Reklama

Maseczki do twarzy stanowią kluczowy element japońskiej pielęgnacji skóry. Jej filozofia opiera się na prostocie, skuteczności i naturalnych składnikach. Wieloetapowe rytuały pielęgnacyjne to must-have naszych sąsiadek ze wschodu, a maseczki do twarzy często zastępują tam wizyty w salonach kosmetycznych. Nic dziwnego, ponieważ w ich składnie znajdziemy dobroczynne substancje aktywne o udowodnionym działaniu, takie jak kolagen, kwas hialuronowy i witaminy. Ale to nie tylko one sprawiają, że maseczki japońskie szturmem zdobywają serca kobiet na całym świecie. Jak działają i jak ich używać? Czytaj dalej.

Reklama

Spis treści:

  1. Jak działają japońskie maseczki do twarzy?
  2. Maseczki japońskie do twarzy - jakie wybrać?
  3. Najlepsze japońskie maseczki w płachcie i kremie
  4. Jak stosować japońskie maseczki do twarzy?

Jak działają japońskie maseczki do twarzy?

Japońska pielęgnacja cery to sprawdzony sposób na gładką, nawilżoną i promienną skórę. Jej tajemnica tkwi w harmonijnym połączeniu nowoczesnej nauki kosmetologicznej z filozofią dbałości o ciało, wywodzącą się z tradycyjnej medycyny japońskiej. Używanie kosmetyków do twarzy z kraju kwitnącej wiśni to zarówno niezwykle przyjemny rytuał, jak i łatwa metoda przywrócenia cerze jędrności i blasku. Za to same maseczki to bardzo ważny etap japońskiej pielęgnacji i must-have naszych sąsiadek z dalekiego wschodu.

Jak działają japońskie maseczki do twarzy? Najczęściej zawierają substancje aktywne, które regenerują, nawilżają, oczyszczają i ujędrniają skórę. Skład maseczek jest komponowany precyzyjnie i starannie, według najnowszych badań z zakresu kosmetologii i z troską o potrzeby klientek oraz klientów. Azjatyckie maseczki wyróżniają się także innowacyjnością. To właśnie wśród nich znajdziemy nowinki kosmetyczne oraz rewolucyjne substancje aktywne, które dopiero zaczynają zyskiwać na popularności. Nie brak w nich także składników naturalnych, takich jak:

  • ekstrakt z bambusa,
  • japońska wiśnia,
  • żeń-szeń,
  • biała herbata,
  • zielona herbata,
  • algi,
  • węgiel,
  • miłorząb japoński,
  • róża japońska,
  • glinka,
  • sofora japońska,
  • jedwab,
  • wąkrota azjatycka,
  • olej tsubaki.

Regularne stosowanie maseczek widocznie wpływa na poprawę jakości naszej cery. Co ważne, aby osiągnąć najlepszy efekt, powinnyśmy wybierać produkty ze składem dostosowanym do naszych indywidualnych potrzeb.

Zobacz także: Koreańska pielęgnacja – etapy, kosmetyki, efekty

Maseczki japońskie do twarzy - jakie wybrać?

Mądra pielęgnacja twarzy wymaga starannego określenia potrzeb naszej skóry. Na rynku znajdziesz dziesiątki azjatyckich maseczek, a to, którą z nich powinnaś wybrać, zależy przede wszystkim od problemów, z którymi się zmagasz. Najpopularniejsze rodzaje japońskich maseczek na twarz to:

  1. Maseczki nawilżające. Są polecane osobom z cerą suchą i przesuszoną. Ich skład opiera się na substancjach takich jak kwas hialuronowy, gliceryna i ekstrakty roślinne, które silnie nawilżają skórę.
  2. Maseczki przeciwzmarszczkowe i liftingujące. Maseczki w płachcie to jeden z najlepszych domowych sposobów na walkę z pierwszymi oznakami starzenia i optyczną poprawę jakości skóry. Warto sięgać po takie zawierające retinol, kolagen, peptydy i witaminę C.
  3. Maseczki rozświetlające. Sprawdzą się w przypadku szarej, pozbawionej blasku cery oraz nieestetycznych przebarwień. W tym przypadku warto wybierać produkty posiadające w składzie niacynamid, ekstrakty z owoców oraz witaminy C i E.
  4. Maseczki przeciwtrądzikowe. Osoby borykające się z niedoskonałościami lub trądzikiem powinny wprowadzić do swojej pielęgnacji regularne stosowanie maseczek ze składnikami antybakteryjnymi, takimi jak olejek z drzewa herbacianego, ekstrakt z zielonej herbaty czy kwas salicylowy.
  5. Maseczki łagodzące i kojące. Świetnie sprawdzą się w miesiącach zimowych, kiedy nasza skóra jest wystawiana na niekorzystne warunki atmosferyczne. Co powinno znajdować się w ich składzie? Substancje łagodzące, na przykład aloes, woda lodowcowa, rumianek i wyciąg z ogórka.
  6. Maseczki oczyszczające. To must-have dla osób zmagających się z zapchanymi porami i przetłuszczającą się cerą. Glinka, węgiel aktywny i ekstrakty ziołowe zawarte w maseczkach skutecznie oczyszczą i odświeżą skórę.
  7. Maseczki naturalne. Hitem japońskiej pielęgnacji twarzy są kosmetyki ze 100% naturalnym składem. Miód, algi i wyciąg z ryżu to tylko niektóre ze sprawdzonych sekretów pięknej cery naszych sąsiadek z dalekiego wschodu.

Najlepsze japońskie maseczki w płachcie i kremie

Rynek japońskich kosmetyków do pielęgnacji twarzy jest niezwykle rozwinięty. Przy wyborze produktów warto kierować się kryterium popularności. Oryginalne japońskie maseczki marek, które zdobyły uznanie na całym świecie, to sprawdzony sposób na gładką, nawilżoną i promienną cerę.

Stosowanie maseczek nawilżających to bardzo ważny etap pielęgnacji cery. W tym przypadku doskonale sprawdzi się maska Cellular Performance Basis Mask marki Sensai, czyli producenta luksusowych kosmetyków z Japonii. W jej składzie znajdziemy jedwab, który nawilża, łagodzi i koi cerę. Stosowanie maseczki marki Sensai sprawia, że skóra staje się gładka, nawodniona i promienna. To kosmetyk z wyższej półki, ale w końcu każda z nas powinna pozwolić sobie od czasu do czasu na odrobinę luksusu.

mat. prasowe

Japońska maska w płachcie Shiseido Benefiance Pure Retinol Intensive Revitalizing Face Mask to wygładzająca i odmładzająca perełka do zadań specjalnych. W jej składzie znajdziemy retinol, znany ze swoich właściwości odmładzających i rewitalizujących. Maseczka stymuluje syntezę kolagenu, dzięki czemu skutecznie ujędrnia i uelastycznia skórę.

mat. prasowe

Viralowa maseczka Clear Turn Babyish White Mask marki Kose to kolejne japońskie cudeńko idealne do pielęgnacji twarzy dla wymagających. Ma działanie rozświetlające, wygładza przebarwienia, nawilża skórę i nadaje jej zdrowego, promiennego wyglądu. W składzie znajdziemy drogocenny kolagen, a także naturalne ekstrakty roślinne. Maseczka jest na razie trudno dostępna w Polsce, jednak efekty stosowania są warte zachodu.

mat. prasowe

Zobacz także: 7 koreańskich kosmetyków, które musisz wypróbować! Azjatki je uwielbiają!

Jak stosować japońskie maseczki do twarzy?

Oryginalne maseczki japońskie to najczęściej produkty w płachcie, nasączonym dobroczynnymi składnikami aktywnymi. Instrukcja ich stosowania jej dokładnie opisana na opakowaniu produktu. Zazwyczaj wystarczy wyjąć maseczkę z opakowania i nałożyć ją na oczyszczoną skórę twarzy, a następnie pozostawić na 15-20 minut. Niektóre japońskie maseczki na twarz będą potrzebowały dodatkowego umycia twarzy po ich zdjęciu, szczególnie, jeśli zawierają w składzie glinkę lub węgiel aktywny.

Reklama

Inną, popularną metodą pielęgnacji skóry w Japonii jest maseczka na noc. W odróżnieniu maseczek w płachcie, najczęściej występuje w formie żelu lub kremu. Jak jej używać? Wystarczy, że dużą ilość produktu nałożymy na oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy, szyi i dekoltu. Składniki aktywne zawarte w maseczce będą pracować nad naszą skórą w czasie snu. Japońska maska może zostać włączona do codziennej pielęgnacji cery. Powinnyśmy jednak stosować wymiennie różne rodzaje produktu, tak, aby zadziałać na skórę na wszystkich możliwych płaszczyznach. Musimy także pamiętać o wykonaniu próby uczuleniowej, szczególnie, jeśli mamy cerę skłonną do podrażnień. Tak jak wcześniej wspomniałyśmy, japońska pielęgnacja cery opiera się na silnych składnikach aktywnych. W niektórych przypadkach mogą wywoływać alergię lub podrażniać skórę.

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane