Reklama

Worki pod oczami to często efekt niezdrowego stylu życia: niedosypiania, wielu godzin spędzanych przed komputerem, diety obfitującej w sól, braku aktywności fizycznej. Wszystko to sprawia, że powstają zastoje limfatyczne, w organizmie gromadzi się nadmiar wody i uwidaczniają się obrzęki. Podpowiadamy, jak pozbyć się worków pod oczami na drodze codziennej pielęgnacji, a jeśli okaże się ona nieskuteczna – podsuwamy wam listę polecanych zabiegów medycyny estetycznej.

Reklama

Spis treści:

  1. Jak pozbyć się worków pod oczami: TOP 3 najlepsze kosmetyki na opuchliznę pod oczami
    1. Krem na worki pod oczami Garisell Eye
    2. Żel arnikowy forte Floslek
    3. Hydrożelowe płatki pod oczy Efektima Hialu Rose
  2. Jak szybko pozbyć się worków pod oczami domowymi sposobami?
  3. Jak pozbyć się worków pod oczami? Rady Wizażanek z forum
  4. Jak skutecznie pozbyć się worków pod oczami: polecane zabiegi medycyny estetycznej

Jak pozbyć się worków pod oczami: TOP 3 najlepsze kosmetyki na opuchliznę pod oczami

Niezbędnym elementem pielęgnacji powinno być delikatne wklepanie w okolice oczu odpowiedniego kosmetyku. Celowo używamy sformułowania „wklepanie” – taki subtelny masaż poprawi krążenie krwi i limfy, usunie zastoje, ułatwi wchłanianie substancji aktywnych zawartych w nakładanych preparatach. Pomocne będą nie tylko kremy na worki pod oczami, ale też płatki pod oczy. Kosmetyk warto przed nałożeniem schłodzić w lodówce – niska temperatura zmniejsza obrzęki.

Szukając odpowiedniego preparatu na worki pod oczami, przyjrzyjcie się składowi. Nie powinno w nim zabraknąć substancji o działaniu nawilżającym, rozświetlającym, ujędrniającym, wzmacniającym naczynka krwionośne, a przede wszystkim – detoksykującym i pobudzającym cyrkulację krwi i limfy. Są to między innymi:

  • kofeina,
  • zielona herbata,
  • kwas hialuronowy,
  • witamina C,
  • oleje roślinne,
  • wyciągi roślinne, np. z żeń-szenia, arniki, ruszczyka, kasztanowca, wąkrotki azjatyckiej.

Specjalnie dla was stworzyłyśmy miniranking kosmetyków, które pomogą wam się pozbyć worków pod oczami. Pamiętajcie, że w pielęgnacji najważniejsza jest systematyczność!

Krem na worki pod oczami Garisell Eye

Krem na worki pod oczami Garisell Eye to kosmetyk, który zdobywa coraz większe uznanie wśród Wizażanek. Choć liczba recenzji nie jest jeszcze duża, to każda z recenzujących go osób przyznała mu maksymalną ocenę, czyli 5 gwiazdek. Na uwagę zasługuje bogaty naturalny skład preparatu, w którym znajduje się między innymi:

  • kofeina,
  • olej z nasion ogórka,
  • masło shea,
  • olej z nasion śliwek,
  • niacynamid,
  • ekstrakt z zielonej herbaty,
  • wyciąg z arniki górskiej,
  • witaminy C i E.
mat. prasowe
Kiedy budzisz się rano, patrzysz w lustro i widzisz zapuchnięte oczy i te szydercze worki pod oczami… Nie martwisz się wcale, tylko wklepujesz Garisell Eye – specjalistyczny krem pod oczy, który poprawia krążenie, zmniejsza obrzęk i sprawia, że skóra staje się bardziej napięta i pełna blasku (…). Sprawia wrażenie wypoczętej , świeżej. Jest widocznie nawilżona (…)

– pisze pohikeri

Krem na worki pod oczami Garisell Eye z uwagi na naturalny skład jest odpowiedni do każdego rodzaju skóry, również bardzo wrażliwej. Nie tylko zmniejsza widoczność cieni i obrzęków, ale również kompleksowo dba o delikatną skórę okolic oczu. Skutecznie ją nawilża, ujędrnia, regeneruje, opóźniając w ten sposób proces powstawania zmarszczek.

Żel arnikowy forte Floslek

Żel arnikowy forte Floslek bazuje na doskonale znanym ze swoich przeciwobrzękowych właściwości wyciągu z arniki górskiej. Oprócz niej w składzie preparatu znalazły się także acerola i troxerutyna. Wszystkie te substancje poprawiają napięcie skóry, usprawniają mikrocyrkulację krwi i limfy, wzmacniają naczynka, zmniejszają zasinienia i podpuchnięcia.

mat. prasowe
(…) Aplikowany pod oczy przyjemnie chłodzi. Zapach niewyczuwalny. Z porannymi opuchnięciami radzi sobie bardzo dobrze, cienie (związane z niewyspaniem) także zmniejszył. (…) Moim zdaniem: dobry produkt w niewysokiej cenie

Srebrnoszara

Żel arnikowy forte Floslek przeznaczony jest do codziennego stosowania, również na skórę wrażliwą – 95% składu to substancje naturalnego pochodzenia. Z powodzeniem może być aplikowany także na inne partie ciała, na których występują siniaki i obrzęki. Kosmetyk uzyskał od Wizażanek ocenę 4,5 na 5 gwiazdek.

Hydrożelowe płatki pod oczy Efektima Hialu Rose

Hydrożelowe płatki pod oczy Efektima Hialu Rose świetnie radzą sobie z cieniami i workami pod oczami, co potwierdza wysoka ocena przyznana im przez Wizażanki – 4,6 na 5 gwiazdek. Płatki mają kształt dostosowany do okolic oczu i nasączone są substancjami pielęgnującymi, takimi jak:

  • olej z kwiatów róży;
  • kwas hialuronowy;
  • witaminy C, E i B3;
  • D-panthenol;
  • wyciąg z nasion winogron.
mat. prasowe
(…) Płatki zostawiam pod oczami na ok. 20-30 minut (oczywiście schłodzone). Po ich zdjęciu skóra jest odżywiona, wygładzona i delikatnie napięta, efekt ten utrzymuje się dość długo. Lubię ich też używać z rana, wtedy efekt jest jeszcze lepszy, gdyż płatki niwelują opuchnięcia i oznaki niewyspania (…)

Ivonek38

Hydrożelowe płatki Efektima nie tylko zmniejszają opuchliznę pod oczami, ale również pielęgnują delikatną skórę. Nawilżają ją, lekko rozjaśniają, łagodzą podrażnienia. Dzięki zawartości witamin C i E o działaniu antyoksydacyjnym płatki opóźniają proces fotostarzenia się skóry.

Zobacz także: Sińce pod oczami – przyczyny, leczenie, domowe sposoby

Jak szybko pozbyć się worków pod oczami domowymi sposobami?

Domowe sposoby na worki pod oczami mają za zadanie przede wszystkim zlikwidować zastoje limfy, pobudzić krążenie, zmniejszyć obrzęki poprzez działanie niskiej temperatury. Warto skusić się na zakup wałeczka do masażu twarzy, np. jadeitowego lub kwarcowego. Masaż okolic oczu, wykonywany schłodzoną rolką, potrafi w naprawdę spektakularny sposób zmniejszyć widoczne obrzęki i cienie. Pamiętajcie, żeby wałeczek prowadzić w kierunku od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oczu.

Inne domowe metody, które szybko zredukują worki pod oczami, to:

  • masaż kostką lodu – kostkę lodu owińcie szmatką lub gazą i masujcie okolice oczu; pamiętajcie, żeby nie przykładać lodu bezpośrednio do skóry.
  • okłady z ogórka – schłodzony w lodówce ogórek wystarczy pokroić na plastry i położyć je na oczach.
  • okulary żelowe – możecie kupić gotowe okulary żelowe, schłodzić je w lodówce i nałożyć na oczy.
  • zimna łyżka – to jeden z najłatwiejszych domowych sposobów na worki pod oczami; włóżcie do lodówki na kilka minut zwykłą łyżkę, a następnie przykładajcie ją do okolic oczu, wykonując delikatny masaż.

Jak pozbyć się worków pod oczami? Rady Wizażanek z forum

Jeśli szukacie dodatkowych pomysłów na to, jak pozbyć się worków pod oczami, zachęcamy do zaglądnięcia na forum do wątku o cieniach i workach pod oczami. Znajdziecie tam podpowiedzi Wizażanek, co stosować na „podkówki” i worki pod oczami. Forumowiczki radzą np. wykonywać okłady z herbaty, wklepywać żel arnikowy, ale też sugerują wykonanie badań, które pozwolą wykryć ewentualne chorobowe podłoże obrzęków pod oczami. Ważna jest także zmiana stylu życia.

Ja mam problem z workami pod oczami od urodzenia + delikatne cienie. Wiem, że nie napiszę niczego odkrywczego, ale przy walce z workami bardzo ważny jest higieniczny tryb życia. Przede wszystkim trzeba się wysypiać, ograniczać kontakt oczu z komputerem i z telefonem, do tego bardzo ważna jest odpowiednia dieta – uboga w sól + picie sporej ilości wody, aktywność fizyczna (…)

– radzi pseudofeministka

Jak skutecznie pozbyć się worków pod oczami: polecane zabiegi medycyny estetycznej

Przyczyny worków pod oczami czasem łatwo wyeliminować, modyfikując codzienne nawyki i wprowadzając odpowiednie preparaty do pielęgnacji okolic oczu. Nieraz jednak starania nie przynoszą efektu, co może wiązać się z bardziej złożonym źródłem problemu. Widoczne pod oczami worki to nierzadko rezultat uwarunkowań genetycznych i charakterystycznego ułożenia „poduszeczki” z tkanki tłuszczowej. Problem worków pod oczami nasila się również wraz z wiekiem – skóra traci jędrność, „opada” na dół, a razem z nią deformacji ulega podskórna tkanka tłuszczowa.

W takich przypadkach najlepsze efekty uzyskacie, poddając się serii zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Cena zależy od wybranej metody i nasilenia problemu. Zazwyczaj wynosi ok. 100-200 zł za jedną wizytę. Dla uzyskania widocznych rezultatów zaleca się co najmniej kilka sesji. Do wyboru macie między innymi takie kuracje jak:

Przy mocno nasilonym problemie, który opiera się wszelkim zastosowanym metodom, jedynym skutecznym rozwiązaniem może okazać się interwencja chirurgiczna. Taki zabieg nosi nazwę blepharoplastyki powiek dolnych.

Reklama

Zobacz także: Ten krem pod oczy wyprzedał się po wideo na TikToku - worki pod oczami znikają w kilka sekund

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane