Reklama

Po punktowy żel na wypryski z panthenolem możecie sięgać nawet codziennie, jeśli wasza cera jest wyjątkowo kapryśna i pokrywają ją liczne niedoskonałości. Produkt świetnie sprawdza się również przy okazjonalnych „awariach”, np. przed wielkim wyjściem. W komentarzach Wizażanek przeczytacie o nim: „Mega efekt i szybkie działanie!”.

Reklama

Spis treści:

  1. Działanie punktowego żelu na wypryski z panthenolem
  2. Skład punktowego żelu na wypryski Sylveco
  3. Opinie o punktowym żelu na wypryski z panthenolem
  4. Zalety i wady punktowego żelu na wypryski

Działanie punktowego żelu na wypryski z panthenolem

Żel punktowy na wypryski Sylveco to skoncentrowany preparat na bazie olejku z drzewa herbacianego z dodatkiem łagodzących składników. Oddziałuje na kluczowe czynniki odpowiadające za powstanie pryszcza. Zmniejsza występujący w nim stan zapalny, hamuje namnażanie się bakterii trądzikowych, działa ściągająco i reguluje wydzielanie sebum. Wszystko to sprawia, że niedoskonałości szybciej się goją i znikają. Jeśli natomiast zaaplikujecie go już w momencie, gdy pryszcz zaczyna „rosnąć” pod skórą, preparat pomoże go wyciszyć i zapobiec dalszemu rozwojowi.

Punktowy żel na wypryski z panthenolem wspomaga procesy regeneracyjne skóry i pozwala zmniejszyć ryzyko powstania blizn i przebarwień. Często są one pozostałością po toczącym się w obrębie pryszcza stanie zapalnym. Przyczynia się do nich także mechaniczne wyciskanie, a warstewka żelu znajdująca się na krostce będzie skutecznie do tego zniechęcać.

Skład punktowego żelu na wypryski Sylveco

Za działanie antybakteryjne i przeciwtrądzikowe punktowego żelu Sylveco odpowiada olejek z drzewa herbacianego. Przenika przez skórę i hamuje namnażanie bakterii, łagodzi stan zapalny i odkaża. Ma też właściwości chłodzące, co da się odczuć po nałożeniu preparatu.

W składzie punktowego żelu na wypryski znalazł się też nawilżający, kojący i łagodzący podrażnienia sok aloesowy. Wspomaga on regenerację skóry, przyczyniając się w ten sposób również do szybszego gojenia pryszczy. D-panthenol i alantoina potęgują działanie nawilżające, regenerujące i przeciwzapalne preparatu. Alantoina dodatkowo ceniona jest ze względu na redukcję szorstkości i uczucia swędzenia skóry.

Zobacz także: Olejek z drzewa herbacianego na twarz – jak działa i jak stosować?

Opinie o punktowym żelu na wypryski z panthenolem

Punktowy żel na wypryski Sylveco ma już swoje wierne grono użytkowniczek, które – jak piszą w opiniach – kupują jedno opakowanie za drugim. W bazie KWC swoimi wrażeniami podzieliło się 35 internautek, a preparat ostatecznie uzyskał ocenę 3,7/5. W wielu komentarzach przewija się stwierdzenie, że pryszcze już po jednej nocy są wyraźnie podgojone, a nawet całkiem znikają. Choć w niektórych przypadkach do pozbycia się niespodzianki konieczne jest aplikowanie żelu przez kilka nocy z rzędu.

To jest mój hit. Żel działa i daje fantastyczne efekty. Po nocy wypryski są zniwelowane prawie do 0, zostają tylko czerwone ślady po nich. (…) Zaletą jest prosty i skuteczny skład INCI. Olejek herbaciany to mój hit w pielęgnacji skóry z niedoskonałościami. Wypróbowałam wiele kosmetyków z tym składnikiem (…), ale żaden nie dał tak dobrych rezultatów, uważam, że to zasługa wysokiego stężenia % olejku z drzewa herbacianego. Po nałożeniu odczuwa się silny efekt chłodzący, który mija. (…)

PinkPanther35

(…) Jeśli chodzi o niedoskonałości, to żel daje sobie z nimi świetnie radę. Przede wszystkim szybko je wycisza i sprawia, że goją się i zasuszają o wiele szybciej. Dodatkowo nie zostają potem na cerze żadne ślady po nich, co bardzo mnie cieszy. Kolejną zaletą produktu jest też wydajność, ponieważ nie trzeba go nakładać dużo, co przekłada się na fakt, iż jedna buteleczka wystarcza na kilka miesięcy

Kamila1707

Zalety i wady punktowego żelu na wypryski

Punktowy żel na wypryski z panthenolem bardzo dobrze radzi sobie z niedoskonałościami. Ma poręczne i higieniczne opakowanie z pompką airless, dzięki której powietrze nie dostaje się do środka. Nie zawiera konserwantów, skład jest krótki i naturalny. Preparat jest bardzo wydajny. Ma ziołowy zapach, który jednak część Wizażanek zalicza do plusów, a część do minusów.

Reklama

Wśród wad wymieniane są głównie dwie kwestie. Pierwsza z nich to konsystencja, która jest rzadsza niż klasyczny żel. Trzeba uważać z nakładaną ilością kosmetyku, żeby nadmiar nie spływał ze skóry. Drugim minusem jest wysuszające działanie, Wizażanki przypominają więc o stosowaniu kremu nawilżającego.

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane