Yves Rocher, Tradition de Hammam, Masque à l'Argile Marocaine Visage et Cheveux (Maseczka z glinką marokańską do twarzy i włosów)

Maseczka z glinką marokańską oraz olejkiem arganowym z upraw ekologicznych zapewnia oczyszczoną, promienną skórę oraz sprężyste, jedwabiście lśniące włosy.

Koszmarek

Nie nadaje się ani do włosów, ani do mojej twarzy. Czasem tak mam, że pewne produkty (np. te zawierające kwas hialuronowy) powodują pieczenie. Ta maseczka robi na skórze dokładnie to - piecze. I nic więcej. Ani nie oczyszcza, ani nie nawilża. A włosy po prostu przesusza. Ciężko ją zmyć z włosów, ale tego się akurat spodziewałam. Nie spodziewałam się natomiast, że odżywka przesuszy mi włosy. Nie rozumiem również ceny tego produktu. Lubię firmę Yves Rocher, ale ten produkt to kompletny niewypał.
No i ten zapach - dla mnie okropny!
Z ulgą wykończyłam pierwsze (i ostatnie) opakowanie w moim życiu, stosując ja jako maseczkę na dekolt.

Nawet

Używałam ją na twarz. Ma fajne opakowanie, bardzo ładnie pachnie. Konsystencja maseczki jest nawet gęsta. Po zastygnięciu maseczki na twarzy jest bardzo łatwo ją zmyć. Maska oczyszcza i nadaje skórze miękkość. Ale bez rewelacji, są inne maseczki do twarzy, które lepiej oczyszczają twarz. Cena jest wysoka. Ja kupowałam ją na promocji

5 w skali 10

Używam tej maseczki na twarz.

Niczym nie wyróżnia się od maseczek, które można kupić w cenie o wiele niższej

Spodziewałam się efektu wow

Maseczka oczyszcza, ma przyjemny zapach, fajne klasyczne opakowanie.

Wszystko ok, ale zastanawiam się skąd pomysł wykorzystania maski również na włosy. Takie to nie apetyczne

raczej dobra - ale tylko na buzię.

Mam mieszane uczucia co do produktu.
Z jednej strony widziałam super działanie na twarz, zupełnie jej nie podrażniała, za to na włosy - kompletna klapa. Zdecydowanie mój najgorszy kosmetyk włosowy. Nie dało się jej zmyć.
Jako maseczka na twarz - polecam, ale na włosy - stanowczo odradzam! Nie warto.

Zapach ma oszałamiający, natomiast za tę cenę można kupić sporo lepszych kosmetyków.

fajna ale nie w cenie regularnej

Maseczka dość dobrze oczyszcza skórę, ma przyjemny, ciepły, lekko czekoladowy zapach. Jeśli chodzi o włosy to jeszcze po żadnym produkcie nie miałam takich wspaniałych, gładkich i miękkich włosów. Ale jej pojemność nie zachęca do stosowania na włosy.

Bubel

Przesusza włosy przy regularnym stosowaniu i jest mega niewydajna.... Na pokrycie dokładne całych włosów musiałabym chyba zużyć całe opakowanie. Działanie na twarz też słabe, jest masa lepszych masek z glinką. Kupiłam, bo oczarował mnie zapach i szczerze żałuję.

Przekombinowana

Dostałam w upominku i zużyłam, ale nie jest to jakiś genialny produkt - wolę samą glinkę z olejkiem

Działanie: Absorbuje sebum, pozostawia leciutką tłustą powłoczkę. Na dobrze nawilżonej, normalnej lub tłustej cerze sprawuje się dobrze. Ja mam jednak cerę mieszaną i policzki po jej nałożeniu szczypią niemiłosiernie,a skóra jest dość długo zaczerwieniona. Z tego powodu wolę sama zrobić glinkową maseczkę.
Do włosów ani skóry głowy nie nadaje się totalnie. Nie nakładajcie jej pod żadnym warunkiem, chyba, że macie pancerne włosy. Glinka plus alkohol to za wiele. Nałożyłam odrobinę na skalp i... pasmo włosów, które zetknęło się z nią tylko podczas spłukiwania zrobiło się szorstkie i nie-do-rozczesania.

Na plus:
-oczyszcza pory i uziemia świecenie w strefie T
-ma ładne, eleganckie opakowanie
-ma przyjemną konsystencję i jest wydajna

Na minus:
-wysusza suche partie skóry i podrażnia je
-robi masakrę na włosach
-jest droga

Podsumowując: Lubię kosmetyki YR, ale ten to niewypał

Używam jej do włosów

Zalety:
- ma gęstą konsystencję
- nie spływa z włosów
- odżywia włosy
- wzmacnia włosy
- sprawia że włosy są bardziej gładkie, lepiej się układają
- ma ładny zapach
- wygodne opakowanie w tubce

Wady:
- małe opakowanie, wystarcza na krótko
- jest droga

Trochę orientu.

Pisałam już o peelingu. Była też mowa o olejku do kąpieli. Pora na maseczkę.

Plusy:
- wydajna
- lekko masuje i oczyszcza twarz
- ładnie pachnie
- można ją bez problemu zmyć
- matuje

Neutralne:
- lekko piecze
- twarz po użyciu jest lekko zaczerwieniona, jednak szybko dochodzi do siebie
- działanie przeciętne

Minusy:
-cena
- nie nadaje się do włosów
- dziwna, lejąca konsystencja z grudkami

Taka sobie.

Niee, absolutnie.

Maseczka to jedno wielkie rozczarowanie.. Do włosów nigdy jej nie używałam- nie przekonuje mnie glinka na włosy, a dodatkowo po pierwszej aplikacji na twarz byłam totalnie zniesmaczona..
Minusy:
- dziwna konsystencja ni to glinka, ni to woda, ni to "bagno", którą bardzo źle rozprowadza się na twarz co też sprawia, że spora ilość produktu się marnuje,
- okropny zapach (totalnie nie w moim guście),
- cena,
- po nałożeniu zaraz zaczyna szczypać mnie buzia,
- glinka po 10 minutach nadal nie zasycha i jest mokra, dodatkowo spływa z twarzy przy każdym najmniejszym ruchu.
Plusy:
- buzia faktycznie jest dobrze oczyszczona i można odczuć miłe uczucie ściągnięcia.
Na pewno nigdy więcej nie kupię tej maseczki.

POLECAM

Wybrałam tą maseczkę, gdy nazbierałam naklejki za zakupy wcześniejsze na karcie dla klientów. Ogólnie super maseczka nie mam zbytnio dużego porównania, bo dużo w swoim życiu na razie nie wykorzystałam, ale do tej na pewno wrócę ponownie.
Plusy:
* jest wydajna całe opakowanie starcza na około 4 miesięcy przy używaniu regularnie 2 razy w tygodniu
* mam twarz problematyczną i tłustą, jest idealna akurat do takiej cery, twarz mniej się błyszczy, podsusza ją, ale nie mocno żeby od razu stosować krem nawilżający, no dla mnie idealny efekt
* super zapach, który utrzymuje się nawet kilka godzin
* wygodne opakowanie
Minusy:
* oczywiście cena, żebym nie miała tych punktów to nie sądzę, że z własnej inicjatywy bym sobie ją kupiła, chociaż są promocje często, że kosztuje bodajże 35 zł a nie 50 zł
*wodnista konsystencja, maseczki raczej kojarzą się, że są gęste natomiast ta właśnie jest taka rzadka, chociaż można to obrócić w plus jej wydajności, że nie trzeba nakładać dużej warstwy na twarz
Podsumowując polecam tą maseczkę dla osób, które potrzebują podsuszenia swojej skóry od sebum. Na pewno kupię sobie następną tubkę.

Czuję się zawiedziona

Maskę wybrałam sobie jako prezent po zapełnieniu dwóch poziomów karty. Kosztowała niemal dokładnie tyle, ile miałam do "wydania" (czyli 50zł), a poza tym zawsze mnie ciekawiła. Pani w sklepie od razu zaznaczyła, że na włosy raczej się nie nadaje. Postanowiłam jednak spróbować. Moje wrażenia są takie:
Pierwsze co zwróciło moją uwagę, to zapach. Jest przepiękny. Pachnie orientalnie i ciekawie, na pewno nie nachalnie. Konsystencja dosyć wodnista, ale nie miałam problemów z jej nakładaniem. Wydajność doskonała. Mam ją od 5 miesięcy, stosuję raz lub dwa razy w tygodniu, a jeszcze trochę jej zostało. I wszystko byłoby cudownie, ale... działanie mnie rozczarowało. Skóra jest delikatnie oczyszczona, nadmiar sebum znika, ale żadnego efektu "wow" niestety nie ma. Nawet przy regularnym stosowaniu. Maska nie pomaga, ale też zbytnio nie szkodzi. Jest przeciętna.
Drugi minus, to cena. Nigdy nie dałabym 50 zł za tą maskę, gdybym miała ją kupić za gotówkę.
Niestety, to właśnie jeden z kosmetyków tej firmy, który mnie rozczarował. Choć należę raczej do stałych klientek Yves rocher :)

Ilość zużytych opakowań: jedna tuba