Kwas hialuronowy pod oczy pomoże pozbyć się sińców i doliny łez. Sprawdź, na co zwracać uwagę podczas zabiegu
Kwas hialuronowy pod oczy to jeden z najpopularniejszych sposobów na zmniejszenie doliny łez pod oczami, sińców i worków, a także zniwelowanie zmarszczek mimicznych. Efekty zabiegu mogą utrzymywać się nawet do roku, ale niestety nie wszyscy mogą sobie na niego pozwolić. Sprawdź, jakie są przeciwskazania!

- Katarzyna Dobrzyńska
Kwas hialuronowy pod oczy to nieinwazyjna metoda, która pomoże nam odmłodzić się o kilka lat! Taki zabieg niweluje zmarszczki mimiczne, cienie, worki i dolinę łez, a skóra po nim wygląda młodziej, bardziej świeżo oraz jest nawilżona. Na taki zabieg decyduje się coraz więcej Polaków, a to dzięki temu, że efekty są natychmiastowe i pozostają z nami na długo. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów.
Spis treści:
- Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym pod oczy
- Jak wygląda aplikacja kwasu hialuronowego pod oczy?
- Kwas hialuronowy pod oczy, jakie daje efekty?
- Ile utrzymuje się kwas hialuronowy pod oczami?
- Przeciwskazania do zabiegu z kwasem hialuronowym pod oczami
- Cienie pod oczami, a kwas hialuronowy
- Cienie pod oczami zbiegi
Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym pod oczy
Dolina łez to nic innego, jak zmieniony wygląd okolicy oczu, który powstaje najczęściej na skutek zmniejszającej się z wiekiem elastyczności i sprężystości skóry. Wtedy zazwyczaj nasza skóra po oczami staje się sina, tworzą się zagłębienia i zmarszczki.
Usunięcie doliny łez jest możliwe, jednak ten zabieg nie jest najłatwiejszy, a to przez bardzo delikatną skórę i bliską styczność z gałką oczną. Dlatego ważne jest, by znaleźć odpowiedniego specjalistę. Kwas hialuronowy wykorzystywany do redukcji doliny łez powinien mieć odpowiednią gęstość - tak by faktycznie poprawić wygląd skóry pod oczami, a przy tym nie naruszyć delikatnej okolicy. Ważna jest również aplikacja produktu - w przeciwnym razie pod skórą mogą się pojawić worki i uwypuklenia, a sam preparat może migrować.
Jak wygląda aplikacja kwasu hialuronowego pod oczy?
Zabieg nie jest inwazyjny i odbywa się w towarzystwie miejscowego znieczulenia. Zazwyczaj wykonuje się kilka wkłuć igłą, tak by równomiernie rozprowadzić kwas pod skórą. Następnym krokiem zabiegu jest wykonanie delikatnego masażu, by mieć pewność, że kwas dotarł w każde miejsce i nie powstaną grudki. Na koniec nakłada się preparat chłodzący, który uśmierza ból i zmniejsza opuchliznę.
Można również wypełnić dolinę łez kwasem za pomocą mini rurki - wtedy kwas wprowadzany jest pod skórę i wypełnia dolinę łez.
Kwas hialuronowy pod oczy, jakie daje efekty?
Efekty podania kwasu hialuronowego pod oczy są natychmiastowe! Skóra od razu jest „podciągnięta”, dolina łez wypełniona, a worki pod oczami znikają! Taki zabieg sprawdzi się również kiedy zmagamy się z opadająca powieką czy sińcami pod oczami. Dzięki niemu wyglądamy na bardziej wypoczętych, skóra jest nawilżona i promienna. Zmarszczki również będą wygładzone - zdradzi nas jedynie uśmiechanie się czy grymas na twarzy - wtedy załamania mogą być widoczne. Ostateczny rezultat osiągamy jednak po 2-3 tygodniach od zabiegu - wtedy zwiększa się również ilość kolagenu w skórze, dzięki czemu cera wygląda jeszcze lepiej i młodziej.
Ile utrzymuje się kwas hialuronowy pod oczami?
Nie ma sztywnej daty, która mogłaby określać, ile będzie działał kwas hialuronowy pod oczami. Na „termin ważności” ma wpływ wiele czynników - między innymi gęstość preparatu, pielęgnacja, dieta, nadużywanie tytoniu lub alkoholu, a także uwarunkowania genetyczne. Przyjmuje się jednak, ze kwas hialuronowy pod oczami utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.
Zobacz także: Jakie kremy na zmarszczki stosować? Ranking 5 najlepszych
Przeciwskazania do zabiegu z kwasem hialuronowym pod oczami
Jak każdy zabieg ma pewne przeciwskazania przed wykonaniem go. Nie powinniśmy się decydować na kwas hialuronowy pod oczami jeśli:
- Cierpimy na choroby krwi
- Chorujemy na nowotwór
- Mamy czynną opryszczkę, infekcję, zmiany ropne na skórze, infekcję ogólnoustrojową.
- Mamy skłonności do powstawania blizn przerostowych
- Cierpimy na nadwrażliwość na kwas hialuronowy
- Jesteśmy w ciąży lub w trakcie karmienia piersią
- Mamy aktywny trądzik
Cienie pod oczami, a kwas hialuronowy
Jeśli zmagacie się z problemem cieni pod oczami, to kwas hialuronowi również sobie z tym poradzi! Zasinienia pod oczami zazwyczaj powstają na skutek zwiotczenia mięśni i skóry, stąd też widoczniejsze są naczynia krwionośne. Na intensywność sińców pod oczami ma wpływ również nasz tryb życia, dieta, zaburzenia pracy tarczycy, uczulenia, choroby wątroby czy cukrzyca. Kwas hialuronowy pod oczy pomoże rozpromienić i nawilżyć skórę, dzięki czemu sińce i cienie nie będą aż tak widoczne.
Zobacz także: Cudowny krem na zmarszczki, który zadziała jak laser - TOP 3 kosmetyków z KWC
Cienie pod oczami zbiegi
Oprócz kwasu hialuronowego pod oczy możemy zastosować również zabiegi poprawiające jakość skóry w tym miejscu, a konkretnie – powodujących jej pogrubienie i zagęszczenie: ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym oraz mezoterapię igłową. Pomoce będą również kremy po oczy, które w swoim składzie zawierają:
- witaminę E,
- witaminę C,
- ekstrakt z nagietka,
- ekstrakt ze świetlika,
- wyciąg z arniki,
- wyciąg z miłorzębu,
- kofeinę.