Mediderm, Krem nawilżający do suchej i bardzo suchej skóry (stara wersja)

Mediderm, Krem nawilżający do suchej i bardzo suchej skóry (stara wersja)

Kategoria

Wskazany dla osób chorych na łuszczycę, egzemę, atopowe zapalenie skóry. Nawilża i łagodzi objawy w stanach suchości skóry, działa łagodząco. Tworzy warstwę ochronną i zapobiega utracie wody. Szybko się wchłania, nie daje uczucia tłustości, nie brudzi, nie zawiera barwników i substancji zapachowych. Dostępny w aptekach.

Skład: Skład wg INCI: Aqua Purificata, Petrolatum, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Phenoxyethanol, Sodium Lauryl Sulfate.

Cena: 20zł / 400g
/s/

Ideał kremów nawilżających.

Mam skórę trądzikowa i mieszaną. Przy stosowaniu silnych maści dermatologicznych moja skóra potrzebuje mocnego nawilżenia. Na ten krem natknęłam się przypadkiem dzięki babci i nie wiem czy kiedykolwiek zamienię go na inny.. Fantastycznie nawilża skórę, nie lepi się i bardzo szybko wchłania. Stosuję go co noc pod maść i czasami pod makijaż (nie roluje się itp). Dodatkowo, może polepszać wchłanianie kolejnych kosmetyków. Bardzo wydajny - 100g starcza mi na ponad 2 miesiące codziennego użytkowania, a jego cena mojej aptece to 5.50zł. Ma fajne, poręczne opakowanie. Podsumowując, rewelacyjny produkt nawilżający, polecam go osobiście przy problemach z przesuszoną skórą! :)

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: około 8-10

ratunek dla mojej skóry

Miałam zmiany atopowe na skórze dłoni, które nie chciały sie wygoić przez kilka miesięcy. Hydrocortison pomagał na kilka godzin, kremy, maści na chwilę łagodziły dolegliwości. Wreszcie hydrocortison + mediderm mi pomogły, nareszcie remisja. Na pewno będę go używać.

Ratuje skórę.

Krem dobrze radzi sobie z moją suchą i podrażnioną skórą, do tego nie podrażnia dodatkowo zmian atopowych.Nie pozostawia tłustego filmu.Stosuję go także na twarz, nie powoduje u mnie pryszczy ;) Jestem zadowolona z działania tego kremu.

Używam tego produktu od: Jakiś czas
Ilość zużytych opakowań: Jedno

widac efekty

Dostalam probke tego kremu od dermatologa.

Jest to jedyny balasam/krem do ciala po ktorym widac u mnie efekty. Mam lekko sucha skore, jak stosowalam jakikilwiek balsam w sumie nie widzialam roznicy czy uzywam czy nie. dopiero po tym kremie zauwazylam jak moze byc nawilzona i mila w dotyku skora, nawet moj facet zauwazyl ze moja skora jest w lepszym stanie. Minusem jest ze mieszkam teraz za granica i szukam angielskiej wersji Medidermu :(

Ilość zużytych opakowań: kilka

Moj ratunek po Benzacne

Babcia poleciła mi ten krem po tym, jak mała kropeczka maści Benzacne zostawiła na moim dekolcie 2 OLBRZYMIE piekące, swędzące czerwone plamy (nałozyłam ją po wcześniejszym posmarowaniu skóry kremem). Wcześniej też tak miałam po tej maści, męczyłam sie ponad tydzień ze sladami po użyciu. Nie wiem co mnie skusiło żeby 2 raz jej użyc..

Krem zadziałał już pierwszej nocy nałozony po kąpieli. Złagodził zaczerwienienie i pieczenie. Po 3 dniach po plamach zostalo leciutkie przebarwienie. Po 5 dniach brak śladu :)

Kupię jeśli będę miała jeszcze tego typu problemy ze skórą. Krem bardzo dobrze łagodzi podrażnienia.

Używam tego produktu od: kilku dni

Idealny dla suchej skóry

Szczerze jestem bardzo zaskoczona działaniem kremu Mediderm, który dwa miesiące temu skusiłam się i zamówiłam z internetowej apteki: http://av.pl/3487,mediderm-krem-500-g.html Chociaż atopowe zapalenie skóry mnie nie dotyczy, to jednak mam bardzo przesuszoną skórę. Wiadomo czym się to objawia. Dlatego gdy swędzi skóra, to od razu smaruje się kremem Mediderm, który świetnie nawilża i przynosi mi ulgę. Z kolei moja siostra, która ma łuszczycę również stosuje i też chwali sobie dobre nawilżenie. Jeśli chodzi o łuszczycę, to według mojej siostry efekty kremu Mediderm są zadowalające, choć ma nadzieję, że kiedyś może ulepszą tego typu kremy. Ze swojej strony krem Mediderm zdecydowanie polecam osobom, które podobnie jak ja mają problemy z bardzo przesuszoną skórą ;). Ponadto ogromną zaletą jest jego wydajność i to, że nawet przy bardzo częstym stosowaniu starcza na bardzo długo.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: nadal jedno

dobre nawilżanie

Krem kupiłam w aptece. Zachęciła mnie niska cena i duża pojemność i pochlebna opinia farmaceutki.

Używam go do nawilżania ciała po kąpieli i obecnie jako ratunek skóry po opalaniu.
Podczas wsmarowywania lekko się marze zanim się wchłonie. Nie pozostawia uczucia lepkości na skórze. Szybko się wchłania. Nawilża dość dobrze.

Atutem jest to, że może używać go cała rodzina.
Minuesm - opakowanie, bo wszyscy wkładają tam ręce. Przy tej pojemności lepiej sprawdziłoby się opakowanie z pompką.

Nie jest wystarczajacy dla skóry łuszczycowej, co przetestował mój facet. Konsystencja produktu jest zbyt lekka.

Używam tego produktu od: 1/2 roku

Dla suchej ale nie problemowej czy atopowej skóry

Witam,
Mediderm poleciła mi Pani a aptece, skuszona niską ceną, zakupiłam.
Oto wnioski:
Krem nie sprawdził się u mojego dziecka (skóra atopowa, alergiczna), pojawiły się objawy podobne do tych, które opisuje Pani w pierwszej recenzji - początkowo ok, ale potem zupełny brak reakcji a nawet bardziej wysuszona skóra.Krem nie poradził sobie z suchymi czerwonymi plackami, z wypryskiem alergicznym.
W mojej opinii krem idealny dla osób o suchej ale nie atopowej czy alergicznej skórze (mój mąż). Krem rzeczywiście bardzo dobrze nawilża, nie zostawia tłustego filmu, przyjemny neutralny zapach, konsystencja ok.
Dla skóry z azs polecam a-dermę, avene trixera czy emolium krem specjalny- zupełnie inna reakcja.

Niestety - nie dla mnie

Krem poleciła mi pani dermatolog na moje AZS, więc stwierdziłam, że coś w tym musi być ;) Zapowiadało się obiecująco - wielka butla, niska cena...
Pierwsze, drugie, trzecie posmarowanie - cudnie, nawilżona skóra, dobrze jest.
Jednak już trzeciego dnia skóra zaskoczyła mnie niespodziewaną alergią, suche skórki, pęknięcia skóry, na które ledwo co pomogły mi moje maści ze sterydami...
Niestety, użycie tego kremu przyniosło mi katastrofalne skutki, nadal z nimi walczę; jednak dla mojego TŻ-ta krem jak znalazł. Nie ma on żadnych alergii ani uczuleń, ma lekko suchą skórę - dla takiego typu będzie jak znalazł. Ja nie popełnię już tego błędu...

Skład zawiera 6 pozycji:
1 Wodę oczyszczoną (destylowaną)
2 Petrolatum
3 Paraffinum Liquidum
Pozycja 2 i 3 to produkty z destylacji ropy naftowej, zatykają pory, absorbują bakterie, poprzez zapychanie wspomagają rozwój bakterii beztlenowych, ale co najważniejsze - uniemożliwiają wchłanianie innych kosmetyków przez skórę.
4 Cetearyl Alcohol
5 phenoxyethanol - substancja wywołuje wypryski i pokrzywkę na skórze
6 - SLS (Sodium Lauryl Sulfate) - detergent podrażniający skórę, wywołujący pokrzywkę, wysypki i przesuszenie.

Więc skład mówi sam za siebie...

skuteczność/cena = rewelacja

To nie jest maść, która wyleczy Cię z łuszczycy czy atopowego zapalenia skóry. Mam chorobą czarnych łokci i i atopowe zapalenie skóry na dłoniach. Muszę co prawda stosować kremik codziennie ale naprawdę prawie nie widać skutków choroby.
Delikatnie nawilża stosuje na noc i wcześnie rano, bo krem jest tłusty.

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania (500g)

SOS dla suchej skóry

Na krem trafiłam przypadkiem - poleciła mi go Pani dermatolog, w czasie kiedy to dosłałam wysypki alergicznej.
Kupiłam i jestem zachwycona.
Za niewielką cenę dostałam krem, który świetnie nawilżył i delikatnie natłuścił mi skórę (miałam ostatnio bardzo wysuszoną skórę i wszelkie inne balsamy nie dawały sobie z nią rady).
Fajna konsystencja, krem bardzo wydajny. Jak na tak dobrze nawilżający specyfik dość nieźle się wchłania i nie jest jakoś bardzo tłusty.
Zapach taki sobie - apteczny ale bardzo delikatny (trochę brakuje mi jakiegoś delikatnego ładnego zapachu ale w końcu to krem dla alergików).
Największa wada to taka, że robi się biały na skórze i trzeba go dość długo wcierać aby ten efekt rozsmarować - polecam na wieczór po kąpieli.Używam tego produktu od: kilku dniIlość zużytych opakowań: w trakcie 1

Edit: dodaje 1/2 gwiazdki - w ciągu bardzo krótkiego czasu używania całkowicie odmienił stan mojej skóry. Odżywił, nawilżył, nabrała ładnego kolorytu. Działa bardzo długo a efekt nawilżenia nie zmywa się podczas kąpieli jak w przypadku innych specyfików.

ratunek!

Nabyłam ten krem przypadkiem i jest to mój ratunek, gdy robią się uczuleniowe zmiany na skórze. Mam bardzo wrażliwą skórę - często pojawiają mi się swędzące zmiany ( zaczerwieniony, suchy, swędzący liszaj - zwykle od kosmetyków, płynów do naczyń - ten krem to w cudowny sposób leczy.

W moim przypadku nawilża ale nie na długo. Zapach medyczny, ale mi to nie przeszkadza.

Ponieważ leczy zmiany skórne to dla mnie 5 gwiazdek - obywam się bez maści ze sterydem :)Używam tego produktu od: 1 rokuIlość zużytych opakowań: 1 - używam w momentach kryzysowych

Skóra niestety przyzwyczaja się po pewnym czasie - za to odejmuję pół gwiazdki.