Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Melaleuca Alternifolia Oil

Olejek z drzewa herbacianego

Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Tea Tree Oil, Tea Tree (Melaleuca Alternifolia) Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Oil, Melaleuca Alternifolia Essential Oil, Tea Tree Essential Oil, Tea Tree Absolute

Olejek eteryczny pozyskiwany metodą ekstrakcji parą wodną z gałązek i liści drzewa herbacianego występującego w Australii i Nowej Zelandii. Ma jasny, lekko żółtawy kolor, bardzo rzadką konsystencję oraz bardzo intensywny miętowo-herbaciany zapach. Zawiera ok 90 związków bakteriobójczych, przeciwwirusowych i przeciwgrzybiczych.

Składnik działa silnie bakteriobójczo, wirusobójczo i przeciwgrzybicznie. Jest antyseptykiem, odkaża i działa przeciwzapalnie, a także odświeżająco i chłodząco. Wykorzystywany w leczeniu oraz w produkcji kosmetyków do skóry trądzikowej, tłustej, przeciw potliwości, odświeżających kremów i żeli do ciała i stóp, żeli pod prysznic, szamponów do przetłuszczającej i łuszczącej się skóry głowy, past do zębów, płynów do płukania ust, dezodorantów i antyperspirantów, jako substancja zapobiegająca namnażaniu bakterii i przykrym zapachom. Działa leczniczo na opryszczkę, brodawki. Jest również naturalną substancją zapachową i neutralizuje niepożądane zapachy w kosmetyku.

Substancja roślinna

Substancja dezodorująca

Przeciwutleniacz, antyoksydant

Substancja aktywna

Substancja antybakteryjna

Substancja antyseptyczna, przeciwzapalna

Substancja bakteriobójcza, bakteriocyd

Substancja grzybobójcza, fungicyd

Substancja lecznicza

Substancja przeciwłupieżowa, wzmacniająca cebulki, stymulująca porost włosów

Substancja przeciwłojotokowa

Substancja przeciw próchnicza

Substancja ściągająca

Substancja zapachowa

Substancja maskująca

2
słabsze działanie silne działanie

Olejek z drzewa herbacianego jest jednym z niewielu olejków eterycznych, które mogą być nakładane bezpośrednio na skórę. Substancja sklasyfikowana jest jednakże jako potencjalny alergen i u niektórych może wywołać podrażnienie skóry. Nie stosować na okolice oczu. Po nałożeniu czystego olejku bezpośrednio na skórę konieczna jest wysoka ochrona anty UV. Nie zaleca się stosowania u kobiet w ciąży oraz dzieci wysokich stężeń olejku bez konsultacji z lekarzem.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.