Reklama

Emolientowa maska do Anwen została stworzona w kolaboracji z Klaudią Matuszewską. Jest przeznaczona do włosów wysoko i średnioporowatych, czyli takich ze skłonnością do puszenia się. Sprawia, że kosmyki są miękkie i pełne blasku, a to zobaczycie już po pierwszym użyciu! Maskę kupicie w cenie 45,99 zł.

Reklama

Spis treści:

  1. Jakie efekty daje emolientowa maska do włosów?
  2. Co w swoim składzie ma nowa emolientowa maska do włosów?
  3. Jak stosować emolientową maskę do włosów?
  4. Wady i zalety emolientowej maski do włosów

Jakie efekty daje emolientowa maska do włosów?

Włosomaniaczka i influencerka Klaudia Mateuszewska wraz z marką Anwen stworzyła emolientową maskę do włosów, którą pokochają wszyscy z problemem puszących się włosów. Ma ona za zadanie wygładzić, ale też dodać włosom blasku. Jej formuła zawiera masła i oleje, które idealnie sprawdzą się do kosmyków wysoko i średnioporowatych. Maska ma za zadanie też odżywiać i chronić włosy - tworzą na nich film, który zabezpiecza je przed utratą wody. Efekty działania maski zauważycie już po pierwszym użyciu - kosmyki będą miękkie, wygładzone, elastyczne i sypkie, a regularne stosowanie zminimalizuje puszenie się i plątanie.

mat. prasowe

Emolientowa maska do włosów ma bogatą, treściwą formułę, z którą łatwo się pracuje. Już niewielka ilość wystarczy, żeby dokładnie pokryć włosy. Pamiętajcie, aby zawsze wczesać ją tuż po nałożeniu. Dzięki jej formule produkt będzie wydajny. Warto też wspomnieć o jego wygodnym i pięknym opakowaniu, które jest utrzymany w minimalistycznym stylu. Odżywkę kupicie na stronie internetowej marki, ale też w niektórych drogeriach, a jej cena to 45,99 zł.

Zobacz także: Puszące się włosy - jak je wygładzić? TOP 6 kosmetyków do włosów, które zredukują puszenie

Co w składzie ma nowa emolientowa maska do włosów?

Marka Awene słynie z tego, że produkty ich marki są naszpikowane naturalnymi składnikami, które zapewniają szybkie, ale też długotrwałe efekty. W przypadku tej maski warto zwrócić uwagę na kilka z nich.

  • Olej z nasion papai - substancja nawilżająca, zmiękczająca. Sprawia, że kosmyki są miękkie, jedwabiste i gładkie. W dodatku jest to emolient, który zmniejsza ryzyko utraty wody.
  • Masło shea - warto nakładać je na włosy włosy, jeśli chcemy je wzmocnić, wygładzić i uelastycznić. Ułatwia ich rozczesywanie, a także zabezpiecza końcówki. Oprócz tego kondycjonuje oraz reguluje poziom nawilżenia skóry głowy.
  • Masło mango - jest bogatym źródłem kwasu oleinowego i stearynowego. Pierwszy z nich tworzy warstwę ochronną, która przeciwdziała nadmiernej utracie wody. Kwas stearynowy z kolei skutecznie odbudowuje naturalną barierę, a także doskonale usuwa zanieczyszczenia.
  • Olej z pestek dyni - stosowany na włosy jest skuteczną kuracją ograniczającą ich wypadanie. Dzięki niemu w znacznym stopniu poprawia się kondycja włosów, które z czasem stają się bardziej gęste, błyszczące, ale też miękkie w dotyku i gładkie.
  • Kwas mlekowy - jest także składnikiem wielu produktów do włosów, dzięki czemu sprawia, że stają się one miękkie, gładkie i lśniące. Dodatkowo działa jak peeling enzymatyczny na skórę głowy, usuwając nadmiar sebum i otwierając pory. Kwas mlekowy szybko wchłania się przez skórę i domyka łuski włosów.

Jak stosować emolientową maskę do włosów?

Po odżywkę możecie sięgać kilka razy w tygodniu podczas mycia włosów. Należy ją nakładać na oczyszczone i odsączone z wody kosmyki. Wspominaliśmy już, że odżywkę warto wczesać we włosy, by efekt wygładzenia był jeszcze lepiej widoczny, a ten trik zadba także o to, by produkt dotarł do każdego kosmyka. Produkt należy trzymać na włosach od 3-5 minut, a po tym czasie dokładnie spłuczce kosmyki letnią wodą. Potem możecie przejść do tradycyjnego suszenia i stylizowania fryzury.

Wady i zalety emolientowej maski do włosów

Emolientowa maska do włosów jest nowością, przez co nie doczekała się jeszcze waszych opinii w naszym katalogu KWC. Przed włożeniem jej do sklepowego koszyka warto podsumować jej plusy i minusy!

Zalety maski do włosów to:

  • szybkie działanie,
  • bogaty skład,
  • wygodne opakowanie.

Wady maski emolientowej:

Reklama
  • wysoka cena,
  • niska dostępność.
Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane