Reklama

Masaż twarzy rollerem wywodzi się z azjatyckiej pielęgnacji. Jest w niej stosowany od setek lat, a do nas przywędrował dzięki rozpowszechnieniu azjatyckich produktów, które podbiły nasz rynek. Masowanie twarzy rollerem pozwala uwydatnić rysy, wysmuklić twarz i sprawić, że będzie ona wyglądała świeżo - z efektem liftingu. Aby osiągnąć takie efekty, musisz jednak prawidłowo stosować roller. Zobacz, jak zrobić to krok po kroku!

Reklama

Spis treści:

  1. Efekty masażu twarzy rollerem
  2. Jaki roller do masażu twarzy wybrać?
    1. Roller do masażu twarzy z kamienia jadeitowego
    2. Roller do masażu twarzy z różowego kwarcu
  3. Jak używać rollera do masażu twarzy?
  4. Jak wykonać masaż twarzy rollerem krok po kroku?
  5. Przeciwwskazania do wykonywania masażu twarzy rollerem

Efekty masażu twarzy rollerem

Masaż twarzy rollerem przynosi naszej cerze wiele korzyści, a wiele osób, które spróbowało wykonać domowy zabieg potwierdza, że przynosi on delikatne efekty już po pierwszym użyciu! Regularne stosowanie daje wiele korzyści, między innymi:

  • zniwelowanie opuchnięć i obrzęków,
  • modelowanie owalu twarzy,
  • pozbycie się drobnych zmarszczek,
  • stymulacja krążenia limfy,
  • uczucie ulgi i odprężenia skóry, które wynikają z rozluźnienia mięśni.

Jeśli chcesz uzyskać większe efekty i pozbyć się opuchlizny, przed użyciem trzymaj roller w lodówce. Schodzony kamień jeszcze lepiej zadba o uczucie odprężenia i zniwelowanie obrzęku.

Jaki roller do masażu twarzy wybrać?

Niektóre osoby przypisują także różne właściwości kamieniom, z których jest wykonany roller. Właściwości kamieni wywodzą się z chińskiej tradycyjnej medycyny. Do najpopularniejszych rodzajów rollerów należą roller jadeitowy i roller kwarcowy. Przy kupnie rollera warto sprawdzić autentyczność kamienia - dopiero wtedy będziesz mogła mieć pewność, że wykaże wszystkie swoje właściwości!

Zobacz także: Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?

Roller do masażu twarzy z kamienia jadeitowego

Jadeit to tak zwany kamień młodości i przypisuje mu się właściwości odmładzające cerę. Jego struktura sprawdza się w masażu skóry naczynkowej i problematycznej. Wśród właściwości jadeitowego masażera możemy znaleźć:

  • zamykanie porów,
  • pomoc w walce z trądzikiem różowatym,
  • pobudzenie mikrokrążenia,
  • zmniejszenie widoczności naczynek,
  • poprawę elastyczności skóry,

Roller do masażu twarzy z różowego kwarcu

Drugi najpopularniejszy kamień, z którego wytwarzane są rollery to kwarc różowy. Przez osoby wierzące w moc kamieni uważany jest za symbol miłości do samego siebie. Często jest używany do wytwarzania amuletów, ale przypisuje mu się również mnóstwo właściwości pielęgnacyjnych. Ma on:

  • poprawić krążenie krwi,
  • oczyścić cerę z toksyn,
  • poprawić jędrność zmęczonej skóry,
  • wspomóc odnowę komórek,
  • pozbyć się oznak zmęczenia.
GabrielPevide/iStock

Jak używać rollera do masażu twarzy?

Standardowy roller wykonany z kamienia składa się zazwyczaj z dwóch końcówek - jednej szerszej i drugiej węższej. Szersza przeznaczona jest do większych obszarów na skórze twarzy, jak czoło, policzki, a także do masowania szyi. Mniejsza zaś umożliwia dotarcie do okolic takich, jak skóra pod oczami lub tuż przy nosie. Jak wspomniałyśmy, przed użyciem takiego masażera do twarzy warto schować go w lodówce. Dodatkowo schłodzony kamień przyniesie zmęczonej skórze dodatkową ulgę, co docenimy zwłaszcza wieczorem.

Masaż powinno się wykonywać rano i wieczorem, jednak mówi się, że dla osiągnięcia widocznych efektów masaż twarzy rollerem należy wykonywać minimum raz dziennie, przez 15 minut i 5 razy w tygodniu.

Jak wykonać masaż twarzy rollerem krok po kroku?

  1. Zacznij od schłodzenia rollera do twarzy w lodówce. Naturalny kamień sam z siebie powinien być chłodny, nawet w trzymany w ciepłym pomieszczeniu, ale dodatkowe schłodzenie zwiększy efekty masażu.
  2. Przed masażem oczyść twarz, a także zadbaj o oczyszczenie rollera. Nigdy nie używaj zakurzonego lub brudnego po poprzednim użyciu masażera!
  3. Roller stosujemy tylko na nawilżoną twarz z produktem, np. olejkiem lub serum - kamień musi mieć odpowiedni poślizg, aby masować, a nie rozciągać skórę.
  4. Masaż wykonujemy od wnętrza twarzy na zewnątrz. Wykonuj ruchy od nosa do boków twarzy, od dołu czoła do linii włosów itd. Masaż wykonuj w jedną stronę - nigdy w obie.
  5. Masaż wykonujemy powoli, naciskając odpowiednio na skórę - ruchy rollera musisz czuć wyraźnie na skórze, ale nie mogą one powodować dyskomfortu.
  6. Po masażu możesz nałożyć dodatkową warstwę kremu.
  7. Oczyść wałek po zastosowaniu.

Przeciwwskazania do wykonywania masażu twarzy rollerem

Chociaż masaż twarzy rollerem jest w stanie zaoferować nam naprawdę spektakularne efekty, to nie każdy może pozwolić sobie na jego wykonanie. Kiedy go unikać? Przede wszystkim w przypadku aktywnych zmian trądzikowych. Stosując na nich masaż, możemy przy pomocy wałka roznieść trądzik na naszej twarzy. Podobnie z opryszczką. Jeśli aktualnie masz aktywną zmianę na skórze, lepiej wstrzymać się od masowania twarzy. Mówi się także, że powinno się zrobić przerwę od masażu, kiedy:

Reklama
  • masz stan zapalny gardła i dziąseł,
  • powiększone węzły chłonne,
  • gorączkę,
  • jesteś świeżo po wyrwaniu zęba.
Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane