NaturVital, Hair Loss Shampoo for Normal Hair (Szampon do włosów przetłuszczających się i skłonnych do wypadania)

Delikatnie myje, nawilża i tonizuje włosy. Glicyrynian dwupotasowy (pozyskiwany z lukrecji) chroni skórę głowy oraz włosy przed podrażnieniami i szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Utrzymuje naturalną równowagę skóry głowy i odżywia włosy. Dodaje im połysku i energii. Włosy są zdrowe i jedwabiście miękkie.
Podstawę tej serii produktów stanowią: kompleks Phytoactive pozyskiwany z kiełkujących nasion pszenicy i soi oraz wyciąg z żeń-szenia, które dostarczą cebulce włosa energii i składników odżywczych. Dodatkowo kompleks witamin oraz Pro-witamina B5 wzmacniają włosy, zapobiegając ich wypadaniu. Dzięki witaminom z grupy B włosy szybciej rosną i są lepiej chronione. Witamina E to silny antyoksydant, który zwalcza wolne rodniki.

Chyba jednak nie

Mam bardzo mieszane uczucia do tego szamponu. Jak ktoś poniżej wspomniał, kiedy seria NaturVital pojawiła się w Naturach, ich produkty miały na Wizażu bardzo dobre recenzje, że "takie naturalne", "o dobrych składach", itd. Prawda jest taka, że nie mają aż tak rewelacyjnych składów, a działanie również nie wywołuje zachwytu.
\\n
\\nNie, ten szampon Wam nie zaszkodzi, ale pytanie brzmi, czy warto na niego tracić czas. Trochę hamuje wypadanie, ale nie bardzo. Wzrostu baby hair raczej nie generuje. Jeśli posiadacie włosy rozjaśniane, to detergenty w składzie będą je przesuszać, więc trzeba zainwestować w dobrą odżywkę. Pomimo to, jest to najlepszy szampon przeciw wypadaniu, jaki na razie używałam. Cena dość wysoka.

Bardzo dobry

Kupiłam ten szampon, kiedy miałam dosyć wszystkich tych upiększających, i regenerujących szamponów, które mi w zasadzie bardziej zaszkodziły niż pomogły. Zrezygnowana, z włosami w coraz gorszej kondycji zdecydowałam się na zakup czegoś naturalnego, z witaminami, co wzmocniłoby włosy, odświeżało je i po prostu myło. Będąc w Naturi zaryzykowałam i zakupiłam ten szampon.

OPAKOWANIE:

Bardzo ładne i poręczne, nie wyślizguje się z rąk, łatwo je otworzyć, mamy dozownik, dzięki czemu produktu wyciskamy tyle ile chcemy. Tłumaczenie polskie znajduje się z tyłu butelki. Informacje są treściwe i wystarczające, a zarazem zachęcające.

ZAPACH:

Nie pachnie on kwiatami, owocami, słodyczami itp. Jest to dość tak mniej rzucający się w oczy, ale nie przeszkadza i nie mam go dość pod koniec butelki.

KONSYSTENCJA:

Produkt jest gęsty i bardziej żelowy o perłowym kolorze. Jest bardzo wydajny, gdyż na długie włosy i przy myciu co 2-3 dni starczył mi na 2 miesiące, więc cena w stosunku do pojemności jest adekwatna, a jeśli dodamy do tego jakość, to zdecydowanie się opłaca.

JAKOŚĆ/DZIAŁANIE :

Najważniejszy aspekt. Przede wszystkim produkt działa! Włosy po kilku tygodniach się wzmacniają,przestają wypadać, są w lepszej kondycji, gładsze, bardziej miękkie i lśniące. Nie jest to jakieś spektakularne wrażenie,ale różnicę widać i czuć. Jeśli ktoś ma zniszczone włosy, a liczy na cuda, to musze okrutnie rozwiać wszelką nadzieję. Włosom doszczętnie czy bardzo zniszczonym nie pomoże nic,tylko zdecydowane i radykalne cięcie.
W tym szamponie przede wszystkim widać jakość. Skóra głosy pozytywnie na niego reagowała, włosy się nie przetłuszczały i bez problemu rozczesywałam włosy. Łupieżu nie spowodował, a nawet go zwalczył u mojego męża.

CENA:

Szampon kosztuje 17 zł, czasami mniej, jeśli jest promocja. Uważam, że cena jest adekwatna do jakości, a przede wszystkim do wydajności, gdyż szampon spokojnie wystarcza na dwa miesiące na długie włosy do zapięcia biustonosza i gęste, przy myciu co 2-3 dni.

Bardzo średni

Kiedy produkty z tej serii pojawiły się na sklepowych półkach, krążyły o nich bardzo pozytywne opinie, które zachęciły mnie do zakupu szamponu, odżywki oraz toniku. Niestety po kilku miesiącach stosowania całego zestawu nie pojawiły się żadne pozytywne skutki.

Szampon znajduje się w dużej, niebieskiej butli o pojemności 300ml. Wygodnie się go dozuje, nie wylewa się za dużo. Konsystencja jest średnio gęsta, o perłowym kolorze. Nie ma problemu z rozprowadzeniem go na włosach, dobrze się pieni oraz łatwo spłukuje. Zapach jest dość specyficzny, charakterystyczny dla całej serii, mnie się nawet podoba, ale ciężko go opisać, ja wyczuwam w nim coś z orzecha. Jest dość intensywny i przez jakiś czas utrzymuje się na włosach. Skład jest bardzo ciekawy, zawiera dużo ekstraktów oraz witamin, ale niestety nie wpływa to jakoś znacząco na działanie. Napewno nie hamuje wypadania włosów ani nie ogranicza go nawet w najmniejszym stopniu. Kondycja włosów także się nie poprawiła, szampon ich nie wysusza, ale i nie odżywia. Nie ma się co spodziewać wysypu Baby Hair, ani chociaż przyspieszenia porostu. Nie ogranicza również przetłuszczania, ale przynajmniej go nie wzmaga, choć ja nie mam z tym jakiegoś szczególnego problemu. Poza jako takim myciem nie ma żadnego wpływu na włosy, ani pozytywnego, ani na szczęście negatywnego. Jest wydajny, mnie jedna butelka wystarczyła na ok 3 miesiące codziennego używania. Cena nie zachęca do zakupu, jak na szampon drogeryjny jest zdecydowanie za wysoka ok. 20zł. Dostępny tylko w Naturze.

Plusy:

- dość dobrze myje
- nie przetłuszcza włosów
- nie wysusza
- skład
- zapach
- wydajność

Minusy:

- nie ogranicza wypadania włosów
- nie poprawia kondycji włosów
- cena
- dostępność

Nie spełnia swojej podstawowej funkcji.

Używam tego produktu od: przez ok 5 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 2.

Od czasu do czasu super kuracja

Szampon ten uratował moje włosy, zanim stałam się włosomaniaczką. Doskonale poradził sobie z wypadaniem - nie tylko u mnie, ale i u taty. Lekko męskawy zapach mi nie przeszkadza, muszę nwet przyznać, że od razu go polubiłam. Szammpon zazwyczaj rozcieńczałam, nie było więc problemów z pienieniem się, mycie 2x starczało by zmyć naftę, z którą w moim przypadku nic sobie wtedy nie radziło. Skład - tylu witamin dawno nie widziałam :3 Włosy myję co 2-3 dni, w okresie gdy go używałam, było to zawsze mycie NV z pianą zostawioną na 2 minuty - rzeczywiście końcówki były wysuszone mimo nakładania odżywki.

Teraz, gdy moje włosy są już w dobrym stanie, na powne upoluję go w promocji, by mieć coś na cotygodniowe mycie czymś silniejszym :)

dobry

Plusy:
- jest bardzo wydajny
- ładnie się pieni i dobrze rozprowadza
- świetnie oczyszcza skórę głowy
- zauważyłam nieznaczne zmniejszenie wypadania włosów w trakcie jego stosowania

Minusy:
- dosyć drogi, choć w stosunku do jego wydajności cena jest w porządku
- po dłuższym stosowaniu moje włosy stają się lekko przesuszone (szczególnie końcówki)
- brak efektu zmniejszenia przetłuszczania włosów

Generalnie - na razie najlepszy z kategorii szamponów ograniczających wypadanie włosów, ale nie idealny.

Używam tego produktu od: rok (z przerwami)
Ilość zużytych opakowań: 2 butelki (300 ml)

Suche włosy ? ZAWSZE ! zdrowe... nigdy więcej

Stojąc przy półkach przez godzine w naturze zastanawiam się co kupić... hmmm wziąłem do ręki niebieski szampon z dosyć nie ostrą grafiką ( mowa o tym szamponie ).
OK powiedziałem sobie chgce mieć zdrowe ładne włoski to wydam te 2 dyszki ! W dodatku kupilem odżywkę wz tej samej serii .

PLUSY :
ładnie się pieni
dodaje objętości

MINUSY :
Po zostawieniu piany na wlosach i zmyciu jej skóra głowy trochę szczypie
Po 1/5 użyciu szamponu wysusza włosy na wiór ( odstające kłaki !!, szorstkość ! )
skład moim zdaniem nie jest taki " łał "
nie wydajny

Ogólnie teraz trzeba się pobawić w odżywianie włosów .... bo tak wysuszonych włosów nawet nie ma BLONDI LALA spalona prostownicą !

daje 2 gwiazdki bo będę używał co 3 dni z odżywką zobaczymy czy coś to da ;)

Używam tego produktu od: ponad tygodnia
Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Dobry.

Szampon dostałam w prezencie od siostry po tym, jak zobaczyła podłogę w łazience - całą pokrytą czarnymi kłakami :D

Szampon spełniał swoje zadanie. Moje włosy rzeczywiście zaczęły mniej wypadać! Z każdym kolejnym myciem i suszeniem było ich mniej i w wannie, i na podłodze. Ogólnie były w dobrej kondycji, wydaje mi się, że stały się mocniejsze. Końcówki w ogóle się nie rozdwajały.
Szampon ma dość specyficzny zapach, ale mi nie przeszkadzał. Dobrze się pieni.
Dopiero po kilkunastu myciach przeczytałam na opakowaniu, że pianę należy zostawić na skórze głowy na kilka minut ;)... Wydaje mi się, że to zbędne, ponieważ kondycja włosów już się poprawiła się zanim przeczytałam tę informację.
Po 3-4 miesiącach stosowania efekty zaczęły niestety zanikać. Włosy znowu zaczęły wypadać. Wydaje mi się, że po prostu przyzwyczaiły się do tego szamponu. Butelkę wykończyłam jakieś 1,5 miesiąca temu, na razie przerzuciłam się na szampon Fitomed z mydlnicą lekarską. Nie wykluczam, że jeszcze kiedyś wrócę do NaturVital.

Ogólnie polecam ten produkt. Nie jest tani jak na szampon drogeryjny, ale za to bardzo wydajny.

Używam tego produktu od: grudzień 2011
Ilość zużytych opakowań: jedno całe opakowanie

ok

Myślę, że szampon jest niezły, choc wydaje mi się, że troszkę zbyt agresywny dla skóry głowy. Zauważyłam, że wysusza skórę i włosy i mimo odżywek jakoś ich kondycja podupadła. Ogólnie nie zauważyłam zwiększonego wypdania włosów, co bardzo mnie cieszy, więc może szampon coś tam robi.
Pachnie przyjemnie, jest bardzo wydajny, o większej pojemności, niż inne szampony. Plącze włosy. Niestety.
Mimo wszystko chętnie przetestuję inne szampony do włosów wypadających NaturVital.
Można spróbować.

Używam tego produktu od: 2 miesiąca

Idealny z jednym minusem

Szampon idealnie się pieni, dobrze myje korzystnie wpływa na skórę głowy. Wypadaa mi po myciu nim mniej włosów, znajduje ok 10 zamiast całego kłaczka w sitku.Z drogeryjnych uważam, że jest najlepszy aczkolwiek nie nadaja się do mycia głowy codziennie,ale tak co w 2 dni na zmianę z innym bedzię ok, bo troche przesusza, mógłby być też ciut tańszy. Dla mnie to bardzo dobry szampon

jestem zadowolona, warto go kupić.

Moje włosy są straszne. Po pierwsze myję je codziennie, gdyż przy głowie się przetłuszczają. Po drugie, im bliżej końcówek, tym bardziej są przesuszone. W moim przypadku rozdwojone lub po prostu słabe końcówki to codzienność, a długich włosów nie mam. Moim włosom brak "mocy", że tak to nazwę, przy głowie mają tendencję do przyklapnięcia, a cała reszta to jedno wielkie siano skręcające się raz w fale, raz w loki.

Jak widać włosy mam trudne, ciężko mi dobrać dobre produkty do pielęgnacji. Szampon z Natury spełnił moje oczekiwania, ale o tym zaraz. Może zacznę od standardowych plusów i minusów:

+ poręczna butelka, jest przejrzysta, więc dokładnie widać ile produktu ubyło
+ produkt jest bardzo wydajny, wystarczy odrobina
+ dobra, gęsta konsystencja. Nie przelewa się przez palce, wyciskam dokładnie tyle, ile chcę.
+ dobrze zmywa oleje, włosy aż skrzypią.
+ nie ma negatywnego wpływu na włosy jak niektóre szampony. W razie W mogę umyć włosy samym szamponem, bez nakładania odżywki, i wiem, że będą wyglądały ok.

