M.A.C., Eyeshadow (Cienie do powiek)

M.A.C., Eyeshadow (Cienie do powiek)

Pojemność 1,5 g

Cienie do powiek amerykańskiej firmy MAC. Charakteryzują się wysoką trwałością i bardzo szeroką gamą kolorystyczną. MAC Eye Shadow są dostępne w pojedynczych, bardzo poręcznych pudełeczkach lub w paletach.

pojedyncze
prasowane
Efekt
metaliczne, satynowe, matowe

Luksusowy produkt

Cienie do powiek to mój must have w makijażu. Na codzień lżejsze kolory, na wyjście mocniejsze.
Cień z Maca jak zwykle w pięknym małym czarnym opakowaniu z przykrywką na zatrzask. Opakowanie solidne, nie ma szans na stłuczenie.
W środku cudowny cień. Nakłada się na powiekę bez większego problemu. Współpracuje z pedzlem, można nakładać wiele warstw. Rewelacyjnie się blenduje.
Miękka formuła zapewnia nieskazitelny efekt.
Na oku wygląda cudownie, złota poświata, lekki błysk.
Mocny pigment, to co lubię najbardziej.
Nie zsypuje się, nie ,,chodzi " po całej twarzy. Jest cały dzień na swoim miejscu, na powiece.
Jest trwaly, nie ściera się. Zawsze był przy mnie całą noc na jakiś imprezkach. A nawet i nad ranem był jeszcze widoczny.
Zawsze wybieram brązowe odcienie, dla mnie to klasyka j najładniej prezentują mi się z całością makijażu.

Dramat

Uwielbiam kosmetyki tej marki no... może poza tym jednym

Eleganckie opakowanie - jak przystało na MAC

Forma otwieranego słoiczka zamykana na klik, porządny plastik.

I na tym powinnam zakończyć opinię...

Mam cień w odcieniu Last Dance (jaśniutki beżowo- złoty) szampański kolor

W opakowaniu to ZŁOTO- jest piękny, gorzej na skórze.

Jest przepotwornie suchy, mnóstwo brokatowej drobiny, która osypuje się jak diabli.

Trwały to on nie jest już po nałożeniu, bo zamiast na górnej powiece mam go na.... dolnej- istny dramat.

Cena wysoka, jakość niska

wyglądają przepięknie na powiece

Uwielbiam wchodzić do M.C.A. gdyż jest tam wszystko wokoło mnie co bym chciała mieć. Stojąc przy ladzie z cieniami nawiększy problem mam który kolor wybrać ponieważ jest tam cała paleta odcieni satynowych, matowych, brokatowych, telalicznycwh itd.

Eyeshadow mieści się w solidnym eleganckim czarnym pudełeczku z okienkiem by dostrzec kolor cienia. Dzięki silnym pigmentom, puszystej miękkiej konsystencji i łatwej do rozcierania formule, te pudrowe cienie do powiek wyglądają przepięknie na powiece, jak i sa praktyczne i nie wnikają szybko w skórę mojej mokrej powiece.

Uwielbiam w nim brak proszenia się na inne części twarzy, że przez cały dzień utrzymuje się bez poprawek ( dodam że mam mokre powieki które lubią zjadać cienie).
Jedno co zauważyłam tak zwane zarysy po 10h noszenia, kolor jest mocniejszy przy liniach, nie jest to uciążliwe po 10h, ale przy tej cenie produktu oczekuje ideałów.

Gdyby nie ta cena

Te cienie to już niemal legenda, stworzone dla profesjonalistów i piekielnie drogie :D Można je kupić w plastikowych bardzo fajnych opakowaniach - są bardzo mocne i wygodne w używaniu- widać kolor w środku. Jest też ciut tańsza opcja - ciut bo niestety nie wiele, zakup samego wkładu. Niestety plastikowe oryginalne opakowanie nie ma opcji jakiejś łatwej, intuicyjnej wymiany wkładów więc w grę wchodzi podgrzewanie lub brutalne użycie siły z niewiadomym skutkiem ;D Moja cebulowa dusza obeszła ten problem zakupując za kilka złotych niemal identyczne opakowana u chińskich przyjaciół ale to już szczegół ;)

Posiadam dwa kolory: omega - neutralny, matowy, jasny (aczkolwiek dający się budować do średniego) brąz, idealny do cieniowania powieki, bardzo uniwersalny i pasujący zawsze i wszędzie. Drugi kolor to naked lunch i to szampańska, beżowa, jasna błyskotka bez żadnych drobinek. Uwielbiam ten kolor do makijaży typu "makeup no makeup" i wtedy używam go nie tylko na powieki ale też na szczyty kości policzkowch jako rozświetlacz. Daje elegancki, bardzo dziewczęcy i cudownie wtapiający się w skórę glow - przynajmniej przy mojej jasnej skórze. Ogólnie cieniom nie można nich zarzucić, ją świetnej jakości, praca z nimi jest bajecznie łatwa, pięknie się blendują, są trwałe Największy minus to cena, która niestety wręcz powala i niewiele pomaga tutaj nawet fakt, że są wydajne i wystarczą na bardzo długo. Faktem jest, że obecny rynek kosmetyczny jest już tak bogaty, że dla sporej części osób wystarczą znacznie tańsze cienie i będą one z nich równie zadowolone. Jakości nie można im odmówić i gdyby nie cena na pewno dokupiłabym więcej kolorów. Na plus ogromny wybór kolorystyczny w różnych wykończeniach.

Świetne pojedyncze cienie :)

Kolor jaki wybrałam to klasyk. Ciemny brąz jest dobry na praktycznie każdą okazje. Opakowanie , w którym umieszczone są cienie jest bardzo solidne. Wiem, że nie rozpadnie mi się w rękach. Zamkniecie nie sprawia problemów, a klasyczny okrągły kształt to ‘wisienka na torcie’. Cienie są doskonałej jakości, nie ma mowy o osypywaniu. Kolor jaki otrzymałam na powiecie jest odzwierciedleniem koloru znajdującego się w pudełeczku, co świadczy o doskonalej pigmentacji. Kolor jest głęboki i intensywny. Praca z nim to przyjemność ,łatwo się nakłada i rozciera. Umożliwia mi wykonanie makijażu takiego jak potrzebuję. Trwałość jest również jego atutem. Wykonany rano makijaż utrzymuje się spokojnie do godzin popołudniowych bez poprawek. Kolor nie traci swojej intensywności i klasy. Cena jest mało zachęcająca , ale tak już jest, że za perełki trzeba płacić. Polecam.

Super pigmentacja,z jednym wyłączeniem.

Marka Mac została stworzona dla profesjonalistów, dlatego ich produkty są tak dobrej pigmentacji. Zobaczymy czy się nie zmieni na gorsze po wykupie przez Ester Lauder oby nie. Wypowiadam opinie wyłącznie na temat matowych cieni, nie stosuje błysków. Zacznę od ceny niektórzy podnoszą zarzut, że jest wygórowana no moim zdaniem nie. W pudełku mamy 1,5g cienia, który mam wrażenie nigdy się nie kończy. Wystarczy odrobina i mamy cień na oczach, pigmentacja rewelacyjna, blendowanie super,osypu brak,utrzymują się cały dzień nawet bez korektora czy bazy na powiece. Lubię również za to, że kupuje jeden cień, a nie całą paletkę z której wykorzystam 2 bądź 3 cienie. Zwracam uwagę na datę przydatności do użytku i wyrzucam kosmetyki, których nie wykorzystałam, np. jeśli w toaletce mam puder kupiony 2 lata temu niezużyty idzie do śmieci. Tylko tutaj nic się nie dzieje z cieniami nawet po upływie 2 lat, mają te same właściwości (kilka gagatków prawie 3 letnich posiadam). Mam 8 cieni i z tych jeden stał się bublem. Odcień Gesso(biały) robi dziury, nie da się dołożyć, blend kiepski, zbyt kredowy,nawet baza nie jest w stanie go uratować. Pozostałe rewelacyjne. Polecam.

Najlepsze na rynku

Cienie, chociaż nie należą do najtańszych, są po prostu bardzo dobre. Nie obsypuja się, łatwo budować nimi intensywność. Oceniam odcień havana. Jest to idealny kolor zarówno jeśli chodzi o makijaż dzienny jak i wieczorowy. Wystarczy go wtedy nałożyć po prostu więcej, aby uzyskać mocniejszy efekt. Łatwo się go blenduje, jest trwały, ale nie oporny na zmywanie. Marka posiada bardzo dużą gamę kolorystyczna, co jest ogromnym plusem. Każdy dobierze coś dla siebie.

Bardzo dobra jakość

Zaczęłam kupować cienie Maca lata temu, jak jeszcze miałam obsesję na punkcie tej marki. Początkowo kupowałam 'jedynki' czyli pojedyncze cienie w opakowaniu, ale od jakiegoś czasu kiedy i tak poprzekładałam wszystko do palet to kupuję raczej same wypraski (cienie z opakowaniem kupuję głównie wtedy, kiedy jest to limitowana edycja i nie ma w sprzedaży samej wypraski). Mam kilka kolorów - od jasnych i błyszczących po ciemne i matowe, w sumie różnorodność. Obecnie mam w swojej kolekcji około 10 cieni Mac i musze powiedzieć, że wszystkie mają bardzo dobrą jakość. Oczywiście mamy tu też różne wykończenia a tym samym różne efekty i różną pigmentację, ale jeśli ktoś rozumie, na czym to polega (tak jak z wykończeniem pomadek), to będzie też rozumiał, dlaczego niektóre cienie Maca odbiegają od innych.
Moje Maczkowe cienie sprawdzają się u mnie bardzo dobrze, pigment jest świetny, blendują się jak marzenie, z matami też się dobrze pracuje. Wszystko się ładnie rozciera między sobą i pięknie wygląda na powiece. Można je łączyć z cieniami innych marek i też wszystko będzie wyglądać super. Jedyny cień, który mniej mi przypadł do gustu to Vanilla, kupilam go do gruntowania calej powieki po nałożeniu bazy, on miał strasznie słabą pigmentację, ale kto wie, może trafiłam na wadliwy egzemplarz, bo z żadnym innym cieniem nie było problemu, także już nigdy się tego nie dowiem. Generalnie to są cienie warte grzechu.

Idealne

Cienie jak dla mnie są idealne.
Mam 7 kolorów, które mogę dowolnie miksować w zależności od potrzeb.
Cienie są bardzo trwałe, nie rolują się, nie osypują, świetnie się blendują.
Co najważniejsze nie zmieniają koloru i na powiece są tak samo intensywne jak w opakowaniu.

Bardzo dobry, ale drogi

Cienie MAC to jedne z najlepszych na rynku, moim zdaniem, ale niestety mają 2 minusy. Po pierwsze cena jest dość wygórowana jak za nieduże pudełeczko (60-85zł) w zależności od odcienia i sklepu, a po drugie nigdy nie zrozumiem dlaczego MAC sprzedaje swoje świetne i nietanie produkty w tak tandetnych opakowaniach! Również opakowanie cieni do powiek bardziej kojarzyłoby mi się z Wibo, niż z marką profesjonalną. Już nie chodzi o to, że jest totalnie bez pomysłu, ale to zwykły tandetny plastik. Jak za tę cenę mogli się bardziej postarać.

Sam cień w sobie jest po prostu bardzo dobry: idealna konsystencja, nie osypuje się, łatwo go blendować, nakładając cień można budować intensywność koloru i po nałożeniu ma bardzo dobrą trwałość. Nie jest też trudny do zmycia. Na plus jest też oczywiście ogromny wybór kolorów. Oceniłabym na 5, ale odejmuję jedną gwiazdkę za tandetne opakowanie przy tej cenie.

polecam

troszkie drogo za takie małe pudełeczka... nie wiem czy warto choć nie mogę powiedzieć ze cienie są złe. Po prostu jeśli chodzi o jakość możemy dostać tańsze produkty równie dobre!
Zalety produktu mac:
- idealny na co dzień jak i na wyjścia
-poręczny - pasuje od każdej kosmetyczki
- bardzo trwały - nawet jeśli wcześnie nie zaaplikujemy bazy
- nie obsypuje się na powiekach
-jest bardzo wydajny - choć nie wygląda
-jest dostępny w większości drogerii
-ma fajne odcienie do wyboru - duza gama kolorów
-ma poręczne pudełeczko, w którym cień jest "bezpieczny"
-nie uczula
-nie wysusza powiek

polecam

Posiadam cień w kolorze grain (satin), stosuję na co dzień jako jeden cień na powieki. Jest bardzo ładny i dyskretny.

Zalety
+ idealny na co dzień
+ trwały (spokojnie wytrzymuje cały dzień nawet na moich nieco tłustych powiekach"
+ nie roluje sie
+ wydajny

Jedynym minusem produktu jest jego cena, ale sądzę, że warto w taki cień zainwestować :)