Reklama

Podkład pod olejowanie powinien opierać się na działaniu humektantów, czyli składników nawilżających. Możecie tu wybrać hydrolat, odżywkę w sprayu, serum nawilżające czy nawet krem do twarzy czy ciała. Dzięki takiemu przygotowaniu efekt olejowania jest jeszcze bardziej widoczny, a w dodatku jest to świetny sposób na dodatkowe nawilżenie kosmyków. Sprawdź, jak przygotować włosy przed olejowanie i jaki podkład pod olejowanie wybrać.

Reklama

Spis treści:

  1. Jaki podkład pod olejowanie wybrać?
  2. Po co używać podkładu przed olejowaniem?
  3. Jak olejować włosy na podkładzie?
  4. Ile trzymać olej na podkładzie?
  5. Olejowanie włosów na podkład z odżywki do włosów
  6. Olejowanie włosów na podkład z hydrolatu
  7. Olejowanie włosów na podkładzie z serum nawilżającego
  8. Efekty olejowania włosów na podkład

Jaki podkład pod olejowanie wybrać?

Olejowanie włosów to prosty i tani sposób, aby dodać włosom blasku, ale też sprawić, że będą bardziej ujarzmione i wygładzone, dzięki czemu będą tworzyć tzw. taflę. Olejować włosy można na dwa sposoby: na sucho i na mokro. Metoda na mokro wymaga użycia podkładu, a tu możecie wybrać hydrolat, odżywkę w sprayu lub mgiełkę, serum nawilżające, odżywkę do włosów, a nawet nawilżający krem do twarzy. Taki podkład powinien mieć właściwości nawilżające, czyli zawierać dużo humektantów. Postawcie na taki podkład, który wiecie, że służy waszym włosom. Jeśli nie chcecie dodatkowego obciążenia, postawcie na żel aloesowy, odżywkę w sprayu lub siemię lniane, a jeśli zależy wam na wygładzeniu, to świetnie sprawdzi się humektantowa odżywka do włosów lub bogaty w oleje krem do ciała, lub twarzy.

Po co używać podkładu przed olejowaniem?

Olejowanie włosów na podkład ma kilka zalet - po pierwsze jest dodatkowym źródłem nawilżenia kosmyków. W dodatku ułatwia to przenikanie się składników aktywnych z oleju wgłąb włosa, dzięki czemu efekty są jeszcze lepsze i są szybciej widoczne. Jest to też dobre rozwiązanie dla tych osób, które mają problemy z emulgowaniem oleju, czyli zmywaniem go z kosmyków - podkład znacznie to ułatwia i przyśpiesza.

Jak olejować włosy na podkładzie?

Proces przygotowania włosów pod olejowanie i samo olejowanie ma tylko kilka etapów i nie zajmuje dużo czasu. Musicie pamiętać tylko o kilku zasadach.

  1. Dokładnie rozczeszcie włosy na całej długości.
  2. Wybranym podkładem spryskajcie włosy lub rozprowadzić go na całej ich długości i odczekajcie minutę.
  3. Następnie nałóżcie olej do włosów, który będzie odpowiedni do waszych włosów, czyli będzie odpowiadać waszej porowatości i wymaganiom włosów.
  4. Pozostawcie olej na włosach na przynajmniej 30 minut. Możecie zawinąć kosmyki w foliowy czepek, który zwiększy działanie oleju i przyśpieszy proces.
  5. Ostatnim krokiem jest umycie włosów odżywką, a następnie dwukrotnie skóry głowy szamponem.

Ile trzymać olej na podkładzie?

Olejowanie włosów to jeden z najtańszych i najprostszych sposobów na piękne i lśniące włosy, jest też bardzo wygodne, dlatego że to my ustalamy ile będzie trwać. Olej na podkładzie możecie trzymać tylko godzinę, ale możecie zostawić go też na całą noc. Upewnijcie się tylko, że podkład pod olej nie będzie puszyć wam kosmyków jak na przykład żel aloesowy.

Olejowanie włosów na podkład z odżywki do włosów

Metoda z olejowaniem włosów na podkład z odżywki do włosów jest świetnym rozwiązaniem, bo nie wymaga dodatkowych produktów. Postawcie na humektantową odżywkę do włosów, czyli mocno nawilżającą - z gliceryną, aloesem czy miodem. Możecie użyć odżywki do włosów na dwa sposoby, czyli jako podkład - na wilgotne włosy nałóżcie odżywkę od nasady aż po same końce i wczeszcie, a po kilku minutach dołóżcie olej. Odżywkę możecie też dodać do oleju, aby podbić jego działanie.

mat. prasowe

Olejowanie włosów na podkład z hydrolatu

Hydrolat jako podkład na włosy będzie równie efektywny. Spisze się doskonale, jeśli boicie się dodatkowego obciążenia włosów lub chcecie nawilżyć i odżywić nie tylko kosmyki, ale też skórę głowy. Wystarczy spryskać suche włosy hydrolatem - tak by było wilgotne, ale nie mokre, a następnie nałożyć olej do włosów. Jaki hydrolat wybrać?

  1. Hydrolat różany - dla włosów suchych i sztywnych. Przywraca miękkość, ale też blask. Będzie też zbawienny dla skóry głowy, która zyska ukojenie.
  2. Woda ryżowa - to nie do końca hydrolat, ale kolejny świetny sposób na dodanie włosom blasku, elastyczności i świeżości. Wystarczy wykorzystać wodę po gotującym się ryżu, pamiętajcie tylko, żeby zdążyła wystygnąć.
  3. Hyrdolat z rozmarynem - będzie idealny dla osób, które chcą zagęścić włosy. Rozmaryn hamuje wypadanie i sprawia, że skóra głowy jest zrównoważona i ukojona.
mat. prasowe

Zobacz także: Olejowanie włosów kręconych - jaki olej i metodę wybrać, aby uzyskać idealny skręt?

Olejowanie włosów na podkładzie z serum nawilżającego

Olejowanie włosów na podkładzie z serum nawilżającego to nic innego jak użycie jako podkład produktu o działaniu nawilżającym, a może to być:

  • Żel aloesowy - możemy nałożyć go na włosy, a następnie zaaplikować olej lub wymieszać go z olejem i wodą w proporcjach 1:1, a także dodać go do odżywki do włosów i dopiero wtedy nałożyć na nie wybrany olej,
  • Żel z siemienia lnianego - wykonujemy go poprzez zaparzenie ziaren siemienia lnianego w wodzie, które po zagotowaniu zamienią ją w bardziej gęstą o żelowej konsystencji i w takiej formie nakładamy go na włosy przed aplikacją oleju.
  • Krem do twarzy lub ciała - postawcie na taki, który ma dużą zawartość nawilżaczy, np. gliceryny, miodu czy aloesu, ale też jest bogaty w olejki. Stosujcie go tak jak odżywkę.
  • Miód - miód możecie rozcieńczyć z woda, a następnie spryskać roztworem kosmyki. Zyskają na nawilżenie i blasku.
  • Odżywka w sprayu.
Reklama
mat. prasowe

Efekty olejowania włosów na podkład

Efekty olejowania włosów na podkład są widoczne już po godzinie. Możecie się spodziewać, że kosmyki będą pełne blasku, maksymalnie wygładzone i delikatne. Na powierzchni włosów powstanie piękna tafla, która cudownie odbija światło, dzięki czemu kosmyki od razu wyglądają na zdrowe. Włosy zyskają też na lekkości, będą sypkie, elastyczne i wyjątkowo miękkie w dotyku.

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane