Nasze Codzienne Jadłospisy XVI - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-12-21, 15:37   #1
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102

Nasze Codzienne Jadłospisy XVI


Witam w kolejnej części wątku "Nasze codzienne jadłospisy"

oto odnośniki do poprzednich części:

część pierwsza: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=107931
druga: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=196313
trzecia: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=215124
czwarta: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=234267
piąta: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=251188
szósta: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=272647
siódma: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=304089
ósma: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=12380018
dziewiąta: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=360100
dziesiąta: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=385812
jedenasta: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=412847
dwunasta: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=455202
trzynasta: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=490603
czternasta: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=517462
piętnasta: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=541886

kilka słów od Moderatorów forum:

Cytat:
Zamieszczamy tylko i wyłącznie całodniowe jadłospisy, a nie posty z poszczególnymi, pojedynczymi posiłkami.


Proszę również nie zaczynać tematów związanych z ED, Anoreksją, Bulimią, itp. w tym wątku. Od tego jest "Krzywe Zwierciadło".



Podstawowe informacje:

Źródła białka: mięso, ryby, wędliny, twarogi, sery (np. żółte), serki (np. wiejskie, naturalne homogenizowane), jaja, odżywki białkowe, nabiał (mleko, maślanki, jogurty – aczkolwiek mają małą zawartość białka).

Źródła NNKT: oliwa z oliwek, tłuste ryby, avocado, orzechy włoskie, pistacjowe, nerkowca, laskowe, arachidowe, migdały, sezam, słonecznik, siemię lniane, mak, pestki dyni.

Źródła węglowodanów złożonych: pieczywo żytnie/razowe, makaron razowy, ryż brązowy (naturalny), kasza gryczana, jęczmienna, płatki owsiane, żytnie, itp. – ogólnie produkty zbożowe, mało przetworzone.

Źródła węglowodanów prostych: jasne pieczywo i makarony, słodycze, jogurty owocowe, cukier, owoce (fruktoza), mleko i pochodne (laktoza), itp.

Rośliny strączkowe: groch, soczewica, ciecierzyca, fasola, soja, bób.


Prawidłowa kompozycja pełnowartościowego posiłku:
Białko + węglowodany + warzywa
lub
Białko + tłuszcze + warzywa

Na redukcji staramy się unikać połączenia węglowodanów z tłuszczami.
Nie zapominajmy o regularnych posiłkach oraz aktywności fizycznej.


Wątki podwieszone: Pamiętajcie, że zdrowa redukcyjna dieta nie polega na niejedzeniu i dlatego proszę, by szczególnie nowe użytkowniczki poczytały trochę wątki podwieszone, prześledziły poprawne jadłospisy odchudzających się wizażanek i wyciągnęły wnioski
"Zamieszczamy tylko i wyłącznie całodniowe jadłospisy, a nie posty z poszczególnymi, pojedynczymi posiłkami.


Proszę również nie zaczynać tematów związanych z ED, Anoreksją, Bulimią, itp. w tym wątku. Od tego jest "Krzywe Zwierciadło".



Podstawowe informacje:

Źródła białka: mięso, ryby, wędliny, twarogi, sery (np. żółte), serki (np. wiejskie, naturalne homogenizowane), jaja, odżywki białkowe, nabiał (mleko, maślanki, jogurty – aczkolwiek mają małą zawartość białka).

Źródła NNKT: oliwa z oliwek, tłuste ryby, avocado, orzechy włoskie, pistacjowe, nerkowca, laskowe, arachidowe, migdały, sezam, słonecznik, siemię lniane, mak, pestki dyni.

Źródła węglowodanów złożonych: pieczywo żytnie/razowe, makaron razowy, ryż brązowy (naturalny), kasza gryczana, jęczmienna, płatki owsiane, żytnie, itp. – ogólnie produkty zbożowe, mało przetworzone.

Źródła węglowodanów prostych: jasne pieczywo i makarony, słodycze, jogurty owocowe, cukier, owoce (fruktoza), mleko i pochodne (laktoza), itp.

Rośliny strączkowe: groch, soczewica, ciecierzyca, fasola, soja, bób.


Prawidłowa kompozycja pełnowartościowego posiłku:
Białko + węglowodany + warzywa
lub
Białko + tłuszcze + warzywa

Na redukcji staramy się unikać połączenia węglowodanów z tłuszczami.
Nie zapominajmy o regularnych posiłkach oraz aktywności fizycznej.


Wątki podwieszone: Pamiętajcie, że zdrowa redukcyjna dieta nie polega na niejedzeniu i dlatego proszę, by szczególnie nowe użytkowniczki poczytały trochę wątki podwieszone, prześledziły poprawne jadłospisy odchudzających się wizażanek i wyciągnęły wnioski "



Zamieszczamy tylko i wyłącznie całodniowe jadłospisy, a nie posty z poszczególnymi, pojedynczymi posiłkami.


Proszę również nie zaczynać tematów związanych z ED, Anoreksją, Bulimią, itp. w tym wątku. Od tego jest "Krzywe Zwierciadło".



Podstawowe informacje:

Źródła białka: mięso, ryby, wędliny, twarogi, sery (np. żółte), serki (np. wiejskie, naturalne homogenizowane), jaja, odżywki białkowe, nabiał (mleko, maślanki, jogurty – aczkolwiek mają małą zawartość białka).

Źródła NNKT: oliwa z oliwek, tłuste ryby, avocado, orzechy włoskie, pistacjowe, nerkowca, laskowe, arachidowe, migdały, sezam, słonecznik, siemię lniane, mak, pestki dyni.

Źródła węglowodanów złożonych: pieczywo żytnie/razowe, makaron razowy, ryż brązowy (naturalny), kasza gryczana, jęczmienna, płatki owsiane, żytnie, itp. – ogólnie produkty zbożowe, mało przetworzone.

Źródła węglowodanów prostych: jasne pieczywo i makarony, słodycze, jogurty owocowe, cukier, owoce (fruktoza), mleko i pochodne (laktoza), itp.

Rośliny strączkowe: groch, soczewica, ciecierzyca, fasola, soja, bób.


Prawidłowa kompozycja pełnowartościowego posiłku:
Białko + węglowodany + warzywa
lub
Białko + tłuszcze + warzywa

Na redukcji staramy się unikać połączenia węglowodanów z tłuszczami.
Nie zapominajmy o regularnych posiłkach oraz aktywności fizycznej.


Wątki podwieszone: Pamiętajcie, że zdrowa redukcyjna dieta nie polega na niejedzeniu i dlatego proszę, by szczególnie nowe użytkowniczki poczytały trochę wątki podwieszone, prześledziły poprawne jadłospisy odchudzających się wizażanek i wyciągnęły wnioski
na koniec: o ED, wyrzutach sumienia, niskich wagach, groźbach szpitala, strachu przed jedzeniem dyskutujemy na forum "W Krzywym Zwierciadle Odchudzania"! https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=102

jadłospisy o kaloryczności niższej niż 1000 kcal lub pełnych westchnień na temat "ogromnej" ilości jedzenia czy zdradzających komentarzami chorobowe myślenie, nie umieszczone na KZ, będa przenoszone tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=399103

cytat:
"Z dniem dzisiejszym (16.12.2010) wprowadzam obostrzenie zasad tematu "Nasze codzienne jadłospisy". Jako że bezwzględny zakaz zamieszczania tutaj chorobowych postów jest łamany, KAŻDY taki post będzie karany najpierw słownym ostrzeżeniem, a w przypadku recydywistów (a jest tu takich sporo:/), OD RAZU punktami karnymi!!! "



(minimalnie zmodyfikowana kopia pierwszego postu z wątku poprzedzającego,
opracowane przez izę_wiosenną )


pozdrawiam, macerata
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 15:49   #2
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

sub.
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 16:06   #3
Anianiani
Raczkowanie
 
Avatar Anianiani
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 271
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Moje niby U, niby P... sama nie wiem co. Ale jest źle (w mojej głowie)

Śniadanie:
Owsianka z trzech łyżek z twarogiem, pomarańczą, cynamonem i syropem klonowym. espresso.
II śniadanie:
kawa z mlekiem, dwa sezamki;
Pół żytniej bułki słonecznikowej z polędwicą indyczą, pomidorem, papryką.
kubek barszczu czerwonego.
Obiad:
Drugie pół bułki przypieczonej w tosterze z tuńczykiem, pieczarkami i cebulą;
sałata, pomidor, papryka z ziołami i oliwą z oliwek.
Podwieczorek:
Cappuccino z bardzo dużą ilością spienionego mleka i cukrem,
cztery małe batoniki Kinderki, dwie mandarynki, szklanka maślanki z miodem.
Kolacja:
Będzie omlet z dwóch jaj z pomidorem i bazylią.
I pewnie Redd's malinowy albo dwa.
__________________

...a ta pustka, ta pustka, ta pustka?!
to najpewniej głód.
w źrenicy tak pełnej żywej mgły
nie ma nic...
Anianiani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 16:37   #4
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Moje U ( rano nie zdążyłam zjeść śniadania , więc zjadłam dopiero w szkole) :
-2 kromki razowca z serkiem kanapkowym
- jogurt pitny o smaku wanilii
-jabłko
-banan
- saszetka płatków Just fit
- talerz gęęęstej zupy pomidorowej z ryżem ( z wczoraj), jajko gotowane z ketchupem, kromka razowca, marchewka
- cappucino, 2 ciastka LuGo
- serek wiejski ze szczypiorkiem, pomidor, 2 ogórki kiszone, kromka razowca i pewnie wpadnie marchewka do schrupania

Jak to wygląda?
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 18:31   #5
agataskate
Raczkowanie
 
Avatar agataskate
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 77
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Anianiani Pokaż wiadomość
Moje niby U, niby P... sama nie wiem co. Ale jest źle (w mojej głowie)

Śniadanie:
Owsianka z trzech łyżek z twarogiem, pomarańczą, cynamonem i syropem klonowym. espresso. (jeśli twarogu dużo to ok)
II śniadanie:
kawa z mlekiem, dwa sezamki; (to nie posiłek lecz przekąska)
Pół żytniej bułki słonecznikowej z polędwicą indyczą, pomidorem, papryką. (a nie lepiej całą)
kubek barszczu czerwonego.
Obiad:
Drugie pół bułki przypieczonej w tosterze z tuńczykiem, pieczarkami i cebulą;
sałata, pomidor, papryka z ziołami i oliwą z oliwek. (malo jak na obiad)
Podwieczorek:
Cappuccino z bardzo dużą ilością spienionego mleka i cukrem,
cztery małe batoniki Kinderki, dwie mandarynki, szklanka maślanki z miodem. (ok)
Kolacja:
Będzie omlet z dwóch jaj z pomidorem i bazylią. (dałabym jakieś peczywo)
I pewnie Redd's malinowy albo dwa.

kilka drobnych zmian i edzie dobrze

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

Cytat:
Napisane przez nikol12 Pokaż wiadomość
Moje U ( rano nie zdążyłam zjeść śniadania , więc zjadłam dopiero w szkole) :
-2 kromki razowca z serkiem kanapkowym
- jogurt pitny o smaku wanilii
-jabłko
-banan
- saszetka płatków Just fit (ładnie tylko do razowca daj masło)
- talerz gęęęstej zupy pomidorowej z ryżem ( z wczoraj), jajko gotowane z ketchupem, kromka razowca, marchewka (mało jak na obiad)
- cappucino, 2 ciastka LuGo (to deser ma się rozumieć)
- serek wiejski ze szczypiorkiem, pomidor, 2 ogórki kiszone, kromka razowca i pewnie wpadnie marchewka do schrupania (masło do razowca i mało warzyw)

Jak to wygląda?

nie jest źle ale zawsze może być lepiej
agataskate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 19:05   #6
gorzkakawa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z Mazur ;))
Wiadomości: 869
GG do gorzkakawa
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Patrz, Irish, widzisz to twoje jadło z 2009 roku( akurat daję, bo przeglądałam stare forum ):

Uuu

to może dzisiejsze jadło ktoś oceni...chociaz nie wiem,czy troszke nie za duzo jak na U...
  1. jajecznica z 4 jaj,z pomidorem,cebulą i szczypiorkiem. Kanapka podwójna razowca z masłem,szynką parmeńską,sałatą
  2. grahamka z serem żółtym,papryka czerwoną...potem cała puszka tuńczyka wsw,dodałam kilka kropel oliwy z oliwek,5-6 ogórków konserw.
  3. banan, szklanka kakao,garść orzechow laskowych (nie przepadam...)
  4. pierś kurczaka zapiekana z mozarellą,do tego warzywa na patelnię-ok. 400 g,polane jogurtem naturalnym,troszkę ryzu curry...ale troszkę..
  5. grahamka z twarogiem rzodkiewkowym-własnej roboty + czosnek na te grahamkę...znowu ogórek konserw.
  6. i..jeszcze bedzie...bo TŻ robi zapiekanke warzywną-zapiekany kalafior,ser,pomidorki... .nie wiem czy to tknę,ale pewnie tak


nie za dużo jak na U?????????

widzisz różnicę między tym , o było a tym jak jesz teraz?
__________________


175, 83/62/89
gorzkakawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 19:12   #7
agniusia17
Rozeznanie
 
Avatar agniusia17
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 881
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

sub.
__________________
Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.


— Gabriel García Márquez





agniusia17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-21, 19:21   #8
Becia012
Raczkowanie
 
Avatar Becia012
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 169
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Dodam utrzymanie:

Śniadanie: Żytni gofr; serek homogenizowany z miodem, aromatem waniliowym, bananem i masłem orzechowym; kawa z mlekiem.
Śniadanie2: 2 duże kromki chleba "7 ziaren" z serekiem czosnkowym i papryką; 2 mandarynki.
Obiad: Gotowane udko z kurczaka; ziemniaki z koperkiem; surówka z czerwonej kapusty.
Podwieczorek (upieczony i zjedzony w najlepszym towarzystwie): Kawałek murzynka; posypanego płatkami migdałowymi: szklanka mleka.
Kolacja: "Zupa meksykańska" własnego autorstwa: mielony kurczak, fasola, kukurydza, marchewka, cebula, koncentrat pomidorowy i makaron pełnoziarnisty.

Czym bliżej świąt, tym więcej słodyczy jem.
__________________
Mój blog. ZDJĘCIA Zapraszam!c

Edytowane przez Becia012
Czas edycji: 2011-12-21 o 19:29
Becia012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 19:25   #9
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez gorzkakawa Pokaż wiadomość
Patrz, Irish, widzisz to twoje jadło z 2009 roku( akurat daję, bo przeglądałam stare forum ):

Uuu

to może dzisiejsze jadło ktoś oceni...chociaz nie wiem,czy troszke nie za duzo jak na U...
  1. jajecznica z 4 jaj,z pomidorem,cebulą i szczypiorkiem. Kanapka podwójna razowca z masłem,szynką parmeńską,sałatą
  2. grahamka z serem żółtym,papryka czerwoną...potem cała puszka tuńczyka wsw,dodałam kilka kropel oliwy z oliwek,5-6 ogórków konserw.
  3. banan, szklanka kakao,garść orzechow laskowych (nie przepadam...)
  4. pierś kurczaka zapiekana z mozarellą,do tego warzywa na patelnię-ok. 400 g,polane jogurtem naturalnym,troszkę ryzu curry...ale troszkę..
  5. grahamka z twarogiem rzodkiewkowym-własnej roboty + czosnek na te grahamkę...znowu ogórek konserw.
  6. i..jeszcze bedzie...bo TŻ robi zapiekanke warzywną-zapiekany kalafior,ser,pomidorki... .nie wiem czy to tknę,ale pewnie tak


nie za dużo jak na U?????????

widzisz różnicę między tym , o było a tym jak jesz teraz?


.............szok........ ......................... .....
a ja wtedy byłam chudsza ok.5-6 kg.......ku....xxa.....w jaki sposób, ja się pytam??????????

Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 19:32   #10
riddle92
Zadomowienie
 
Avatar riddle92
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 270
GG do riddle92
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
.............szok........ ......................... .....
a ja wtedy byłam chudsza ok.5-6 kg.......ku....xxa.....w jaki sposób, ja się pytam??????????

wlasnie w taki ze jadlas odpowiednio duzo, i organizm nie musial sie bronic i magazynowac tluszczu, tak jak robi to teraz gdy nie dojadasz.

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Becia012 Pokaż wiadomość
Dodam utrzymanie:

Śniadanie: Żytni gofr; serek homogenizowany z miodem, aromatem waniliowym, bananem i masłem orzechowym; kawa z mlekiem.
Śniadanie2: 2 duże kromki chleba "7 ziaren" z serekiem czosnkowym i papryką; 2 mandarynki.
Obiad: Gotowane udko z kurczaka; ziemniaki z koperkiem; surówka z czerwonej kapusty.
Podwieczorek (upieczony i zjedzony w najlepszym towarzystwie): Kawałek murzynka; posypanego płatkami migdałowymi: szklanka mleka.
Kolacja: "Zupa meksykańska" własnego autorstwa: mielony kurczak, fasola, kukurydza, marchewka, cebula, koncentrat pomidorowy i makaron pełnoziarnisty.

Czym bliżej świąt, tym więcej słodyczy jem.
przepiekny jadlospis !
riddle92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 19:44   #11
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Anianiani Pokaż wiadomość
Moje niby U, niby P... sama nie wiem co. Ale jest źle (w mojej głowie)

Śniadanie:
Owsianka z trzech łyżek z twarogiem, pomarańczą, cynamonem i syropem klonowym. espresso.
II śniadanie:
kawa z mlekiem, dwa sezamki;
Pół żytniej bułki słonecznikowej z polędwicą indyczą, pomidorem, papryką.
kubek barszczu czerwonego.
Obiad:
Drugie pół bułki przypieczonej w tosterze z tuńczykiem, pieczarkami i cebulą;
sałata, pomidor, papryka z ziołami i oliwą z oliwek.
Podwieczorek:
Cappuccino z bardzo dużą ilością spienionego mleka i cukrem,
cztery małe batoniki Kinderki, dwie mandarynki, szklanka maślanki z miodem.
Kolacja:
Będzie omlet z dwóch jaj z pomidorem i bazylią.
I pewnie Redd's malinowy albo dwa.
E nie przesadzaj. To bardzo ładne, smaczne i luźne U

---------- Dopisano o 20:41 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

Cytat:
Napisane przez nikol12 Pokaż wiadomość
Moje U ( rano nie zdążyłam zjeść śniadania , więc zjadłam dopiero w szkole) :
-2 kromki razowca z serkiem kanapkowym
- jogurt pitny o smaku wanilii
-jabłko
-banan
- saszetka płatków Just fit
- talerz gęęęstej zupy pomidorowej z ryżem ( z wczoraj), jajko gotowane z ketchupem, kromka razowca, marchewka
- cappucino, 2 ciastka LuGo
- serek wiejski ze szczypiorkiem, pomidor, 2 ogórki kiszone, kromka razowca i pewnie wpadnie marchewka do schrupania

Jak to wygląda?
Moze być

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Becia012 Pokaż wiadomość
Dodam utrzymanie:

Śniadanie: Żytni gofr; serek homogenizowany z miodem, aromatem waniliowym, bananem i masłem orzechowym; kawa z mlekiem.
Śniadanie2: 2 duże kromki chleba "7 ziaren" z serekiem czosnkowym i papryką; 2 mandarynki. papryka świeża czy taka ze słoiczka ?
Obiad: Gotowane udko z kurczaka; ziemniaki z koperkiem; surówka z czerwonej kapusty.
Podwieczorek (upieczony i zjedzony w najlepszym towarzystwie): Kawałek murzynka; posypanego płatkami migdałowymi: szklanka mleka.
Kolacja: "Zupa meksykańska" własnego autorstwa: mielony kurczak, fasola, kukurydza, marchewka, cebula, koncentrat pomidorowy i makaron pełnoziarnisty.

Czym bliżej świąt, tym więcej słodyczy jem.
Ale smaczne Kurczę zazdroszczę Ci pomysłów Ty to masz głowę I nie przejmuj się słodkim. Święta to czas, ze można zaszaleć
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 20:06   #12
nielukrowanypiernik
Raczkowanie
 
Avatar nielukrowanypiernik
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 41
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Hello,
czytam Wasze jadłospisy na redukcję bo od nowego roku zaczynam odchudzanie pełną parą. Ciężko było się przerzucić na te zdrowe produkty?
Bo ja np. neicierpię kaszy gryczanej i boję się, że wiele rzeczy mi nie podpasuje... otręby i takie tam
nielukrowanypiernik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 20:42   #13
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez nielukrowanypiernik Pokaż wiadomość
Hello,
czytam Wasze jadłospisy na redukcję bo od nowego roku zaczynam odchudzanie pełną parą. Ciężko było się przerzucić na te zdrowe produkty?
Bo ja np. neicierpię kaszy gryczanej i boję się, że wiele rzeczy mi nie podpasuje... otręby i takie tam
Ja zawsze byłam słodyczojadem, uwielbiałam parówki z duużą ilością sera żółtego, paluszki itp. I od jakichś 9 miesięcy tego nie tykam Nie było tak trudno - zamieniłam słodycze na bakalie, polubiłam owsianki, zamiast ziemniaków jem kaszę, nie gryczaną ale pęczaka jęczmiennego kujawskiego, polecam bo jest pyszna Do tego owoce, kurczak itp. Kwestia woli na początku, a potem po prostu się przyzwyczajasz.

PS. Dziewczyny, co radzicie mi na święta? Bo kurczę nie chcę zawieszać redukcji, a z drugiej strony wigiliaaaa A TŻ już mi obiecał, że "jutro nie ma wymyślania, ja chcę zjeść z tobą jakieś normalne jedzenie i zjesz grzecznie swoją porcję" Mam nadzieję, że jednak wybierze coś innego niż pizzę
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 20:52   #14
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;31175743]Ja zawsze byłam słodyczojadem, uwielbiałam parówki z duużą ilością sera żółtego, paluszki itp. I od jakichś 9 miesięcy tego nie tykam Nie było tak trudno - zamieniłam słodycze na bakalie, polubiłam owsianki, zamiast ziemniaków jem kaszę, nie gryczaną ale pęczaka jęczmiennego kujawskiego, polecam bo jest pyszna Do tego owoce, kurczak itp. Kwestia woli na początku, a potem po prostu się przyzwyczajasz.

PS. Dziewczyny, co radzicie mi na święta? Bo kurczę nie chcę zawieszać redukcji, a z drugiej strony wigiliaaaa A TŻ już mi obiecał, że "jutro nie ma wymyślania, ja chcę zjeść z tobą jakieś normalne jedzenie i zjesz grzecznie swoją porcję" Mam nadzieję, że jednak wybierze coś innego niż pizzę [/QUOTE]

ja bym odpuściła. postaw sobie cel: utrzymam wagę i nie przytyję, będę jadła rozsądnie, a nie do pełna, czyli wszystkiego po trochu, a w styczniu wskoczę z powrotem na redukcję.
ot, taka sobie krótka przerwa, która dobrze zrobi, bo podkręci metabolizm
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 21:07   #15
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
ja bym odpuściła. postaw sobie cel: utrzymam wagę i nie przytyję, będę jadła rozsądnie, a nie do pełna, czyli wszystkiego po trochu, a w styczniu wskoczę z powrotem na redukcję.
ot, taka sobie krótka przerwa, która dobrze zrobi, bo podkręci metabolizm
A jakieś szczególne zabiegi przed? Bo przyznam, że ostatnio jakoś tak sama z siebie mało jem... Np nie wcisnęłam kolacji, tylko posiłek V zjadłam w 2 częściach, bo nie byłam głodna.
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 21:23   #16
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;31176327]A jakieś szczególne zabiegi przed? Bo przyznam, że ostatnio jakoś tak sama z siebie mało jem... Np nie wcisnęłam kolacji, tylko posiłek V zjadłam w 2 częściach, bo nie byłam głodna.[/QUOTE]

ja ostatnio też jestem na lekkiej erce i jem wtedy, gdy jestem głodna czyli 4 posiłki, a w weekendy nawet 3, wcale nie większe (lubię pospać ;-)).
jakie zabiegi? cóż, ja po prostu do ostatniego dnia wytrwale ćwiczę, trzymam się w miarę dietetycznych obiadów (rozpustnych śniadań nie odpuszczę ), białkowych kolacji i ćwiczeń. waga nie spada, ale to pewnie przez siłowe. zresztą nie obserwuję się tak mocno, bo nie liczę na poprawę z dnia na dzień. no i nie mam do zgubienia 10 kg (właściwie, to w ogóle nie mam kg do zgubienia - interesują mnie efekty widziane w lustrze i po ubraniach ;-))
podsumowując - myślę, że najlepiej będzie po prostu być grzecznym do 23. grudnia, potem rozsądna (!) przerwa i od stycznia (wiadomo, jak wyglądają poświąteczne dni ) wracamy grzecznie do redukcji.
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler

Edytowane przez morphine88
Czas edycji: 2011-12-21 o 21:25
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 21:27   #17
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
ja ostatnio też jestem na lekkiej erce i jem wtedy, gdy jestem głodna czyli 4 posiłki, a w weekendy nawet 3, wcale nie większe (lubię pospać ;-)).
jakie zabiegi? cóż, ja po prostu do ostatniego dnia wytrwale ćwiczę, trzymam się w miarę dietetycznych obiadów (rozpustnych śniadań nie odpuszczę ), białkowych kolacji i ćwiczeń. waga nie spada, ale to pewnie przez siłowe. zresztą nie obserwuję się tak mocno, bo nie liczę na poprawę z dnia na dzień. no i nie mam do zgubienia 10 kg (właściwie, to w ogóle nie mam kg do zgubienia - interesują mnie efekty widziane w lustrze i po ubraniach ;-))
podsumowując - myślę, że najlepiej będzie po prostu być grzecznym do 23. grudnia, potem rozsądna (!) przerwa i od stycznia (wiadomo, jak wyglądają poświąteczne dni ) wracamy grzecznie do redukcji.
Wygląda rozsądnie Powiem Ci, że cele mam tak jak Ty, z tym że wolę normalną R-kę niż takie pół na pół, bo mi tak nie wychodzi I jem 6 posiłków dziennie, co na obecną chwilę mi całkowicie odpowiada. Myślałam, że jak obetnę kcal do 1600 to będę chodziła głodna, a tu zaskoczenie, bo jednak da się zrobić 6 konkretnych posiłków i zmieścić w limicie. Teraz jeszcze dojdzie basen, więc mam nadzieję, że coś ruszy. Wagi w domu nie mam, więc patrzę głównie po cm.

Ahhh no i te rozpustne śniadania Zawsze z owocem i prawie zawsze na ciepło - owsianka lub omlet.

Edytowane przez 97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Czas edycji: 2011-12-21 o 21:28
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 21:54   #18
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;31176774]Wygląda rozsądnie Powiem Ci, że cele mam tak jak Ty, z tym że wolę normalną R-kę niż takie pół na pół, bo mi tak nie wychodzi I jem 6 posiłków dziennie, co na obecną chwilę mi całkowicie odpowiada. Myślałam, że jak obetnę kcal do 1600 to będę chodziła głodna, a tu zaskoczenie, bo jednak da się zrobić 6 konkretnych posiłków i zmieścić w limicie. Teraz jeszcze dojdzie basen, więc mam nadzieję, że coś ruszy. Wagi w domu nie mam, więc patrzę głównie po cm.

Ahhh no i te rozpustne śniadania Zawsze z owocem i prawie zawsze na ciepło - owsianka lub omlet.[/QUOTE]

nie wychodzi, czyli nie panuję nad sobą po rozpustnym śniadaniu czy po prostu organizm się buntuje i nie chdunie? ja jem tak 1500-1600 (czasem mi podlicza sfd), tyle że w 4 posiłkach (więcej po prostu fizycznie i czasowo nie mieszczę). Dlatego pomimo tego, że śniadania mają z 600 kcal ( czasem mniej, ale wiadomo jakie są - zdrowe, uważam na węgle proste itd.), to potem już robi się grzeczniej - w szkole razowa kanapka z indykiem (śmieją się ze mnie, że daję więcej szynki niż chleba ;-)), obiad grzeczny, czasem nawet białkowo-tłuczowy i taka też kolacja. ćwiczę w domu, czasem wybiorę się na siłownię, ale ostatno średnio mi to czasowo wychodzi. jakiś centymetr czy 2 już zeszły, liczę na więcej
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-21, 22:55   #19
lovelykate
Rozeznanie
 
Avatar lovelykate
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 548
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

O, znów nowy wątek Subskrybuję oczywiście.
__________________
Blog kulinarny


Co mi zostało w życiu prócz czterech ścian
Nigdy nie chciałam wiele, co dzisiaj mam
Dobry sen znikł wchłonięty w czerń
Nie został nikt co kochał mnie
Nie mam już nic
Nie ma już nic
Nie ma już mnie...
lovelykate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 04:56   #20
shaday
Raczkowanie
 
Avatar shaday
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 49
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

sub.
shaday jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 08:21   #21
nielukrowanypiernik
Raczkowanie
 
Avatar nielukrowanypiernik
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 41
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;31175743]Ja zawsze byłam słodyczojadem, uwielbiałam parówki z duużą ilością sera żółtego, paluszki itp. I od jakichś 9 miesięcy tego nie tykam Nie było tak trudno - zamieniłam słodycze na bakalie, polubiłam owsianki, zamiast ziemniaków jem kaszę, nie gryczaną ale pęczaka jęczmiennego kujawskiego, polecam bo jest pyszna Do tego owoce, kurczak itp. Kwestia woli na początku, a potem po prostu się przyzwyczajasz.

PS. Dziewczyny, co radzicie mi na święta? Bo kurczę nie chcę zawieszać redukcji, a z drugiej strony wigiliaaaa A TŻ już mi obiecał, że "jutro nie ma wymyślania, ja chcę zjeść z tobą jakieś normalne jedzenie i zjesz grzecznie swoją porcję" Mam nadzieję, że jednak wybierze coś innego niż pizzę [/QUOTE]

Bakalie w sumię lubię,a jeszcze bardziej w czekoladzie No nic, nastawiam się na dietę i po prostu będę musiała dać radę. Myślę, że od razu nie rzucę wszystkiego, żeby potem nie zrobić napadu na lodówkę i pozostawić ja pustą powoli zbieram wiedzę na temat dietkowania i po Sylwestrze wprowadzę to wszystko w życie.

TŻci są najgorsi w tym całym odchudzaniu, Oni tyle jedzą i to takich kuszących rzeczy.

ja myślę, że jeśli przy Wigilii sobie pofolgujesz i przez dwa kolejne dni Świąt też to nic się nie stanie.nNie mówie oczywiście o zjedzeniu połowy blachy sernika wyobrażam sobie, że ciężko tak, bo jak ja już zaczynam coś robić (w tym przypadku Twoja redukcja) to im dalej w to brnę, tym ciężej mi złamać daną samej sobie "obietnicę". Święta to szczególny czas i nie pozwól sobie przy kolacji liczyć ile zjadłaś pierogów, ile łyżek sałatki sobie nałozyłaś (+ile w niej było majonezu ). Święta to po prostu Święta
nielukrowanypiernik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 08:27   #22
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Pewnie. Faceci się nie przejmują wagą. Zaczynają myśleć o chudnięciu dopiero, gdy waga zagraża ich zdrowiu. A tak to ładują w siebie same śmieci.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 08:28   #23
agataskate
Raczkowanie
 
Avatar agataskate
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 77
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Oto mój dzisiejszy jadłospis na "Przytycie". Czy jest prawidłowy? Proszę o poprawę ewentualnych błędów.

Śniadanie - 4 kromki chleba żytniego z masłem, dwie z pastą jajeczną domowej roboty i szczypiorkiem i pomidorem, drugie dwie z szynką, serem żółtym, rzodkiewką i sałatą, szklanka herbaty z miodem

Po Śniadaniu - serek homogenizowany danio jagodowy, banan

II Śniadanie - lane kluseczki polane tłuszczykiem i posypane sporą ilością białego sera i odsmażaną w kostkę kiełbasą, szklanka kawy zbożowej z mlekiem

Obiad - zupa rosół z makaronem na gęsto, kotlet schabowy w panierce z bułki i jajka, ziemniaki, mizeria na śmietanie 18%, surówka, szklanka soku wieloowocowego

Deser - pierniczki (domowe)

Podwieczorek - bułka grahamka z masłem, ryba po grecku, pomarańcze, szklanka soku jabłkowego

Kolacja - 2 bułki pszenne z masłem, jedna z serkiem wiejskim i pomidorem, druga z miodem, kubek kakao na mleku 3,2%

Po kolacji - mieszanka bakalii i suszonych owoców
agataskate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 08:30   #24
shaday
Raczkowanie
 
Avatar shaday
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 49
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez agataskate Pokaż wiadomość
Oto mój dzisiejszy jadłospis na "Przytycie". Czy jest prawidłowy? Proszę o poprawę ewentualnych błędów.

Śniadanie - 4 kromki chleba żytniego z masłem, dwie z pastą jajeczną domowej roboty i szczypiorkiem i pomidorem, drugie dwie z szynką, serem żółtym, rzodkiewką i sałatą, szklanka herbaty z miodem

Po Śniadaniu - serek homogenizowany danio jagodowy, banan

II Śniadanie - lane kluseczki polane tłuszczykiem i posypane sporą ilością białego sera i odsmażaną w kostkę kiełbasą, szklanka kawy zbożowej z mlekiem

Obiad - zupa rosół z makaronem na gęsto, kotlet schabowy w panierce z bułki i jajka, ziemniaki, mizeria na śmietanie 18%, surówka, szklanka soku wieloowocowego

Deser - pierniczki (domowe)

Podwieczorek - bułka grahamka z masłem, ryba po grecku, pomarańcze, szklanka soku jabłkowego

Kolacja - 2 bułki pszenne z masłem, jedna z serkiem wiejskim i pomidorem, druga z miodem, kubek kakao na mleku 3,2%

Po kolacji - mieszanka bakalii i suszonych owoców
Hej, Twoje jadłospisy na przytycie zawsze są w porządku. Już chyba nawet nie musisz mieć wątpliwości.
shaday jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 08:54   #25
sweettoy
Raczkowanie
 
Avatar sweettoy
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 206
Dot.: Nasze Codzienne i XVI

1.jajecznica z szynka, pół bułki, kawa z mlekiem
2.rogalik maslany, serek wiejski lekki, jabłko
3.mieszanka warzyw z grilowanym bakłażanem, pół piersi z kurczaka
4.pomarańcz, trochę słonecznika
5.3 małe kawałki cienkiej domowej pizzy z papryka, szynką,serem light
sweettoy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 08:59   #26
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez agataskate Pokaż wiadomość
Oto mój dzisiejszy jadłospis na "Przytycie". Czy jest prawidłowy? Proszę o poprawę ewentualnych błędów.

Śniadanie - 4 kromki chleba żytniego z masłem, dwie z pastą jajeczną domowej roboty i szczypiorkiem i pomidorem, drugie dwie z szynką, serem żółtym, rzodkiewką i sałatą, szklanka herbaty z miodem

Po Śniadaniu - serek homogenizowany danio jagodowy, banan

II Śniadanie - lane kluseczki polane tłuszczykiem i posypane sporą ilością białego sera i odsmażaną w kostkę kiełbasą, szklanka kawy zbożowej z mlekiem

Obiad - zupa rosół z makaronem na gęsto, kotlet schabowy w panierce z bułki i jajka, ziemniaki, mizeria na śmietanie 18%, surówka, szklanka soku wieloowocowego

Deser - pierniczki (domowe)

Podwieczorek - bułka grahamka z masłem, ryba po grecku, pomarańcze, szklanka soku jabłkowego

Kolacja - 2 bułki pszenne z masłem, jedna z serkiem wiejskim i pomidorem, druga z miodem, kubek kakao na mleku 3,2%

Po kolacji - mieszanka bakalii i suszonych owoców
Ładnie i smacznie A jak tam ziółka. Widac efekty
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 10:41   #27
agataskate
Raczkowanie
 
Avatar agataskate
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 77
Dot.: Nasze Codzienne i XVI

Cytat:
Napisane przez sweettoy Pokaż wiadomość
1.jajecznica z szynka, pół bułki, kawa z mlekiem (a nie lepiej cała bułka)
2.rogalik maslany, serek wiejski lekki, jabłko (dodałabym jakieś warzywko do serka)
3.mieszanka warzyw z grilowanym bakłażanem, pół piersi z kurczaka (brak węgli)
4.pomarańcz, trochę słonecznika (to nie posiłek lecz lekka przekąska)
5.3 małe kawałki cienkiej domowej pizzy z papryka, szynką,serem light (w miarę ok)
kilka poprawek i będzie ok

---------- Dopisano o 11:41 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Ładnie i smacznie A jak tam ziółka. Widac efekty

na razie jeszcze nie.
agataskate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 12:13   #28
Becia012
Raczkowanie
 
Avatar Becia012
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 169
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Ervisha papryka świeża.
Ostatnio ktoś mi powiedział:
"jak możesz jeść surową paprykę na kanapce?"..
__________________
Mój blog. ZDJĘCIA Zapraszam!c
Becia012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 15:17   #29
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Becia012 Pokaż wiadomość
Ervisha papryka świeża.
Ostatnio ktoś mi powiedział:
"jak możesz jeść surową paprykę na kanapce?"..
surowa papryka u mnie gości w każdym śniadaniu i nie widzę w tym nic dziwnego
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 16:32   #30
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

sub.
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:14.