Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

CI 77891

Dwutlenek tytanu

Titanium Dioxide, Titanium White, Titanii dioxidum, TiO2, Ditlenek tytanu, E171

Pigment występujący w przyrodzie, jednakże na potrzeby przemysłu najczęściej otrzymywany syntetycznie. Substancja mineralna, nierozpuszczalna w wodzie. Dopuszczalne, maksymalne stężenie w kosmetyku: 25%.

Składnik stosowany w kosmetykach kolorowych i wszelkich, które wymagają nadania białej barwy, czy rozjaśnienia, biały pigment. Jest również fizycznym filtrem mineralnym o szerokim spektrum ochrony UV, chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB. Wykorzystywany w kosmetykach z filtrami, przeciwsłonecznymi i do opalania. Działa na zasadzie lustra, odbija promienie UV, dzięki czemu skóra nie jest narażona na ich negatywne działanie przyspieszające starzenie, zapobiega poparzeniom słonecznym, przebarwieniom, fotostarzeniu, fotodermatozom, przedwczesnemu starzeniu skóry, powstawaniu wolnych rodników, stresom oksydacyjnym, minimalizuje ryzyko czerniaka i bielactwa. Zabezpiecza także częściowo kosmetyki przed utlenianiem się ich składników wrażliwych na światło.

Substancja pochodzenia naturalnego, Substancja syntetyczna, Substancja różnego pochodzenia

Barwnik

Filtr UV, Pochłaniacz UV

Rozjaśniacz/Wybielacz

Substancja ochronna

Substancja odbijająca światło

2
słabsze działanie silne działanie

Substancja może podrażniać błony śluzowe, oczy oraz drogi oddechowe. Nie powinna być wdychana, gdy jest w formie sypkiego pudru lub aerozolu. Pomimo dopuszczenia jej w kosmetykach naturalnych, jako naturalnej alternatywy dla filtrów chemicznych i barwników syntetycznych, nie jest do końca przebadana, podejrzewana o potencjalną rakotwórczość w zastosowaniu jako filtr przeciwsłoneczny.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.