Reklama

Tradycyjne lokówki do włosów z klipsem podtrzymującym pasma powoli tracą na popularności, a ich miejsce zajmują lokówki stożkowe i nowoczesne lokówki automatyczne. W sklepach znajdziecie też suszarko-lokówki, lokówki spiralne oraz falownice. Przy zakupie trzeba uwzględnić przede wszystkim długość i kondycję waszych włosów, ale też dotychczasowe doświadczenie w stylizacji włosów i posiadane umiejętności. Różne lokówki pozwolą wam także uzyskać nieco inne efekty, od drobnych sprężynek po grube loki.

Reklama

Spis treści:

  1. Lokówka stożkowa z powłoką diamentową
  2. Automatyczna lokówka do włosów
  3. Suszarko-lokówka do włosów z jonizacją
  4. Dobra lokówka do krótkich włosów
  5. Falownica do włosów
  6. Jaką lokówkę wybrać? Rodzaje lokówek

Lokówka stożkowa z powłoką diamentową – Remington

Remington PROluxe You to nowoczesna, inteligentna lokówka stożkowa, która jest też jednym z najnowszych tego typu urządzeń na rynku. Choć dopiero zbiera recenzje w bazie KWC, to już teraz może pochwalić się oceną 5/5. Swoją opinię o niej wyraziło 6 Wizażanek, a połowa z nich uznała lokówkę Remington za swój hit.

mat. prasowe

Lokówka błyskawicznie się nagrzewa i już po ok. 30 sekundach jest gotowa do pracy. Ma diamentową powłokę ceramiczną, a podczas kręcenia włosów lokówka odczytuje ich temperaturę, dopasowując do nich siłę grzania. Możliwe jest również samodzielne regulowanie grzania w aż 9 ustawieniach. Stożkowa grzałka ma średnicę 19-23 mm, sprawdzi się więc też jako lokówka do robienia fal. Według Wizażanek lokówka nie ma wad, choć minusem może być wysoka cena – ok. 330 zł.

(…) Loki robi się z nią bardzo łatwo. Nakładałam na włosy termoochronę i dzieliłam je na sekcje, aby łatwiej wydzielało się po paśmie. Przy pierwszym użyciu trochę przydała mi się rękawiczka i dzięki niej nie miałam poparzonych palców. Dzięki Style Adapt nie miałam spalonych, sztywnych włosów. Włosy były miękkie, ale ładnie wystylizowane. Loki wytrzymały u mnie do następnego mycia (jeśli nie były utrwalone lakierem, to lekko się rozprostowały, ale i tak zachowały swój zakręcony kształt). Sprawdzi się przy każdej długości włosów. (…)

jojoan

Automatyczna lokówka do włosów – Philips

Philips StyleCare Prestige to lokówka automatyczna, która pozwala wyczarować piękne loki, nawet jeśli dopiero zaczynacie przygodę z lokowaniem i nie macie wprawy w używaniu lokówek. Jest bardzo wysoko oceniana przez Wizażanki. W katalogu KWC ma 12 recenzji i aż 4,9 na 5 gwiazdek.

mat. prasowe

Lokówka sama nawija pasma na rozgrzany wałek, tworząc idealne loki. Pozwala na dostosowanie ustawień do własnych preferencji i uzyskanie loków o różnym skręcie – od fal po mocno skręcone sprężynki. Lokówka ma bezpieczną dla włosów powłokę ceramiczną z keratyną, która nie tylko nie niszczy, ale dodatkowo pielęgnuje pasma. Wizażanki jako wadę wskazują wysoką cenę – ok. 500 zł. Jak jednak zgodnie piszą, urządzenie jest warte każdej złotówki.

(…) Lokówka automatyczna to ogromny game changer w mojej stylizacji włosów. Przede wszystkim nie muszę zostawiać loków na specjalne okazje, ale dzięki szybkości ich robienia mogę taką fryzurą cieszyć się właściwie na co dzień. Lokówka jest banalnie prosta w użyciu. Można wybrać, w którą stronę ma się kręcić i jak długo nagrzewać włosy, w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Mam długie i gęste włosy, a zakręcenie wszystkich pasm zajmuje mi maks. 15 min. Dużym plusem jest też to, że lokówka nie nagrzewa się z zewnątrz. Dzięki czemu nie ma ryzyka poparzenia i można też ją bez problemu odłożyć. (…)

CaffeineLav

Zobacz także: Jaką lokówkę do włosów kupić – automatyczną czy tradycyjną? Podpowiadamy!

Suszarko-lokówka do włosów z jonizacją – BaByliss

BaByliss Hydro Fusion Big Hair to obrotowa suszarko-lokówka, którą polecamy głównie do półdługich i długich włosów. Swoją opinię o niej wyraziło 26 recenzentek, które dały jej wysoką ocenę 4,7/5. Urządzenie pozwala na równoczesne suszenie mokrych włosów i ich stylizację. Suszarko-lokówka do włosów wyposażona jest w zaawansowaną technologię jonowo-plazmową, dzięki czemu pasma zachowują nawilżenie, mniej się puszą i elektryzują.

mat. prasowe

Urządzenie jest bardzo proste w używaniu i pozwala na regulację temperatury w trzech zakresach. Trzeba mieć jednak na uwadze, że średnica końcówki wynosi 50 mm, jest to więc rozwiązanie dla włosów co najmniej półdługich. Nie pozwoli też na uzyskanie drobnych, mocno skręconych loczków. Jako wady Wizażanki wskazują również brak możliwości wymiany końców, brak etui oraz brak haczyka pozwalającego na powieszenie urządzenia.

Shake_me

Dobra lokówka do krótkich włosów – Remington

Szukając lokówki do krótkich włosów, trzeba zwrócić uwagę na jej średnicę. Przy krótkich i bardzo krótkich pasmach nie powinna być większa niż ok. 20 mm. Warta uwagi jest lokówka stożkowa Remington Pearl Wand, której koniec w najwęższym miejscu ma średnicę 13 mm. Wizażanki bardzo ją polubiły, co znajduje odzwierciedlenie w ocenie 4,7/5.

mat. prasowe

Lokówka nagrzewa się już w 30 sekund, pozwala na regulację temperatury w zakresie 130-210 stopni Celsjusza. Wyposażona jest w odporne na ciepło etui i rękawicę ochronną. Posiada bezpieczną dla włosów ceramiczną perłową powłokę, która zapewnia równomierne grzanie podczas stylizacji. Jako wada wskazywany jest brak klipsa podtrzymującego pasmo, choć jest to akurat cecha wszystkich lokówek stożkowych.

Bardzo dobra lokówka, która pozwala na uzyskanie drobnych, jak i większych loczków. Po pierwsze, zwrócimy uwagę na ładny wygląd, design oraz stożkową budowę. Dalej zauważymy takie atuty jak: poręczność, regulacja temperatury, łatwość obsługi. Loki są naprawdę ładne, trwałe i szybkie do wykonania. Dodatkowym atutem jest to, że ja w zestawie zastałam etui oraz rękawiczkę chroniącą przed wysoką temperaturą. Produkt godny polecenia

lipbalm

Falownica do włosów – BaByliss

Na koniec zestawienia mamy dla was urządzenie, które pozwala uzyskać nie tyle loki, co piękne fale. Jeśli więc jesteście fankami takiej fryzury, z pewnością warto wziąć pod uwagę zakup falownicy BaByliss. Wizażanki są nią zachwycone! W bazie KWC zdobyła maksymalną liczbę 5 gwiazdek. Falownica do włosów nie tylko pozwala uzyskać efektowne fale, ale jest też bardzo prosta w obsłudze – wystarczy zacisnąć pasmo między płytkami.

mat. prasowe

Falownica ma bezpieczne dla włosów turmalinowo-ceramiczne płytki. Posiada 3-stopniową regulację temperatury w zakresie 160-200 stopni Celsjusza. Szybko się nagrzewa, jest lekka i poręczna, wyposażona w termoodporne etui. Czy ma jakieś wady? Niemal wszystkie Wizażanki zgodnie twierdzą, że urządzenie BaByliss nie ma żadnych minusów. Wymieniany jest jedynie brak blokady, przez co falownica jest ciągle „otwarta”.

(...) Jestem ogromnie zadowolona z falownicy BABYLISS. Jest lekka, poręczna, szybko się nagrzewa i pięknie faluje włosy, wydobywając ich naturalny blask. Z tą falownicą mogę stworzyć w szybki i prosty sposób wiele fryzur, zarówno tych codziennych, jak i na specjalne okazje. W zależności, jaką ilość włosów będziemy falować, taki efekt uzyskamy, od lekkich fal po te wyraziste i mocne. Ja polecam brać mniejszą ilość włosów, bo wtedy fale ładniej się prezentują i dłużej utrzymują w idealnym stanie przez wiele godzin. A na koniec spryskuje je lakierem i utrzymują się nawet na drugi dzień. (...)

MagFifi

Jaką lokówkę wybrać? Rodzaje lokówek

Kupując lokówkę, trzeba przyjrzeć się dokładnie swoim włosom. Włosy o wysokiej porowatości, zniszczone, cienkie i delikatne nie powinny być męczone zbyt wysoką temperaturą. Do stworzenia na nich loków wystarczy ok. 130-150 stopni Celsjusza. Z kolei pasma grube, mocne, gęste potrzebują wyższej temperatury, która może sięgać ok. 200 stopni Celsjusza. Najbardziej uniwersalna będzie więc lokówka, która umożliwia regulację temperatury. Czasem są dostępne trzy stopnie regulacji, a czasem możliwe jest samodzielne ustawianie temperatury w określonym, dość szerokim zakresie.

Istotnym czynnikiem jest też długość włosów. Przy krótkich pasmach średnica końcówki powinna być mniejsza, w przeciwnym razie ciężko będzie „nawlec” na nią włosy. Dobrze, żeby wynosiła mniej niż 20 mm, a najlepiej ok. 15 mm. Im mniejsza średnica, tym skręt loków będzie wyraźniejszy i drobniejszy. Z kolei długie i gęste włosy możecie kręcić na lokówkach o większej średnicy, nawet powyżej 30 mm. Praktycznym rozwiązaniem będzie lokówka tradycyjna z wymiennymi końcówkami, ale też lokówka stożkowa, która ma koniec o zróżnicowanej średnicy – jest on grubszy u nasady i cieńszy przy krańcu. Pasmo możecie wówczas nawijać na całej długości lokówki, wtedy uzyskacie loki o zróżnicowanej szerokości, albo jedynie na sam koniec, żeby loki były drobniejsze.

Wałek lokówki powinien mieć powłokę ceramiczną, turmalinową, tytanową, teflonową bądź łączoną (np. ceramiczno-turmalinową), która zabezpiecza włosy przed niszczeniem. Klasyczne lokówki metalowe niestety nie są dobre dla kondycji pasm, zwykle też nie nagrzewają się równomiernie, co utrudnia stylizację. Niektóre urządzenia mają powłokę dodatkowo z keratyną, która wydziela się pod wpływem ciepła i pielęgnuje pasma.

Lokówka automatyczna

Jeśli dopiero zaczynacie przygodę z modelowaniem włosów, polecamy lokówkę automatyczną lub lokówkę tradycyjną z klipsem. Kręcenie za pomocą lokówki automatycznej wymaga tak naprawdę naciśnięcia jednego przycisku, a lokówka już zajmuje się całą resztą. Sama wciąga i nawija pasmo.

Suszarko-lokówka do włosów

Proste w obsłudze są suszarko-lokówki, które – w przeciwieństwie do innych typów lokówek – można, a nawet powinno się, używać na mokrych włosów. Minus jest jednak taki, że raczej nie pozwalają na uzyskanie wyraźnych, perfekcyjnych loczków. Dobrym rozwiązaniem dla początkujących są również lokówki spiralne. Mają one specjalne wyżłobienia, które ułatwiają równomierne rozłożenie i skręcenie włosów.

Lokówki stożkowe

Lokówki stożkowe wymagają zwykle większej wprawy. Największą trudność początkującym może sprawiać brak klipsa typowego dla lokówek tradycyjnych. Pasmo trzeba podtrzymywać dłonią, oczywiście po założeniu dołączonej do opakowania rękawicy, która chroni przed poparzeniem.

Zobacz także: Marzą ci się piękne loki, ale nie wiesz jaką lokówkę wybrać? Porównujemy tradycyjną i stożkową

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę, szukając dobrej lokówki do włosów?

Reklama
  • Funkcja jonizacji jest szczególnie pożądana, jeżeli zależy wam na pozbyciu się elektryzowania. Jonizacja pozwala również na wygładzenie powierzchni włosów oraz nadanie im blasku.
  • Ważna jest moc – to od niej zależy, jak szybko lokówka się nagrzewa. Urządzenie bardzo często ma wbudowaną diodę sygnalizującą, że urządzenie jest już gotowe do pracy. Polecamy szczególnie lokówki, które nagrzewają się już w ciągu kilkudziesięciu sekund, co znacząco skraca cały zabieg kręcenia włosów.
  • Praktyczną funkcją jest też automatyczne wyłącznie się lokówki po upływie określonego czasu (zwykle jest to 60 minut). Jeśli po kręceniu włosów wychodzicie z domu, nie musicie się denerwować i zastanawiać, czy zostawiłyście urządzenie podłączone do prądu.
  • Większości modeli lokówek posiada ergonomiczny, obrotowy kabel o długości nawet 2,5 m, który ułatwia manewrowanie wokół głowy. Warto zwrócić też uwagę, czy dołączone jest etui odporne na wysoką temperaturę. Nie musicie wtedy czekać, aż lokówka będzie całkiem chłodna, zanim ją schowacie do pokrowca.
  • W przypadku lokówki stożkowej sprawdźcie, czy w opakowaniu znajduje się rękawica. Należy ją zakładać do zabiegu kręcenia włosów, żeby uniknąć poparzenia ręki. Praktycznym rozwiązaniem jest też gumowa podkładka, na którą można odłożyć nagrzane urządzenie.
Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane