Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Sodium Sulfate

Siarczan sodu

Anhydrous Sodium Sulfate, Sodium Sulphate, Disodium Salt Sulfuric Acid, Disodium Sulfate, Exsiccated Sodium Sulphate, Bisodium Sulfate, Dibasic Sodium Sulphate, Disodium Monosulfate

Nieorganiczny związek chemiczny, sól kwasu siarkowego i sodu. Występuje w postaci bezwodnej i uwodnionej- heptahydratu i dekahydratu. Forma bezwodna występuje w naturze jako rzadki minerał tenardyt, a dziesięciowodna, to mirabilit. Substancja jest także pozyskiwana syntetycznie, jest produktem ubocznym połączenia chlorku sodu z kwasem siarkowym lub dwutlenkiem siarki w celu otrzymania kwasu solnego, jest także produktem ubocznym otrzymywania fenolu. Bezwodny siarczan sodu wykazuje silne właściwości higroskopijne, wiążące wodę i stosuje się go w produkcji innych soli, obydwa typy są wykorzystywane do produkcji detergentów i barwników. Są bardzo dobrze rozpuszczalne w wodzie, nierozpuszczalne w etanolu.

Składnik wiążący, podnoszący i regulujący lepkość substancji w roztworach wodnych. Zwiększa także objętość formuł kosmetycznych.

Substancja różnego pochodzenia

Lepiszcze

Regulator lepkości

Rozpuszczalnik

Substancja spulchniająca

Substancja wypełniająca

1
słabsze działanie silne działanie

Brak ostrzeżeń

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.