KWC LogobyWIZAŻ logo
Uroda

Fitomed Mydlnica lekarska, Szampon ziołowy do włosów tłustych (stara wersja)

4,3 na 5108 opinii

Średnia ocena:
4,3 na 5
Kupi ponownie: 67% osób
  • 19 lutego 2015 o 20:54
    zdecydowanie najlepszy dla tłustych włosów
    Kupi ponownie:Tak
    Używa od:nie określono
    Szkoda, że zgłaszająca osoba nie pokusiła się o napisanie dokładnego składu [pełnej listy ziół], bo "herbal extract" niewiele mówi. Otóż, w składzie mamy mydlnicę lekarską, szałwię, skrzyp polny, pokrzywę, rozmaryn i chmiel. W nowym składzie nie ma też kwasu mlekowego. Tak czy inaczej, szampon jest fenomenalny. Genialnie oczyszcza włosy i skórę głowy, co jest o tyle zaskakujące, że pierwszy z detergentów pojawia się dopiero gdzieś w połowie listy składników (cocamidopropyl betaine). Moje włosy przetłuszczają się bardzo. Są długie, farbowane, w dobrym stanie. Myję codziennie choćby z tego powodu, że każdego ranka mam intensywny trening sportowy. Ale gdyby nie to, spokojnie - dzięki temu szamponowi - mogłabym myć co 2 dzień. Włosy są sypkie, miękkie, po kilku miesiącach stosowania nie zauważam żadnych przesuszeń, podrażnień, co często się zdarza po agresywnych szamponach przeciwłojotokowych. Kolor farby nie spłukuje się bardziej, niż po innych szamponach. Zauważam za to znaczne zmniejszenie ilości łojotokowych krostek na skórze głowy. Włosy są długo świeże, żywe, "jędrne". Pieni się bardzo dobrze, zapach fajny - roślinno-ziołowy. Wydajny. W regularnych perfumeriach/sklepach kosmetycznych trudno dostępny, trzeba szukać w sklepach zielarskich i aptekach internetowych. Super rzecz. :) Używam tego produktu od: pół roku Ilość zużytych opakowań: kilkanaście
    2 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 25 stycznia 2013 o 14:52
    Dobry szampon
    Używa od:miesiąc
    Siostra go kupuje a ja przy okazji wypróbowałam ten szampon. Zalety: -dostępność -cena -rzadka konsystencja -ziołowy zapach -skuteczność -wydajność Wady: -brak Używam tego produktu od: kilka miesięcy temu Ilość zużytych opakowań: 1 szt
  • 6 września 2013 o 19:40
    Dobry, ale nie codziennie
    Używa od:miesiąc
    Szampon jest w przezroczystej buteleczce z retro naklejką na wierzchu. To bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż widzimy ilość zużywanego produktu. Zapach w ogóle mi się nie podoba, wręcz zatykałam sobie nos podczas mycia włosów. Jest ziołowy, specyficzny, mi nie przypadł do gustu, ale innym może, nie skreślam go z tego powodu :) Konsystencję miał bardzo leistą, trochę trudno nakładało się go na głowę, przez co jest mało wydajny. Przy myciu nim raz na trzy dni włosy były okej, lekkie, zero śladów sebum, miękkie i po prostu zdrowe. Przy częstszym stosowaniu zaczynają się problemy. Pasma się plączą, pokuszę się nawet o stwierdzenie, że robią się kołtuny. Włosy matowieją i nie są podatne na szczotkę do włosów. Mimo to, długo pozostają świeże. Moja rada to myc z mniejszą częstotliwością :) Inaczej wysuszy nam skórę głowy i włosy na wiór. Używam tego produktu od: dwóch miesięcy Ilość zużytych opakowań: 1 całe
  • 12 września 2017 o 22:48
    Kupi ponownie:Tak
    Używa od:rok lub dłużej
    Wykorzystał/a:kilka opakowań
    Szampon do włosów tłustych Fitomed, to bardzo delikatny fajny kosmetyk do codziennego stosowania. Przedłuża świeżość włosów po umyciu, ładnie pachnie , wspaniale się pieni, włosy są w dobrym stanie po zastosowaniu tzn nie plączą się i są miękkie. Szampon ma działanie przeciwłupieżowe i rzeczywiście je zauważyłam, mam też wersję do włosów suchych ale ta bardziej przypadła mi do gustu.
    Szczegóły:
  • 4 czerwca 2017 o 15:08
    Skuteczny
    Używa od:rok lub dłużej
    Wykorzystał/a:kilka opakowań
    Włosy tuż po zmyciu są szorstkie - to dobry znak. To znaczy, że są czyste i pozostaną takie przez długi czas. Szampony tego typu są moim zdaniem najlepsze. Dlaczego? Są naturalne. Nie obciążają naszych włosów nadmierną ilością perfum i czasami odżywek, jakie trafiają się w niektórych szamponach. Ziołowe szampony może nie pienią się jakoś wyjątkowo mocno jednak nie trzeba ich dużo używać, aby zdziałały cuda. Polecam ten szampon, jest wydajny, faktycznie włosy nie są po nim tłuste przez kilka dni i pozostawia po sobie uczucie czystości.
    Zalety:
    • bardzo odżywczy
    • czuć, że włosy są bardzo czyste
    • nie ma uczucia ciężkości
    Wady:
    • słabo się pieni
    • włosy trochę ciężko się rozczesują
    Szczegóły:
    • Wydajność