+/- zapach, mnie się podoba, ale nie każdemu przypadnie do gustu. Jest raczej ziołowy, z "męską" nutą
+/- cena. Jak dla mnie szampon jest zwyczajnie drogi, ALE przez swoją wydajność opłaca się go kupić. Z ręką na sercu - mam go chyba ponad 2 miesiące, a wciąż została jakaś 1/5 buteleczki.
+/- dostępność. Tylko w Naturach, za co minus. Z drugiej strony w każdym większym mieście jest przynajmniej jedna Natura ;)

- bez nałożenia odżywki zwyczajnie plącze. Nie znam się na składach, ten szampon pewnie nie jest super naturalny, ale też nie ma chyba dużej ilości silikonow, wszelkich oblepiaczy, które sprawiają, że włosy można rozczesać nawet bez użycia odżywki. Problem znika przy użyciu odżywki.

Jeżeli chodzi o obietnice producenta, to nie zauważyłam jakiegoś wybitnego wpływu w dziedzinie wypadania włosów, nie przykładam aż tak bardzo uwagi do tego.

Czy ogranicza przetłuszczanie? Delikatna zmiana na plus jest, szczególnie przez pierwszy okres stosowania (przez pierwszy tydzień miałam włosy bardzo mocno wysuszone, bałam się, że szampon wręcz mi je zniszczy, ale nic takiego się nie stało, włosy się przyzwyczaiły i wysuszenie na wiór ustąpiło). Ogólnie mogłabym dzięki temu szamponowi myć włosy co dwa dni.

Mam poczucie, że włosy się wzmocniły, nie łamią się aż tak bardzo, a końcówki wyglądają w porządku (tzn. są jakieś pojedyncze rozdwojone czy połamane, ale i tak jest nieźle).

To, co przekonuje mnie do tego szamponu, to fakt, że włosy nie przyzwyczajają się do niego. Praktycznie z wszystkimi szamponami mam tak, że stosuję około 2-3 tygodnie, jest fajnie, włosy ładne, a później zaczyna dziać się coś niedobrego: włosy stają się matowe, źle reagują na szampon, tzn. uodporniają się / przyzwyczajają. Z tego powodu zawsze miałam w łazience co najmniej 3 różne szampony do stosowania wymiennie. Z tym jest inaczej - używam go praktycznie codziennie / co drugi dzień i nie ma tych \\\\\\\'gorszych momentów\\\\\\\', włosy go lubią i nie dopraszają się o zmianę.

Ja ogólnie polecam, warto go wypróbować. Nie należy zrażać się okresem przejściowym (tzn. pierwsze dwa tygodnie), z moich obserwacji wynika, że najpierw następuje pogorszenie (wysuszenie na wiór + wzmożone wypadanie), później sytuacja się normuje i włosy są widocznie zdrowsze.

EDIT: Zapomniałam dodać ;) włosy po tym szamponie mają bardzo ładny, naturalny skręt i są puszyste.

Używam tego produktu od: ponad 2 miesiące
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwszą butelkę

Tandeta!!!!!!!!!1

Powiem tylko że nie polecam.
włosy po nim okropnie wypadaja nawet to że jest wydajny nie sprawi że dam mu chociaż jedna gwiazdke.
po 2 miesiacach stosowania wrocilam do sprawdzonego szamponu i włosy momentalnie przestały wypadac juz po kilku myciach.
Wiecej do niego nie wroce;/

Używam tego produktu od: 2 misiace

tragedia za wysoką cenę

Kupiłam szampon zachęcona komentarzami i iloscia wit w składzie, pomyslałam , ze po użyciu zaczną się dziać cuda! Wcześniej używalam szamponów ziołowych, Eva Natura moc 3 ziół, farmona szampon wzmacniajacy ze skrzypem, niby wszystko ok, ale nastawilam sie na lepsze efekty. Pierwsze uzycie:
+ ładny zapach
+ wydajny, mała ilość, bardzo dobrze się pieni
i chyba tylko tyle plusów

- włosy zaczęły wypadać garściami, akurat okres wiosenny, więc pomyślałam, że może przez to, jednak gdy po paru użyciach szamponu, przerzuciłam się jednorazowo na Farmone Skrzyp, wypadło mi przy myciu 5 włosków, tyle co przed kuracją Natur vital.
- wysoka cena za szampon, zmarnowane 20 zł
Więcej na pewno nie użyje.