KWC LogobyWIZAŻ logo
Uroda

La Roche-Posay Effaclar K (stara wersja)

3,7 na 5485 opinii

azure
    18 lipca 2008 o 17:46
    5 / 5
    Wybawienie
    Ten krem to moje zbawienie. Mam cerę tłustą i trądzikową. Zawsze była cała w syfach, grudkach, do tego zmaltretowana i zmasakrowana nałogowym wyciskaniem, czyli blizna na bliźnie. Kupiłam Effaclar skuszona opiniami na Wizażu, i po dwóch miesiącach, ze zdziwieniem stwierdzam, że jednak mogę wyglądać jak człowiek. A teraz konkrety: + krem błyskawicznie się wchłania, do matu + lekka konsystencja + buzia jest wygładzona + pory zwężone + twarz się zdecydowanie mniej przetłuszcza + występuje o wiele mniej syfków + przestały się pojawiać duże podskórne bolące gule - wulkany + ranki szybko się goją + blizny bledną + nie wysusza I tak naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Buzia jest nie do poznania. Dzięki niemu odważyłam się już pare razy wyjść bez podkładu, a nie robiłam tego od wielu lat. I gdyby nie przedmiesiączkowe wariacje, miałabym super buźkę. Opakowanie tylko 30ml, ale wystarczyło mi na 2 miesiące, codziennego (a raczej conocnego) stosowania, więc nie jest źle. Zostaje u mnie na stałe. Mocne 5. Używam tego produktu od: ponad 2 miesiące Ilość zużytych opakowań: rozpoczęte 2-gie

-agniesia-
    13 sierpnia 2008 o 11:14
    3 / 5
    mam mieszane uczucia
    Mam zanieczyszczoną skórę z zaskórnikami i podskórnymi grudkami. Liczyłam, że Effaclar pomoże mi oczyścić moją twarz, ale zawiodłam się. a, a moje zaskórniki, jak były przed kuracją tak i były po. Jedyne co zauważyłam to to, że trochę zmniejszył szybkość powstawania podskórnych grud, skóra była gładsza. Nie podrażniał mnie i nie wysuszał. Do tego jeszcze byłam blada jak trup;) Może jest dla mnie za słaby... Wypróbuję jeszcze inne kwasy, chociaż mam ograniczone pole manewru ze względu na naczynka.. Używam tego produktu od: kilku miesięcy Ilość zużytych opakowań: 3
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania

201608151056
    28 października 2010 o 17:21
    4 / 5
    Najlepszy.
    Stosuję go od lat. Zawsze i obowiązkowo na wiosnę, i jesień. Na noc. Jako kurację. Złuszczanie zawsze na początku przynosi wysyp, ale za to po pewnym czasie ma się spokój na pół roku. Zawsze na jedną "sesję" zużywam półtora opakowania, co starcza na ok półtora miesiąca stosowania. Krem ma za zadanie złuszczać, wygładzać naskórek, likwidować zaskórniki zamknięte i wągry, normalizować pracę gruczołów łojowych, a nie matować. Dlatego zarzuty w innych recenzjach są niedorzeczne. Nie znam lepszego produktu w tej kategorii. Dlaczego odejmuję jedną gwiazdkę? Po owym półtora opakowania zaczyna podrażniać moją naczynkową skórę. Co i tak uważam za długi czas, biorąc pod uwagę wrażliwość mojej cery. Z czystym sumieniem polevcam! Używam tego produktu od: 6 lat Ilość zużytych opakowań: wieeele ;)
    Używa produktu od:rok lub dłużej

bajaderka00
    14 lipca 2014 o 13:10
    2 / 5
    Nie działa, wysyp krost.
    Produkt ten zakupiłam w cenie promocyjnej w aptece Superpharm. Jestem z niego bardzo niezadowolona. Produkt ten nie spełnia obietnic producenta. Liczyłam na wygładzenie, lekkie złuszczenie naskórka czy eliminację zaskórników a stało się odwrotnie. Odkąd używałam tego kremu miałam na twarzy potworny wysyp pryszczy, zaskórników, wielkich czerwonych wulkanów. Po nałożeniu skóra może delikatnie się wygładza, ale za to szczypie niemiłosiernie. Krem dość wydajny, fajna konsystencja, nie zatyka porów ale też nie działa. Drażnił mnie nieco zapach tego kremiku. Szczerze nie polecam, ale może u kogoś innego będzie sprawował się lepiej.

0 osób uznało tą opinię za pomocną
  • 4 / 5
    Kazali mu działać, to działa
    Pozytywne doświadczenie z bratem DUO spowodowało, że z ciekawości sięgnęłam po wersję K. Nie żałuję i z pewnością wrócę do niego. Niemniej teraz, kiedy tubka już prawie wyciśnięta jak cytryna, postawnowiłam spróbować nowej wersji DUO i zobaczyć co tam w trawie naprawdę piszczy, Ale teraz parę słów o Effaclarze K: - wydajny jest (starczył na jakieś 5 miesięcy). Tubka chociaż metalowa, dała się opanować. Chociaż nie przypadła mi do gustu. - stosuję go rano, ponieważ na wieczór nakładam tlustszy krem. Momentalnie się wchłania, stosuję go pod makijaż i sprawdza się dobrze. - stan skóry: poprawił się, ale tu widzę jednak bardziej siłę konsekwencji w stosowaniu regularnie linii Effaclar (żel i kremy), do tego dwa razy w tygodniu peeling i maseczka. Nie twierdzę, że nie widać, działania. Działanie jest widoczne, skóra się wyraźnie uspokoiła i ujednoliciła. Mam wrażenie, że jakoś tak spoważniała :-) - standardowo dobrze sobie radzi z niespodziankami, których jest wyraźnie mniej od czasu, kidy zaczęłam refularnie używać serii LRP - gdzieś tam w tle jst oczywiście obecny sam psychologiczny aspekt: wiem, że używam dobrego kosmtyku (bo taki rzeczywiście jest), wiem, że dbam o skórę, ładne apteczne opakowanie, lekka konsystencja - czysta przyjemność To, co mnie zaniepokoiło to to, że w pod sam koniec używania, rzeczywiście pojawiło mi się kilka wyprysków (spocone czoło -> zawody trwające 24h -> pory zatkane, że ho ho). Przy czym wypryski od razu przybrały formę stanów zapalnych, co mi się nie spodobało. To pierwsza taka sytuacja w trakcie stosowania Effaclaru K, był to jednak dla mnie sygnał ostrzegawczy. La Roche nie porzucam, ale sięgnę po nową wersję DUO, potem pomyślę o ewentualnej zmianie serii. Używam tego produktu od: 5 miesięcy Ilość zużytych opakowań: 1 tubka
    Używa produktu od:rok lub dłużej

0 osób uznało tą opinię za pomocną