Estee Lauder, Nutritious Vita - Mineral, Liquid Makeup SPF10 (Płynny podkład mineralny SPF10)

Płynny podkład mineralny od Estee Lauder. Producent zapewnia, że kosmetyk zawiera tylko mineralne składniki. Podkład jest beztłuszczowy. Kontroluje wydzielanie sebum i absorbuje jego nadmiar bez wysuszania skóry, jest delikatny i odpowiedni nawet dla bardzo wrażliwej cery. Niekomedogenny, bezzapachowy. Nie powoduje powstawania wyprysków, nie zaostrza objawów trądziku a także zawiera filtry przeciwsłoneczne.
Dostępny w sześciu odcieniach. Przeznaczony do każdego rodzaju cery, testowany dermatologicznie.
Odżywcza formuła podkładu zawiera:
- minerały, które chronią, wzmacniają skórę i pomagają odbudowywać jej naturalną barierę ochronną,
- witaminy C i E poprawiają ogólną kondycję skóry i utrzymują jej naturalny, zdrowy blask,
- antyoksydanty, które codziennie chronią skórę przed szkodliwymi wolnymi rodnikami.
Dodatkowo podkład:
- ukryje objawy zmęczenia,
- podkreśli naturalne piękno cery.

Drogi bubel

Któregoś dnia trafiłam na wyprzedaż Douglasa, bo go likwidowali i wszystko było -50%. Szukałam Double Weara ale mimo pierwszego dnia wyprzedaży już go nie było a pani sprzedająca zasugerowała, że dla mojej suchej cery DW nie byłby najlepszy (z perspektywy czasu: miała rację) ale ten powinien się sprawdzić. Jezu, jak ja się z nim męczyłam!
Z tego co pamiętam (bo było to ze dwa lata temu) nakładał się całkiem przyjemnie ale OKROPNIE smużył. Kiedy próbowałam go wklepać kończyło się na tym, że wyglądał na buzi jak tapeta strukturalna :) Rzeczywiście nie podkreślał suchych skórek, lekko nawilżał buzię ale wyglądał na niej jak zrolowany puder. Świecił się po kilku godzinach (na mega suchej skórze, bez kremu - serio?) i można było go nakładać tylko na skórę bez kremu, bo inaczej efekt smug trzy razy większy. Właził we wszystkie pory i potem twarz wyglądała jak w jasnych kropkach. Do tego okrpnie ciemniał na buzi i choć miałam najjaśniejszy różowy odcień to robił się pomarańczowy. Mniej więcej koło południa miałam w pracy pomarańczowe koła, bo pościerał się z najbardziej strategicznych miejsc :)
Generalnie - drogi, tragiczny, warty z 5zł. Dobrze, że tak mało za niego zapłaciłam ale do tej pory nie mogę zapomnieć swojego rozczarowania, szczególnie, że wydałam prawie - ostatnie - pieniądze na coś, co miało być cudowne i dać mi choć trochę luksusu i poprawić humor.

Używam tego produktu od: półtora roku temu
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

mocno średni

Długo szukałam dla siebie nowego podkładu, przerobiłam mnóstwo próbek, wybór padł na Nutritious, ponieważ w chwili, gdy go testowałam, najmniej podkreślał suche skórki i nie powodował uczucia ściągnięcia na twarzy. Skórę mam suchą i w tym cały ambaras - znalezienie podkładu, którego zadaniem nie jest matowanie to nie lada sztuka. Niestety, gdy ponad rok temu kupiłam pełnowymiarowe opakowanie, nie byłam do końca zadowolona:
- mam chyba najjaśniejszy kolor - jego zaletą jest to, że dobrze stapia się z kolorem cery,
- w chwilę po nałożeniu wygląda świetnie, ale szybko zaczyna podkreślać suche skórki,
- nie nawilża, ale też nie zapobiega błyskowi powstającemu latem na nosie,
- nie jest trwały, szybko się ściera,
- słabo kryje, zaróżowione od rozszerzonych naczynek policzki przeświecają spod niego wyraźnie,
- u mnie okazał się bardzo wydajny, ponieważ zakupiłam go ok. 15 miesięcy temu, a nadal jeszcze odrobina jest na dnie. Jednak nie używam go codziennie - często rezygnuję z podkładu, można więc przyjąć, że stosowałam go w tym czasie w sumie przez 7 miesięcy. Cena nie jest niska i dlatego za tę kwotę zamierzam zaopatrzyć się w inny, bardziej nawilżający i ujednolicający kolor skóry.

Nie wysilili się zupełnie

Najslabszy podklad, jaki mialam. Drogie mazidelko które (pominąwszy info na pudelku) nie wiem, w jakim wlasciwie celu zostalo stworzone. Na opakowaniu napisane jest "dla kazdego typu cery". Czyli dla zadnego, bo ani 100% nie nawilza, waży sie, po ok 3 h miejscami sie sciera - wyglada to tak, jakbym dłonią starla sobie puder. Poza tym prawie w ogole nie kryje niedoskonalosci. Zero jakiegokolwiek przyjemnego, delikatnego zapachu. Raczej cos w kierunku wyczuwalnej przykrej woni. Nie wysilili sie zupelnie przy tworzeniu tego podkladu. Wypchali produkt na rynek, naiwniacy kupują, a potem nie wiadomo co z tym zrobic. Dla cery przetłuszczajacej sie - dramat. W ciagu dnia twarz po nim wyglada bardzo nieswiezo. Pretensji nie mam do firmy, ale do siebie. Oni osiagneli swoj cel - sprzedali bubel, a ja wydalam 165 zl za cos co jest maksymalnie warte 50.

Używam tego podkładu w kolorze 2.00.
Przejdę od razu do oceny ponieważ nie ma się co nad nim pieścić ;)

+ stapia się ładnie z odcieniem skóry
+ matuje
+ nie zapycha
+ odżywia
+ brak efektu maski
+ nie czuć go na twarzy
+ konsystencja

- cena
- trwałość (około 3-4h, potem znika, aczkolwiek nie całkowicie)
- uwydatnia suche skórki, peeling jest niezbędny

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Fajny na lato ;)

Potrzebowalam jakiegos podkladu na lato, a ze mam bardzo sucha skore, to pani w Sephorze zasugerowala ten podklad i prawde mowiac, nie mam sie co czepic. Moze buzia nie wyglada jak z okladki Vogue, ale jest wypoczeta, ladna i wyglada zdrowo. Nie jest to na pewno podklad super mocno kryjacy, ale moje problemy bezproblemu kryje. Kiedy mialam go na sobie wiele osob chwalilo moja cere, a wiec jest to chyba najlepszy komplement dla tego podkladu. Nie wiem czy kupie go ponownie, bo lubie szukac nowosci;)

Używam tego produktu od: uzywalam w lato
Ilość zużytych opakowań: cale jedno;)

odżywczy

Uwielbiam kosmetyki Estee Lauder. Z kazdego podkładu byłam zadowolona, niestety większośc jest wysuszająca dlatego chciałam ożywić cerę. Pani w Douglasie zasugerowała własnie ten podkład. Dawno nie byłam tak rozczarowana. Nic nie kryje, klei sie, ze o świeceniu nie wspomnę. Przy podkładzie w tej cenie powinno mieć się wiele wymagań-zadne nie zostało spełnione. Jednym słowem- zawód totalny.

Mogłabym powiedziec, ze nadaje się do idealnej cery, ale po koleżance wiem, ze i ją może zeszpecić. Używam tego produktu od: miesiącIlość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Po miesięcznym uzywaniu:
Spróbowałam go jeszcze raz, poniewaz po mojej kuracji antytrądzikowej buzia jest totalnie wysuszona i... do takiej cery nadaje się w sam raz. Nadaje jej blask, lekko nawilża, co prawda nie kryje wad ale nadaje cerze zdrowszy wyglad. Nie nadaje się do cery tłustej gdyz po 5 min od nałożenia zaczyna się swiecić i kleić, podobnie jak w przypadku cery suchej. Ja poużywałam go 4 razy pod rząd i tak mi nawilżył i ozdrowił cere, ze za 5 razem spłynął i musiałam go wymienić. Jako "naprawiacz\\\' do wysuszonej buzi w sam raz, jako podkład kryjący-do niczego.

Nic nie kryje ALE widac go na twarzy..........

Wyprobowalam ten podklad ladnie rozswietla dodaje blasku ,ale tylko jak ktos ma idealna skore ..
Widac go na twarzy,ale nic nie kryje ....przesada ...
Kobiety ktore maja idealna cere nie musza uzywac podkladow ,wiec podklady powinny byc pomyslane dla kobiet ktore maja problemy z cera...

Używam tego produktu od: tygodnia

super na lato

Zacznę od tego, że podkładów praktycznie nie używałam od około 4 lat.

Chciałam ostatnio jednak kupić jakiś super lekki podkład na lato, który nie sprawi, że z daleka będzie go widać.
Udało się bo ten podkład taki jest.

Mam cerę generalnie suchą, jednak czasem nos lubi mi się świecić. Super krycia nie potrzebuję, gdyż raczej moja cera jest w jednolitym kolorze, czasem z małymi zaskórnikami.
Podkład jest dokładnie taki jaki chciałam. Lekki, nie czuję go na buzi, nie robi tapety na twarzy, nie przesusza mojej suchej cery, ani nie uwydatnia suchych skórek.

Po kilku godzinach jednak zaczyna lekko się ścierać.
W moim przypadku głównie na nosie, który ma tendencję do świecenia się.
Jednakże jest lato, temperatury wysokie więc nie dziwi mnie to, że podkład nie zostaje na miejscu cały dzień.

Mój powrót do podkładów oceniam pozytywnie.

Mam odcień 02. Idealny dla osób, które naturalnie mają jasną cerę i lekko się opaliły bądź dla osób, których cera nie jest ani jasna ani ciemna ;)Używam tego produktu od: 1,5 tygodniaIlość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

Edit. 05.2012
Podkład zaczął mnie uczulać.
Niemal normą jest to, że na następny dzień po użyciu tego podkładu budzę się z kilkoma niespodziankami na twarzy.
Zabieram za to dwie gwiazdki.

godny polecenia

jak dla mnie super produkt, bardzo lekki, nie podrażnia nie zapycha porów, w miarę dobrze kryje, cera wygląda promiennie i zdrowo. jedyny minus to twarz szybko zaczyna się świecić, ale i tak godny polecenia

Mój:)

Mam kolor 2.0, jest idealny (ani dla osób z ciemną karnacją ani z jaśniutką),po prostu naturalny.
Teraz przejdźmy do plusów:)
Znalazłam wreszcie podkład, który nie tylko nie zatyka,ale również matuje. Utrzymuje się na buzi cały dzień.
Gdy wracam po całym dniu zajęć i wieczornym aerobiku (gdzie pot ze mnie spływa:)) to zmywając makijaż nadal mam piękną cerę. Jest drogi,ale i wydajny,więc warto zainwestować. Nie musicie mnie słuchać, ale testowałam wiele produktów i już byłam pewna że nie znajdę,ale znalazłam i jest idealny.
B.polecam.

Używam tego produktu od: z 3 miesiące
Ilość zużytych opakowań: ciągle 1 opakowanie

Niestety nie dla mnie...

Zachęcona jakimś filmikiem na youtube zakupiłam ten podkład odcień 0.3,latem jakoś mi nie przyszkadzał ale zimą nie mogę go używać niestety,jest zbyt ciemny:( Mam skórę skłonną do zaczrerwienień więc zależy mi na średnim kryciu,podkład sprawdza się ale niestety u mnie dosłownie spływa z twarzy i przybiera ciemniejszą barwę,czyli marchewkową...Może gdybym wybrała jaśniejszy odcień podkład by się sprawdził...ale nie jestem pewna.Ogólnie nie jestem do niego przekonana.

Używam tego produktu od: sporadycznie

Świetny, ale...

Kupiłam za namową konsultantki w Sephorze w promocji -30%. Mam najjaśniejszy odcień, mimo, iż nie należę do bladolicych. Podkład doskonale wtapia się w skórę i wygląda świetnie - latem na lekko opalonej cerze, jak i na bledszej - zimą. To mój pierwszy podkład mineralny i szczerze mówiąc nie widzę różnicy pomiędzy "zwykłymi" podkładami, jeśli chodzi o działanie czy trwałość. Vita-Mineral jest za to lekki, delikatny, niemalże transparentny i pięknie wyrównuje kolor mojej skóry bez efektu maski. Niestety, po kilku godzinach powoduje błyszczenie skóry i prawdopodobnie zapycha, gdyby nie to byłby ideałem!

Używam tego produktu od: prawie roku
Ilość zużytych opakowań: 1 tubka