Bourjois, Zeste de Soie (Podkład w kompakcie; każda cera)

Bourjois, Zeste de Soie (Podkład w kompakcie; każda cera)

Pojemność 9,5 g

Jedwabisty podkład i puder typu "2 w 1", w puderniczce z lusterkiem i gąbeczką do nakładania. Dzięki zawartości włókien jedwabiu kosmetyk daje wrażenie aksamitnej, brzoskwiniowej cery. SPF 8.
Dostępne również wkłady. 3 odcienie do wyboru.

Wysusza

Puder nadaje cerze zdrowy, swieży wyglad i mat, jest dosc trwaly, pachnie klasycznie luksusowo. Nie zapycha porow. Efekt jest bardzo naturalny, buzka wygladzona, puder leciutko tylko kryje. Niestety, dla mnie za drogi i do tego wysuszyl mi cere, po czasie podkreslal skorki, których wcześniej nie mialam i inne niedoskonalosci. Pewnie do cery normalnej i tlustej, ale nie problematycznej sprawdzilby sie duzo lepiej. Wklad bardzo szybko sie zuzywa. Opakowanie funkcjonalne z duzym lusterkiem, tylko troche tandetne, slaby plastik. Wklady mozna dokupic oddzielnie, jest wtedy troche taniej. Używam tego produktu od: 2 miesiace

Świetny, świetniutki

Działanie:
- ładnie matowi cerę,
- wystarczająco dobrze kryje niedoskonałości cery, w tym np. rozszerzone pory,
- ładnie prezentuje się w dziennym jak i sztucznym świetle,
- cera wygląda na gładką, naturalną i zdrową
- bardzo łatwo się aplikuje nawet gąbeczką, która notabene jest bardzo wytrzymała na "pranie".

bardzo miły i delikatny dla nosa.

- estetyczne, mogłoby być bardziej kobiece,
- plusem natomiast jest późniejsza możliwość dokupienia samego wkładu, który jest tańszy.

Używam tego produktu od: a, miałam przerwę i teraz używam Bourjois poudre compacte (ten nowy w czarnym pudełku z florystycznym, fioletowo-różowym wzorem)

taki sobie

opakowanie gigantycznie - nie ma szansy żeby zmieścić go do jakiejś wieczorowej torebki.

bardzo mocno zmienia kolor, gdy się utlenia. pod wieczór wyglądałam jak miss samoopalacza - nie dość, że kosmetyk się pościerał, to bardzo ściemniał i pod koniec dnia wyglądał po prostu nieładnie.
nie zrezygnowałam z niego od razu, bo kupiłam jakoś w sezonie letnim i na opalonej buzi efekt nie był tragiczny. jak tylko opalenizna zbladła puder zlądował w koszu.

strasznie suchy ;/

zupełnie nie dla mnie

Używałam tego produktu: przez 4 mies.

przesuszył i podrażnił

Kupiłam ten kosmetyk, ponieważ byłam znudzona Max Factorem Creme Puff. Jednak bardzo szybko pożałowałam.
Duża puderniczka - ale niezbyt wytrzymała i raczej tandetna. Plusem jest duże lusterko.
Sam kosmetyk poza ślicznym zapachem niczym się nie wyróżnia. Obojętnie, czym go nakładałam - pędzlem, gąbeczką, na mokro - wysuszał mi strasznie skórę. Nawet nakładany na dobrze nawilżoną, nakremowaną buzię ściąga skórę. Poza tym podrażnia. Puder również ciemnieje na twarzy - mimo, że miałam dobrze dobrany odcień.
Nie polecam, za tę cenę można kupić coś znacznie lepszego.

Używam tego produktu od: kilka razy

polecam

Ten puder to doslownie dotyk jedwabiu... jest naprawde rewelacyjny... buzia po jego nalozeniu jest aksamitnie gladziutka, nie swieci sie, nie blyszczy... ma bardzo zdrowy wyglad. Nakladam go pedzlem, gdyz z gabeczka sobie nie radze zbyt dobrze ;) Puder ma sliczny, kwatowy zapach i jest baaardzo wydajny :)

dotyk jedwabiu

Jako maniaklna wielbicielka kosmetyków B uwielbiam ten puder i zastanawiam się dlaczego tak późno go odkryłam? Nakładam go pędzlem, gąbeczki używam do poprawek w ciągu dnia, moja skóra jest jedwabista i matowa na dosyć długo (rzecz jasna nie cały dzień), jeżeli nie mam większych niespodzianek na twarzy, nakładam go tylko na bloker. I ten zapaszek. Cudo!

Jak na razie mój ulubiony

Bardzo dobry puder prasowany zamknięty w uroczym opakowaniu.
Gdy wyjęłam go z torebki koledzy zaraz mi go zarekwirowali, aby mu się lepiej przyjrzeć. :D
Zalety:
1) ładnie matuje (ale nie robi efektu płaskiej twarzy)
2) odcienie, które dososkonale przystosowują się do koloru cery
3) wydajny
4) załączona gąbeczka jest idealna do jego nakładania
5) nie tworzy efektu maski
6) doskonale wykańcza makijaż
7) łądnie pachnie.
Wady:
1) szkoda, że gąbeczka nie jest oddzielona od pudru
2) lusterko mogłoby być panoramiczne, aby było widać całą twarz.
(Są to tylko usterki techniczne,a sam kosmetyk jest na wysokim poziomie).

Zapłaciłam za niego 73 zł w perfumerii Paco.

bardzo średni

puder na cztery gwiazdki - opakowanie na jedną!
wielka puderniczka z tandetnego plastiku - beznadziejnie się otwiera. Puder dość dobry choć mam wrażenie że widoczny na twarzy mimo idealnie dobranego odcienia, po parunastu minutach stapa się ze skórą ale traci matowe wykończenie. Za tą cenę lepiej wybrać coś innego!
Używam tego kosmetyku od 3 / ilość zużytych opakowań: 1 i na pewno ostatnie

Recenzja: ...

może być

Plusy-ładny kolor, delikatny i jedwabisty w dotyku, "niewyczuwalny"Minusy-szybko sie świecę, bardzo średnio matuje, nie koryguje niedoskonałości ceryWłaściwie ocena powinna byc pomiędzy ** a ***

milutki

Ladne opakowanie z lusterkiem. Pieknie pachnie i zapach utrzymuje sie na buzi przez jakis czas. Przyjemny w stosowaniu nie tylko dzieki zapachowi, ale tez jedwabistemu dotykowi pudru. Nakladam zalaczana gabeczko-puszkiem i jest okMatuje na dosc dlugo. Wygladza i tuszuje drobne niedoskonalosci.Zaplacilam 69 zlotych. Jak nie zniszczymy puderniczki to za ok 45-50 zlotych za zamienne wkladyIlość zużytych opakowań: ze 3 i dzis kupilam po raz kolejny

Oceniam na 3.00

Moja poprzednia ocena była zbyt entuzjastyczna.<BR>Puder należy do średnich. Moim zdaniem zostawia zbyt widoczną warstewkę na skórze - mimo, że dobrałam właściwy odcień i nie używam go wiele. Matuje skórę na dość długo - to jego podstawowa zaleta. A puderniczka - szybko się psuje.

Oceniam na 4.00

Szukałm lekkiego, lecz matującego pudru i znalazłam, to właśnie Zeste de Soie. Posiada wszystkie wymienione przez dziewczyny zalety, dodam jeszcze że ma bardzo ładne, delikatne kolory, nie trudno zarem o dobór.