Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look

Sorbic Acid - właściwości i zastosowanie

Kwas sorbowy

1,3-Pentadiene-1-Carboxylic Acid, 2,4-Hexadienoic Acid, 2-Propenylacrylic Acid, Acidum Sorbicum

Opis
Kwas heksa-2,4-dienowy. Kwas należy do grupy nienasyconych kwasów karboksylowych. Otrzymany po raz pierwszy został z ekstrakcji jarzębiny. Wykazuje słabe właściwości konserwujące w stosunku do bakterii, dlatego bezpieczniejsze jest stosowanie kwasu sorbowego w mieszaninie z innymi konserwantami.
Działanie w kosmetykach

Substancja konserwująca. Uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni kosmetyk przed wtórnym zakażeniem mikroorganizmami, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając krem palcem).

Typ składnika

Substancja pochodzenia naturalnego

Funkcja w kosmetyku

Konserwant

Alergenne
3
słabsze działanie silne działanie
Bezpieczne dla kobiet w ciąży

Nie wiadomo

Tak

Nie

Ostrzeżenia

Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Znajduje się na liście substancji konserwujących dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych. Jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie to 0,6%. Dopuszczony do stosowania w kosmetykach naturalnych. Może być stosowany w wyższym stężeniu w uzasadnionych (pisemnie) przypadkach, np. w mydłach dezynfekcyjnych, szamponach przeciwłupieżowych.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.