Apteczny krem sojowy z witaminami C,E za 9 zł chroni przed przesuszaniem od mrozu. Robi rusztowanie dla bariery ochronnej skóry
Apteczny krem sojowy z witaminami ma działanie ochronne i nawilżające. Jest lekki, ale dobry na zimę. Sprawdzi się zarówno u osób 20+, jak i 50+. Odmładza, ale też zabezpiecza przed chłodem.

Apteczny krem sojowy z witaminami przeznaczony jest do skóry suchej, wrażliwej, ale też potrzebującej regeneracji. Jest idealny na zimę, bo chroni skórę przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych, jak mróz, zimny wiatr. Tworzy na twarzy nawilżający opatrunek.
Spis treści:
- Jak działa apteczny krem sojowy z witaminami?
- Skład kremu sojowego z apteki
- Zalety i wady aptecznego kremu sojowego z witaminami
Jak działa apteczny krem sojowy z witaminami?
Apteczny krem sojowy z witaminami od marki Ziołolek ma działanie ochronne. Zabezpiecza skórę przed przesuszaniem się i podrażnieniami wynikającymi z kiepskich warunków pogodowych. Sprawdzi się na sezon jesienno-zimowy. Odbudowuje barierę ochronną skóry. Zostawia na twarzy cienką warstwę okluzyjną, ale nie tłustą. Dzięki temu zdaje egzamin pod makijaż, choć nie każdy. Krem jest dość gęsty, bogaty, ale dość szybko się wchłania.
Nawilżający krem do twarzy z apteki nawilża skórę. Zapobiega jej przesuszaniu się, redukuje uczucie ściągniętej skóry i poprawia jej wygląd. Ma właściwości odżywiające, dzięki czemu wspiera zdrowy, promienny wygląd cery. Delikatnie wyrównuje jej koloryt, dzięki witaminie C, która zmniejsza przebarwienia. Apteczny krem sojowy ma również działanie odmładzające. Wpływa na opóźnienie procesów starzenia się skóry, bo ujędrnia ją i wspiera jej ukrwienie. W składzie ma antyoksydanty i przeciwstarzeniowe emolienty! Krem na zimę do twarzy ma też działanie przeciwzapalne, dzięki czemu koi podrażnienia i wspiera procesy gojenia się skóry. Dodaje też skórze miękkości, zostawia ją subtelnie rozświetloną.
PS. Wizażanki stosują go też na stopy w formie maski zmiękczającej i na popękane pięty, ale też na dłonie i łokcie.

Zobacz także: Odżywczy krem na mróz za 30 zł tworzy na skórze warstwę chroniącą przed wiatrem i zimnem. "Zużyłam już 10 tubek"
Skład kremu sojowego z apteki
W aptecznym kremie sojowym do twarzy znajdziemy składniki odpowiadające za nawilżenie, ale i poprawę wyglądu skóry.
- Olej sojowy - ma działanie nawilżające. Pomaga przywrócić przesuszonej skórze odpowiedni poziom nawilżenia, ale też wspiera i odbudowuje naturalną barierę ochronną skóry. Odżywia ją, poprawia jej elastyczność.
- Olej rycynowy - składnik działający przeciwzapalnie, który łagodzi podrażnienia i działa kojąco na skórę. Ma też właściwości regenerujące i nawilżające.
- Olej lniany - pomaga w regulacji sebum, koi skórę, nawilża ją i wspiera regenerację. Jest olejem o szybkim wchłanianiu, który ma wysoką zawartość witaminy E.
- Wosk pszczeli - tworzy na skórze warstwę ochronną, tzw. okluzję. Zapobiega utracie wilgoci z naskórka. Wspiera regenerację skóry, poprawia jej elastyczność. Działa też wygładzająco.
- Witamina E - jest silnym antyoksydantem, który poprawia wygląd skóry, zwalcza wolne rodniki i tym samym hamuje procesy starzenia się skóry. Pozwala też na na poprawę ukrwienia naczyń krwionośnych i wspiera nawilżenie skóry.
- Witamina C - jest antyoksydantem, który neutralizuje wolne rodniki, rozjaśnia skórę i znajdujące się na niej przebarwienia. Składnik pozwala na rozświetlenie cery i wspiera kuracje przeciwtrądzikowe.
Zalety i wady aptecznego kremu sojowego z witaminami
Na podstawie opinii, jakie użytkowniczki zostawiają w aptekach, ale też dwóch recenzji Wizażanek z KWC, łatwo wytypować największe zalety i wady produktu. Nawilżający krem sojowy z apteki sprawdził się na cerach osób w różnym wieku.
Zalety:
- nawilża skórę,
- koi skórę,
- jest tani,
- ma dobry skład.
Wady:
- dla niektórych zbyt treściwy,
- może trudno się rozprowadzać.