Gucci, Envy Me 2

Gucci, Envy Me 2

Nowa, limitowana edycja zapachu Envy, wydana na sezon letni 2006. Zapach jest seksowny, uwodzicielski, któremu trudno sie oprzeć. Świeża kompozycja została wzbogacona zielonymi nutami olejku pomarańczy i liści magnolii. Cudowny letni aromat dla miejskich uwodzicielek.

Nuta głowy: pomarańcza. liście fiołka i magnolia
Nuta serca: róża, heliotrop
Nuta podstawowa: wanilia, paczula i drzewo sandałowe

Takie sobie

Dostałam je w prezencie, jednak od pierwszego psiknięcia nie przypadły mi do gustu.

Plusy:

+długo się utrzymują
+wydajne

Minusy:

-zapach jest duszący, przypomina mi zapachowy papier toaletowy
-cena

Na pewno nie będę za nimi tęsknić.

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

bardzo lubiłam, dziś bym nie tknęła

Pierwsza wersja zapachu stała w moim domu rodzinnym, gdy byłam uczennicą. Czasem na imprezy podbierałam go mamie.

Podobał mi się. Był zupełnie inny niż cała reszta perfum, postrzegana przeze mnie jako zbiór zapachów typu futro lisa wytarzane w lawendowych kulkach na mole, zjełczała szminka cioci czy kok z lokami spryskany całą butlą lakieru, bynajmniej nie Elnetta.

Był taki świeży, ogórkowy i jednocześnie przyjemnie kwiatowy. Bardzo wiosenny, dziewczęcy, radosny i charakterystyczny. W żadnym razie infantylny. Choć dzienny, to czasem okazywał się zbyt mocny i zbyt trwały. Pachnie jak randka w maju, na którą się bardzo starannie szykujemy :)

Ten zapach jest fajną młodą dziewczyną, która jeszcze nie wie, jak zachować się w towarzystwie ani czego chce od życia. Wie już za to, czego nie chce na pewno: nudnych zapachów.

Używam tego produktu od: 2006?
Ilość zużytych opakowań: jedno na spółkę z mamą

Nijaki taki :)

Jak w tytule - zapach do przetestowania i do zapomnienia.
Liczyłam, że znajdę w nim podobieństwo do pierwszego Envy, w którym byłam kiedyś szaleńczo zakochana. Niestety, od pierwszego momentu czuję ogórka, później magnolię, różę, a potem znowu magnolię. Po godzinie od aplikacji gdzieś w tle pobrzmiewa nutka pierwowzoru, ale szybko ginie stłumiona przez męczącą mieszankę mizerii i 2 kwiatków.
Chyba nie podoba mi się ten zapach.
Kupiłam używaną 30-tkę za śmieszne pieniądze i powiem tak: za okazyjnie niską cenę można wypróbować EM2, choć i w tej kategorii cenowej można upolować ciekawsze zapachy.

Trwałość do kitu: 3 godziny duszenia, a potem święty spokój
Flakon wygląda jak buteleczka perfum dla dzieci, ale ma swój urok, nawet mi się podoba.

Używam tego produktu od: wczoraj
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego 30 ml i już wiem, że będzie to droga przez mękę

Pełen wdzięku i siły

Wcale nie dziwi mnie fakt, że drogie recenzentki skrajnie oceniają ten zapach. Zdecydowanie wpisuje się on w kategorię "dziwnych", przy czym jego oryginalność nie zasadza sie na doborze wykwintnych i nie spotykanych nigdzie indziej nut, lecz na sposobie ich - przepraszam za wyrażenie - zmieszania, czyli połączenia ze sobą w całość.

Envy Me 2 w mojej opinii brakuje spójności, nie jest jednoznaczny, nie jest skończony (?).

Z jednej strony jawi się jako zapach zielony - akordy pomarańczy i jabłka oraz piękne fiokowe liście i pędy;
ponadto jest zdecydowanie drzewny i kwiatowy, tu chciałabym podkreślić, że akordy magnolii są w envy me 2 wyjątkowo piękne, a zapach sandałowca odurza. Całość jest więc zaskakująca i nieoczekiwana, co jest zarówno błogosławieństwem jak i przekleństwem tej kompozycji...

Jest "tworem" eksperymentalnym, pewnym kuriozum w licznej rodzinie Gucci, a nawet można powiedzieć, że stanowi wypadkową pomiędzy Envy i Envy Me łącząc w sobie cechy dorosłej elegancji pierwszego z zapachów oraz dziewczęcej bezpretensjonalności różowej siostrzyczki... choć przyznać muszę, że takie połączenie nie do końca zadowala, to znaczy zdecydowanie wolę envy i envy me osobno, niewstrząśnięte i niezmieszane.

Podsumowując: ciekawa, dziwaczna, lecz pociągająca wariacja na temat kobiecości.

Używam tego produktu od: kilku lat z przerwą
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego 30 ml

Uwielbiam :)

Uwielbiam ten zapach!
to mój ulubiony- delikatny, lekko świeży ale i tajemniczy...powoli rozwijający się w kierunku lekkiej słodyczy. Nie znoszę słodkich zapachów - ten taki nie jest. Jest nieprzesadzony, po prostu dla mnie idealny! :) Dziwię się, że ma tak marne noty, ale każda z nas ma inny gust i na każdej perfumy pachną inaczej...
Mój mężczyzna również go uwielbia i twierdzi, że żaden inny (bo aktualnie poszukuję takowego) nie jest w stanie go zastąpić.
Zostałabym przy nim, jednak ma jeden ogromny minus - przy tak pięknym dla mnie zapachu niestety nie jest zbyt trwały, czego nie mogę przeżyć :( Po takiej cenie i marce oczekuję czegoś więcej niż 2-3 godzin zapachu. Bardzo żałuję, ale niestety z tego względu poszukuję jego zastępcy, choć wiem, że będzie ciężko ;)
Zapewne po skończeniu butelki jeszcze kiedyś do niego wrócę bo naprawdę kocham ten zapach.

P.s. Nie wyczuwam w nim "zgniłego ogórka" jak napisała jedna z poprzedniczek. Ja akurat NIENAWIDZĘ perfum, w których choćby w najmniejszym stopniu jest wyczuwalny ogórek (a podobno węch mam przesadnie dobry ;) ) - w tym na pewno nic takiego nie ma miejsca.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: kończę trzecią 100ml-ową buteleczkę

Dziwny zapach

Zapach nie dla mnie, pachnie zepsutym ogórkiem.
\\nMoim zdaniem dla osób starszych, na szczęscie go dostałam a nie kupiłam.
\\nzapach z minuty na minute zmienia swoją nute jednak cały czas mnie nie przekonuje.
\\n

CUDOWNE!!!

rewelacyjne perfumy na lato :)
przede wszystkim:
trwałe!
jeśli lubicie owocowo - kwiatowe zapachy to strzał w dziesiątkę! ja odczuwam pomarańczę, magnolię, róże i trochę cos w stylu tego drzewa sandałowego
są delikatne
piękna buteleczka!

POLECAM NA LATO!

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

szału nie ma ale ....moze byc

zakupiłam go dwa lata temu ...uzywałam krótko bo jakos nie moj zapach. Dzisiaj czytałam opinie na forum tutaj i jeszcze raz dałam szanse jemu... po 2 godz zapach jest wlasciwy, na poczatku jakis taki intensywny, poutlenieniu oddaje sedno. Zaliczam ten zapach do tzw "bezpiecznych wyjsc ewakuacyjnych" czyli czekasobie na okazje gdy skoncza mi sie wszystkie i wtedy go skosztuje (bedzie miał ten zaszczyt) tylko musze zrobic to jutro bo zamówiłam juz Gucci\\\'ego Eau de Parfum II
Aha ...mojemu Mężczynie nie podoba sie ten zapach ...ze jakis taki przecietny i zwrócil mi uwage ze (patrzac na kolor opakowania) ze to chyba dla dzieci ;)))) no ale On sie czesto czepia szczegółów :)))))

Zielona Łąka:-)

Dostałam je w prezencie od mojego chłopaka. Perfumy są ładne, świeżutkie z zieloną nutą, ale za to bardzo kobiece. Nie nachalne, nadają się raczej na dzień. Z minuty na minute coraz bardziej mi się podobają. Będą mi się kojarzyć z moim ukochanym Tż :-)

Używam tego produktu od: dzisiaj
Ilość zużytych opakowań: rozpoczęte 1

Piękny, ale nietrwały

Ten zapach jest cudowny, urzekł mnie od pierwszej chwili :) Zapach bardzo kwiatowy, taki kobiecy. Wielkim i jedynym minusem jest to, że po dosłownie godzinie, dwóch zapach znika jakbym w ogóle go nie użyła :( Wybrałam opcję "nie wiem", bo naprawdę pokochałam zapach, ale za tę cenę, trwałość jest naprawdę niska..Póki co zużywam 100 ml, jak się skończy flakon, to jeśli już kupię (bo zapach trudno zapomnieć) to 30 ml.

Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego

Zapach TAK, produkt NIE

Mam mieszane uczucia co do tej kompozycji. Z jednej strony jest bardzo przyjemna. Czuć troszkę róży, lekkich kwiatów i cień drzewa sandałowego. Dość ciepły i zwiewny.
Opakowanie bardzo mi się podoba ale nie skłania szczególnie do zakupu.
Na minus i to potężny: trwałość. Zapach jest tak ulotny, że zastanawiałam się, czy mi przypadkiem w Douglasie podróbki nie wcisnęli. Pół godziny, góra godzina, potem nie ma po nim ani śladu. Nie wiem czy mam jakieś dziwne pH niwelujące ten zapach, ale nie spotkałam się jeszcze z taką nietrwałością perfumów z wysokiej półki. Za te niemałe dla mnie pieniądze oczekiwałam czegoś trwalszego. Musiałam się co chwilę nim spryskiwać żeby coś czuć. Tym sposobem można wykonczyć 30 ml w kilka dni.
Podsumowując: ZAPACH jest bardzo ładny, pasuje do mnie i poleciłabym go koleżance, ale ogólnie ten PRODUKT to produkcik, na który szkoda pieniędzy. Ta trwałość jest skandaliczna.

Używam tego produktu od: używałam miesiąc

dobrze ze to limitowanka

zapach kupilam w ciemno, jako goraca wielbicielka envy i envy me...dobrze ze skusilam sie tylko na 30ml, ktore uzywam rzadko i tylko z poczucia obowiazku (zeby sie nie zmarnowal...) nie ma w nim niczego przykuwajacego uwage, zielony-kwiatowy, ale klasykom do piet nie siega. trwalosc kiepska, buteleczja- kopia envy me tylko w wersji zielonej

Używam tego produktu od: 1.5 roku
Ilość zużytych opakowań: w polowie 30ml