Lirene Dermoprogram, Cera Naczynkowa, Wzmacniająca śmietanka do demakijażu oczu i twarzy

Kosmetyk do skóry płytko unaczynionej, skłonnej do zaczerwienień, wymagającej skutecznego oczyszczania a jednocześnie działania wzmacniającego. Delikatna śmietanka efektywnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia, nie podrażniając przy tym skóry. Wzmacnia i obkurcza ścianki naczyń krwionośnych zmniejszając zaczerwienienia. Kosmetyk odpowiedni dla skóry w każdym wieku.
Skąłdniki aktywne:
- kompleks trzech ziół - wzmacnia ścianki naczyń włosowatych, pobudza proces odnowy naskórka
- proteiny fitokolagenu - silnie nawilżają skórę, zapobiegają uczuciu „ściągnięcia”
- allantoina - koi i łagodzi podrażnienia

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Ceteareth-20, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate SE, Cetearyl Alcohol, Triethanolamine, Carbomer, Glycerin, Allantoin, Disodium EDTA, Cupressus Sempervirens (Cypress) Seed Extract, Arnica Montana (Arnica) Extract, Polygonatum Multiflorum (Solomon`s Seal) Rhizome/Root Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Protein, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Hexyl Cinnamal, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citronellol. (05.08.2011)

/bw/

Świetny produkt!

Już parę razy przekonałam się, że nie znajdę nic lepszego do oczyszczania twarzy z makijażu. Zdecydowanie mój niezastąpiony nr 1 !

- Świetny skład - starsza wersja bardziej uboga za to nowa linia bogatsza o parę składników i co najważniejsze równie dobra ;)

- Nie posiada żadnych substancji powodujących powstawanie zmian skórnych

- Nie ma w składzie parabenów !

- cudowny zapach i lekka, nietłusta konsystencja
IDEAŁ !
Nie wiem co zrobię gdy go zabraknie :(
Jedyny minus to, to że nie ma np. litrowego opakowania .. chętnie bym kupiła! :D

Używam tego produktu od: 4 lata
Ilość zużytych opakowań: dziesiątki .. ;)

NIE!

W zasadzie powinnam być wdzięczna temu kosmetykowi, bo dzięki masakrze którą zrobił mi na twarzy zaczęłam się głębiej interesować składem kosmetyków.
Używałam go ok. tydzień, twarz leczyłam później dobre 2 miesiące. Podrażnienie, uczulenie, wypryski, zaognienie skóry, zaczerwienienie niestety długo mi nie chciały zejść. Dramat, naprawdę dramat. Na opakowaniu jest napisane, iż jest dla cer naczynkowych, wrażliwych. Zdecydowanie nie...!!!! Alergicy, wrażliwcy, atopowcy, naczynkowcy - ten produkt skreślcie z listy zakupów!
Plusem, jeśli ktoś może używać tego produktu, jest duże opakowanie przy dość niskiej cenie.

Używam tego produktu od: kiedyś przez ok. tydzień
Ilość zużytych opakowań: 0 całych opakowań, jedynie odrobina

Spełnia swoją funkcję , pomijając oczy.

W demakijażu zawsze powieki należy zmywać wacikiem nasączonym płynem przeznaczonym do tego celu . Śmietanka i mleczka są de demakijażu reszty twarzy( szyji, dokoltu). Jeśli ktoraś była u kosmetyczki na zabiegu twarzy powinna wiedzieć jak wygląda właściwy demakijaż i jakim preparatem. Piszecie, że ta śmietanka pozostawia film itd. nie zapominajcie o tonizacji i wszystko będzie dobrze. Pamiętajmy, że samo mleczko nie pomoże rozwiązać problemu cery naczynkowej , gdyż jest trudna w pielęgnacji. Potrzeba czasu i stosowania preparatów także od wewnątrz, a także przestrzegania zaleceń jak i przeciwskazań dla tej cery. Preparat ten dobrze radzi sobie z makijażem,moja twarz jest nawilżona, miękka i ukojona:)

Zmarnowana kasa, podrażnione oczy

Poza ceną nie ma żadnych plusów, dorwałam go w kryzysowej sytuacji.

Strasznie podrażnia oczy, zawsze mnie szczypią i zawsze płaczę podczas prób zmycia makijażu. Właśnie - prób. Nie zmywa makijażu do końca. Zawsze zostają czarne obwódki wokół oczu, nie ma szans zmycia kredki, bądź linera z linii rzęs. Zostawia film na skórze.

Nie polecam.

Używam tego produktu od: 2tygodnie
Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

kicha

kupiłam to mleczko na wyprzedaży w rossmanie.
Mozna tym co najwyżej zetrzeć puder,jako tako oczyścic buzkę. Bardzo zle ściera tusz do rzęs oraz kredkę, w zasadzie rozciera resztki makijażu, wacikow tysiac piecset i ponownie konkretne mleczko, juz innej marki, ktore w koncu sobie poradzi. Oczy szczypią.
Na naczynka nie wiem czy działa.
Bubel.

Używam tego produktu od: paru dni

O tym jak odwazylam sie sprobowac...

Ostatni raz uzywalam (regularnie) smietanek/mleczek do demakijazu X lat temu.
To znaczy wiele lat temu, jako nastolatka, wszystkie takie kosmetyki tak bardzo podraznialy i natluszczaly/zapychaly skore ze straszliwie sie zrazilam, tak bardzo ze zdecydowalam sie sprobowac dopiero teraz (dodatkowo promocyjna cena mnie zachecila).
Jednak dzis a kilkanascie lat temu to lata swietlne w kosmetyce (na szczescie ).
Nalozylam odrobine na platek (konsystencja bardziej mleczka dla mnie ale ok ) przylozylam do skory oczekujac pieczenia, ale nic takiego sie nie zdarzylo ;) Odczekalam moment , zadnego swiadu, podraznienia , hmmm...
Uzylam wiec odwaznie do calej twarzy, zapach-calkiem przyjemny kwiatowo-czeresniowy(?)
Zmywa makijaz bardzo dobrze, nie podraznia.
Czyli robi wszystko to do czego ma sluzyc.
Jednak pozytywne zaskoczenie przezylam po spojrzeniu w lustro- skora byla wyraznie uspokojona, rozjasniona, zaczerwienienia zniknely (nie mam popekanych naczynek na policzkach, raczej lekki rumieniec, szczegolnie w okolicach skrzydelek nosa), naprawde dziala !

Nie mam uczucia lepkosci , aczkolwiek zostawia delikatny (nietlusty ) filtr (mam ogromna sklonnosc do zapychania, wiec nigdy nie odwazylabym sie zmywac tylko mleczkiem i tonikiem, zawsze uzywam tez zelu peelingujacego i wody )

ODRADZAM stanowczo uzywania go do oczu !
Piecze jak diabli, jesli sie dostanie do oka, zostawia "mgielke " czyli klasyka.
Zwykle mam zaczerwienione powieki, linie wodna jak krolik , a ten kosmetyk jeszcze to pogorszyl.
Szkoda , bo najwiekszy problem z naczynkami mam wlasnie na powiekach.
Jednak do tego w ogole sie nie nadaje wbrew temu co twierdzi producent.
Nie wiem jak smietanka do zmywania oczu (wrazliwych, bo cera naczynkowa ) moze tak podrazniac , w tym przypadku trzeba by zamknac oczy ,zmyc makijaz ,potem macac po scianach w poszukiwaniu umywalki, potem to samo z recznikiem . Tak sobie to Lirene wyobraza?
Bo ja nie wyobrazam sobie bezposredniego otwarcia oczu po zmyciu ta smietanka!
Odjelam cala gwiazdke z tego powodu.
Nie wiem czy kupie, bo chce miec cos do zmywania calej twarzy, moze kupie jesli bedzie
dobra promocja :D
Używam tego produktu od: ok miesiaca
Ilość zużytych opakowań: polowa pierwszego (wydajny)

Nie dla wrażliwych oczu

Miałam ten kosmetyk w łazience ze względu na cerę naczynkową. U mnie podrażniał oczy, szczypały i były czerwone. Z makijażem sobie radził, zmywał też maskarę wodoodporną. Poprawy stanu scery naczynkowej nie zauważyłam, może potrzeba dłuższego stosowania. Zapach przyjemny. Śmietanka jest wydajna.

Ilość zużytych opakowań: dwa

srednio

hmmm , srednio srednio jestem zadowolona , a dokladniej :
-demakijaz oczu : niesety produkt szczypie mnie w oczy , mam po nim zaczerwienione oczy ale za jakas dluzsza chwile jest juz ok , czyli w skrocie nie nadaje sie dla mnie :)
-demakijaz twarzy : tutaj jest cud bo z twarza sie nic nie dzieje (nie szczypie ! nie jest zaczerwieniona ! ) poprostu cud ! :D
hm moze powinam ja tylko uzywac do oczyszczania twarzy , sama nie wiem :)
a co do samej smietanki to :nie zostawia tlustej powloki, nie czuc alkoholem, jest srednio wydajna :)
moze jeszcze ja kupie ponownie ale watpie :)

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 1 (troche)

Świetna

Ja używam jej zawsze rano, przed nałożeniem kremu, i sprawdza się świetnie.

+ Usuwa resztki kremu na noc i inne zanieczyszczenia
+ Ładnie wycisza twarz
+ Twarz jest bardzo gładka po jej użyciu
+ Zmniejszają się zaczerwienienia, nie znikają, ale na pewno są mniej widoczne
+ Nawilża skórę
+ Nie przetłuszcza skóry
+ Przyjemnie pachnie
+ Nie podrażnia, kilka razy stosowałam ją domywając resztki tuszu i spisała się dobrze
+ Bardzo wydajna

Naprawdę polecam

+ za brak podrażnień - za średni demakijaż

Dodam swoje 3 grosze.
Tak więc kupiłam ze względu na to że mam problem z wrażliwymi oczami, często wiele kosmetyków do demakijażu wywułuje u mnie podrażnienie oczu. Ten kosmetyk mnie nie uczulił i nie podrażnił więc to jest jedo duży plus!!! :) Nie zostawia tłustego filmu pod oczami i na skórze. Jednak co do demakijazu mam kilka zastrzeżeń, otóż, niestety ale nie radzi sobie dobrze ze zmyciem niewodoodpornych kosmetyków (tuszu i kredki), więc po przebudzeniu mam czarne smugi na powiekach. Konsystencja taka...śmietankowa :), nie mam do niej zastrzeżeń. Jednak fakt, że ze zmyciem makijażu z oczu i podkładu radzi sobie średnio powoduje, że szukam czegoś innego. Choć nie wiem czy w razie konieczności (ze względu na to że mnie nie podrażnia) nie wrócę do niego. Cena przyzwoita.

Używam tego produktu od: od kilku miesięcy
Ilość zużytych opakowań: zużyłam jedno

Podrażnia oczy

Śmietanka, jak nazywa ją producent, ogólnie jest w porządku. Zmywa wszelke kosmetyki, radzi sobie nawet z tymi mocniejszymi i wodoodpornymi. Pozostawia buzię nawilżoną i ukojoną. Naczynka przy okazji zmywania buzi może i trochę czerpią dobroci, o której mowa w składzie, ale za bardzo nie poprawiają swojego stanu.
Jednak są dwa główne minusy. Pierwszy i podstawowy to straszne pieczenie oczu. Okropnie je podrażnia.
Drugi to konsystencja. Spływa z płatka i duża ilość kosmetyku idzie na marne.
Ma ładne opakowanie i ładny zapach.
Nie kupię jej więcej gdyż moje oczy tego nie zniosą .

Kupiłam przez przypadek

Kupiłam tylko dlatego że skończyło mi się moje ulubione mleczko z Bielendy. Byłam na wyjeździe a w rossmanie niestety go nie ma nad czym strasznie ubolewam więc kupiłam tą oto śmietankę.

+ radzi sobie z trwałymi kosmetykami
+ dobrze oczyszcza (drugi płatek jest już praktycznie czysty)

- strasznie rzadka dlatego trzeba po kilka razy aplikować na płatek małe ilości bo inaczej wszystko nam spłynie
-niestety nie ma po jej zastosowaniu żadnego ukojenia, twarz mi się czerwieni niestety i przez to więcej do niej nie wrócę.
- mało wydajna- ubywa mi jej w porażającym tempie, 2 tygodnie a ja nie mam prawie połowy???

A na przyszłość przed wyjazdem 2 razy sprawdzę czy mleczka z Bielendy starczy mi na cały wyjazd.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie