Reklama

Zaskórniki to nieestetyczny problem, który może dotyczyć każdego rodzaju cery. Zarówno otwarte (czarne) jak i zamknięte (jasne) powstające w newralgicznej strefie T, a zwłaszcza na nosie, są wynikiem nadmiernej produkcji sebum i złuszczania się naskórka, które to zapychają ujścia mieszków włosowych. Zaskórniki na nosie wymagają więc szczególnej pielęgnacji. W żadnym wypadku nie jest nią jednak samodzielne wyciskanie wągrów. Robiąc to w domowych warunkach, niewłaściwie oczyszczamy skórę i możemy przyczynić się do zaognienia problemów skórnych. Istnieją jednak inne sposoby!Zobacz także: Czy odkurzacz do wągrów jest bezpieczny?

Reklama

Sposoby radzenia sobie z zaskórnikami na nosie

Podstawą dla usunięcia i zapobiegania powstawania zaskórników na nosie jest prawidłowe oczyszczenie skóry (w tym prawidłowy demakijaż), stosowanie lekkich kosmetyków oraz unikanie produktów komedogennych. Chcąc trwale pozbyć się zaskórników na nosie warto zadbać o przygotowanie skóry do oczyszczania, a mianowicie otwarcie porów. Można to zrobić dzięki tzw. parówce, czyli poddaniu cery działaniu pary wodnej. Żeby ją przygotować, należy podgrzać wodę w garnku i pochylić nad nią twarz. Dla lepszego efektu możemy nakryć głowę ręcznikiem, by skierować parę wprost na newralgiczne miejsca. Przy przeprowadzaniu zabiegu należy być jednak ostrożnym. Parówkę wzbogacić możemy również dodając do wody np. szałwię, czy rumianek. Tak przygotowana cera jest gotowa na maseczki i oczyszczanie.

Domowe maseczki na zaskórniki na nosie

O oczyszczenie twarzy i pozbycie się zaskórników pomogą zadbać domowe maseczki, których koszt nie przekracza kilku złotych, a które stworzyć można m.in. z produktów spożywczych dostępnych w kuchni. Każdą z nich zaleca się nakładać po tzw. parówce, czyli otwarciu porów dzięki parze.

Maseczka na zaskórniki z cytryną

Działanie: Maseczka posiada zdolność rozjaśniania skóry, ale także dobrze oczyszcza i ściąga pory. Dodatkowo wpływa na ich zmniejszenie.Przygotowanie: Składająca się z dwóch składników - białka i dwóch łyżeczek soku z cytryny maseczka wymaga ubicia białka, do którego dodaje się wyciśnięty z cytryny sok. W takiej formie nakłada się ją na twarz i czeka do jej wyschnięcia. Następnie zmywa się ją przy użyciu ciepłej wody.

Maseczka na zaskórniki z miodem

Działanie: Maseczka z miodu oczyszcza skórę, dodatkowo złuszczając naskórek. Obecny w niej miód ma działanie antybakteryjne.Przygotowanie: Do stworzenia maseczki potrzebne są: 2 łyżki sody oczyszczonej i 1 łyżka miodu. Składniki łączy się ze sobą, po czym aplikuje na nos (można nałożyć ją również na całą twarz). Maseczkę trzymamy na skórze przez ok. 10 min. a następnie zmywamy ciepłą wodą.

Zabiegi na zaskórniki u kosmetyczki

Jeśli zależy ci na kompleksowej pielęgnacji i zmniejszeniu ryzyka powstawania zaskórników, możesz skorzystać z usług oferowanych przez salony kosmetyczne. Do najbardziej popularnych należą:

Zobacz także: Maseczka na wągry - ranking najlepszych

Źródło: iStock

TOP 3 produktów na zaskórniki na nosie

Prawidłowe oczyszczanie nosa z zaskórników oraz pielęgnacja cery z wągrami powinna być oparta na odpowiednich kosmetykach. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku produkty, które zawierają glinkę, aktywny węgiel oraz niacynamid. Wybrałyśmy po jednym z każdego rodzaju, na który warto zwrócić uwagę.

Serum The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%

Niacynamidy czyli inaczej witamina B3 to składnik, który doskonale sprawdzi się przy cerze problematycznej. Serum The Ordinary odpowiada za zmniejszenie nadmiernej produkcji sebum, ale również zmniejsza widoczność porów, a także dodaje skórze elastyczności, wpływając jednocześnie na spłycenie drobnych zmarszczek.

3-minutowa maseczka wygładzająca z aktywnym węglem kokosowym Miya

Ekspresowa maseczka Miya z aktywnym węglem kokosowym, białą glinką, olejkiem z pestek winogron, ekstraktem z kwiatów rumianku, witaminą E i prowitaminą B5 zapewnia szybkie i skuteczne oczyszczenie skóry. Usuwa z niej nadmiar sebum, jak również inne zalegające na niej zanieczyszczenia. Dodatkowo wygładza cerę, doskonale ją nawilża, a przy tym wyrównuje jej koloryt i wpływa na zmniejszenie zaczerwienień.

Ziaja Jeju - czarna maska do twarzy

Czarna maska od Ziaja z serii Jeju posiada w soim składzie węgiel binchotan, olej z kamelii japońskiej, a także wyciąg z czystka i roślinną pochodną glicyny. Dokładnie oczyszcza skórę, odpowiada za jej odświeżenie i wygładzenie. Jest dla niej delikatna i nie zastyga jak typowe maski peel off tego typu.

Reklama

Źródło zdjęcia głównego: iStock

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane