Maseczka z awokado. Przepisy na domowe maseczki z awokado na twarz i na włosy
Maseczka z awokado stosowana na twarz lub na włosy, ma je nawilżyć i zregenerować. Można ją zrobić w domu, łącząc ten odżywczy owoc z kakao, jogurtem lub jajkiem, albo kupić gotową maseczkę w drogerii. Efekty stosowania maseczek z awokado są widoczne już po pierwszym użyciu.

- Paulina Brzozowska
Awokado to owoc o niezwykłych właściwościach, nie tylko smakowych. Stosowany w kosmetyce w formie surowej lub oleju dogłębnie regeneruje skórę, odżywia ją i nawilża. Nic dziwnego, że maseczka z awokado to doskonały pomysł do włączenia do swojej pielęgnacji zarówno twarzy, jak i włosów. Poniżej przedstawiamy najlepsze drogeryjne maseczki z awokado, ale też przepisy na domowe maski z tym owocem.
Spis treści:
- Maseczki z awokado - TOP 3
- Domowa maseczka z awokado
- Jak zrobić maseczkę z awokado?
- Maseczka z awokado na włosy
- Maseczka z awokado na twarz
- Maseczka z awokado właściwości
- Maseczka z awokado do cery dojrzałej
- Maseczka z awokado na trądzik
- Maseczka z awokado do cery mieszanej
- Maseczka z awokado do cery naczynkowej
- Maseczka z awokado do cery suchej
- Maseczka na włosy z awokado i jajka
- Maseczka z awokado i miodu
- Maseczka z awokado i kakao
- Maseczka z awokado i jogurtu
- Maseczka z awokado i cytryny
- Maseczka z awokado i banana
- Jak zrobić maseczkę z pestki awokado?
TOP 3 maseczek z awokado
Wielu producentów kosmetyków docenia dobroczynne właściwości awokado i ma w swojej ofercie maseczki z tym składnikiem. Przejrzeliśmy ich oferty i na podstawie własnych doświadczeń i opinii Wizażanek wybraliśmy top 3 kosmetycznych maseczek z awokado.
Maseczka do twarzy Origins, Drink Up Overnight Hydrating Mask
Maseczka odżywcza z awokado od Origins ma w składzie olejki z awokado i pestek moreli, które głęboko i błyskawicznie nawilżają spragnioną nawodnienia skórę. Wodorosty z morza japońskiego pomagają naprawić barierę ochronną skóry zapobiegając odwodnieniu w przyszłości i oznakom przedwczesnego starzenia. Najlepsze efekty uzyskuje się stosując ją na noc. Maseczka dostała od Wizażanek ocenę 4,3/5, a aż 65 proc. z nich przyznało, że kupi ją ponownie.
Tak! Bardzo lubię za efekt nawilżenia, nakładam na noc, rano twarz pięknie nawilżona i jędrna. Bardzo lubię także jej zapach. Plus także duży za wydajność
- pisze annesz_mk

Maska do twarzy Marion, Fit & Fresh Avocado
Maseczka na twarz, szyję i dekolt z awokado od Marion, to doskonały sposób na szybką regenerację, odżywienie i nawilżenie skóry twarzy. Ekstrakt z awokado jest bogatym źródłem witamin (A, B, C, D, E, K), minerałów i protein. Dzięki temu przywraca naturalne funkcje barierowe skóry, intensywnie ją nawilża i wygładza bez efektu natłuszczenia. Wizażanki oceniają maseczkę na 4,4/5.
po zmyciu moja skóra buła przyjemna w dotyku, gładziutka, miękka oraz nawilżona. I co zauważyłam to twarz była przemienna i zdrowsza. Ten piękny efekt utrzymywał się aż dwa dni. Także mogę polecić z całego serca
- pisze o niej _ainez_ka

Maska Isana, Avocado Glow Maske
Maseczka z awokado i retinolem od Isany to kojąca i nawilżająca pielęgnacja dla każdego rodzaju skóry. Zawarty w niej energetyzujący retinol (witamina A) stymuluje procesy odnowy skóry. Olejek migdałowy i masło shea wspomagają elastyczność skóry. Wizażanki oceniają ją na 4,2/5.
Naprawdę bardzo dobry i sprawdzony przez wiele osób produkt. Po użyciu skóra jest gładka i bardzo przyjemna. Nie uczula mnie a to dla mnie bardzo ważne. Świetny zapach
- pisze Krukowicz

