym nie pomyślała, że sól tak wpływa na celulit )
__________________
alamig jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 12:55   #1509
Berlinianka
Zadomowienie
 
Avatar Berlinianka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: jeszcze Zielona Góra
Wiadomości: 1 017
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

Cytat:
Napisane przez lanka Pokaż wiadomość
POKOJOWEJ
Naprawdę nie wiem czemu sądzicie, że chce się z kimś kłócić, bo mam nieodparte wrażenie, że pijesz do mnie.

A zgadzam się w zupełności, po prostu myślę jak to ze mną będzie.
__________________
I i II Faza trwały w sumie 51 dni jest mnie mniej o 10 kg
22.02 Start III Faza - teoretycznie koniec ma nadejść 22.05...

Ile to jeszcze dni

Nowa książka Dukana: http://chomikuj. pl/ squo-86
Berlinianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 12:57   #1510
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

ja nigdy nie soliłam dużo, ale ograniczę się jeszcze bardziej.

A z tym słodzikiem- jak pisałam , mama czyta inne forum i mi suszy głowę. A ja uzywam słodzika do kawy , deserek dwa razy w tygodniu i sernik przy niedzieli. I Cola light. Czyli relatywnie nie dużo.
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 12:57   #1511
Didier
Rozeznanie
 
Avatar Didier
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 889
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

Cytat:
Napisane przez Kinga4452 Pokaż wiadomość
hej .mam pytanko. czy podczas fazy uderzeniowej można cappucino?
a jest to cappucino na liscie dozwolonych
Didier jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-28, 13:00   #1512
Berlinianka
Zadomowienie
 
Avatar Berlinianka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: jeszcze Zielona Góra
Wiadomości: 1 017
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

Dobra kobity, idę się szykować do tej nieszczęsnej pizzerii
Ubiorę super obcisłą bluzkę i to będzie moja odpowiedź dlaczego stosuję dietę i nie tknę tej pizzy choćby mieli mnie pokroić.


Co złego to nie ja. Naprawdę.
__________________
I i II Faza trwały w sumie 51 dni jest mnie mniej o 10 kg
22.02 Start III Faza - teoretycznie koniec ma nadejść 22.05...

Ile to jeszcze dni

Nowa książka Dukana: http://chomikuj. pl/ squo-86
Berlinianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 13:01   #1513
margot314
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 43
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

Psiapsióły... Przeprowadziłam się tu niedawno i mam tu tylko jedną, która właśnie wyjechała do Warszawy na miesięczny okres próbny do jakiejś big korporacji i chyba już nie wróci. A moje przyjaciółki?? No cóż życie nas troche rozwiało, Kraków, Toruń, Gdańsk Jak się raz na rok spotkamy, to i tak jest już dobrze. Tak... doskwiera mi samotność, a jakby tego było mało, to w biurze też jestem sama

Dobrze, że chociaż was mam...
Uciekam do domu, zrobie sobie kakao i wejdę pod kołdrę, a jak szef zadzwoni, to jestem chora i tyle.
__________________
04.01.2010 - 68 kg
-> 64,2 kg
-> 62,0 kg
-> 62,6 kg

Jest 61,5 kg

Będzie 55 kg
margot314 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 13:01   #1514
agus30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 294
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

Cytat:
Napisane przez Kinga4452 Pokaż wiadomość
hej .mam pytanko. czy podczas fazy uderzeniowej można cappucino?
Przecież w składzie jest cukier.Więc jaki wniosek?
__________________
Start 17 sierpień
było 86kg
cel 65kg osiągnięty
1 grudzień Start III faza
agus30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 13:05   #1515
Parvati
Zakorzenienie
 
Avatar Parvati
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 064
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

Cytat:
Napisane przez lanka Pokaż wiadomość
Nie. Bo ja juz wczesniej Parvati napisala, calkowicie soli nie eliminujemy przeciez. Ograniczamy do minimum. A w "normalnej" kuchni nie jest przeciez wymagane, zeby sola wszystko zaprawiac. Chociaz jak raz polecialam z Aktualnym do jego ukochanej knajpki pod domem, jakies 2 miesiace temu i mowie kelnerowi, ze chce piers z kurczaka z grilla z salata, bez oliwy i ZADNYCH przypraw, to mi przyniosl kotleta bez panierki ale kuzwa tak przesolonego, ze nawet moja matka tak nie soli (a kubki smakowe odpowiedzialne za odczuwanie smaku slonego ma chyba uszkodzone generalnie). Prawie sie poryczalam, bo takie to syfiaste bylo...

W kazdym razie mam (tak dla przykladu podaje) w Polsce kolezanke, ktora juz od lat soli nie uzywa do gotowania, cala rodzine tak trzyma, zarelko u niej pierwsza klasa, wszyscy zyja, zdrowi i nikt nadcisnienia nie ma.

W kazdym razie odpowiadajac na Twoje pytanie, nie sadze, zeby mi woda miala jakos drastycznie odlozyc sie z powrotem. Na diecie sol ograniczamy, potem i tak troche wchodzi chocby i z musztarda, czy ketchupem, a jak dochodza uczty dwa razy w tygodniu i jedzenie w knajpach, to organizm sie adaptuje na nowo, z tym ze przeciez nie wracamy do tragicznych starych nawykow.
Prosta zaleznosc - palilam 14 lat - wiem, ze nie moge zlapac nawet jednego, bo wroce do zgubnego nalogu. Zarlam jak dzik, solilam i slodzilam - wiem, ze nawet po diecie juz tak zrec, solic i slodzic nie bede. Tak na wszelki wypadek

Zgodzicie sie? Zapraszam zainteresowanych do dyskusji

POKOJOWEJ
Popieram w 100%

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
ja nigdy nie soliłam dużo, ale ograniczę się jeszcze bardziej.

A z tym słodzikiem- jak pisałam , mama czyta inne forum i mi suszy głowę. A ja uzywam słodzika do kawy , deserek dwa razy w tygodniu i sernik przy niedzieli. I Cola light. Czyli relatywnie nie dużo.
To jak używasz tak mało słodzika to sobie w ogóle głowy nie zawracaj

EDIT:

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Kurczę, też chciałabym odstawić tą sól... Tylko na tej uderzeniówce, to wszystko takie jałowe. Nie wyobrażam sobie wieśniaka ze szczypiorkiem bez soli i pieprzu Może spróbować odstawiać dopiero, gdy pojawi się pierwszy zastój w spadaniu wagi? Też jest jakaś opcja

Uf, dziewczyny, ale tu macie tempo nie nadążam odświeżać strony
Ja wieśniaka nie mogę w ogóle przełknąć, bo za słony nie wyobrażam sobie dodawania do niego soli
Spróbuj bez soli, a nóż widelec
__________________
czytam


CBT

Edytowane przez Parvati
Czas edycji: 2010-01-28 o 13:10
Parvati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 13:10   #1516
basik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: shepton mallet (Anglia)
Wiadomości: 62
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

wiolqn wielkie dzięki za odpowiedz,dzi ś zrobiłam omleta przepisu berlinianki super był ,synuś mi się do niego dobrał,na obiad też zrobię,ale tym razem z pieczarkami i porem,no i większą porcję,bo pewno 2 sępy się dosiądą( syn i mąż)
basik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 13:16   #1517
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

Cytat:
Napisane przez Parvati Pokaż wiadomość
Ja wieśniaka nie mogę w ogóle przełknąć, bo za słony nie wyobrażam sobie dodawania do niego soli
Spróbuj bez soli, a nóż widelec
A ja z kolei jak spróbuję nieosolonego to aż mnie trzepie Ale porządnie doprawię, wrzucę dodatki i zobaczę
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 13:16   #1518
ruda_niunia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 962
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

Co do soli to i ja musze ograniczyc jeszcze bardziej... i tak juz uzywam rzadko (bo w gotowych przyprwach juz jest)... kiedys solilam jak nawiedzona - wszystko co sie dalo... potem z rozsdadku zaczelam ograniczac i wiem ze mozna jeszcze bardziej wiec sie postaram...

Ja mam dzisiaj jakis nerwowy dzien... nie dosc ze od rana humor nie taki, pote weszlam na wage a tam +0,2 kg (pierwszy + od poczatku diety ale od dzis P wiec mam nadzieje ze poleci w dol i juz wiecej takich plusowych niespodzianek nie bedzie a ja sie tak glupia cieszylam ze nawet na P+W idzie mi w dol....)... na dodatek przyszla paczka na ktora czekalam i okazalo sie ze przyslali mi nie to co chcialam na fakturze dobrze a wsadzone co innego...zalamka....
Niech mnie ktos przytuli...
__________________
Kobiety z natury sa aniolami, ale kiedy polamia im sie skrzydla przychodzi im latac na miotle...

walcze ze swoja slaba silna wola
ruda_niunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 13:19   #1519
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

Cytat:
Napisane przez ruda_niunia Pokaż wiadomość
Co do soli to i ja musze ograniczyc jeszcze bardziej... i tak juz uzywam rzadko (bo w gotowych przyprwach juz jest)... kiedys solilam jak nawiedzona - wszystko co sie dalo... potem z rozsdadku zaczelam ograniczac i wiem ze mozna jeszcze bardziej wiec sie postaram...

Ja mam dzisiaj jakis nerwowy dzien... nie dosc ze od rana humor nie taki, pote weszlam na wage a tam +0,2 kg (pierwszy + od poczatku diety ale od dzis P wiec mam nadzieje ze poleci w dol i juz wiecej takich plusowych niespodzianek nie bedzie a ja sie tak glupia cieszylam ze nawet na P+W idzie mi w dol....)... na dodatek przyszla paczka na ktora czekalam i okazalo sie ze przyslali mi nie to co chcialam na fakturze dobrze a wsadzone co innego...zalamka....
Niech mnie ktos przytuli...
:przytu l:
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-28, 13:23   #1520
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

Cytat:
Napisane przez agus30;16770312[COLOR=Silver
[/COLOR]Ciekawe wiadomości znalazłam,może komuś się przydadzą.
http://www.wielkiezarcie.com/forum_w...46&post=232392
bardzo fajny link mnie zainteresowaly dwie rzeczy. A mianowicie, dr pisze (najpierw pytanie od kogos, a pozniej odpowiedz dra):

Zmiana rytmu fazy naprzemiennej
Czy mogę stosować następujący rytm? poniedziałek, wtorek, czwartek, piatek - czyste proteiny, a w srodę, sobotę i w niedzielę - proteiny + warzywa? Tak by mi było łatwiej

Proszę tego nie robić, ponieważ nie zachowuje Pani w ten sposób równowagi pomiędzy cyklami. W fazie naprzemiennej cykl czystych protein musi mieć tyle samo dni, co sykl protein z warzywami.

moj wniosek: system 5/2 jest zly.

Mam pytanie w związku z warzywami... nie włączam ich zbyt dużo nawet w fazie z warzywami. Ale tak się cieszę widząc -100g lub -200 g kazdego dnia. Czy to źle?
Gratuluję spadku wagi (chyba zbyt szybki). Musi Pani dodawać warzywa co najmniej 1 raz co 2 dni. Jeśli tego Pani nie zrobi, bedzie Pani miała kłopoty w utrzymaniu wagi.

czyli łącząc jego wypowiedz nr 1 i wypowiedz nr 2, wychodzi, ze najlepiej jednak isc 1/1 - tzn. najzdrowiej, moze troche wolniej, ale waga sie stabilizuje od razu.

co Wy na to?

Cytat:
Napisane przez Korlat Pokaż wiadomość
Na pewno nie przed zakrzepami, bo zwieksza krzepliwosc krwi, zwlaszcza dziewczyny na tabletkach anty powinny uwazac.
kurde! przerazilyscie mnie z ta zielona herbata, kompletnie nie wiedzialam o tym odstawiam ją, chociaz uwielbiam. niestety, biore tabletki antykoncepcyjne i boje sie o swoja krew.. BARDZO dziekuje Wam za informacje!

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Ja znając życie i swój organizm, to zasłabłabym już kupując ten sprzęt w aptece Raz zemdlałam np. gdy wstałam niespodziewanie rano z zaczerwienionym okiem i nie wiedziałam jaka jest tego przyczyna
mam to samo

Cytat:
Napisane przez Marta 33 Pokaż wiadomość
dokładnie tak ona miała
przepraszam, ze napisalam "ona" ale odpowiadalam na nowej stronie watku, chcialam szybko, a zapomnialam Twój nick i nie chcialo mi sie znowu wracac na poprzednia strone

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Zaraz jadę do Lidla
I chyba mam złą szynkę z indyka białko:11,3g, Węglowodany: 3,7g, ale tłuszcze...7,9g!
kup sobie w Lidlu! wprawdzie jest droga, ale bardzo dobra, jesli chodzi o "parametry" - szynka odtluszczona z kurczaka jest i z indyka. Za 200g placi sie ok. 6-7zł. Jest pakowana w przezroczyste pudelka z rozowo-czerwona etykietke, lezy w chlodziarkach Na Dukana nadaje sie idealnie. Tylko sprawdz date waznosci

Cytat:
Napisane przez margot314 Pokaż wiadomość
Najchętniej schowałabym nos pod kołdrę i poczekała, aż przyjdzie wiosna.
ja rowniez marze o wiosnie trzymaj sie

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Jakbym widziała mnie i swojego TŻa w przymierzalni Tylko, że ostatnio to ja zrezygnowałam, gdy nie mogłam się zapiąć, a TŻ wiedząc, że resztę dnia będę rozpaczać z tego powodu, twardo powiedział: "Zapniesz się w nią choćby nie wiem co!" i przystąpił do działania
haha brawo dla TŻ!!!
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 13:31   #1521
ruda_niunia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 962
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

Amani - dziekuje

Ja tez wlasnie nie mam zadnej chudej wedlinki a tak mi sie chce... no nic - jutro pewnie zakupy.. specjalnie do sklepu leciec nie bede bo pada znowu
__________________
Kobiety z natury sa aniolami, ale kiedy polamia im sie skrzydla przychodzi im latac na miotle...

walcze ze swoja slaba silna wola
ruda_niunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 13:39   #1522
Didier
Rozeznanie
 
Avatar Didier
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 889
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

jak mozna to ja wroce do lewatywy ok?
z tego co kiedys rozmawialam z lekarka, zrozumialam ze lewatywa naprawde dobra nie jest i tworzy taki zamkniety krag tzn. to w jelitach co wiecie, powiedzmy produkt uboczny, on tam sie przesuwa, normalnie jak jest ok to jedno wychodzi inne dochodzi od gory i tak to sobie trwa tak? a w przypadku lewatywy jelito zostaje oproznione calkiem lub prawie calkiem i jest super tak ale potem ten kolejny wrzucony produkt zanim dobrnie do konca swojej drogi w tym jelicie to wlasnie zdaza stwardniec i znowuz jest problem i tak w kolko

przepraszam was za taki dlugi wywod na ten temat ale pewnie nie wyczerpalam go do konca
Didier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 13:49   #1523
Berlinianka
Zadomowienie
 
Avatar Berlinianka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: jeszcze Zielona Góra
Wiadomości: 1 017
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

A ja załatwiłam, że znajomi przyjdą do mnie.
Upiekę pizzę, bo to jedna z moich specjalności, przez nią się spasłam, bo taka dobra wychodzi I wszyscy będą zadowoleni
Sama nie jestem zmuszona na sałatkę, bo mam dzisiaj P i zjem jakieś mięcho....
__________________
I i II Faza trwały w sumie 51 dni jest mnie mniej o 10 kg
22.02 Start III Faza - teoretycznie koniec ma nadejść 22.05...

Ile to jeszcze dni

Nowa książka Dukana: http://chomikuj. pl/ squo-86
Berlinianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 13:51   #1524
Fero_monka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 166
GG do Fero_monka
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

Cytat:
Napisane przez lanka Pokaż wiadomość
Nie. Bo ja juz wczesniej Parvati napisala, calkowicie soli nie eliminujemy przeciez. Ograniczamy do minimum. A w "normalnej" kuchni nie jest przeciez wymagane, zeby sola wszystko zaprawiac. Chociaz jak raz polecialam z Aktualnym do jego ukochanej knajpki pod domem, jakies 2 miesiace temu i mowie kelnerowi, ze chce piers z kurczaka z grilla z salata, bez oliwy i ZADNYCH przypraw, to mi przyniosl kotleta bez panierki ale kuzwa tak przesolonego, ze nawet moja matka tak nie soli (a kubki smakowe odpowiedzialne za odczuwanie smaku slonego ma chyba uszkodzone generalnie). Prawie sie poryczalam, bo takie to syfiaste bylo...

W kazdym razie mam (tak dla przykladu podaje) w Polsce kolezanke, ktora juz od lat soli nie uzywa do gotowania, cala rodzine tak trzyma, zarelko u niej pierwsza klasa, wszyscy zyja, zdrowi i nikt nadcisnienia nie ma.

W kazdym razie odpowiadajac na Twoje pytanie, nie sadze, zeby mi woda miala jakos drastycznie odlozyc sie z powrotem. Na diecie sol ograniczamy, potem i tak troche wchodzi chocby i z musztarda, czy ketchupem, a jak dochodza uczty dwa razy w tygodniu i jedzenie w knajpach, to organizm sie adaptuje na nowo, z tym ze przeciez nie wracamy do tragicznych starych nawykow.
Prosta zaleznosc - palilam 14 lat - wiem, ze nie moge zlapac nawet jednego, bo wroce do zgubnego nalogu. Zarlam jak dzik, solilam i slodzilam - wiem, ze nawet po diecie juz tak zrec, solic i slodzic nie bede. Tak na wszelki wypadek

Zgodzicie sie? Zapraszam zainteresowanych do dyskusji

POKOJOWEJ


A ja tak sobie myślę, że wszystko jest dla ludzi: i sól i słodzik i nawet alkohol Tylko wiadomo, że do wszystkiego trzeba podchodzić z umiarem. My jesteśmy już mądrzejsze i wiemy, że sól jest bee i trzeba ja ograniczac i kazda niech sobie ogranicza tyle ile jest w stanie. W 100% zgadzam się z Lanką i też, mimo że lubię i sól i słodkości wszelkiego rodzaju, pożerać ich już nie będe w takich ilościach. Amen
Fero_monka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 13:51   #1525
ruda_niunia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 962
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

Ja bym sie na lewatywe nie odwazyla - a jeszcze sama..brrr.. na pewno nie..

Wlasnie sie pomierzylam..po 17 dniach(bo nie mierzylam sie 1-go dnia diety) i tak:
pod biustem - 4,2 cm mniej
talia - 4 cm mniej
oponka nad pepkiem (to co zawsze opornie schodzilo) - 6 cm mniej
biodra - 2 cm mniej
udo - 4 cm mniej
__________________
Kobiety z natury sa aniolami, ale kiedy polamia im sie skrzydla przychodzi im latac na miotle...

walcze ze swoja slaba silna wola

Edytowane przez ruda_niunia
Czas edycji: 2010-01-28 o 13:56
ruda_niunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 13:53   #1526
lanka
Rozeznanie
 
Avatar lanka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 700
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

Cytat:
Napisane przez Didier Pokaż wiadomość
jak mozna to ja wroce do lewatywy ok?
z tego co kiedys rozmawialam z lekarka, zrozumialam ze lewatywa naprawde dobra nie jest i tworzy taki zamkniety krag tzn. to w jelitach co wiecie, powiedzmy produkt uboczny, on tam sie przesuwa, normalnie jak jest ok to jedno wychodzi inne dochodzi od gory i tak to sobie trwa tak? a w przypadku lewatywy jelito zostaje oproznione calkiem lub prawie calkiem i jest super tak ale potem ten kolejny wrzucony produkt zanim dobrnie do konca swojej drogi w tym jelicie to wlasnie zdaza stwardniec i znowuz jest problem i tak w kolko

przepraszam was za taki dlugi wywod na ten temat ale pewnie nie wyczerpalam go do konca
Didier heheheh ale zapodalas temat przy obiedzie

Nic mi nie wiadomo na temat zamknietego kregu lewatywy
Wiem natomiast, ze dzieki niej jakos przezylam pierwsze tygodnie diety i problemy "porcelanowe". Wszystko sie uregulowalo i nie moge powiedziec, zeby jakies komlikacje byly.
__________________
80kg 29 IX 2009 -67.4 kg 23 lI 2010
I od nowa 75,3-74,6 - 73,7- 72,8- 71,9-71,2 - i znowu 74,1 i tak do usmiechnietej smierci... Cel 62 kg

lanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 13:58   #1527
Korlat
Rozeznanie
 
Avatar Korlat
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 779
GG do Korlat
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

Cytat:
Napisane przez Didier Pokaż wiadomość
a jest to cappucino na liscie dozwolonych
Cytat:
Napisane przez agus30 Pokaż wiadomość
Przecież w składzie jest cukier.Więc jaki wniosek?
W skladzie cappuccino (w sensie takiego normalnego, nie z jakiejs torebki) nie ma cukru To jest kawa i pianka mleczna i troche mleka. Sama codziennie sie nim racze (tylko na odtluszczonym mleku) i wszystko ok I dodatkowy plus, taka ilosc mlecznej pianki niezle zapycha

Cytat:
Napisane przez Parvati Pokaż wiadomość
Popieram w 100%



To jak używasz tak mało słodzika to sobie w ogóle głowy nie zawracaj

EDIT:



Ja wieśniaka nie mogę w ogóle przełknąć, bo za słony nie wyobrażam sobie dodawania do niego soli
Spróbuj bez soli, a nóż widelec
Ja wiesniaka tez nie sole. Ale juz jajecznicy czy jejek na miekko nieposolonych nie zjem...

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
bardzo fajny link mnie zainteresowaly dwie rzeczy. A mianowicie, dr pisze (najpierw pytanie od kogos, a pozniej odpowiedz dra):

Zmiana rytmu fazy naprzemiennej
Czy mogę stosować następujący rytm? poniedziałek, wtorek, czwartek, piatek - czyste proteiny, a w srodę, sobotę i w niedzielę - proteiny + warzywa? Tak by mi było łatwiej

Proszę tego nie robić, ponieważ nie zachowuje Pani w ten sposób równowagi pomiędzy cyklami. W fazie naprzemiennej cykl czystych protein musi mieć tyle samo dni, co sykl protein z warzywami.

moj wniosek: system 5/2 jest zly.

Mam pytanie w związku z warzywami... nie włączam ich zbyt dużo nawet w fazie z warzywami. Ale tak się cieszę widząc -100g lub -200 g kazdego dnia. Czy to źle?
Gratuluję spadku wagi (chyba zbyt szybki). Musi Pani dodawać warzywa co najmniej 1 raz co 2 dni. Jeśli tego Pani nie zrobi, bedzie Pani miała kłopoty w utrzymaniu wagi.

czyli łącząc jego wypowiedz nr 1 i wypowiedz nr 2, wychodzi, ze najlepiej jednak isc 1/1 - tzn. najzdrowiej, moze troche wolniej, ale waga sie stabilizuje od razu.

co Wy na to?



kurde! przerazilyscie mnie z ta zielona herbata, kompletnie nie wiedzialam o tym odstawiam ją, chociaz uwielbiam. niestety, biore tabletki antykoncepcyjne i boje sie o swoja krew.. BARDZO dziekuje Wam za informacje!
Hmm... Moze i racja, ja jeszcze chwile tak pociagne a jak beda jakies problemy to sie przerzucam na 4P/3PW

Informacje sa dosc wazne, ja przez brak takich informacji i glupiego lekarza, ktory przepisal mi tabletki bez badan a potem wyjechal na miesiecny urlop i nie bylo z nim kontaktu na 3tyg trafilam do szpitala...
Takze naprawde warto na siebie uwazac
Korlat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 14:00   #1528
lanka
Rozeznanie
 
Avatar lanka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 700
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
bardzo fajny link mnie zainteresowaly dwie rzeczy. A mianowicie, dr pisze (najpierw pytanie od kogos, a pozniej odpowiedz dra):

Zmiana rytmu fazy naprzemiennej
Czy mogę stosować następujący rytm? poniedziałek, wtorek, czwartek, piatek - czyste proteiny, a w srodę, sobotę i w niedzielę - proteiny + warzywa? Tak by mi było łatwiej

Proszę tego nie robić, ponieważ nie zachowuje Pani w ten sposób równowagi pomiędzy cyklami. W fazie naprzemiennej cykl czystych protein musi mieć tyle samo dni, co sykl protein z warzywami.

moj wniosek: system 5/2 jest zly.

Mam pytanie w związku z warzywami... nie włączam ich zbyt dużo nawet w fazie z warzywami. Ale tak się cieszę widząc -100g lub -200 g kazdego dnia. Czy to źle?
Gratuluję spadku wagi (chyba zbyt szybki). Musi Pani dodawać warzywa co najmniej 1 raz co 2 dni. Jeśli tego Pani nie zrobi, bedzie Pani miała kłopoty w utrzymaniu wagi.

czyli łącząc jego wypowiedz nr 1 i wypowiedz nr 2, wychodzi, ze najlepiej jednak isc 1/1 - tzn. najzdrowiej, moze troche wolniej, ale waga sie stabilizuje od razu.

co Wy na to?
Pani Cma - moja uwage tez to zwrocilo wlasnie. Mialam zamiar poruszyc ten tamet, wiec fajnie, ze zaczelas. Ciekawa konkluzja i ma sens no nie? A przy tym jaka obiecujaca! Bo ze slow doktora wynika, miedzy wierszami, ze jesli poleci sie wieksza proporcjonalnie iloscia dni proteinowych do dni mieszanych, to waga moze i bedzie szybciej spadac, ale trudniej pojdzie stabilizacja. A w koncu najwazniejsze chyba, zeby ta z trudem osiagnieta waga zostala na zawsze no nie?
Poniewaz mam dzis czwartek proteinowy, postanowilam, ze nie od poniedzialku, tylko od dzis wlasnie poodchudzam sie jeszcze troche i mysle, ze sprobuje tak lajtowo sobie podejsc do tego, wlasnie poprzez 1/1.

---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Fero_monka Pokaż wiadomość
W 100% zgadzam się z Lanką i też, mimo że lubię i sól i słodkości wszelkiego rodzaju, pożerać ich już nie będe w takich ilościach. Amen
I od tej pory podazala bedzie sciezka nawroconych posrod innych, ktorym dane bylo ujrzec swiatlo prawdy

__________________
80kg 29 IX 2009 -67.4 kg 23 lI 2010
I od nowa 75,3-74,6 - 73,7- 72,8- 71,9-71,2 - i znowu 74,1 i tak do usmiechnietej smierci... Cel 62 kg

lanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 14:03   #1529
alamig
Zakorzenienie
 
Avatar alamig
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 430
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

Cytat:
Napisane przez ruda_niunia Pokaż wiadomość
Ja bym sie na lewatywe nie odwazyla - a jeszcze sama..brrr.. na pewno nie..

Wlasnie sie pomierzylam..po 17 dniach(bo nie mierzylam sie 1-go dnia diety) i tak:
pod biustem - 4,2 cm mniej
talia - 4 cm mniej
oponka nad pepkiem (to co zawsze opornie schodzilo) - 6 cm mniej
biodra - 2 cm mniej
udo - 4 cm mniej
Pięknie!
__________________
alamig jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 14:04   #1530
lanka
Rozeznanie
 
Avatar lanka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 700
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 4

Cytat:
Napisane przez Berlinianka Pokaż wiadomość
Naprawdę nie wiem czemu sądzicie, że chce się z kimś kłócić, bo mam nieodparte wrażenie, że pijesz do mnie.

A zgadzam się w zupełności, po prostu myślę jak to ze mną będzie.
Bron Boze! Ja tu dzis nie jestem w nastroju na ataki Wcale nie zakladalam, ze bedziesz sie klocic Berlinianka. Zakladalam, ze wlasnie Ty klocic sie nie bedziesz. No przynajmniej nie ze mna
Ma byc pokojowo, bo dyskusje zawsze wywoluja roznice zdan - w koncu po to sa - ale my jestesmy Dukanki, a nie polski sejm i potrafimy dyskutowac, a nie klocic sie. Prawda?
__________________
80kg 29 IX 2009 -67.4 kg 23 lI 2010
I od nowa 75,3-74,6 - 73,7- 72,8- 71,9-71,2 - i znowu 74,1 i tak do usmiechnietej smierci... Cel 62 kg

lanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:25.