Reklama

Użycie polerki to niezbędny etap przygotowania paznokci do pomalowania. Jej zadaniem jest przede wszystkim wyrównanie powierzchni płytki oraz zmatowienie jej, dzięki czemu zwiększa się „przyczepność” zaaplikowanego na nią lakieru. Należy po nią sięgnąć bez względu na to, czy stawiacie na manicure hybrydowy, klasyczny czy żele. Jeśli z kolei jesteście fankami w pełni naturalnego wyglądu paznokci, możecie użyć polerki wyposażonej w kilka warstw o różnej gradacji. Efektem będą gładkie, błyszczące płytki.

Reklama

Spis treści:

  1. Polerka do paznokci – jaka będzie najlepsza?
  2. Polerka matująca i nabłyszczająca do paznokci
  3. Polerka do paznokci – kostka
  4. Elektryczna polerka do paznokci
  5. Polerka do paznokci – jak jej używać?

Polerka do paznokci – jaka będzie najlepsza?

To, na jaką polerkę się zdecydujecie, zależy od celu, w jakim będziecie chciały jej użyć. Podstawowa różnica tkwi w tzw. gradacji, która informuje o rozmiarach drobinek pokrywających polerujące warstwy. Ogólna zasada jest taka, że im liczba wskazująca na gradację jest większa, tym drobinki te są mniejsze. Warto też zwrócić uwagę na kształt: może to być „łódeczka”, bloczek czy klasyczna prosta polerka, przypominająca wyglądem pilnik. Wybierzcie taką, z której wygodniej będzie wam korzystać.

Przeglądając ofertę sklepów, możecie zauważyć, że niektóre polerki i pilniki mają taką samą gradację, np. 100/180. Czym więc się różnią? Warstwy ścierające w przypadku polerki ułożone są na miękkiej gąbce, dzięki czemu lepiej dopasowuje się do powierzchni płytki i łatwiej nią dotrzeć do wszystkich „zakamarków” paznokcia. Pilniki są sztywniejsze i twardsze, co z kolei ułatwia piłowanie i nadawanie kształtu paznokciom.

Zobacz także: Krzywa C - jak poprawnie ją zbudować?

Polerka matująca i nabłyszczająca do paznokci

Różnego typu polerki kupicie w sieci Rossmann. Te wyrównujące i matujące płytki najczęściej wyposażone są w dwie warstewki o odmiennej gradacji, np. 100/180 czy 180/240. Jest to wygodne rozwiązanie, pozwalające korzystać z polerki w przypadku różnego rodzaju manicure’u. Żeby przygotować płytki do nałożenia klasycznego lakieru, sięgnijcie po polerkę o gradacji 240, przy hybrydzie najlepsza będzie gradacja 180/240, natomiast przy żelach – 100/180, np. polerka dwustronna NeoNail.

Dostępne są także polerki do paznokci z kilkoma (zazwyczaj trzema lub czterema) odmiennymi powierzchniami. Powłoczki o grubszych ziarenkach służą wówczas do wyrównania i wygładzenia płytki, natomiast te bardziej „śliskie” do nabłyszczenia. Tego typu polerki doskonale sprawdzą się, jeśli nie chcecie malować paznokci lakierem, lecz zależy wam na naturalnie wyglądającej płytce. Ciekawą propozycją jest dwustronna polerka Semilac 400/4000, przeznaczona typowo do wygładzenia i nadania połysku.

Polerka do paznokci – kostka

Popularną wersją polerki jest blok polerski do paznokci. Jak sama nazwa wskazuje, na on postać kostki, a każda jego ścianka ma powłoczkę ścierającą. Może być w całości pokryty warstwą o jednej określonej gradacji, ale dostępne są również takie, w których na każdej ze ścianek znajduje się powłoka o innym stopniu ścierania. Bardzo poręczną wersją takiego bloczka jest mini polerka do paznokci, nazywana też bufferką. Wyglądem przypomina ona niewielkich rozmiarów gąbeczkę.

Elektryczna polerka do paznokci

Najbardziej profesjonalna polerka do paznokci to bez wątpienia frezarka. Z takim urządzeniem spotkacie się w każdym salonie. Czy jest ona niezbędnym wyposażeniem do domu? Niekoniecznie. Choć jeśli jesteście fankami wszelkiego rodzaju gadżetów i lubicie sobie ułatwiać wykonywanie manicure’u, to warto rozejrzeć się właśnie za frezarką. Dzięki wymiennym końcówkom umożliwia ona nie tylko wygładzenie i zmatowienie płytki, ale również skrócenie paznokci, nadanie im kształtu czy usunięcie hybrydy bądź żelu. Zakup frezarki do użytku domowego to wydatek zwykle kilkuset złotych.

Zobacz także: TOP 3 frezarek do paznokci - ranking

Reklama

Polerka do paznokci – jak jej używać?

Używając polerki, zwróćcie uwagę, aby na całej powierzchni paznokcia dociskać ją z jednakową siłą. Inaczej płytki nie będą równomiernie zmatowione i wygładzone. Nie naciskajcie jednak zbyt mocno, żeby nie doprowadzić do powstania uszkodzeń. Co ważne, polerka spełni swoje zadanie wyłącznie wtedy, gdy będzie stosowana na całkowicie suche paznokcie. Nawet niewielka ilość wody uniemożliwi sprawne polerowanie. Tak przygotowane paznokcie będą gotowe na staranne pomalowanie.

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane