
Bad Hair Day w postaci puszących się włosów to dla niektórych codzienność. Kiedy włosy zwiększają swoją objętość, ciężko je ułożyć i sprawować kontrolę nad odstającymi, drobnymi włoskami. Puszące się włosy tworzą również wrażenie braku odpowiedniej pielęgnacji i przesuszenia. Wydają się być mniej zdrowe niż są w rzeczywistości. Problem ten często dotyczy kobiet o kręconych włosach. Jak mu zaradzić? Sposobów jest kilka.
Olej brokułowy na puszące się włosy
Olej brokułowy nie należy do najbardziej popularnych wśród olejów do włosów. Niemniej jednak, tłoczony z ziaren zielonego warzywa produkt wygładza włosy, nadaje im blask i sprawia, że wydają się być śliskie i gładkie w dotyku. Daje domowy efekt stosowania silikonów na włosy. Zdecydowanie sprawdzi się u osób o wysoko i średnioporowatych włosach.
Na puszące się włosy powinnyśmy stosować go w formie wcierki lub dodatku do maseczek i odżywek. W tym celu jego niewielką ilość możemy rozprowadzać po mokrych, umytych już włosach. Do produktów przeznaczonych do pielęgnacji dodaje się go natomiast w postaci kilku kropel i aplikuje zgodnie z przeznaczeniem i zaleceniami producenta. Olej brokułowy może służyć również w olejowaniu włosów.
Stosujące go osoby nie powinny obawiać się o przykry zapach brokuł, który może pozostać na włosach. Podczas aplikacji, szybko się ulatnia.
Zobacz także: Olejowanie włosów - na sucho, na noc. Dobieramy najlepszą metodę.
Żel lniany na puszące się włosy
Na puszące się włosy można użyć żelu lnianego, który wygładzi włosy na całej ich długości. Żel lniany stosuje się poprzez zagotowanie dwóch łyżek siemienia lnianego w ok. 200 ml wody. Taką mieszankę gotuje się przez 15 min, do momentu zagęszczenia się wody lnianej i przybrania przez nią postaci żelu. Zagotowany len i wodę należy przecedzić przez sitko o małych oczkach i pozostawić do wystygnięcia. W takiej formie jest gotowy do rozprowadzenia na wilgotnych włosach (w niewielkich ilościach) lub w formie dodatku do mgiełki.
Żel przygotować można również na zimno. W tym calu siemię lniane zalewamy wodą (w ilościach mniejszych niż 200 ml) i zostawiamy na noc w lodówce.
Zobacz także: Olej lniany na włosy - jak działa i jak go stosować?
Płukanka z szałwii na puszące się włosy
Płukanka z szałwii to sposób na wygładzenie włosów i zapobieganie ich puszeniu się poprzez przepłukiwanie włosów ziołową mieszanką. Przygotowuje się ją poprzez parzenie jednej torebki na pół litra wody. Po ostygnięciu płucze się nią włosy tuż po umyciu. Dzięki jej regularnemu stosowaniu, włosy są bardziej błyszczące, odżywione i o dziwo... proste. Szałwia wygładza włosy, przyczyniając się jednocześnie do ich mniejszego kręcenia się.
Kosmetyki do puszących się włosów
Pielęgnacja włosów puszących znacząco różni się od tej, którą stosują osoby np. o oklapniętych włosach. Te puszące się lubią silikony, ale też wymagają innego sposobu nawilżenia.
L'Oreal Paris, Stylista – serum wygładzające
Serum wygładzające od L'Oreal Paris przydaje się podczas prostowania włosów. Wygładza ich powierzchnię i zabezpiecza przed działaniem ciepła. Oprócz tego, dodaje włosom blasku. Rzadka konsystencja sprawia, że jest wydajne i nie obciąża włosów.
Cena: ok. 23 zł
Davines, Love – odżywka do włosów
Wygładzająca odżywka marki Davines przeznaczona jest do włosów puszących się, niesfornych i kręconych. Dzięki obecności kwasów tłuszczowych, witamin i ekstraktu z oliwy pochodzącej z gospodarstwa Pana Messina z Ficarra, głęboko nawilża włosy, zmiękcza je i nadaje elastyczności. Po aplikacji na włosy sprawia, że są bardziej lśniące.
Cena: 100 zł
Petal Fresh Superfood Smooth Operator - szampon
Szampon do włosów puszących się z masłem Shea i olejem arganowym, który wygładza włosy, ale również dzięki obecności witaminy B6, widocznie je odżywia. Produkt do pielęgnacji dyscyplinuje je i pozostawia gładkie, miękkie oraz nawilżone.
Cena: 29,99 zł
Zobacz także: SLS - co to jest i jak go szukać?
Sposoby na puszące się włosy, które możesz zastosować tu i teraz
Istnieje kilka zasad, do których warto stosować się podczas codziennej pielęgnacji włosów, żeby raz na zawsze, skutecznie zapobiec puszeniu się włosów.
- Odżywkę i maskę zmywaj zimną wodą, żeby zamknąć łuskę włosa.
- Ogranicz używanie suszarki do włosów, a zwykłą zamień na jonową.
- Zamień szczotkę na grzebień o szerokim rozstawie ząbków.
- Nie dotykaj i nie gładź włosów – to wzmaga puszenie się.
- Pomyśl o myciu włosów odżywką, a jeśli jest to dla ciebie zbyt ekstremalna zmiana, wybierz delikatne szampony, które nie wysuszą twoich włosów. Zmniejsz też częstotliwość mycia do maksymalnie 3 razy w tygodniu.
- Postaw na produkty bez spłukiwania. Dla puszących się włosów często to jedyne rozwiązanie, podobnie jak silikony.
- Zainwestuj w jedwabną poduszkę, która wygładzi włosy.
Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Tłoczony na zimno z nasion lnu (nasion siemienia lnianego) olej to produkt wszechstronny, znajdujący zastosowanie zarówno w kuchni, jak i w łazience. Bogaty w witaminę E i nienasycone kwasy tłuszczowej olej lniany można pić, dodawać do potraw lub aplikować na skórę i włosy. Sprawdzi się zarówno przy chorobach układu pokarmowego, jak i przy regulowaniu produkcji sebum czy pielęgnacji suchych włosów . Fot.: iStock Olej lniany - właściwości Największą zaletą oleju lnianego jest duża zawartość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) - kwasów omega-6 i omega-3. Kwasy te są budulcem błon komórkowych, zmniejszają poziom tak zwanego złego cholesterolu (LDL), regulują poziom trójglicerydów we krwi, pomagają zachować organizmowi równowagę hormonalną i wpływają na stan skóry oraz jej wytworów (włosów i paznokci) . Oprócz NNKT, olej lniany zawiera także: duże ilości witaminy E, która jest silnym antyoksydantem oraz lignany, czyli fitoestrogeny hamujące produkcję wolnych rodników oraz regulują pracę układu hormonalnego. Olej lniany - zastosowanie Picie i jedzenie oleju lnianego (nie podgrzewanego, ale dodawanego na przykład do sałatek) zaleca się osobom: narażonym na choroby układu krążenia, z nadciśnieniem, chorującym na wrzody żołądka i dwunastnicy oraz stany zapalne jelit cierpiącym na torbiele jajników. Olej lniany na twarz Olej lniany świetnie sprawdzi się też w pielęgnacji cery odwodnionej i przetłuszczającej się . Zawarta w nim witamina E neutralizuje wolne rodniki przyspieszające starzenie się skóry, wygładza ją, nawilża oraz działa przeciwzapalnie. Ponadto, natłuszczając cerę, witamina E sprawia, że zaczyna ona wydzielać mniejsze ilości sebum. Olej lniany można stosować zamiast kremu nawilżającego (po nałożeniu na skórę serum), albo dodawać kilka jego kropel do swojego ulubionego kosmetyku. Olej lniany na...

Olej lniany to bogate źródło kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Dzięki zawartości tych składników, możemy się cieszyć jego niezwykłymi właściwościami. Regularne stosowanie tego oleju poprawi kondycję naszych włosów i skóry, a także będziemy mogli zauważyć korzyści zdrowotne. Olej lniany można stosować na kilka różnych sposobów, takich jak na przykład olejowanie włosów czy suplementacja wewnętrzna. Olej lniany na włosy - jak działa? Kwasy omega-3, zwarte w oleju lnianym, dogłębnie odżywiają cebulki włosów. Dzięki temu włosy rosną zdecydowanie mocniejsze, grubsze i bardziej lśniące. Ponadto możemy znacznie ograniczyć wypadanie włosów i stymulować ich szybszy wzrost. Taka sama zawartość kwasów omega-3 i omega-6 sprawia, że olej lniany ma działanie antybakteryjnie. Sprawdzi się więc także w przypadku chorób skóry, takich jak łupież czy łuszczyca. Regularne stosowanie oleju lnianego na włosy, zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie, znacznie poprawi ich kondycję. Będą one mocne i lśniące, pozbędziemy się problemu wypadania włosów czy zniszczonych, rozdwajających się końcówek . Zabiegi domowe z olejem lnianym nawilżą i odżywią włosy, a także domkną ich łuski. Jak stosować olej lniany na włosy? Olej lniany na włosy możemy stosować na kilka różnych sposobów. Najprostszym rozwiązaniem jest dodanie kilku kropel oleju do naszych ulubionych kosmetyków do włosów. Świetnie się sprawdzi w połączeniu z regenerującą maską i nawilżającą odżywką. Równie skuteczne będzie wykorzystanie oleju do olejowania włosów. Przy okazji możemy stosować go jako suplement diety, przyjmując go doustnie i wzmacniając włosy od wewnątrz. Olejowanie włosów olejem lnianym Olej lniany najlepiej się sprawdzi na włosach wysokoporowatych, zniszczonych, przesuszonych i kręconych. Na włosy nakładamy 1-2 łyżki oleju i dokładnie rozcieramy na długości...

Stworzona, by dyscyplinować niesforne kosmyki popularna linia Frizz-Ease to produkty, dzięki którym każda kobieta – bez względu na to, jakimi włosami obdarzyła ją natura - będzie mogła olśniewać doskonale wygładzoną fryzurą . W linii John Frieda Frizz-Ease znajdziemy: Serum Original (cena 35zł/35ml) Serum natychmiast wygładza szorstkie, puszące się włosy. Formuła z proteinami jedwabiu chroni kosmyki przed wilgocią oraz wysokimi temperaturami. Preparat nawilża włosy, ułatwiając ich rozczesywanie. Serum należy równomiernie nałożyć na wilgotnych włosach. Extra Strength Serum (cena 53zł/50ml) Serum przeznaczone do włosów grubych, szczególnie trudnych do ułożenia. Intensywna formuła z proteinami jedwabiu oraz ekstraktem z alg zapobiega puszeniu się włosów, dodatkowo je nawilżając. Produkt chroni włosy przed wpływem wysokich temperatur. Serum należy na nanieść na wilgotne włosy. Lakier do włosów Moisture Barrier (cena 39zł/250ml) Szybkoschnący, mocno utrwalający lakier do włosów puszących się i niezdyscyplinowanych. Nabłyszcza włosy, nie sklejając kosmyków. Lakier zabezpiecza włosy przed utratą wilgoci, zapewniając elastyczne utrwalenie bez względu na pogodę. Zawiera filtr UV. Pianka do włosów Curl Reviver (cena 39zł/200ml) Pianka przeznaczona do stylizacji włosów kręconych. Wzbogacona o pantenol formuła zapobiega puszeniu się kosmyków, jednocześnie dodając im blasku. Pozbawiona alkoholu pianka chroni włosy przed negatywnym wpływem wysokich temperatur. Zawiera filtr UV. Maska do włosów Miraculous Recovery (cena 39zł/150ml) Maska wnika w głąb suchych i zniszczonych włosów, intensywnie je nawilżając i regenerując. Odżywcza formuła z olejkiem z awokado oraz witaminą E widocznie wzmacnia i wygładza przesuszone włosy, zapobiegając ich łamaniu. Odżywka Flawlessy Straight (cena 35zł/250ml) Odżywka pomaga uporać się z...

Domowe sposoby są podobno najlepsze na uzyskanie pięknych włosów. Dzisiaj przedstawiamy wam magiczne ziarenka, które nawet Anna Lewandowska lubi stosować w formie maski . Wielokrotnie zachwalała urodowe właściwości siemienia lnianego . Siemię lniane ma szerokie zastosowania urodowe. Po odpowiednim przygotowaniu można je stosować w formie naturalnej odżywki na porost brwi oraz rzęs jak również w formie odżywki do paznokci . Zdecydowanie częściej siemię lniane poleca się w kontekście włosów. Jakie są zalety regularnego stosowania go? Siemię lniane na włosy Siemię lniane jest nieocenione, jeżeli zależy nam na poprawie kondycji włosów. Nasiona lnu wyróżniają się wysoką zawartością składników odżywczych - witamin, minerałów - i są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6 . Co zawierają? Witaminy A, B1, B2, B3, B6, C, D, E i K. Żelazo, fosfor, wapń, magnez, potas, cynk, a także miedź i selen. Nasionka sprawdzą się jako stylizator do loków . Poprawia naturalną barierę ochronną włosa, a przy okazji również zahamują wypadanie włosów i przyspieszą ich porost . Mamy dla was pakiet informacji, które pomog wam wdrożyć siemię lniane do codziennej pielęgnacji. Przepis na siemię lniane na włosy Występują trzy odmiany siemienia lnianego - brązowa, złocista, w proszku . Do przygotowania kosmetyków DIY do włosów nada się zdecydowanie brązowa i złocista. Druga ma zdecydowanie więcej właściwości odżywczych, ale to nie znaczy, że tylko tej odmiany musicie szukać w sklepie. Przepis jest prosty i tak naprawdę możecie go wykorzystać na cztery różne sposoby. Wystarczy, że trzy stołowe łyżki zalejecie 375 ml gorącej wody . Jak stosować siemię lniane na włosy? Po zalaniu ziarenek, odczekajcie chwilę, ponieważ muszą się zaparzyć. Najlepiej przykryjcie miseczkę talerzem. Kiedy zauważycie, że siemię ma glutowatą...