Domowa maseczka z awokado
Maseczkę z dodatkiem awokado można też z powodzeniem zrobić samodzielnie w domu. Wystarczy wykorzystać dojrzały owoc i połączyć go z innymi dobroczynnymi składnikami spożywczymi, by zyskać miksturę idealną na twarz lub włosy. Plusem takiego rozwiązania jest na pewno niska cena, bo możemy wykorzystać to, co mamy w lodówce i wsparcie środowiska, bo korzystamy tutaj wyłącznie z naturalnych, biodegradowalnych produktów.
Jak zrobić maseczkę z awokado?
Maseczkę z awokado można zrobić na dwa sposoby. Albo nakładamy miąższ z owocu bezpośrednio na skórę lub włosy, albo łączymy go z innymi składnikami i wzbogacamy naszą maseczkę o kolejne pożądane działanie. Można rozgniecione awokado połączyć np. z miodem, bananem lub kakao. Przepisy na te maseczki podajemy dalej w tym artykule.
Maseczka z awokado na włosy
Awokado to produkt, który świetnie nadaje się do pielęgnacji włosów dzięki swoim właściwościom nawilżającym i odżywczym. Maseczkę z awokado najlepiej jest stosować na włosy suche, odwodnione i łamliwe. Efekt stosowania takiej kuracji to lśniące i widocznie gładkie pasma, które są dogłębnie nawilżone i odżywione. W awokado znajduje się bowiem szereg witamin i minerałów, które regenerują włosy, np. witaminy z grupy B, E, C i K, a także magnez, cynk, potas i żelazo.
Wystarczy awokado ugnieść widelcem i dodać do niego np. oliwę z oliwek. Powstałą papkę nakładamy na włosy, zostawiamy na minimum 15 minut, ale optymalnie na godzinę lub więcej i spłukujemy letnią wodą. Później myjemy włosy jak zwykle. Efekty stosowania maseczki z awokado na włosy są widoczne od razu.

Maseczka z awokado na twarz
Maseczkę z owocu awokado można też stosować na twarz. Świetnie sprawdzi się jako dodatkowy element nawilżający skórę, regenerujący ją i odżywiający. Jest więc odpowiednia szczególnie dla cery suchej, podrażnionej, pozbawionej blasku, która jest odwodniona i widać na niej wyraźnie łuszczące się suche skórki.
Maseczka z awokado - właściwości
Maseczka z dodatkiem awokado ma właściwości nawilżająco-odżywcze i regenerujące. Dogłębnie wnika w strukturę skóry, dostarczając jej potrzebnych witamin, np. witaminy C, która ją rozjaśni lub witaminy E, która jest silnym przeciwutleniaczem i uelastycznia cerę.
Maseczka z awokado do cery dojrzałej
Awokado sprawdzi się doskonale w pielęgnacji cery dojrzałej właśnie dzięki zawartości witaminy E, która dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym spowalnia proces starzenia i ujędrnia ją, pozwalając zachować młodość na długo. Tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie maseczki z awokado i miodu.
Maseczka z awokado na trądzik
Zawartość w awokado cynku sprawia z kolei, że maseczka z tym owocem jest doskonałym wyborem również dla posiadaczy cery trądzikowej. Cynk jak wiemy ma działanie bakteriobójcze i regulujące produkcję sebum, dzięki czemu poprawia kondycję cery z niedoskonałościami i zmniejsza ilość wykwitów trądzikowych. W tym przypadku najlepsza będzie maseczka z awokado i kakao.
Zobacz też: Domowe maseczki na twarz – TOP 9 przepisów na maski odmładzające, oczyszczające, nawilżające, na trądzik
Maseczka z awokado do cery mieszanej
Przeciwtrądzikowe i antybakteryjne działanie maseczki z awokado sprawdzi się również przy cerze mieszanej, która produkuje nadmiar sebum głównie w strefie T - czoło, nos, broda. Maseczkę z owocu awokado można zastosować tam punktowo, właśnie na te problematyczne obszary. Tutaj najlepiej sprawdzi się maseczka z awokado i jogurtu.

Maseczka z awokado do cery naczynkowej
Cera naczynkowa jest bardzo delikatna i wymaga specjalnej opieki. Pielęgnacja nie może być zbyt intensywna, żeby dodatkowo jej nie podrażniać i nie powodować powstawania "pajączków", czyli popękanych i rozszerzonych naczynek pod skórą. Dobrym rozwiązaniem będzie stosowanie maseczki z awokado i cytryny, która nie tylko dogłębnie zregeneruje wrażliwą skórę, ale też wyrówna jej koloryt dzięki wysokiej zawartości witaminy C.
Maseczka z awokado do cery suchej
W przypadku cery suchej, najważniejszą kwestią jest dokładne jej nawilżenie i odżywienie, by zapobiec postępowi utraty wody z naskórka. Awokado, dzięki zawartości składników aktywnych i witamin doskonale poradzi sobie z nawodnieniem spragnionej cery. A kiedy zastosujemy na nią maseczkę z awokado i banana, sucha skóra będzie nam wdzięczna.
Maseczka na włosy z awokado i jajka
Maseczka na włosy z awokado i jajka to doskonały sposób na odżywienie suchych pasm. Można wykonać ją w domu w zaledwie kilka minut, a efekty będą widoczne już po pierwszym zastosowaniu.
Składniki:
- 1 dojrzałe awokado
- 2 łyżki oliwy z oliwek
- 1 jajko
Przygotowanie i użycie:
Awokado ugnieć widelcem, dodaj jajko i oliwę z oliwek. Dokładnie wymieszaj do połączenia składników. Powstałą papkę nałóż na włosy i zawiń w folię spożywczą. Zostaw na około godzinę. Spłukaj dokładnie i umyj tak jak zwykle. Stosuj raz w tygodniu.
Maseczka z awokado i miodu
Maseczka z awokado i miodu będzie doskonałym wyborem dla posiadaczek cery dojrzałej i pierwszych zmarszczek.
Składniki:
- 1 dojrzałe awokado
- łyżka stołowa miodu
Przygotowanie i użycie:
Awokado ugnieć z miodem na gładką masę. Nałóż ją na twarz i zostaw na 15-20 minut. Zmyj letnią wodą i wytrzyj twarz czystym ręcznikiem.

Maseczka z awokado i kakao
Zarówno awokado, jak i kakao mają właściwości bakteriobójcze i regulujące wydzielanie sebum, dlatego ich połączenie będzie świetnym wyborem w przypadku cery trądzikowej.
Składniki:
- pół awokado
- łyżka stołowa miodu
- łyżeczka kakao
Przygotowanie i użycie:
Zmiażdż widelcem pół awokado, dodaj do niego miód i kakao, po czym dokładnie połącz składniki ze sobą. Nałóż papkę na całą twarz lub punktowo na miejsca pokryte wykwitami. Po 15-20 minutach zmyj letnią wodą.
Maseczka z awokado i jogurtu
Maseczka z połączenia awokado i jogurtu to dobry wybór dla cery mieszanej, ponieważ ją nawilży i zrównoważy wszystkie jej strefy - tłusty obszar T i bardziej suche policzki.
Składniki:
- pół awokado
- łyżka stołowa jogurtu naturalnego
- pół łyżeczki sproszkowanej zielonej herbaty
Przygotowanie i użycie:
Awokado dokładnie rozgnieć widelcem i dodaj do niego jogurt oraz sproszkowaną zieloną herbatę. Wymieszaj. Całość nałóż na twarz i zostaw na ok. 15 minut. Zmyj letnią wodą.
Maseczka z awokado i cytryny
Maseczka z awokado i cytryny nawilża skórę, a jednocześnie rozświetla ją i redukuje widoczność przebarwień dzięki zawartości witaminy C.
Składniki:
- 1 dojrzałe awokado
- łyżka soku z cytryny
Przygotowanie i użycie:
Awokado ugnieć widelcem i dodaj sok z cytryny. Nałóż powstałą papkę na twarz, a po 15-20 minutach spłucz letnią wodą.
Maseczka z awokado i banana
Banan i awokado to owoce, które w kosmetyce wykazują się przede wszystkim właściwościami nawilżającymi i odżywczymi. Domowa maseczka z nich będzie więc idealna dla skóry odwodnionej, suchej i podrażnionej.
Składniki:
- 1 dojrzałe awokado
- 1 dojrzały banan
- 1 łyżka stołowa oliwy z oliwek
- 1 łyżka stołowa soku z pomarańczy
Przygotowanie i użycie:
Awokado ugnieć z bananem na gładką masę. Dodaj łyżkę oliwy i sok z pomarańczy. Wymieszaj wszystko dokładnie i nałóż na twarz. Poczekaj około 20 minut, po czym zmyj letnią wodą.
Zobacz też: Pestka z awokado - jak działa na naszą urodę?
Jak zrobić maseczkę z pestki awokado?
Skoro już mowa o awokado, nie możemy zapomnieć o jego pestce. To bogactwo witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych, które świetnie działa na naszą skórę i włosy. To nie tylko bardzo silny przeciwutleniacz, ale także bardzo dobrze nawilża i wygładza. Dlatego robiąc maseczkę, warto ją wykorzystać. Tylko jak?
Wysuszoną pestkę awokado można zetrzeć na najdrobniejszych oczkach tarki. Powstały proszek wymieszać np. z różową glinką i odrobiną wody. Tak powstałą maskę nałożyć na twarz na około 10-15 minut i zmyć dokładnie letnią wodą. Po wszystkim nałożyć ulubiony krem nawilżający. Efekt stosowania maski z pestki awokado będą widoczne już po pierwszym użyciu. Cera będzie nawilżona, wygładzona i miękka.