Reklama

Ten rozświetlający sztyft pod oczy od Essence to prawdziwa perełka, która staje się viralem na TikToku. Mała ilość tego cuda pomaga skutecznie ukryć podkrążone oczy dzięki różowemu kolorowi, który niweluje zasinienia. Możesz stosować sztyft punktowo, ale też na całą twarz. W swoim składzie ma aloes i kwas hialuronowy, więc dba o delikatną okolicę tej partii twarzy.

Reklama

Spis treści:

  1. Jaki efekt daje rozświetlający sztyft pod oczy?
  2. Co w swoim składzie ma rozświetlający sztyft pod oczy?
  3. Wady i zalety sztyftu pod oczy
  4. Podobne produkty wymazujące cienie pod oczami

Jaki efekt daje rozświetlający sztyft pod oczy?

Rozświetlający sztyft pod oczy marki Essence Bright Eyes! to dobry wybór, jeśli zmagasz się z cieniami pod oczami. Jego zadaniem jest zakamuflowanie zasinień, rozświetlenie okolicy oczu i nawilżenie. Sztyft możesz położyć solo i cieszyć się wypoczętą skórą, a jeśli połączysz go z korektorem pod oczy, to jeszcze bardziej podbijesz ten efekt. Działa natychmiastowo i wygląda naprawdę bardzo naturalnie.

mat. prasowe

Sztyft jest bardzo wydajny - już mała ilość radzi sobie z problematycznymi cieniami. Ma kremową formułę, więc łatwo się z nim pracuje i - co ważne - dobrze łączy się z innymi produktami. Pamiętaj jednak o zachowaniu higieny przy nakładaniu produktu, bo sama forma i opakowanie tego nie ułatwiają. Sztyft możesz zastosować też jako bazę pod makijaż na całą twarz, ale pamiętaj, by nie przesadzić z jego ilością.

Zobacz też: Najlepsze korektory do twarzy - TOP 6 z KWC według Wizażanek

Co w swoim składzie ma rozświetlający sztyft pod oczy?

Sztyft nie tylko ukrywa, ale też zapobiega pojawianiu się cieni pod oczami. Znajdziesz w nim kilka składników aktywnych, które pielęgnują delikatną okolicę oczu. Warto zwrócić uwagę na:

  • Kwas hialuronowy - wiążę wodę, dzięki czemu utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Poprzez wypełnianie przestrzeni międzykomórkowej tworzy warstwę ochronną, która ogranicza utratę wilgoci i uniemożliwia działanie drobnoustrojów.
  • Ekstrakt z aloesu - ma właściwości nawilżające i działa jako humektant, przyciągając wilgoć do skóry. Dodatkowo reguluje pracę gruczołów łojowych, pomaga w matowieniu skóry i zmniejsza widoczność porów. Dzięki głębokiemu wnikaniu, może być stosowany bezpośrednio na skórę i włosy.
  • Olej z nasion słonecznika - pełni funkcję odżywczą i natłuszczającą, przez co często jest stosowany w produktach ochronnych z filtrami przeciwsłonecznymi. Zalecany do pielęgnacji ciała działa przeciwzapalnie, łagodzi skórę oraz neutralizuje wolne rodniki.
  • Witamina E - opóźnia proces starzenia się skóry oraz zmniejsza negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Działaja wieloaspektowo wyrównując koloryt skóry, łagodząc stany zapalne oraz zaczerwienienia.
  • Mika - posiada zdolność do absorbowania wilgoci i nadmiaru sebum, pod warunkiem odpowiedniego połączenia z innymi substancjami. Może również pełnić rolę ochronną przed promieniowaniem UV. Wzbogacona o pigmenty zwiększa intensywność połysku w kosmetykach.

Wady i zalety sztyftu pod oczy

Sztyft pod oczy nie zdobył jeszcze opinii w naszym katalogu KWC, więc z niecierpliwością czekam na wasze recenzje! Przed włożeniem go do sklepowego koszyka warto jednak zapoznać się z listą jego minusów, która dla ciebie przygotowałam.

  • Kolor może nie być odpowiedni dla ciemniejszych karnacji,
  • ma w składzie komedogenne składniki,
  • jest średnio dostępny.

Podobne produkty wymazujące cienie pod oczami

Na drogeryjnych półkach znajdziesz wiele innych produktów, które pomogą zatuszować cienie pod oczami. Oto moje propozycje!

Reklama

Słyszałaś już o tym sztyfcie pod oczy?

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane